A TU maasstad Drakenraces voor Schiedamse bedrijven op de Lange Haven Si m IH Campo Worljsess- zondag 29 jum 49.: 49r Nieuwland krijgt kunst met een knipoog 0 krant 1 netel 'We gaan oerend hard en zullen overwinnen' '35000 bezoekers op drie daagse feesten in de Gorzen' Nu 50% korting op de 2e matrasl meubelen maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM-Met een win- nende tijd van 1.13.86 werd cafe Van Diggelen zaterdag winnaar. Numero twee, het organiserende team van de provincie Zuid Holland zou 1.13.88 over het ruim drie- honderd meter lange par- cours van de Lange Haven doen. Slechts 0.02 seconden verschil dus: 'Onwaar- schijnlijk' klonk het na af- loop. 'Corruptie' spraken anderen. „We hebben ze la- ten winnen", versprak een provincieambtenaar zich. De winnaars maalden daar niet om en zongen dronken liederen van geluk: Van 'Manuela' tot 'Rita be- dankt'. Het laatste voor de toegewezen stuurvrouw die hun drakenboot trefzeker over de Lange Haven la- veerde. Vrijdagavond: darten en indrinken Zaterdag: speelweidenfeest en Popfestival ""Sire— Si Zim Zondag: Familiedag en Hollandse Hits van 11.00-17.00 do. 26 en vrlj. 27 junl van 17.30-21.00 do. 3 en vrlj. 4 jull van 17.30-21.00 Campingazfles 907 Scottelbraai MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur: ds. G. de Lang. Chr. Scholengemeenschap Aqua- marijn, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur: ds. W. Verboom. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur: ds. W. Verboom. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur, dhr. J. van Lambal- gen. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur: ds J.J.A. v.d. Peppel. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur: ds W. van Wieren. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur: ds. L.C. Kraan. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur: ds. W.W. Verhoef. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur en 16.30 uur. Chris telijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur en 16.30 uur. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: ds. E. Hoeksel. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, zo 09.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur, mw M.E. Scheijgrond-Verhulst. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds N. van de Want, wo 19.45 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 (10 euroct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010 4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010 4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bfj Rotterdams Dagblad b.v., e.g. de betreffende auteur Woensdag 25 juni 2003 xq52 Door Frank Willemse „We gaan oerend hard en zullen overwinnen", sprak wethouder De Swart namens de roeiploeg van de Gemeente Schiedam voor- af zelfbewust. Om er meer realis- tisch aan toe te voegen dat 'het wel heel moeilijk is om ambtena- ren gelijk te laten werken'. Een voorspellende uitspraak want de ploeg van vooral GEO ambtena- ren met managers als Frans Grif- fioen bakte er niet veel van. On- danks thuisvoordeel want er werd letterlijk voor de huisdeur van de wethouder gevaren. De Swart als drummer die het tempo aangeeft bleek een ergonomisch slechte beslissing: zijn lengte voorop de ranke Chinese kano deed The Dutch Dragon qua snelheid geen goed. „Een lichte, kleine wethou der I la Habermehl was beter ge- De belangstelling voor de eerste editie van de Drakenbootraces was afgelopen zaterdag enorm. Langs de kant van de Lange Haven stonden honderden toeschouwers. Foto Roger van der Kraan weest", vertelde een hoge ambte- naar die niet met naam en functie in de krant wenste te komen. Beter voorbereid waren de sym- pathieke 'artistiekelingen" vande designwinkels Co-operatie. In de eerste heat lieten zij