maasstad Ik ga op reis en neem mee... K3, Kabouter Plop, Samson Gert zes maal live in Ahoy' Verfilming van 'De Tweeling' verkriigbaar op video en DVD m maasstad! puzzel video preview uitgaans agenda I jm C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Alan Temperley Top 10 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ROTTERDAM - Voor het tweede achtereenvolgend jaar vindt op 28 en 29 juni het Studio 100 Zomerfestival plaats in Ahoy' Rotterdam. Maar liefst zes optredens staan er gepland en dat had- den er nog meer kunnen zijn als het aan de kinderen had gelegen. Deze bijzondere tweedaagse zal weer een keur aan artiesten op het grote po dium brengen. Alle sterren van de beroemde Belgische studio komen langs. Van Piet Piraat tot K3 en dat allemaal tijdens een voorstelling. 4 Boekverfilmingen zijn nog altijd populair in de Neder landse filmwereld. Het laat ste jaar bereikte ons onder meer 'Oesters van Nam Kee' 'Pietje Bell', 'De Schippers van de Kameleon' en 'De Tweeling'. De laatstgenoem- de film, een verfilming van de gelijknamige roman van Tessa de Loo, verscheen on- langs op huurvideo- en DVD. Prijsvraag DANS EXCURSIES FESTIVALS EN MANIFESTATIES MARKTEN EN BRADERIEEN MUZIEK OVERIGE SPORT ACTIEF SPORT PASSIEF THEATER fcHi 11 12 13 14 15 Horizontaal 1. Ruzie. Voetballer. Moeder 2. Bloedvat. Vervroegde uittreder. Franse rivier 3. Deel van Brabant. Arbeidstijdverkorting. Sinds lang. Mobiele eenheid 4. Bij voorbeeld. Handschoenenzonder vingers. Vis. Daar 5. Eikschiller. Muziekterm. Zeerklein 6. Rijksluchtvaartdienst. Koperlegering. Bevel 7. Bijbelse stad. Woede. Autohotel 8. Gebakje. Meisjesnaam. Lage temperatuur 9. Opgave. Hare Koninklijke Hoog- heid. Plaats in Noordholland 10. Briefaanhef. Bende. Driekroon. Tijdstip 11. Uitgestorven rund. Neerslachtig. Aanvoerder 12. Noordnoordoost. Voedsel. Veld 13. Gymnastische oefening. Jon- gensnaam. Griekse letter 14. Palm- boom. Zeeuwse plaats. Kleding- stuk. Meisjesnaam 15. Jongens- naam. Tekengerei. Verticaal 1. Kapperszaak. Verwaandheid 2. Plan. Rotsspelonk. Spaanse vrouw 3. Sprookjesftguur. Bezoldiging. Wilddief 4. Leraar. Muziekterm. Gedroogd gras. Voornamelijk 5. Jongensnaam. Jongensnaam. Go- din. Meisjesnaam 6. Baat. Gezicht. Wintervoertuig. Europeaan 7. Ka- raat. Limburgse plaats. Uitroep. Zitkussen. Lidwoord 8. Houding. Draaistroom. Te weten. Winter voertuig 9. Stortplaats. Plaats. Aan- wijzing. Walvis 10. Slee. Grof. Oosters land. Op het genoemde 11. Kliek. Bijenhouder. Meisjesnaam 12. Knaagdier. Hoeveelheid vlas. Houding. Sluis 13. Straalvliegtuig. Muurholte. Balletrokje. Vreemde taal 14. Leger. Innig. Gemakkelijke klus 15. Dikwijls. Naar het genoem de. hwnhh 'NHivwaaaw 'si ania aaaai aawav -ft 'SNaaa tllol sin 'oiw et svs 'aiv xocra NfiNox zi vaiaa aaatvai nvio ii aoaa "iva -3N dtvo'i av oi aao inih aaoo xiaa '6 aaaS mj. 