lid maasstad NIEUW IN SCHIEDAM dansvloer Het Stadserf als een grote ;The fr°m Jubileum: voorde vijftiende keer Maasboulevardfeest dedigitale.nl Schiedam scoort landelijk hoog metoudkomersbeleid maasstad weekbladen SCHIEDAM kerk Programma 20.30 uur - 21.45 uur: Bonga, Bonga Celso Fonseca 19 jarige leef- tijd kwam hij als gitarist bij de band van Gilberto Gil. Vrijwel alle grote Braziliaanse sterren hebben songs van hem opgenomen. Trio Mocoto Jorge Fernando presenteert Ana Moura Ana Beck Tito Paris Binnen 2 minuten een Alles-In-1 Website? SCHIEDAM - Berichten voor de rubriek Kort Nieuws kunnen worden gestuurd aan de redactie van Maasstad, Postbus 373, 3100 AJ in Schiedam. Faxen kan ook: het juiste nummer hier- voor is: (010) 4004 366. Berichten voor de krant van woens- dag moeten uiterlijk de maandag ervoor binnen zijn. Thurlede Nocobra MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO OPENINGSAFHAALACTIE! ALLE PIZZA'S EN PASTA'S SLECHTS 5,- ALLE GRIEKSE GERECHTEN 10,- j AFHALEN BEZORGEN gratis thuisbezorgd vanaf €6,50 J WIJ ZIJN 7 DAGEN PER WEEK GEOPEND A VAN 14.00 t/m 22.00 uurJ TEL. (010) 473 51 17 FAX.: (010) 218 36 24 Woerisdag 18juni 2003 KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoori 010 4004434 Fax 0104128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 (10 euroct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010 4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010 4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ; Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voortiehouden Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b v e.g. de betreltende auteur •ail xq52 Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur: ds. W.M. de Vegt. Chr. Scholengemeenschap Aqua- marijn, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur: ds. G. Meuleman. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur: ds. G. Meuleman. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, ztVIO.OO uur: ds. G. de Lang Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur: ds J.J.A. v.d. Peppel. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur: ds J. van de Meent. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur: ds. Uijt de Willigen. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur: dhr. A.G.M. van de Ende. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur en 16.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur ds. W. van Sorge en 18.30 uur: ds. J.M.J. Kieviet. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: ds. T. Aris. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, zo 09.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 1 1.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur, ds J.F. Klijnsma. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds N. van de Want, wo 19.45 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. Zwoele zomerklanken en temperament op Stadserf Door Stella Schaper SCHIEDAM - Volgende week kunnen onder andere de Schie- dammers weer genieten van de derde editie van het Stadserf- festival. Dit jaar staat het festi val geheel in het teken van de Kaapverdische eilanden en Portugal. Voor dit thema is ge- kozen, vanwege de Schiedamse schepen die in het verleden veel naar de eilanden en naar Portu gal voeren en van alles mee te- rugbrachten, zoals handelswa- Zaterdag 28 juni 19.30 uur - 24.00 uur 18.00 uur - 20.00 uur: War ming up met DJ Fantastic, plein 19.45 uur - 20.15 uur: VIP party Kaapverdiaanse Serena- ta, foyerpodium 20.00 uur - 20.30 uur: Dans- groep Lantuna, plein hoofdpodium 21.45 uur - 22.45 uur: Celsa Finseca, foyerpodium 22.00 uur - 22.35 uur: Dans- groep Nos Dilema, plein 22.45 uur - 24.00 uur: Trio Mocoto, hoofdpodium 