het complete veld van zes- tien ruim ach- ter zich door sober maar volstrekt syn- chroon naar de droomtijd van 1.10.00 teroei- en. Andere bedrijven zetten 'op- geblazenMichelins-mannetjes' in met imposante nekspieren en bi ceps als kabeltouwen. Verspilde moeite want deze 'Schwarzeneg gers' konden alleen sommige vrouwen imponeren. Juist deze 'nerds' van de cooperatie toonde aan dat het om samenwerking en dus om co-operatie bij het roeien gaat. Geen kracht maar gelijktij- dig de peddels in het water ste- ken. Voorbeelden te over bij de andere ploegen van teveel spierkracht of zelfs theoretische kennis. Maar door gebrek aan training en coor- dinatie werden ze in plaats van een geoliede ploeg een stel hope- loze knoeiers. Ze deden denken aan een fontein in een vijver: zo hoog spatte het water naar alle kanten op. Sommi ge kano's moesten dan ook leeg gehoosd worden. Neem als voor- beeld de dappere mannen van ca fe Het Stappertje op de Hoog- straat. Via de Taansteeg kwamen zij zo uit hun cafe gerold waarbij de kapitein gelijk jolig 'in het lei' werd gegooid. Niet handig want hij verloor naast zijn bril ook zijn richtingsgevoel. Zo werden 'De zwelgende Stappertjes' niet meer dan een aardige opvulling van het programma. Andere cafes als Sjiek en Proosje maakten dat het evenement voor het Schiedamse bedrijfsleven meer op een horecatoernooi leek. Hoewel inzet en meegekomen fans het wel weer goedmaakte, want het was gezellig druk op de Lange Haven. Het was favoriet cafe Sjiek, dat met jeugdige over- moed en twee nieuwe roeiers die voor de finale waren ingezet, toch verloor (zij het nipt) van de latere winnaar. Verslagen roeide Sjiek meteen naar huis ofwel de kolk aan de Schie. Cafe Spoenk kwam niet opdagen, maar had een geldi- ge reden: op last van de burge- meester was deze coffeeshop za terdag gedwongen te sluiten we- gens overtredingen van de hore- cawet. Wel rees de vraag waar de andere Schiedamse bedrijven wa ren. Waar waren bijvoorbeeld de winkeliers van de Hoogstraat of de Dam? Zakenkring Schiedam e.o. maakte veel goed: deze keu- rige oudere heren handelden de wedstrijd zakelijk en dus met weinig verspilde energie af. Heel anders dan Woonplus waarbij di- recteur Karin van Dreven wanho- pig 'op slag' haar ploeg tot grote hoogte aanzette. De wedstrijden werden voor het eerst georganiseerd door de Pro vincie Zuid Holland in het kader van de jaarlijkse Waterdagen. Schiedam mocht dit keer mee- doen naast attractiesteden als Gouda, Vlaardingen en Delft waar wel informatietenten ston den. In Schiedam was eigenlijk niemand goed op de hoogte waar- voor de op zich leuke races wer den gehouden. Maasboulevardfeest: gratis volksfeest met zonnetje Door Frank Willemse SCHIEDAM - Zon, warmte en veel bier. Dit weekend vierde het Maasboulevardfeest haar vijf- tiende jaargang met stralend weer. Een verrassing was het, dit stalende weer, want maar al te vaak teisterde regen en wind dit volksfestival. De slogan op de af- fiches 'Wij zorgen voor de zon' kwam toch uit. Om half acht beginnen de darters. De pijltjes vliegen sierlijk richting de Triple Twenty en om 12.00 uur worden ze gedwongen te stoppen. Onderwijl staan in de rood-witte Maastent De Bikkels hun longen uit hun lijf te schreeuwen. Neder- landstalige rock met teksten als 'Wat 'n lol in de disco aan de Cos ta del Sol' en 'Als het bier maar koud is'Het publiek is nog niet op temperatuur en staat zich 'in te drinken'. Het weekend is nog lang. Aan de kinderen wordt altijd veel tijd en aandacht besteed op het Maasboulevardfeest. Op springkussens konden ze zich uitleven en met verf konden ze zich laten schminken. Foto Roger van der Kraan Zaterdag vroeg staan tientallen standhouders op de rommelmarkt met hun spulletjes: van kostbaar Nu bij aanschaf van de Elegance