maasstad BabyREUSJE is een dapper meisje v Het Doolhof der REUZEN; 5 juli tot en met 31 augustus Doe meer aan het REUZENavontuur (houd je meetlint in de aanslag) i M Ontdek alles overde REUZENdieren in de Rotterdamse dierentuin REUZEN- wedstrijd Neushoorn- peuter speelt in de modder Aller-, aller- grootste! REUZEN- kleurplaat 'REUZEN' vrij entree! Verblijf REUZEN- schildpadden geopend Wie poept de grootste keutels. Kij'k uit: stinkt! REUSachtige Komeetstaart- motten www.diergaardeblijdorp.nl In 2003 staat Diergaarde Blijdorp in het teken van REUZEN. Doe mee aan het REUZENavontuur en ontdek alles over de REUZENdieren van Blijdorp met een meetlint op zak. Vanaf 5 juli zijn er extra reuzenactiviteiten en kun je dwalen in het 'Labyrint der REUZEN. Je kunt bij de olifanten en giraffen de babyREUZEN bewonderen. Ook de andere kleine REUZEN kijken vol verwachting naar je uit: de speelse tijgerwelpjes Binjai en Sigli, het ondeugende gorillaatje Tom en het gepantserde neushoorntje Hugo. Ben je langer dan 2 meter 1 persoon van hiel tot kruin)? Dan krijgjein 2003 vrij toegang. Bij de kaartcontroles staat een REUZENmeet- lat waar je jezelf kunt opmeten en kan vergelijken met andere REUZEN van Blijdorp. v wnz cx28 2003: Jaar van de REUZEN in Diergaarde Blijdorp Beantwoord deze vraag en maak kans op een leuke giraf- feknuffel! Het antwoord kun je vinden op www.diergaarde- blijdorp.nl. Vraag: De REUS onder de vo- gels is de struisvogel. Ze leg- gen dan ook reuzeneieren. Weet jij hoe zwaar die eieren we gen? Stuur je antwoord naar: Maas stad Weekbladen, t.a.v. afde- ling Marketing Advertentie- groep, Antwoordnummer 3210, 3000 WB in Rotterdam. Onder de goed inzendingen worden 10 girafknuffels ver- loot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. De winnaars krijgen hun knuffel overhandigd in Diergaarde Blijdorp. Samen met moeder Namaste heeft Hugo de pantserneus- hoorn een fraai buitenverblijf. Je kunt de neushoorns hier heel goed zien, ook als ze een water- of modderbad nemen. Nu nog afwachten wanner ze in het grote bad gaan! Hugo werd op 7 december vorig jaar geboren. Het is een gezonde kleine REUS" met een eigen wil. Zo duurde het weken voordat hij de trap afdaalde in het binnenverblijf van Taman Indah, en nu is het dus wach- ten op zijn eerste zwemles! Het grootste dier dat ooit ge- leefd heeft, is de blauwe vin- vis. Dit is een walvis die wel 30 meter lang kan worden en dan 130.000 kilo weegt. Op het land zou een dier dat zo zwaar is waarschijnlijk door zijn poten zakken, of zijn lon- gen worden geplet. Maar door het water wordt hij als het wa re gedragen'. In de Rivierahal van Diergaarde Blijdorp kun je een model zien van zo'n su- perREUS. Tijdens het Reuzenavontuur verzamel je ook letters die een code vormen. Met deze code kun je de Reuzensite van Blij dorp bezoeken. Hier kun je reuzenmaskers printen, mee- doen aan de reuzenwedstrijd, nog meer reuzenweetjes lezen en een reuzenpuzzelkleur- plaat' uitprinten. Deze reu- zenkleurplaat (16 A4-tjes: ca. 80 cm. breed en 1 meter hoog! moet je zelf in eikaar plak- ken, inkleuren en bij ons inle- veren. In oktober zullen de in- gestuurde kleurplaten worden opgehangen in Blijdorp. De mooiste REUZENkleurplaat wint een reuzenprijs. Op 16 april heeft Blijdorp het ver blijf voor de Galapagos REUZEN- schildpadden geopend. Deze schildpadden hebben nu een ruime winterkas van 200 vierkante meter en een nog groter buitenverblijf waar zij met mooi weer kunnen vertoeven. De Galapagos eilanden zijn voor Darwin van groot belang geweest voor zijn biologische waarnemingen die uiteindelijk hebben geleid tot het ontwikkelen van de beroemde evolutietheorie. Op 13 mei is er een olifantje gebo ren om 11.30 uur, midden in de olifantengroep. Het is een klein maar dapper meisje. Binnen 3 mi- nuten stond zij al overeind: voor Blijdorp is dit een recordtijd. Ze heet Trong Nhi, naar een beroem de vrouwelijke leidster in de ge- schiedenis van Vietnam. Het is be- kend dat zij, gezeten op de rug van een olifant, haar rijk inspecteerde. De moeder van de kleine is Doua- nita. Je kunt de olifantenfamilie met hun nieuwe aanwinst bekijken via de webcam op www.diergaar- deblijdorp.nl. Overigens zijn er nog twee andere olifanten drach- tig. Hun