'aaoa 'onvxs's 'aa aaod ho 'otnha 'ia 'xaa 'aaaas xaox ion -9 saoa 'soa twaa 'nvai s iNaA oais ooava aa t aaaoais aaaaM aaa vaoNas aoo'ia aaai •z ava 'NOTvssaaddva i ubbdijjsa aassvaaaais rava -si vr -Nv xoa aaaa 'Naav n 'via siaoaa aoadoa -et Niaaaax 'saaiA onn zi aaaiaa nmoo soaao at aan vav -u daoax sa an Naxxad hnh aaxs -IV '6 aanoa aaaosi 'saos -8 aaxow Naoox wocjos 'L vxs aaaoaaaao aaa '9 avaiNiw oaNoa aaaa "s aa NflNOX 'nhxnvm 'ad 'p aw onviiv axv aaad 'aaioa aaxxnA 'aaav ~z 'wvw aovasaNia aia a aeejuozuoH 3uisso|do Een lekker voorleesboek natuur- lijk! Een boek met een spannend verhaal, dat boeit vanaf de eerste bladzijde. Dat voorgelezen kan worden aan kinderen van verschil- lende leeftijden, die van 8 en 10 en 12 jaar moeten er evenveel van kunnen genieten. Het moet vooral heel erg grappig en luchtig zijn. Zo'n boek is Robbie en zijn gave tantes van Alan Temperley. Rob bie wordt naar het platteland ge- stuurd om bij zijn oude tantes te gaan wonen. Vreselijk saai zul je denken. Maar Robbie komt voor grote verrassingen te staan als hij de tantes beter leert kennen. Ze scheuren rond in snelle auto's en maken geheimzinnige plannen. Wat dat voor plannen zijn verklap- pen we natuurlijk niet, maar je zou het niet verwachten van de lieve oude tantetjes. Spelletjes zijn ook altijd leuk voor de vakantie. In het boek Paf, afstaan allemaal splin- ternieuwe spelletjes. De spelletjes, met bijzondere namen als Meubel Freubelen, Folderara en Pink Pie- len, zijn alien uit te voeren met wat simpele spulletjes. De pret begint al bij het lezen van het boek want de spelletjes worden op een verma- kelijke manier uitgelegd. Kinderen zullen zeker een flinke tijd bezig zijn met de uitvoering van alle ge noemde spellen! 1Maeve Binchy - Quentins 2. Nicci Gerrard - De onderstroom 3. Barbara M. Veenman - Vergeten farao 4. Gregor Frenkel Frank - Those were the days 5. Koningin Noor van Jordanie - Een leven in het teken van vrede 6. Het aanzien van sport 2002 7. Harlan Coben - Spoorloos 8. Hannah MacDonald - De kleur van licht 9. Thomas Rosenboom - De nieuwe man 10. Deirdre Purcell - Marmeren tuin Maasstad publiceert tweewekelijks de po- pulaire top 10 collectie van de Gemeente Bi- bliotheek Rotterdam. Daarnaast geeft de bibliotheek in deze rubriek extra aandacht aan een opvallend boek uit de collectie. De catalogus van de bibliotheek op internet: http://www.bibliotheek.rotterdam.nl. CX66 door Cor Hulsbus Het zal dus weer een bont feest worden. Want waar anders krijgen kinderen de mogelijkheid om tij dens eenzelfde voorstelling samen met K3, Kabouter Plop, Samson Gert en vele andere artiesten te zin- gen en te dansen. Vorig jaar was het wachten op de meidengroep K3, die met een helikopter moest worden overgebracht naar het Ahoy complex. Met 'livebeelden' uit Plopsaland (het pretpark van Studio 100 aan de Belgische kust) leek het alle maal op een liveverbinding. De kinderen in de zaal werden hoe langer hoe zenuwachtiger en ke- ken telkens verschrikt naar de tus- sentijdse verslaggeving. Maar zie daar, alles kwam goed en K3 zong de laatste hitsongs. Ook voor deze nieuwe editie is een story verzon- nen die als een rode draad door de voorstelling zal lopen. Ten opzichte van vorig jaar heeft Studio 100 nog enkele nieuwe ver rassingen uit de grote toverhoed getoverd. Naast een aantal oudge- dienden zoals Karen, Kristel en Kathleen, Kabouter Plop en zijn vrienden, Samson en Gert en Big en Betsie zullen dus ook Piet Piraat en zijn zeeschuimers acte de