24.00 uur - 01.30 uur: After- party met DJ, foyerpodium Zondag 29 juni 14.00 uur - 18.00 uur 13.00 uur - 14.30 uur: War ming up met DJ Fantastic, plein 14.00 uur -14.30 uur: Fitas do Guaduana volksdansgroep, plein 14.30 uur - 15.30 uur: Ana Moura/ Jorge Fernando, hoofdpodium 15.35 uur - 16.10 uur: Dans- groep Nos Dilema, plein 15.30 uur - 16.15 uur: Anna Beck, foyerpodium 16.15 uur -17.45 uur: Tito Pa ris band, hoofdpodium Stadserffestival belooft net als vorig jaar een gezellig multicultureel feest te worden. Foto Roger van der Kraan ren, specerijen, maar ook Kaapverdianen voeren mee naar de stad dichtbij de haven. Daardoor vestigden ook veel Kaapverdianen zich in Schie dam, Rotterdam en omgeving. De afgelopen jaren vond het festi val plaats op vrijdag en zaterdag. Dit jaar is gekozen voor zaterdag- avond 28 juni en zondagmiddag 29 juni. Het maakt niet uit wat voor weer het wordt, het pro- gramma staat bol van opzwepen- de ritmes, temperament, salsa en zwoele zo- Een aantal highlights in het pro- gramma. De band Bonga brengt Semba. Deze muziekstijl is de bron voor de Braziliaanse samba en een smeltkroes van Kongolese Brazi liaanse en Kaapverdiaanse mu- ziek en de Portugese saudade. Kortom een interessante mix, ze- ker de moeite waard om te beluis- teren. Typisch voor dit optreden mermuziek. Door de Portugese en Kaap verdiaanse muziekstij- len als Sem ba (mix van Samba en Bosa), Samba Rock, Fado, Morna, Cola- dera en Funana zal het Stadserf zich lenen als enorme dansvloer. Want een ding is zeker de voetjes gaan ongetwijfeld van de vloer. gal zijn eerste CD Angola 72 in Rotterdam en speelde in die tijd hier samen met uitgeweken Kaapverdiaanse musici. Een vooraanstaande Braziliaanse gitarist, zanger, componist brengt sensueel gezongen bossa en sub- tiele samba, magisch begeleid op gitaar, bas en percussie. De mees- te mensen kennen wel de zwoele elegante stijl die bekend werd bij het grote publiek met het door Astrud Gilber- to gezongen •J Ipanema Op is zwoel swingend melacholische muziek gezongen door een cha- rismatische zanger Bonga, die een feest gaande weet te houden. Hij maakte in 1972 op de vlucht voor het Salazar regime in Portu- Deze gangmakers brengen een feestelijke mix van Brazilaanse samba en rockmuziek. Na 30 jaar is de muziek van Trio Mocoto nog steeds actueel en gelieft bij de hedendaagse DJ's. Funky gi taar grooves en spetterende per cussie vormen naast humor de ba sis voor de zeven man sterke Trio Mocoto party. Fado ster Ana Moura brengt de Portugese fado ten gehore. Alles wat hen lief is wordt in prachtige melodieen bezongen in een men- geling van nostalgic, hoop en me- lancholie. Na het beluisteren van Ana Moura is duidelijk wie de grote fado ster van de toekomst wordt. De beste in Nederland wwonach- tige Braziliaanse musici brengen eigen composities en standaards uit Brazilie, Argentinie en het Ca- ribisch gebied. Ana Beck, gebo- ren en opgegroeid in Rio de Janeiro in Brazilie kreeg haar mu- zikaliteit met de paplepel ingego- ten. Haar ouders zijn beiden klas- siek opgeleide zangers en docen- ten stemvormingen. Als klap op de vuurpijl treedt zondagmiddag Tito Paris op, 'de kroonprins van de Kaapverdiaan se muziek'. Deze brengt de mu- ziekstijlen morna, coladeira en funana ten gehore. Hij zingt met zijn karakteristieke stem zonnige, romantische, zwoel traditionele morna, maar ook swingende cola deira en funana met een vleug salsa. Kortom verschillende en meest populaire stijlen van de Kaapverdiaanse muziek komen in dit slotoptreden aan bod. 