of Nouveau, bestaande uit een hoofdbord, twee Eastborn merkboxsprings en twee Eastborn merkmatr; 50% korting op de e tweede mat raj. IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111 U vindt ons aan de N210 Capelle a/d Ussel naast bedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren. houtsnijwerk tot levensgrote beren van afgedankte kleren tot gebro- ken kopjes. Gezelligheid troef en gelukkig dit jaar zonder entree. Middenin staat een grote hippie tent duidelijk uit India van Amo waar een drankje en verkoeling kan worden gezocht. In de Dijktent aan de andere kant van het park geven sporters een de- monstratie van hun favoriete vrije- tijdsbesteding; met karate, boksen en een hondendressuurshow. Om de gemeente te overtuigen dat niet alleen Gorzenaren dit feest be- zoeken lopen jongens en meisjes met handtekeningenlijsten. „We hebben al honderden, nee, duizen- den handtekeningen", zegt PR- man John van Oudenaarde wat bo- zig. „We zullen die gemeente er wel eens van overtuigen dat het hier geen buurtfeest is." Scad Diving heet het. En het is ge- woon van een kraan springen van vijftig meter hoog. Je moet toch wel gek zijn om dat te doen? Nee hoor hele rijen staan te wachten om de Vrije Val te mogen maken. Vrijwilligers die het festival 'ma ken', mogen met korting springen tegen halve prijs. „Helemaal te gek. Ik sta nog te na te shaken", zegt Frenky, al jaren vrijwilliger, maar nu wat bleekjes. Het popfestival, qua grootte twee de van de gehele regio, barst vroeg in de avond los. Voor popkenners is daar Silkstone, een Haarlems jongensbandje dat 'het helemaal gaat maken'. Net een eerste CD uit en twee weken terug Pinkpop 'platgespeeld'. Vooral jonge meis jes staan vooraan alle teksten mee te zingen. „Een soort Amerikaans southern rock maken we", zegt zanger en frontman Niels Geuze- broek bescheiden. Andere groepen die erna spelen als Luie Hond, Cu ban Heels hebben alien eigen fans. De programmeur probeert alle popliefhebbers tevreden te stellen. Van keiharde en ouwe rock tot mo- derne funk en R B. Zoals Got cha! Die de afsluiting verzorgt en waarvoor vele popliefhebbers naar de Maasboulevard zijn gekomen. Gotcha! is keiharde beats, gierende gitaren en snelle beats met daar- overheen de raps van twee zangers en zangeres met nummers als: 'Je moet je bek houwe', dat is nu een vette hit. En de hele zaal zingt mee. Nadreunende oren die pas om 12.00 uur rust krijgen. Net als de Havendijkbewoners die nu kunnen gaan slapen. Tientallen voetbalveldjes met erop kleurrijke shirtjes rijkelijk versiert met sponsornamen. Allemaal voet- ballers die voetballen naast de kraampjes en langs andere tenten. Gelijk is er een sfeertje met dit mi ni voetbaltoernooi dat vanaf het be gin in 1987 een vast onderdeel van het volksfestival is. Het kinderdorp is vol met gillende kids. Opa's en oma's lijken meer plezier te hebben dan hun kleinkin- deren. Springkussens, glijbanen, sjoelbakken en draaimolens; alles schreeuwt om aandacht. En de kin deren raken oververmoeid van zo- veel sensaties en indrukken. Clowns en straattheater weten ook de ouderen te boeien, zoals de Bomba Brothers met piepkleine motortjes. Het feest op de Maasboulevard is in al die jaren uitgegroeid tot een festival voor iedereen. Een echt volksfeest met kermis, theater, voetbal, pop en Hollandse Hits. Het is een kakofonie van geluid. Alle zintuigen willen los van el- kaar iets anders. Muziek, lawaai, geuren en kleuren. „Waar zijn die handjes Corrie Konings staat op het podium met ervoor tientallen oudere dames die haar luidkeels toezingen. Levens- liederen met titels als 'Adios Amor' en 'Huilen is voor jou te laat'. De organisatie zit hoog boven het festival de munten te tellen en alle problemen op te lossen. Het is (weer) goed gegaan, geen