pre sence geven. Deze vriendelijke pi- K3 staat op 28 en 29 juni in Ahoy' Rotterdam tijdens het Studio 100 Zomerfestival. foto: studio too raat, altijd op zoek naar de schat, is elke werkdag tussen de middag een grote hit voor de Nederlandse televisiekijkertjes. Maar ook' de splinternieuwe band de Sixteens zal een aantal populaire nummers ten gehore brengen. Carine Voshaar laat namens Studio 100 weten dat de verkoop erg goed loopt en dat deze week nog een kleine 300 extra plaatsen in de ver koop zijn gegaan. „Het is heel erg druk geweest bij alle reserveerlij- nen. Ongelooflijk, hoe populair deze artiesten zijn. Het is bijzonder dat zij alien in een en dezelfde show optreden. K3 bij voorbeeld treedt net als Samson en Gert ook apart op met een eigen show. Ook de kaarten voor die optredens vlie- gen weg. Deze week is besloten om een aantal extra concerten te geven, want de optredens in Sche- veningen (van 9 tot en met 24 au- gustus) worden een overdonde- rend succes. De andere optredens zullen later in het jaar, verspreid door het land worden gegeven." Het Studio 100 Zomerfestival vindt plaats in Ahoy'. Op zaterdag 28 juni 2003 zijn er drie voorstellin- gen, om 11.00, 14.00 en 17.00 uur. Op zondag 29 juni geven onze Bel gische vrienden eveneens drie con certen1. Wederom om 11.00, 14.00 en 17.00 uur. Voor meer informa- tie over tickets kan contact worden opgenomen met De Reserveerlijn 0900-300.5555 (0,45pm) ofdeNa- tionale Theaterkassa 0900-9203 (0,45 p.m.) De toegangsprijzen zijn, afhankelijk van rang en af- stand tot podium van 14,50, 16,50, 19,50 en €21,50. Voorin- formatie: www.studiol00.nl. k Thekla Reuten en Nadja Uhlin 'De Tweeling', die nu verkrijgbaaris op huurvideo- en DVD. 'De Tweeling' van Tessa de Loo was in Nederland een groot succes. Zo'n twee miljoen mensen hebben het boek gelezen. Bovendien werd haar werk vertaald in het Duits en Engels, waar het ook goed werd ontvangen. „Een heleboel verha- len in het boek zijn gebaseerd op de werkelijkheid", vertelt de schrijfster op de website van 'De Tweeling'. „De Nederlandse kant op mijn eigen familie en de Duitse kant op mensen die ik kende in Duitsland. En op een gegeven mo ment realiseerde ik me dat ik zo ongelooflijk veel verhalen kende. zoveel wist, dat het zonde zou zijn als die verhalen allemaal zouden verdwijnen." Verdwenen zijn de verhalen dus niet. Naast de miljoenen lezers, heeft ook de verfilming van 'De Tweeling' een behoorlijk publiek weten te bereiken. Niet voor niets werd de film bekroond met een Gouden Film. 'De Tweeling' gaat over de tweelingzusjes Lotte en Anna Bamberg. Na de dood van hun ouders groeien zij gescheiden op. Anna blijft in Duitsland en moet haar hele leven hard werken voor anderen. Lotte verhuist naar een welgestelde Nederlandse fami lie die haar op het eerste gezicht al le kansen biedt. Aanvankelijk missen de zussen el- kaar en proberen ze alles om weer bij elkaar te zijn. Omstandigheden en de tijd waarin ze leven zorgen echter voor obstakels die groter zijn dan de band die ze altijd voe- len. Anna trouwt met een SS-offi- cier die aan het einde van de oor- log sneuvelt. Lottes joodse ver- loofde wordt vermoord in