'Je moet wel een beetje gek zijn om dit elk jaar te doen' Door Frank Willemse SCHIEDAM - Ze staan alle maul op scherp. De vrijwilligers zon- der wie er geen Maasboulevard feest zou zijn. Vorige week zijn ze alle 100 bij elkaar geweest in clubhuis Zuid. In werkgroepen ingedeeld, zoals werkgroep voet- bal, beveiliging, administratie, barpersoneel, de bouwploegen en EHBO'ers. Allemaal gewone jongens en meisjes meestal uit de Gorzen die dit 'werk' er even bij doen. Dit is uniek in de regio. Net als het feest zelf, dat aanstaande weekend losbarst. Drie dagen eten, zingen, luisteren, spelen en buiten zijn. En waar duizenden mensen plezier aan beleven. „Het is en blijft een gratis volks- feest", zeggen de organisatoren. Het maasboulevardfeest betekent drie dagen feest in drie soorten sfe- ren: vrijdag 'warming up', zater dag popfestival en zondag familie- dag. Vrijdag is er het beroemde darttoernooi waar iedereen aan meedoet. Er vinden optredens plaats van De Juf die vorig jaar met veel succes het festival afsloot. In een van de tenten kunnen bezoe- kers kijken naar dansdemonstraties van de clubhuizen Zuid en Oost, genieten van een optreden van de Bikkels en de kleintjes kunnen lek- ker swingen bij de kinderdisco. Bezoekers hoeven niet thuis te blij- ven vanwege eventueel raar weer, want wat het weer ook brengt, in de twee reusachtige tenten (Dijk- tent en Maastent) sta je altijd droog. Mocht de zon stralen dan kunnen de Schiedammers zich goed vertoeven op het grote terras voor de tent met bediening (door de mogelijkheden van een dure website voor maar 65,- per jaar Maasboulevardfeesten is drie dagen eten, zingen, luisteren, spelen en buiten zijn, waar duizenden alweer vrijwilligers). Natuurlijk staan op het festivalterrein ook kraampjes met etenswaren, met al- lerlei kleinere attracties op zater dag en zondag als ponyrijden, oud Hollandse spelen, trampolines, clowns en de kindervrijmarkt. Hoe krijgen de amateurs het toch elk jaar weer voor elkaar zo'n groot volksfeest te organiseren? Bestuursleden Mario Heinen (pen- ningmeester) en Johan van Ou- dennaarde (Publiciteit) kennen el kaar al jaren van school. En doen al jaren mee als vrijwilliger. Waar- om? „Natuurlijk voor de gezellig- heid en je doet hier dingen die je normaal nooit doet. Iedereen kent elkaar. Het is echt een feest ook voor ons. En natuurlijk de uitda- ging om elk jaar weer een groter feest op te zetten." Een van de successen is al jaren het Popfesti val op zondag. Vorig jaar met Beef en Relax. „En ondertussen wel het 2e popfestival qua grootte van de hele regio", zeggen ze trots. Daar- om komt het publiek van heinde en verre, ondanks de concurrentie van Vlaardingen (Halen en Brengen). Het is leuk dat er zoveel aandacht is voor het plaatselijke festival dat in 1988 begon met een minivoet- baltoemooi, wat kinderspelletjes en muziek op een cassettebandje. Inmiddels is het uitgegroeid tot een mega-festatie. Maar dat gaat niet zomaar. Al in november worden tijdens het vrijwilligersfeest plan- nen gemaakt voor het nieuwe sei- zoen. Vaak op bierviltjes. Ideeen komen en gaan totdat het program- ma en de attracties een vaste vorm krijgen. En elk jaar iets anders ver- zinnen dat betekend veel werk en inventief zijn. Het festival kent talloze activitei- ten van kleine, zoals kinderspelen en straattheater, tot grote en dure onderdelen als optredende popar- tiesten met mega-installaties. Dit jaar heeft Frank Tomei weer nieu we en oude bekende namen gecon- tracteerd. Hoofdattractie is Got cha! De Nederlandse funkband, die helemaal terug is na zeven jaar stilte. Met een nieuwe plaat en een tournee door heel Nederland. „Het dak gaat er beslist afvoorspellen de organisatoren. Een nieuwe groep op het festival - net doorge- broken en Pinkpop platgespeeld - is de Haarlemse groep Silkstone. Een jeugdroom van vijf vrienden die grunge spelen en net hun de- buutalbum