rn a ass tad iets nieuws uit schiedam Pure ontspanning bij beautysalon Beautiful Balance C'est Bon heet voortaan Parti 'De klant Is bij ons geen nummer' Voortaan elke maand in deze krant 'lets nieuws' uit Schiedam Liduina Basiliekvoortaan elke eerste zaterdag open Zelfde winkel, zelfde eigenaar, maar Stof Studio Shop viert 17-jarig bestaan Veilig de vakantie- bestemming tegemoet Koopzondag in de Nieuwe Passage Colofon Bureau voor Werk en Inkomen wordt 'Afdeling Werk' en 'Afdeling Inkomen' Leen van Es ruim 30 jaar op Hoogstraat e woensdag 2 tub 2003 xq01 Eva Gundlach:, gezelligheid. ledereen mag hier gewoon binnenlopen vooreen afspraak of voor de SCHIEDAM - De schoonheidssa- lon Beautiful Balance is sinds vier maanden gevestigd in de Groene- laan, daarvoor ontving eigenaresse Eva Gundlach klanten aan huis. Klanten kunnen bij de salon te- recht voor een gezichtsbehande- ling, lichaamsbehandeling, voor voeten en hoofdhuid. Eigenlijk voor verzorging van 'top tot teen'. De beautysalon is lid van de bran- cheorganisatie Anbos. Alle pro- ducten die in de salon worden ge- bruikt, kan de klant kopen en daar- mee de behandeling thuis voortzet- ten. Gundlach werkt met het merk Yonka, een product op basis van aromatherapie dat gemaakt is van plantenextracten. „Deze producten zijn erg geschikt voor mensen met een parfumallergie. We hebben bijvoorbeeld ook speciale sham poo voor mensen met roos of ex- ceem. Eigenlijk alles voor de huid", zegt Gundlach. De schoonheidsspecialiste vindt de Groenelaan een gezellige buurt. „Iedereen mag hier gewoon bin nenlopen voor een afspraak of uit nieuwsgierigheid. Zelf ben ik een Schiedamse en ik zou nergens an- ders mijn beautysalon willen vesti- gen. Want zo'n gezellige stad als Schiedam, vind je nergens an- ders." Als een klant een behande ling wil, krijgt deze eerst een inta ke gesprek om te bepalen wat de huid nodig heeft en hoe de klant moet worden behandeld. Er kan bijvoorbeeld worden gekozen voor een peeling, epileren, massage, masker of een dagverzorging. „Na de behandeling kunnen mensen vragen stellen over de producten en in de wachtruimte staan ook monstertjes om te proberen. Dan maken ze meestal een nieuwe af spraak. "„Een behandeling is het meest effectief als deze om de zes weken wordt herhaald. Dit geldt niet alleen voor de klant met een moeilijke huid, maar ook voor de klant die lekker wil ontspannen en de tijd neemt voor een behande ling. Het is namelijk niet alleen verzorging, maar ook anderhalf uur pure ontspanning", zegt Gundlach. Speciaal voor de tijd van het jaar kunnen klanten bij Beautiful Ba lance een cellulite- behandeling krijgen. „In de zomer gaan mensen met de benen bloot, op het strand bijvoorbeeld, en dan willen ze een mooie huid. We hebben algenpak- kingen tegen de cellulite. Dan wor den eerst de benen gescrubd en daarna gaat er een papje van algen op, dan worden de benen ingepakt en wordt de huid warm. Door deze behandeling wordt de huid strak- ker en mooier, zodat je weer onbe- zorgd in je bikini kan flaneren op het strand. Het assortment is flink aangepast en uitgebreid bij Part, het voormalige C'est Bon. SCHIEDAM - Het was tijd voor vernieuwing en bij vernieuwing hoort een nieuwe naam. Daarom heet C'est Bon sinds een paar maandjes Parti. „Een nieuwe visie, gericht op nieuwe klanten", aldus John van Buren van Parti. Als C'est Bon was de winkel al 26 op de Hoogstraat 180 gevestigd en ze- ven jaar in het Hof van Spaland 59. Maar langzaam maar zeker was het assortment aan het veranderen. Niet alleen werden er nootjes en zuidvruchten verkocht, maar ook steeds meer koffte, thee, cadeau- artikelen en producten die te ma ken hebben met het bereiden van maaltijden. „We