wank- lanken en de baropbrengst is goed. Maar de vrijwilligers zijn nog lang niet klaar. Vandaag en morgen moet weer alles opgeruimd zijn. Inhoud 2,7 kg. Adviesprijs 68,95 nu Adviesprijs 81,50 nu 's-Gravenzande Woutersweg 8 0174-4126 83 Rotterdam Pascalweg 115 010-432 5211 Heinenoord Langeweg 1a 0186-60 40 00 Sassenheim Teylingerlaan 74 0252-2125 97 „nnwnrld.nl Waddinxveen Plasweg 16-1 0182-64 25 50 www.camp SCHIEDAM - Twee nieuwe pro- jecten die de wijk Nieuwland op- fleuren gaan vandaag van start. Op het Wibautplein worden grootse panelen onthuld van schilderijen die kinderen uit Nieuwland ge- maakt hebben tijdens de anti dis- criminatieweek van 21 tot en met 28 maart. Ook gaat de expositie 'Portiekkunst' van Yvon Koop- man van start in de bibliotheek aan het Wibautplein. Samen met be- woners en kinderen wordt momen- teel hard gewerkt aan een eigen identiteit voor elke buurt. Ook de ze twee projecten zijn daar weer een mooi voorbeeld van. In het kader van de anti-discrimi- natieweek heeft Kunstpuntcom (Kinderkunst en communicatie, een initiatief vanuit Nieuwland aan Zet) een inloop voor kinderen ge organiseerd. Ze zijn aan de slag ge gaan met kleurpotloden, kwast, verf en inkt om te verbeelden hoe zij denken over discriminatie en pesten. Om de uitingen van de kin deren een plek te geven in de wijk heeft Woonplus voor panelen ge- zorgd om de schilderingen op te hangen in de wijk. De kinderen hebben samen met de docenten van Kunstpuntcom de schilderin gen op groot formaat geschilderd. Daarnaast heeft kunstenares Yvon Koopman het afgelopen jaar een bijzonder project opgezet voor de straten aan en tussen de Dr. Schaepmansingel en de P.J. Troel- stralaan. Ze is bij alle bewoners aan de deur geweest met de vraag om kortstondig een dierbaar voor- werp uit te lenen. Per portiek vor- men deze voorwerpen een collage die is gefotografeerd. Inmiddels hangen deze foto's als een soort persoonlijk naambordje boven de entrees van de 58 portieken. Voor het totaaloverzicht van deze foto's kunnen belangstellenden van 25 juni tot 28 juli ook in de Biblio theek aan het Wibautplein terecht. Hoogstraat 182a Tel. 010 - 426 43 77 De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Onrust over grote brand in Maassluis Zondagnacht 22 juni werden bewoners van Maassluis tegen drieen opgeschrikt door een grote brand in de Fleldringstraat bij Pallethandel Lievaart Slaghuis. De brand breidde zich uit naar het ernaast gelegen bedrijf Pot en een bedrijfsverzamelgebouw aan de Nijverheidsstraat. Bij de brand werden geen giftige stoffen gemeten door de chemisch adviseur van de DCMR. Ook kwamen er geen stankklachten bij de meldkamer binnen. Wel belden acht inwoners van Maassluis en twee uit Rozenburg de meldkamer op omdat zij ongerust waren over de brand. Rond zes uur's morgens had de brandweer de brand onder controle. Uit voorzorg waren 150 bewoners uit de nabtje omgeving geevacueerd. Deze bewoners konden *s morgens om half negen weer terug naar huis. De oorzaak van de brand wordt verder onderzocht. Koelinstallaties vrachtwagens oorzaak geluidsoverlast Zondagavond werd de meldkamer door zes inwoners uit Ridderkerk gebeld omdat zij geluidsoverlast hadden van de koelinstallatie van een geparkeerde vrachtwagen op het industrieterrein Veren-Ambacht fh Ridderkerk. Het probleem van de geluidsoverfast van geparkeerde vrachtwagens op het industrieterrein is bekend bij de DGMR. Omdat de vrachtwagens op de openbare weg staan geparkeerd, is de DCMR niet bevoegd om op te treden. Bovendien gaat het meestai om vracht wagens uit het buitenland, waarvan de herkomst niet makkelijk is te achterhalen. Naar aanleiding van de aanhoudende klachten onderzoekt de DCMR welke maatregelen mogelijk zijn om een eind aan de overlast te maken. Het