Ausch witz. Vijftig jaar na hun laatste, pijnlijke ontmoeting probeert An na nog een keer in contact te ko men met haar tweelingzus. De hoofdrollen in 'De Tweeling' zijn voor Ellen Vogel en Thekla Reuten als Lotte en Gudrun Okras en Nadja Uhl als Anna. Verder zijn onder meer Betty Schuurman, Jaap Spijkers, Jeroen Spitzenberger,- Margarita Broich, Ingo Naujoks, Barbara Auer, Roman Knizka en Hans Somers te zien in 'De Twee ling', die werd geregisseerd door Ben Sombogaart ('Abeltje', 'De Jongen Die Niet Meer Praatte', 'Het Zakmes' en 'Mijn Vader Woont in Rio'). „In de kern is 'De Tweeling' een liefdesverhaal", vertelt Ben Som bogaart over de film. „Dat is ook een belangrijke reden waarom ik foto.RCV deze film wil maken. Het is de lief- desgeschiedenis van twee mensen die naar elkaar blijven verlangen. Dat het daarbij om tweelingzussen gaat, is de geniale ingeving van Tessa de Loo geweest. Twee men- sen die van nature dicht bij elkaar staan, drijven door omstandighe den en de tijd waarin ze leven uit elkaar. Twee levens vol liefde en verdriet." 'De Tweeling' verscheen onlangs op video en DVD. Maasstad Weekbladen verloot in samenwer- king met RCV Home Entertain ment vijf exemplaren van de speci- ale filmeditie van het boek van Tessa de Loo. Wie kans wil maken op een boek, hoeft alleen maar het antwoord te weten op de volgende vraag: Noem de titel van een ander boek van Tessa de Loo. Schrijf het antwoord op een (brief)kaartje en stuur deze naar: Maasstad Week bladen, t.a.v. Videopreview, Post- bus 1685, 3000 BR Rotterdam. E- mailen kan ook via het adres: vwe- @redactie.maasstad.nl. Dansateliers 's Gravendijkwal 58 b; 010-4369937 SLUM TEST TEST is een choreografie...is een onderzoek over een onderzoek is een we- tenschappelijke vraagstelling over een choreo- grafie is een choreografie over een onderzoek. 27 t/m 29 jun; 20.00; 4,-; reserveren 010- 4369937 Arboretum Trompenburg Honingerdijk 86; 010-2330166 Hosta's en andere vaste plant en Zwaan-kleef- aan wandeling. De gids van Trompenburg gaat met u langs deze 'Hosta-walk', die in deze tijd van het jaar op z'n mooist is. Daarbij vergeet hij niet dat er behalve hosta's nog meer vaste plan- ten bestaan. 29 jun; 14.00; Entree museum 3,-; wandelen o.l.v. gids 1,25 Schemertour op het water Inschepen: Par- tyschip 'Nehalennia'. Vertrek onder leiding van een gids van Industrieel Toerisme. Excur- sie door de Rotterdamse haven. Een unieke ge- legenheid om op bijzondere wijze kennis te ma ken met de feeeriek verlichte haven vanaf het water. Inclusief een kopje koffie/thee. Afvaart bij minimaal 20 personen. 2 jul; 18.30; 13,50 reserveren 010-2183131 Grote- of St. Laurenskerk Grotekerkplein 3; 010-4131494 Rotterdam Zingt! Rotterdam Zingt! is een groot spektakel. Vrijdagavond kan het publiek uit voile borst meezingen met bekende opera-, operette-, en musicalfragmenten. Zaterdags- middags is er het 'Shantyfestival' en 's avonds zijn er de meezingconcerten. Als grote klapper volgt de 'Nacht van de Rotterdamse Smartlap'. Neem uw klapstoel mee! 27 en 28 jun; 13.00; gratis Boompjes Boompjes Waterlife blvd Een strand aan de Maas? Jaze- ker! Waterlife blvd is tijdens de zomermaanden