jongen worden in de loop van de komende twaalf maanden verwacht. Wist je dat olifanten wel 4000 kilo wegen als ze volwassen zijn? Een pasgeboren olifant weegt al zo'n honderd kilo! Ook de giraffenfamilie heeft er een kleintje bij. Zaterdag 3 mei werd Anne geboren. Doordat de paring zelf niet is waargenomen, was het langere tijd niet duidelijk dat moe der Tipsy drachtig was. Alhoewel de buik van Tipsy steeds dikker werd, was de bevalling toch een beetje een verrassing. De giraffen familie liep buiten, toen de beval ling op gang kwam. De verzorgers lieten de dieren voorzichtig naar binnen gaan, zodat Tipsy daar in alle rust kon bevallen temidden van haar familieleden. Een giraffe- bevalling gebeurt altijd staande, zodat Anne van grote hoogte op de grond plofte. Ze was bij de geboor- te al twee meter lang en kon binnen een half uur na de geboorte al staan. Anne heeft een levenslustig en vriendelijk karakter. Haar beste speelkameraadje is haar halfzusje Barenga, die vorig jaar werd gebo ren. De totale giraffengroep bestaat nu uit acht familieleden. Deze zomer kun je avontuurlijk dwalen in het Doolhof der Reuzen. Waar je allerlei spannende REU- ZENdingen en -figuren waarover je een vraag moet beantwoorden. Is de vraag goed, dan vind je de weg naar het volgende REUZEN- object. Geef je een fout antwoord, dan loop je helemaal verkeerd. En moet je weer overnieuw beginnen. Ben jij een REUZENslimmerd? Kom dan snel langs en laat ons eens zien hoever je komt in het La byrint! Wie of wat kun je in het Doolhof allemaal tegenkomen?: - Lang geleden leefden er mam- moeten in ons land. Met zijn kie- zen deed hij interessante dingen. Hij kauwde zijn eten niet, maar maalde zijn eten. Weet jij trouwens hoe zo'n oude kies aanvoelt? - Ook een REUZENslang zal niet ontbreken in het Doolhof. Een ana conda kan wel meer dan 8 meter lang worden. Het slangenmens zal je laten zien waarom REU- ZENslangen de allerleuksssssssste dieren zijn! - Tijdens je spannende avonturen- tocht in het Doolhof kom je een REUZENvogel tegen. De condor is de allergrootste van de hele we- reld. Een condor kan meer dan twee meter worden! - Door zelf REUZENmooie mu- ziek te maken in het Doolhof kan zelfs het babyolifantje jou horen. Wie poept trouwens de grootste keutels? Is het de neushoorn of toch de olifant? In het Doolhof kun je die reuzenkeutel komen bekij ken. Blijf wel op afstand. Want het stinkt enorm! - Je weet natuurlijk wel dat een kangoeroe heel ver en heel hoog kan springen. Probeer zelf maar eens of je de kangoeroes kan ver- slaan.- Als jij het Doolhof der Reu zen hebt doorkruist, dan ben jij een echte KANJER! In de Vlinderkas van Blijdorp fladderen vele tientallen bont- gekleurde tropische vlinders. Heel bijzonder zijn de REUS achtige Madagaskar-komeet- staartmotten. Regelmatig kruipen deze 'REUZEN on der de vlinders' uit hun cocon. Om ze te bewonderen moet je er snel bij zijn, want de prach- tig gele insecten leven hooguit een week. Gelukkig kruipen er geduren- de het voorjaar en de zomer regelmatig nieuwe motten uit hun cocon. Doe nu mee aan het REUZEN avontuur en houd je meetlint in de aanslag. En laat je verrassen door de bijzondere REUZEN van Dier gaarde Blijdorp. Dit REUZEN avontuur is (naast de entree) kos- tenloos. Je kunt de avonturentoch- ten en meetlinten meenemen bij de kaartcontroles van Blijdorp. Hoe groot is een megamot? Hoe zwaar is een olifant? Welke pingui'ns zijn de grootste in haar soort? Hoe ziet een giraffe de wereld? Ontdek hoe groot een reuzenschildpad is en kruip ook eens in het schild van een schildpad. Ook zijn er REU- ZENeieren waar je in kan zitten, alsof je een REUZENkuiken bent! Is dat niet REUSachtig? In het spannende 'Doolhof der Reuzen' (vanaf 5 juli) kun je niet alleen dwalen maar ook reuzenwijs wor den! Als je het REUZENavontuur helemaal hebt gedaan, komt er een code tevoorschijn. Deze 'geheime' code geeft toegang tot een speciale REUZENsite, vol met leuke REU- ZENdoe-dingen. Zo is er bijvoor- beeld een REUZE grote kleurplaat, die je eerst in eikaar moet puzze- len. En wat dacht je van REUZEN- dierenmaskers, REUZENweetjes en een REUZENwedstrijd. De avonturentocht loopt t/m 4 oktober van dit jaar.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 21