onderzoek wordt in samenwerking met de gemeente Ridderkerk en de politie uitgevoerd. Einde opruimwerkzaamheden ortho-cresol in zicht Afgelopen week ontving de meldkamer nog honderd klachten over stank van ortho-cresol. De klachten kwamen voornamelijk uit Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam. Door het warme weer van dit moment verspreidt de stank van ortho-cresol zich gemakkelijk. Grondverwerkingsbedrijf Sita Remediation in de Botlek verwerkt de 7000 ton vervuilde grand van Vopak TTR in de Botlek. Daar bezweek op 16 januari jl. een opslagtank gevuld met 1,6 miljoen liter ortho- cresol. De DCMR heeft met Sita Remediation afgesproken dat de verwerking van de vervuilde grand dinsdag 1 juli klaar moet zijn. In eerste instantie zou de vervuilde grand na de zomer worden verwerkt, maar omdat de ortho-cresol smelt bij hoge buitentemperatuur wordt nu dag en nacht gewerkt om zo snel mogelijk van de troep af te zijn. Inmiddels heeft Sita bijna 5000 ton vervuilde grand gereinigd en afge- voerd. Het ziet ernaar uit dat het Rijnmondgebied volgende week van de stankoverlast van ortho-cresol verlost is. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl. De Maasboulevard feesten zijn in 15 jaar uitgegroeid tot een groot festival. Een festival dat vele Rijnmonders trekt. Geen cul- turele hoogstandjes maar een volksfeest met kermis, theater, voetbal, pop en Hollandse Hits. Geen cultuur met een hoge C maar een gewone, lage C; recht voor zijn raap. De gemeente Schiedam wil dit festival volgend jaar niet meer subsidieren. Al eerder werden evenementen met veel vrijwilli gers als Spectrum en Plantage festival 'kalt gestellt' door subsi- die te weigeren of door extreme eisen aan te stellen. Dit lijkt ook te gaan gebeuren met het volksfeest van de Gorzen. Daar zijn ze daaro best wel pissig om. Vijftien jaar ploeteren en hup einde aan de overigens geringe financiele medewerking van Schie dam. „Laat ze die vier duizend Eurootjes maar zelf houwen zo pro- beren zichzelf te bedaren. Want de gemoederen onder de vrijwil ligers lopen hoog op. Opgehitst door deze berichten. Als ze niet uitkijken gaan er stenen door de ramen van het Stadserf. Onver- standig maar wel te begrijpen. Zeker omdat het argument van de gemeente is dat de dit volkse festival niet past bij de toeristische promotie en de eis dat alles in het centrum van de stad moet ge beuren. „Ga geld vragen aan Wijk en Buurtbeheer", adviseert de cul- tuurambtenaar van Schiedam, Adriaan de Regt, in maandblad Muses. Liever culturele feesten rond de Schiedamse grachten- gordel is de achterliggende boodschap. Slechts twee politici werden op de Maasboulevard dit weekend gespot en een wethouder, maar die was niet van cultuur. Nog tot diep in de vorige eeuw werd kermis en ander volksvermaak vaak verboden. Hoewel kermis en carnaval uit de middeleeuwen stammen. Normvervaging was altijd het argument. Het waren altijd notabelen als pastoors, dominees en politici die wel wisten wat goed voor het volk was. Dus geen vergunning voor een ker mis of tegen het gemend zwemmen in openbare badinrichtin- gen. Lees 'Ach lieve Tijd' of geschienisboekjes er maar op na. Politici die wisten wat goed en slecht is voor de mens. Precies het gedrag van de politici anno 2003. Wel de Cobra tentoonstelling materieel steunen, maar niet de Maasboulevardfeesten. Wel een hoog culturele attractie als de Stad/als/Film maar liever geen kermis op het Land van Belofte. Wie van de politiek neemt het op voor de 'gewoneSchiedammer en durft zijn nek uit te steken voor het Maasboulevardfeest? Waar de vrijwilligers direct na het festival al aan het volgende feest gaan werken. Een feest waar 35.000 'gewone' bezoekers op af komen. Frank Willemse

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 3