een Rotterdams strandpaviljoen. Van woensdag t/m zondag is er van alles te beleven op Waterli fe blvd. Op het buitenpodium kun je genieten van Rotterdamse en nationale sterren: zo geeft Blof het gratis openingsconcert! Onderdeel van De Rotterdamse Zomerfestivals Waterlife Rot terdam. t/m 31 aug (beh. ma di Meer info: www.waterlife-rotterdam.nl Tapas Boot We gaan varen met de Navigathor vanaf het strand van Waterlife Boulevard, waar je onbeperkt tapas kunt eten. Om geheel in zon- nige sferen te blijven kun je er een heerlijk sal- samuziekje beluisteren en genieten van wind en water, en een rondje langs de skyline en havens. Daarna wordt je afgezet onder de Erasmusbrug, waar dj's om de eer strijden met mixjes en mu- ziek. 29 jun; 18.00-20.00; 25,-; excl. drankjes, res. www.does-it.nl/rederijthor.nl Diverse locaties Internationale Architectuur Biennale Rotter dam Thema: Mobiliteit. Verspreid over de stad vinden twee maanden lang tentoonstellingen, lezingen, excursies en andere activiteiten plaats. Het NAi vormt het zenuwcentrum van de biennale en is een van de twee hoofdlocaties, naast het pakhuis Las Palmas op de Kop van Zuid. t/m 7 jul Festival van de Architectuur Geheel in het te ken van water. Veel nieuwe ontwikkelingen spelen zich af rond de rivier. De havengebieden hebben plaatsgemaakt voor woon-, werk- en re- creatiegebieden. Aandacht voor gebieden aan het water, zoals het Lloydkwartier, Katendrecht en de Kop van Zuid. Met planpresentaties, ex cursies, rondleidingen en openstellingen van gebouwen. 28 en 29 jun; 10.00-17.00; meeren- deels gratis; meer info 010-2051536 Erasmusbrug Salsa Under the bridge Salsa in de rode draad maar ook Merengue, Bachata, Brasilian en 80's komen aan bod. Vanaf het balkon is er een mooi uitzicht op de grote parketvloer. Spette- rende opening met Live Axioma, DJ Willy en Show. 28 jun; 22.00-02.00; 7,- Park bij de Euromast Zomerzondagen Ze-ven heerlijke zomerse zon- dagen met prachtige muziek uit letterlijk alle windstreken, hilarisch en spannend straatthea- ter en een uitgebreid programma voor kinderen bij het Koetshuis. Vergeet de picknickmand niet mee te nemen! Meer info via www.zomer- zondagen.nl. Zbmerzondagen is onderdeel van De Rotterdamse Zomerfestivals. 29 jun; gratis Museumpark De Parade Een binnenstebuiten gekeerd circus met het publiek in de piste en de artiesten erom- heen. Verlies jezelf in dit doolhof van theater, film, dans, opera, muziek en variete'. Bekende en wereldvreemde artiesten verleiden je in een sfeer van ongedwongen ouderwetse kermis en gezelligheid. 's Middags is er Kinderparade. Meer info: www.deparade.nl. t/m 29 jun; 15.00-01.00; tot het terrein na 17.00 4,-voor- stellingen tot 15,- Louis Pregerkade/Pincoffsbrug Entrepotha- ven Kop van Zuid MS Reinwater Het binnenvaartschip 'de MS Reinwater' zal aanleggen aan de kade en alle kinderen en jongeren uitnodigen allerlei proef- jes te doen met water. Het schip zal vanaf 10 ju ni diverse locaties aandoen in Rotterdam. 