uit hebben. Ook minder bekende namen zullen dit jaar spe len en misschien wel doorbreken zoals de winnaar van Popprijs Zuid Holland 'The Dicemen' of groe- pen als 'Luie Hond', 'The Cow boys of the Sky', 'Cuban Heels' en 'T99'. Vanaf 5 uur's middags zul len lokale bandjes optreden en zich in de kijker spelen. Zondag is het de hele dag familie- dag met het voetbaltoernooi, de vrijmarkt of braderie en Het Hol landse Hits festival. Dit Hollands- talige muziekfestival heeft de laat- ste jaren veel toppers naar Schie dam gebracht. Dit jaar staan op de planken Vader Abraham, Saskia en Serge, Grad Damen (nieuwe ster) en Corrie - 'Huilen is voor jouw te laat' - Konings. Die alle maal er om strijden wie de men- senmassa het hardst kan laten mee- zingen. Op de weiden zijn allerlei activiteiten met nieuw dit jaar voor mensen met een sterk hart: 'Scat Bouncen', van 65 meter een vrije val naar beneden. Deze attractie mensen plezier aan beleven. Foto Roger van der Kraan kost wel entree, als een der weini- ge op dit verder gratis festival. Dat het Maasboulevardfeest al 15 jaar bestaat is te danken aan de vastberadenheid van de vrijwilli gers. Zo'n feest kost al gauw meer dan een ton, waarbij de gemeente het met een zeer klein bedrag laat afweten. Slechts door enthousiaste sponsors en zelfwerkzaamheid kan het driedaagse feest draaien. „A1- leen maar omdat iedereen zo en- thousiast is. Want je moet wel een beetje gek zijn om elk jaar zo veel tijd erin te steken'zegt de organi- satie. Maasboulevardfeesten op 20, 21 en 22 juni in Schiedam Zuid aan de nieuwe Waterweg. Zie voor laatste nieuws en precieze programma: www.maasboulevardfeest.nl Hoogstraat 182a Tel. 010 - 426 43 77 SCHIEDAM - In woon- en zorg- centrum Thurlede aan de Nieuwe Damlaan treedt zondag 22 juni Mi chael Jong op. Dit keer gaat het om een openluchtoptreden van de folkclub No Frontiers. Aanvang is 15.00 uur en de kosten zijh 2,50 euro (gratis voor leden). Woens- dag 25 juni wordt er weer bingo gespeeld vanaf 14.00 uur in de Serre, gratis voor bewoners, 1,50 euro voor extemen. Iedere vrijdag kan er op de negende verdieping worden meegedaan met het 'Meer bewegen voor Ouderen'. De bewe- gingen kunnen zittend op een stoel worden gedaan en onder begelei-: ding van muziek van 10.30 -tod 11.30 uur. SCHIEDAM - Deze zomer kunnen kunstenaars op initiatief van Kunstwerkt en Galerie 300procent hun dier achter laten in Pand Pau- lus. Geschilderd, gebeeldhouwd of gefotografeerd; alle dieren zijn welkom. Gelnteresseerden kunnen net als in een echt asiel hun favo- riete dier adopteren. De opening vindt plaats op zaterdag 21 juni om 12.00 uur en belooft extra specta- culair te worden. SCHIEDAM - Inburgering staat momenteel volop in de belangstel- ling. In Schiedam wordt door de gemeente al jaren uitvoering gege- ven aan de Wet die de inburgering van personen die zich vanuit het buitenland vestigen verplicht. Ook wordt er in het kader van het grote stedenbeleid actief gewerkt aan de inburgering van zogenaamde 'oudkomers'. Het gaat hierbij om Schiedammers die uit het buiten land afkomstig zijn, hier al enige tijd wonen, maar nog in een achter- standssituatie verkeren als het gaat om bijvoorbeeld het beheersen van de Nederlandse taal. In de zomer van 2001 is het oudko- mersbeleid door de Tweede Kamer uitgeroepen tot 'Groot Project'. Dit betekende ondermeer dat ge- meenten regelmatig het Rijk moe ten voorzien van informatie over de behaalde resultaten. Hoewel dit als nadeel heeft dat er flink in tijd en geld gei'nvesteerd moet worden om de gewenste informatie boven water te halen, heeft het als voor- deel dat ook duidelijk wordt hoe gemeenten het doen ten opzichte van elkaar. Onlangs zijn door het ministerie