verkopen nu zelfs zongedroogde tomaten, pijnboom- pitten en een heerlijke salademix, al zeg ik het zelf, met pijnboompit- ten, zonnebloempitten, pompoen- pitten, rozijntjes en croutons. Heerlijk om in de salade te doen." Een van de drijfveren van de nieu we formule is echter de koffte. Een product waar Van Buren best een beetje trots op is. „Wij verkopen hier de zogemaande Arabica-me- langes en -originelen, van de beste Arabica-koffiebonen. Vooral de Mokka Speciaal, van Ethiopische mokka is heerlijk. „Het is een fijne koffiesoort met een goede koffie- smaak, maar wel mild. Dat is wat de klanten wilen, hebben we ge- merkt.", vertelt van Buren. Voor elke smaak, en voor elke methode van koffiezetten worden de bonen vervolgens bij Parti gemalen: grof, fijn of snelfilter. Ook heeft Parti een kleine dertig theesoorten in het assortment. Al- lemaal hoogwaardige theesoorten met als topper Darjeeling, second flush (tweede pluk). „Een thee- soort die constant is in kwaliteit", aldus Van Buren. Inmiddels telt Parti, de organisatie waarvan Van Buren aan de basis staat, ongeveer zestien winkels. De doelstelling is om de keten in 2004 door middel van franchise steeds verder uit te breiden. „Het is echt een winkel voor de consument die kwalitatief goede producten wil, en daar is momenteel veel behoefte aan. Dat hebben we wel gemerkt." SCHIEDAM - De grondige res- tauratie van de Liduina Basi- liek, zowel van binnen als van buiten, heeft vijf jaar geduurd. Nu staat het gebouw weer als een juweel te glanzen in het centrum van Schiedam. Daar om heeft het parochiebestuur nu besloten de kerk voor ieder- een ter bezichtiging open te stellen. Iedere eerste zaterdag van de maand gaat de kerk open van 10.30 tot 14.30 uur. Acht jaar geleden stond de basi- liek op instorten. Door verla- ging van het grondwaterpeil was de houten fundering aan het wegrotten. De kerk begon te verzakken, muren gingen scheuren, stukken gewelf raak- ten los en het gebouw dreigde van zijn fundering te schuiven. Door een enorme krachtsin- spanning van het parochiebe stuur en inzet van de gemeente kwamen uiteindelijk rijksbij- dragen vrij. Aangevuld met gif- ten van parochianen en burgers van Schiedam, enkele bedrij- ven, het VSB-fonds en het bis- dom Rotterdam kon het unieke gebouw voor de poorten van de slopershamer van de ondergang worden gered. De kerk werd op een nieuwe fundering gezet, de buitenkant werd grondig onder handen genomen en de binnen- kant werd van top tot teen in oude luister hersteld. De gehele restauratie heeft vijf jaar ge duurd en kostte achttien mil- joen gulden. Tijdens de openstelling van de kerk staat een team vrijwilligers klaar om vragen te beantwoor- den en informatie te geven van 10.30 tot 14.30 uur. SCHIEDAM - De Stof Studio Shop op de Hoogstraat merkt alweer een tijdje een opgaande lijn in de verkoop van mode- stoffen. Na een lichte teruggang in de jaren negentig ziet de win kel, die al zeventien jaar te vin- den is op dezelfde stek op de Hoogstraat, een stijging in de verkoop van stoffen. Volgens Michiel en Sophie Terheggen, eigenaars van de winkel, is er zelfs alweer sprake van een kleine trend. „Mensen vinden het in deze tijden van recessie niet alleen goedkoop om zelf kleding te maken, maar zoeken ook een gezellige en creatieve hobby." Niet alleen in de stoffenwinkel is overigens een stijgende lijn te zien. Ook de naaimachinewin- kels en groothandels doen goe de zaken en zelfmaakmodebla- den als Knip, Burda en Bizz- kids voorzien in een duidelijke behoefte. Gesteund door moe- ders, hobbyclubs of wijkcentra zien steeds meer dames zich ge- neigd om aan het karwei te be- ginnen. Met behulp van de te- genwoordig eenvoudiger