28 en 29 jun; 10.00-17.00; zo. 13.00-17.00; gratis Quarantaineweg 1 D4 havennummer 2630 QI Kunsteiland Midden in het havengebied van Rotterdam, bij Heijplaat. ligt het schierei- land van de voormalige Quarantaine-Inrichting. In de historische gebouwen zijn ateliers en stu dio's van kunstenaars gehuisvest. QI Kunstei land is een expositie op het Ql-terrein in het ka- der van Waterlife Rotterdam. Meer info: ww- w.qi-kunsteiland.com en 010-4280656. t/m 31 aug; gratis, met uitzondering van enkele evene- menten Scheepsbrug, Leuvehaven Scheepsbrug Buitenboordconcerten Scheepsbrug Liefheb- bers van wereldmuziek en van klassieke mu ziek kunnen elke zondagmiddag hun hart opha- lep. Aan het water wordt een serie levendige en kleinschalige concerten georganiseerd waar ie- dereen terecht kan om lekker te luisteren, een drankje te drinken en elkaar te ontmoeten. Er zijn ook mogelijkheden voor een brunch of rondvaart vooraf. 29 jun; gratis Vrij Entrepot Vijf WereIddelen; 010-2900280 Waterfun Entrepot Van zeildemonstraties in de M-Klasse en waterfietscompetities tot informa- tiemarkt en waterproeverijen en Marokkaanse theeceremonies. Op de Boulevard of Waterfun Games kunnen de kinderen een duikles ne men in het gigantische zwembad, waterracen en spelen met het Mariniersmuseum en kliederen. ISH verzorgt spectaculaire optredens en work shops. 28 en 29 jun; za. 10.00-17.00; zo. 13.00- 17.00; gratis omgeving Wilheminakade 010-4138281 World Port Jazz Festival Een veelzijdig Jazz- fesival voor muziekliefhebbers van alle tijden met internationaal gerenommeerde artiesten en nieuw talen. Jazz, blues, soul, funk, latin, we reldmuziek, lounge, dance en poetry: dat alles op de Wilhelminapier bij de Erasmusbrug, een van de mooiste plekken van Rotterdam. World Port Jazz is onderdeel van De Rotterdamse Zo merfestivals. 27 en 28 jun; Vanaf 16.00; Dag- kaart 30,-; meer info www.worldportjazz.nl Binnenrotte Zondagsmarkt Circus Rotjeknor. 29 jun Ahoy' Rotterdam Ahoy'-weg 10; 0900-2352469 Studio 100 Zomerfestival 28 en 29 jun; 11.00 en 14.00; 21,50/19,50/16,50/14,50 de Doelen, Grote Zaal Schouwburgplein 50; 010-2171717 Music for the Millions Het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soustrot. m.m.v. Inga Kalna, so- praan, Robert Nagy, tenor, Edward Tumagian, bas. Brabant Koor, Jongenskoor Schola Canto- rum 's Hertogenbosch. Tsjaikovski - Capriccio italien op.45; Orff - Carmina burana. 28 jun 19.30; Uitverkocht Grote- of St. Laurenskerk Grotekerkplein 15; 010-4131494 Rotterdam Zingt! Meezing opera. Luister en meezingmomenten. 27 jun; 20.00 Middagpauzeconcert 26 jun; 12.45 Paradijskerk Nieuwe Binnenweg 25; seer. 010-4801847 Orgelconcert door St. Josephcantorij m.m.v. Wouter Blacquiere, orgel. 28 jun; 16.00-16.45 Jazzcafe Dizzy 's-Gravendijkwal 127; 010-4773014 Dizzy sessie t/m 30 jun; 22.00 Theatercafe Plan-C Slepersvest 1; 010-4124352 Plan C DJ Pool met Special Acts 27 jun; 22.00 In't Wild 28 jun; 22.00 Heemraadsplein Freebirds Freebirds is een openlucht muziek- theaterproductie in de vorm van een illegale danceparty. Regie: Roel Twijnstra, DJ/VJ: Geert Mul. Freebirds is een eigenzinnige voor stelling met muziek, dans en videobeelden. Het aangrijpende verhaal wordt met veel humor verteld. Het woord aids valt nooit, maar de boodschap van de voorstelling is glashelder. 