maassta juni 2003 THE DOORS Orandioze Zoldersale! shoppin I Toppertje! Knallen met kleuren Nieuwklassiek Natuur in 3-D Planten voor mensen met weinig tijd trends tips ideeen design doe-het-zelf tuinieren accesoires verlichting Deze bank kreeg de Red dot design award' voor uitstekende designkwaliteit. Hij is verkrijgbaar als loungebank met een extra diepe zit of als bank met normale diepte voor een meer actieve zit. Ondanks zijn royale afmeting lijkt de bank te zweven door de bijna verstopte rechthoekige poten. De sleutelwoorden van de huidige bankdesignes zijn nog altijd lounging clubbing: de meeste banken zijn laag, diep en breed. Zitdieptes van een tot anderhalve meter zijn inmiddels standaard. Opvallend veel banken hebben brede, vlakke armleuningen, al dan niet voorzien van een 'dienblad'; handig voor de telefoon, laptop of een zak chips. In de lounge-trend passen ook items zoals de zitzak (nu ook in tweepersoons uitvoering), zittafels en de royale vloer- en leefkussens. Qua vormgeving is er langzaam maar zeker weer een verschuiving zichtbaar van strak en kubistisch naar rond en organisch. Zitbanken hebben dikke zitkussens, brede, afgeronde armen, ietwat rond of schuin aflopende rugleuningen en verzachte hoeken. Tip: afgeschuinde armleuningen zijn ook heerlijk om je hoofd op te leggen. Helemaal in lijn met deze holle, bolle, ronde vormen, zijn de banken, eetkamerkuipjes, barkrukken en andere zitobjecten met 'gaten'. Voor meer informatie: www.rolf-benz.de Qua bankstoffering telt eigen- lijk maar een ding: kleur! Pink, knalrood, feloranje, pimpel- paars, gifgroen; hoe feller, hoe beter lijkt het. Blauw wordt ge- tipt als nieuwe trendkleur. En dan niet het 'veilige' donker- blauw, maar meer sprekende tinten als babyblauw, lavendel, turquoise, sering, nachtblauw en vergrijsd blauw. Sowieso blijven alle vergrijsde pastels zoals sneeuwwit, leverbruin en mosgroen. Lekker retro. Qua dessinstoffen is de bloemetjes- bank natuurlijk heel 'vintage'. Naast de gewone 'katoentjes' en wollen (stretch)stoffen, is met name viltgewild. En metal die fantastische stoffen zou je het haast vergeten: maar er wordt weer meer in leer ge- daan. Contrasterende biesat- centen zijn een trend op zich. Wie zwijmelt er niet weg bij antieke behangsels in grach- tenpanden of buitenplaatsen? Die wandvullende voorstellin- gen vol flora en fauna en idylli- sche landschappen. Ze zijn te- rug in beeld, wantnieuw kias- siek' is dit jaar een absolute trend. Kamerhoge fotoprints, nu levensechte megarozen zijn een regelrechte hit. Leuk om een muur spectaculair me? te versieren. felefoon: 010 - 4004267 VAN MUUR TOT KAST... <THE DOORS De grootste keuze in parket vindt U in HET ARSENAAL Schiedam Eiken v/a 49,75m2 Vanaf 28 juni 2SSIJE DE HOUTMIJN De natuur bloeit op in 3D effecten. Nieuw is het behang met een organisch motief in 3-D, een tak, rank of bloem. Voelbare reliefstructuren als linnen, tweed en schors zijn weer helemaal up- to-date. Ook wordt er veel gespeeld met het contrast tussen mat en glans. Heel veel dessins zijn bepoederd met een laagje y metallic: goud, zilver, aluminium of parelmoer. Soms zorgt een vage glitterdruk voor extra diepte. Ook de basiskleuren doen mee aan dat transparante: pastels als aqua, zachtgroen, off-whites en champagne zijn op dit moment de trendkleuren. Cactussen komen van oorsprong voor in gebieden met extreme weersomstandigheden. Dorre woestijnen en stenige berghellingen zijn plaatsen waar een cactus het in de natuur goed naar zijn zin heeft, maar er zijn ook soortgenoten die zich thuisvoelen in tropische regenwouden. Tegenwoordig past de minicactus met haar exotische uitstraling helemaal in het eigentijdse interieur. Bovendien heeft de cactus nauwelijks verzorging nodig. Combineer de sfeer van exotische streken met uw eigen omgeving door middel van verrassende combinaties. Zet bijvoorbeeld diverse minicactussen bij elkaar in een vissenkom. Door het glanzende glazen wordt een unieke sfeer van beschutting gecreeerd. Zo ontstaan een soort 'onderwaterstilleven' dat het aanzien meer dan waard is. Een ander idee: zet verschillende plantjes bij elkaar in kleurige potten voor een Zuid-Amerikaans vakantiesfeertje. Of hang trapsgewijs schappen met cactusjes aan de muur voor een decoratief stilleven. In de natuur helpen de dooms van de stekelige vetplanten om te overleven. Ze beschermen tegen zon, wind, en vraatzuchtige dieren, maarzorgen tegelijkertijd dat schaars regenwater opgevangen wordt. Mede door hun bescheiden verzorgingseisenpakket maakt het de cactusfamilie tot geliefde kamerplantjes in moderne, centraal verwarmde, huizen. Ideaal voor mensen met weinig tijd. 9 Een mooie die ook lekker zit bank Op maat gemaakte schuifdeurkasten. Grote verscheidenheid aan uitvoeringen: matglas, hoogglans, stofdeuren etc. Wanneer u langskomt met de maten kunnen wij geheel vrijblijvend een prijsopgave maken. Op maat gemaakt in eigen werkplaats. Showroom: "Het Arsenaal" Korte Haven 3 - 3111 BH Schiedam Telefoon 010 - 426 30 93 - Telefax 010 - 273 06 79 Afspraak mogelijk. Geopend: dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur zaterdag 10.00-17.00 uur. Westfrankelandsestraat 10, 3117 AR Schiedam Voelbare rank in het behang Alle houtsoorten massief parket Q Ook lamelparket en meerlaags parket Grootste inkoop, de beste prijzen Kant- en klaar, professioneel gelegd. Korte Haven 3, Schiedam in HET ARSENAAL Tel.: 010-273 47 77 IIOTIICHI MIUMIIN »N ACCiliOKM Korte Hoogstraat 11, Rotterdam. Tel. 010 2800 250 Vakantiesfeer metminicactus in vissenkom

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 18