ma Strepen, ruiten, bollen en bloemen! 11 'Fun fur' juni 2003 Medisch verantwoorde stoel De Burchthuys zomeropruiming begint nu! Stoel metautomatisch draaiendezitting Woontrends in kindermaten Aaibare kinderkamer Rozengeur... Plant van de maand en Slape" trends tips ideeen design doe-het-zelf tuinieren accesoires verlichting De speels-humoristische nieuwe designklassiekertjesvan Nederlandse ontwerpersals Piet Hein Eek, Richard Hutten, Ruud-Jan Knokke en Carla Monchen zorgen ervoor dat de kinderkamer volwaardig mee kan in de nieuwste woontrends. Trends die momenteel worden gedomineerd door loungedub sferen in felle kleuren en met tropische, sportieve danwel romantische accenten, al naar gelang het gevolgde trendspoor: club tropicana, club classic of sportclub. Maar waar in de grote-mensenwereld juist de trendmix is verworden tot een interieurkunst op zich, zijn de mogelijkheden in de kinderkamer helemaal grenzeloos. Strepen, ruiten, bollen, bloemen - alles kan, mag en moet zelfs door elkaar. Maar een ding staat vast: laag-bij-de-grondse meubels, voor minimensen helemaal ideaal, zijn een must have. Grote, felkleurige leefkussens van 'funfur' op de grond die dienst doen als eiland, boot of ruimteschip. Of gewoon om lekker voor de laag bij de grond geplaatste televisie te liggen. Een van de meest gunstige trendontwikkelingen op woongebied voor de kinderkamer, is de aaibaarheidsfactor. Kinderen zitten de hele dag overal met hun vingers aan en zijn extreem gevoelig voor de aaibaarheid van de wereld om hen heen. Of het nu om kleding gaat of om hun kamer. En gelukkig bereikt die aaibaarheidsfactor momenteel niet alleen een hoogtepunt in meubels bedekt met funfur, harige wol of afwasbare rubbers, maar ook in raam-, wand- en vloerbedekking. Van hoogpolige, maar desondanks uitstekend te reinigen tapijten, tot uiterst kindvriendelijke linoleumvloeren in zuurstokkleuren die prettig aanvoelen. Van doorzichtige sprookjesgordijnen met ingeweven glitters, Rozen worden steeds mooier, geuriger en kleurrijker. Ze ko- men goed tot hun recht in combinatie met andere plan- ten, vooral vaste planten. Zo krijgen de rozen een natuurlij- ker effect. Ze komen dan zelfs beter tot hun recht dan in ro- zenperken. Combineer rozen met planten met een tamelijk losse groeiwijze. Ze moeten de roos qua vorm ondersteunen, niet beconcurreren. Dat zullen vaak planten met grijs blad zijn en bloemen die het blauw, donkerblauw en lila toevoe- gen. De kleuren die de rozen missen. De verzorging van heesterrozen heeft niet meer om het lijf dan het wegsnoeien van oude, niet meer bloeiende takkan. Als dat elke jaar ge- beurt verjongt cfe struik ieder jaar weer een beetje en zo blijft het een mooie compacte struik. veren en/of 3-D effecten, tot geplastificeerde meubel- en gordijnstoffen met een optimaal gebruiksgemak. Aaibaarheid vormt de grootste funfactor in de moderne kinderkamer. In vochtige tropenbossen voelt deze bromeliasoort zich als een vis in het water. Maar de Guz- mania doet het gelukkig ook prachtig in de Hollandse huis- kamer. De kleuren en vromen versterken de sfeer van het in- terieur en zorgen voor een aangenaam contrast: met exo- tische planten in huis o9ntstaat het eigen zomerse paradijsje op aarde. De Guzmania met meerdere bijeen in een ruime kuip zorgt voor een uitbundig accent. 'La Guzmania' is echter ook zeer geschikt om solo de show te stelen, in een bijpassende of juist contrasterende pot. De puntige rode of witte schutbla- deren zijn decoratief en steken als loftrompetjes boven de groene bladeren uit. De rode Guzmania is het meest geschikt voor de liefhebeers van warme kleuren in de woonkamer. Een lekkere draaifauteuil is de plek voor de krant of een goed boek na een drukke dag. Door zijn organische vormgeving is Formi een verassend object in de woonkamer. Op verzoekwordt deze stoel voorzien van het innovatieve RCPM-systeem (Rotary Continuous Passive Motion), dat u dwingt ongemerkt te bewegen, waardoor de doorbloeding van de tussenwervelschijf verbeterten de klachten bij de oorzaak worden aangepakt. De relax- of draaifauteuil is het 'nieuwste' hot item binnen de zitprogramma's. Fabrikanten doen er alles aan om het zitten zo aangenaam mogelijk te maken: van oppompbare lendekussentjes en verstelbare hoofdsteunen tot verende rugdelen en gei'ntegreerde voetenbankjes. Relaxfauteuils met ingebouwde massagefuncties kenden we al, maar nieuw is een speciaal systeem dat rugklachten vermindert of zelfs voorkomt: RCPM Haast ongemerkt draait de zitting van de stoel, drie keer per minuut, 1 graad; rug en leuningen bewegen niet. Ook gesignaleerd: 'vrouwvriendelijke'relaxfauteuils met een slanker uiteinde, die het in- en uitstappen een stuk makkelijker (en eleganter) maken. Vrijwel alle zitmeubelen zijn ook nog eens op een of andere manier multifunctioneel, want verstelbaar; hetzij met de hand, hetzij elektronisch. Wie een nieuwe bank gaat kopen, zal dan ook merken dat er in de woonwinkelsdruk gedemonstreerd wordt. Rug- en armsteunen klappen om, zitkussenszijn uittrekbaarvoor extra diepte of omklapbaar voor extra breedte, rug- en hoofdsteunen zijn in hoogte verstelbaar of draaibaar. Dergelijke 'kunstjes' zijn vaak per zitplaats te doen. Van hoekbank naar knus ziteiland, van tweezitter naar tweepersoons bed; een en ander gaat snel, maar vooral ook heel makkelijk: gewoon in je eentje, zonder hulp van anderen. Wie kiest voor een elektrische variant kan vaak met een druk op de knop extra zitdiepte creeren of de zitkussens qua stevigheid aanpassen. Vaak hoef je hiervoor niet eens meer van je bank af! voordeel mag ollecties Kom nu naar de Burchthuys zomeropruiming. De fraaie collecties Wonen Slapen worden aangeboden voor zeer speciale prijzen. Vele sterk afgeprijsde eenmalige modellen. Geniet van de schitterende Burchthuys collecties en het FANTASTISCHE VOOROEEU U bent van harte welkom! tmmr wonen slapen Berlagestraat 235, Rotterdam Alexanderpolder tel. 010 - 456 48 22 Hofstede3B MOl LEDEREN ZITMEUBELEN ID-antiek Mulleman Savannah - Charm Classic - Heldense Frommholz - RAC Finkeldei - Schuitema Iugendstil-Shaker Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag van 9.30 -17.30 uur, zaterdag van 10.00 -17.00 uur vrijdag koopavond tot 21.00 uur www.burchthuys.nl Auping Lattoflex Pullman Zevenslaper Treco Slaapmeubilair

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 17