3 t/m 6 jul; 21.00 Club Las Palmas Wilhelminakade 66 World Port Jazz Festival 28 jun; 23.00-06.00; 10,- OffCorso Kruiskade 22; 010-4113897 Weekend! Weekend! wordt de plek waar Rot- terdammers elkaar op vrijdagmiddag ontmoe ten, of je hier nu werkt, studeert, woont of een dagje komt shoppen, als je het Weekend! in de bol hebt ben je welkom. Muziek van Andre Da- di, Chezz Deep Diggin, Phil Peoples e.a. 27 jun; 16.30-21.00; gratis De Twijfelaar Mauritsstraat 173; 010-4132671 Leon Elias Gows World Music 26 jun; 22.00; 3,- Soul Beats Inc. Een uitvloeisel van de populai re formule Beat The DJ, waarbij slagwerkers/ percussionisten aan de haal gaan met de platen van de DJ. De chemie die hierbij ontstond tus sen DJ Laup en de power percussionisten An- drU Tatipikalawan (ex Massada) en Norman Pattiwael is aanleiding tot een vervolg. 27 jun; 22.30; 5,- Dj Nino 28 jun; 23.00; gratis Waterfront Boompjeskade 10; 010-2010980 De Buurtsuper! 80's, 90's, gangmakers vers geperst. DJ's The Royal Plastic Entertainers. 28 jun; 22.00; 4,50 The black heart procession (USA) Raskolni- kov. 26 jun; 21.00; 7,- Teknoklash hosted by SMS 3 jul; 22.00; 2,- M useum pa r kker k Museumpark 3 You are in the Movement In het kader van de Architectuur Biennale Rotterdam 2003. Inter- actieve voorstelling door multidisciplinair ge- zelschap Bank. Ervaar je stad op een nieuwe manier: zap door verschillende stadsprogram- ma's, maak je keuze en bouw mee aan een vir- tuele stad, gebaseerd op de keuzes van de stede- lingen zelf. t/m 28 jun (beh. ma di wo zo); 17.00-22.00; 1,- Toren Laurenskerk Grotekerkplein 3; 010-4130900 Torenbeklimming o.l.v. stadsbeiaardiers Ge rard de Waar^t en Geert Bierling. Inlichtingen 010-4173354. In het kader van Rotterdam Zingt! 28 jun; 12.00; gratis Diergaarde Blijdorp van Aerssenlaan 49; 010-4431495(tape)/ 4431431 Zoocamp Dat is kamperen op het giraffenperk, dierverzorgers een handje helpen, barbecueen en in slaap vallen met het geritsel van de dieren op de achtergrond. t/m 31 aug (beh. ma di wo do 40,- pp; vanaf April inschrijven 010- 4431456 Donner Boeken Lijnbaan 150; 010-4132070 Spellendemonstraties Demonstratie van 999 games, o.a. Elfenland, Kolonisten van Catan en Machiavello. Kom kijken en speel mee! 28 jun; 11.00 tot 16.30 Informatie avond over reizen naar Tanzania Een informatie avond over zowel georganiseer- de als individuele reizen naar Tanzania georga niseerd door reisburo Rottink. touroperator Thika en boekhandel Donner. Alle informatie bijeen: lezingen, diapresentaties, boeken, reis- gidsen etc. Reserveren kan bij reisburo Rottink in de Kelder van Donner. Bezoek www.don- ner.nl, voor meer info. 27 jun; 18.30 OffCorso Kruiskade 22; 010-4113897 Cool Politics Main hall: workshop en debat over de digitale kloof en vrijheid van menings- uiting. 26 jun; 20.00; gratis SKVR Muziekschool Centrum-West Willem Buytewechstraat 70; 010-4253467 Open Huis SKVR-Muziekschool Met optre dens, instrumenten uitproberen, informatie en inschrijven. 