van Justitie de cijfers over 2002 gepresenteerd. Hieruit blijkt dat Schiedam hoog scoort als het gaat om het aantal oudkomers dat een inburgeringstraject volgt. Bij het oudkomersbeleid zijn er verschillende groepen gemeenten. De 'G-4', de vier grote steden, hebben uiteraard het hoogste aan tal oudkomers op traject. Van 5ej andere steden van het grote steden-] beleid, de 'G-21' heeft Schiedam bijna het hoogste aantal oudKbJ mers op een traject zitten. In 2002 zaten er tussen de 400 yn 450 deelnemers op een traject fin onderstaande grafiek met pijl aan- gegeven). En dat terwijl Schiedam als kleinste stad van de 'grote ste den' in verhouding een erg laag budget voor oudkomers heeft. Binnen het Schiedamse oudko mersbeleid zijn er een groot aantal deelnemers die een cursus volgen op het ROC Zakdine in de Sint Li- duinastraat. Het ROC Zadkine voert ook nog programma's 'Taal op School' uit. Dit zijn cursusen die op de basisschool worden ge- geven voor de ouders van de kin- deren van de basisschool. Ook worden er door Bureau Medelan- ders cursussen 'Taal in de Buurt' gegeven in het clubhuis aan het Dreesplein en het Wibautplein. Tot slot wordt door de Stichting Wel- zijn Schiedam voor migranten vrouwen de cursus 'Taal en The ma' georganiseerd. De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van 6 tot 16 juni. Stank van opruimwerkzaamheden ortho-cresol Afgelopen week kwamen bijna honderd klachten over de stank van ortho-cresol bij de meldkamer van de DCMR binnen. Ortho-cresol ruikt onder andere naar ontsmettingsmiddel, jodium en verbrand plastic. In Rozenburg, Vlaardingen, Maassluis, Schiedam en Rotterdam is de meeste stankoverlast, maar afhankelijk van de windrichting hebben ook bewoners uit Den Flaag en omgeving stankoverlast. De chemische stof ortho-cresol stinkt vooral bij warm weer. Afgelopen januari bezweek een met ortho-cresol gevulde opslagtank bij Vopak TTR in de Botlek en vervuilde bijna 1000 ton grond. De verontreinigde grond is opgeslagen bij grondverwerkingsbedrijf Sita Remediation in de Botlek. Door de zomerse temperaturen smelt de ortho-cresol en loopt onder de afdekking weg, met extra stankoverlast tot gevolg. Tot uiterlijk 1 juli werkt Sita 24 uur per dag, zeven dagen in de week om de vervuilde grond te reinigen. Inmiddels is de helft van de enorme berg wegge- werkt. Mocht het aantal klachten onevenredig hoog oplopen, dan zai de DCMR Sita vragen het werk stil te leggen. Stankoverlast uit industriecomplex Botlek-Oost Woensdagmiddag 11 juni kwamen tussen half drie en half zeven 27 klachten bij de meldkamer binnen. De klachten warden omschreven als stank van verbrand rubber en plastic, chemisch, chioor, bakeiiet. lijm en inktlucht. De meeste klachten kwamen uit Vlaardingen, enkeie uit Schiedam en Rotterdam. Na onderzoek van de uitrukdienst van de meldkamer en op basis van de informatie van de klachten werd gecon- stateerd dat de stank afkomstig was uit het industriecomplex Botlek- Oost. De oorzaak van de stankoverlast werd niet gevonden. Flet is waarschijnlijk een combinatie van de uitstoot van afvalstoffen van ver schillende bedrijven geweest. Uitvarend schip veroorzaakt stankoverlast Uit Maassluis en Hoek van Holland kwamen vrijdag 13 juni rond het middaguur in drie kwartier tijd dertien klachten over olie- en zwavel- lucht bij de meldkamer binnen. Uit eigen onderzoek en na overleg met de Gemeentelijke Havendienst Rotterdam werd geconcludeerd dat de stankoverlast veroorzaakt werd door een uitvarend schip op de Nieuwe Waterweg. De naam van het schip was niet meer te achterhalen. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl. BROERSVEST 79 - 3111 ED SCHIEDAM

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 3