29 jun; 12.00-14.00 CNME Wilgenhof Ringdijk 76; 010-4223977 Rugzakroute Voor gezinnen met kinderen van 6 tot 12 jaar. Het gezin kan een rugzakje lenen op het CNME Wilgenhof. In de rugzak zitten allerlei materialen waarmee de kinderen na- tuuropdrachtjes kunnen doen. Zo kunnen zij met een schepnetje slootdiertjes vangen en be- kijken, met een loep onderzoeken wat er in een knotwilg leeft en met een kompas het landschap verkennen. t/m 14 sep (beh. za zo); 9.00-16.00; gratis; 5,- borg voor de rugzak; res. 010- 4614940 Jongerencentrum Baroeg Spinozaweg 300; 010-4191232 Dartcafe! Iedere woensdag in Baroeg darten2 jul; 19.00; gratis Euromast Parkhaven 20; 010-4364811 Abseilen Wie wil er nu niet zelf de hoogste ab seil van Europa maken? Wie gaat de uitdaging aan om op meer dan 100 meter hoogte over de balustrade van de Euromast te stappen? Onder- ga deze Rotterdamse sensatie en overwin je angsten! Samen stap je over de rand om deze adrenalinekick te beleven! Er gaat natuurlijk wel altijd een instructeur met jullie mee. 28 en 29 jun; 39,50; res. 010-4364811, www.absei- len.nl Prins Alexander Wednesday Night Skate Clinics Dit jaar is er een opwarmertje voor de mensen die nog niet zo stabiel op hun skates staan. Wij organiseren twee avonden voorafgaande aan de eerste tocht waar je de fijne kneepjes van het city-skaten krijgt aangeleerd. 2 jul 19.30; gratis, aanmelden via www.wednesdatnightskate.nl Neptunus Honkbalstadion Abraham van Stolkweg 31; 010-4375369 Summer of Baseball World Port Tournement World Championship Baseball 2003. Van 26 juni t/m 6 juli, Eneco World Port Tournement 2003. Met deelnemende teams o.a. Nederland, Cuba, taiwan, Zuid Affika, Eastern Connecticut State University. Meer info: www.worldport- tournament. Van 11 t/m 27 juli, World Cham pionship Baseball 2003. Meer info: www.ee- baseball2003.com. 26 jun t/m 27 jul Diverse tij den Olympiaweg voor De Kuip Olympiaweg NK Wielrennen op de weg 2003 naar Rotter dam Een week voor de Tour de France strijden op zaterdag de Vrouwen en de Beloften (tot 23 jaar) en op zondag de Elite (profs) om de felbe- geerde titels. Het parkoers van ongeveer 13,5 km krijgt een bijzonder karakter. De Kuip zal ook fungeren als permanence voor het NK Wielrennen. 28 en 29jun; meer info: www.top- sportgroup.co Theater 't Kapelletje v.d. Sluijsstraat 176; 010-4667778 Mark van Vliet De Vierende Hollander. De vierende Hollander anno 2003 zuipt, vreet, neukt, zingt en geniet. Leeft zijn leven van dag tot dag, denkt niet maar doet. Etnische minder- heden zijn passe; we denken alleen nog aan ons zelf. Ga mee op reis en verdwaal... Vaar mee op het schip van De Vierende Hollander. 3 jul; 20.30; 7,- Nighttown Theater We st-Kruiskade 28; 010-4361210 The Grapevine Late Night Talkshow Presenta- tor Jeroen Rozendaal brengt je op de hoogte van de laatste ontwikkelingen in cultureel Rot terdam. De laatste show van het seizoen. Niet missen dus! 26 jun; 22.00; gratis, meer info: www.passionate.nl Multi Cultureel Centrum ODEON Gouvernestraat 56d; 010-4363855/4363929 ImprovisatietheaterOp basis van suggesties uit het publiek improviseren de spelers van Lof en Zotheid scenes die hilarisch, angstwekkend of ontroerend zijn. Dynamiek en afwisseling ge- garandeerd. Dat moet je gewoon een keer ge- zien hebben.... 27 jun; 20.30; 5,- reserveren: wwwlofenzotheidnl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 23