ge- worden Neue Mode- en Burda- patronen en fournituren lukt het bijna iedereen een kledingstuk te produceren. Volgens Terheg gen loont het zeker ftnancieel de moeite om iets zelf te maken. „Ter vergelijking: een meter stof, klosje garen en een rits kosten gemiddeld bij elkaar veertien euro. Voor datzelfde kledingstuk betaal je in de win kel veertig tot vijftig euro." Stof Studio Shop is na zeven tien jaar uitgegroeid tot een all- round zelfmaakmodecentrum waar gemiddeld tien meter stof op voorraad is. Van kleding maken tot het aankleden van je babykamer, lakehsetjes en he- meltjes; overal is aan gedacht. Ook voor stofferingen vinden veel mensen de weg naar de Stof Studio Shop. Bijvoorbeeld voor het maken van eenvoudige draperieen of een decoratie in de huis- of slaapkamer. Mo menteel onderzoekt de eigenaar nog om een speciaal assorti- ment te gaan samenstellen in zogenaamde Image confectie- stoffen. Deze zijn uitermate ge schikt voor bedrijfskleding en kleding waar uniformiteit ge- waarborgd moet zijn zoals bij uniformen voor majorettekorp- De Stof Studio Shop is te vinden op de Hoogstraat 117 en is open van dinsdag tot zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. Op koopavond open van 18.30 tot 21.00 uur en op maandag en koopzondag gesloten. De zomervakantie staat weer voor de deur, een periode waar- in veel Nederlanders erop uit trekken met de auto, op weg naar hun zonnige vakantiebe- stemming in Frankrijk, Spanje of elders in Europa. Maar omdat er straks flinke af- standen worden afgelegd, is het belangrijk dat de auto in goede conditie is. Je gaat immers pas echt rustig op vakantie als je ze ker weet dat de auto aan alle veiligheidseisen voldoet. En niets is zo'n domper op de va- kantiepret als autopech in het buitenland. Rob van Delden, bedrijfsleider van Stop Steer in Schiedam: „Door de toege- nomen onderhoudsintervallen komen auto's tegenwoordig steeds minder vaak in de gara ge. Dat neemt echter niet weg dat bepaalde zaken voor een optimale veiligheid best wat ex tra aandacht kunnen gebruiken. Vooral voordat er grotere af- standen op het programma staan is het raadzaam om de es- sentiele onderdelen goed te la- ten nalopen. Daarom biedt Stop Steer deze zomer een gratis vakantiecheck aan. De auto wordt dan op diverse onderde len gecontroleerd, zoals vloei- stofniveaus (inclusief bijvullen) de uitlaat, banden, remmen en schokdempers. Stop Steer is te vinden aan de Scholtenstraat 11, tel. 208 89 60. Stop Steer is een nieuwe onderhoudsketen voor alle automerken en is op weg naar vijftig ftlialen in Ne- derland. SCHIEDAM - Het is zondag 6 juli weer koopzondag in Schiedam en in winkelcentrum De Nieuwe Passage. De meeste winkels in de Nieuwe Passage zullen open zijn van 12.00 tot 17.00 uur. Een goe de gelegenheid om te profiteren van de vele opruimingsaanbiedin- gen in een van de tientallen speciaalzaken. Of het nu gaat om een leuk zomeijurkje en spullen voor de vakantie of voor een nette broek of lekker cd'tje: de Nieuwe Passage heeft het allemaal. En ui- teraard kan men hier ook terecht voor een hapje of drnakje tussen- door. Het parkeren is deze dag natuurlijk gratis. Redactie: Karin Moerman Stella Schaper Vincent de Voogd Vormgeving: Joop Langeveld Fotografie: Roger van der Kraan Gemeenten moeten tegenwoordig meer doen om mensen te helpen uit de uitkerina te komen of te blijven. SCHIEDAM - Het Bureau voor Werk en Inkomen heeft sinds dins dag een nieuwe naam gekregen: de Afdeling Werk en de Afdeling In komen. De laatste jaren is er veel veranderd in de sociale zekerheid. Gemeenten moeten meer doen om mensen te helpen om uit de uitke- ring te komen. Uitgangspunt is dat, als er geen belemmeringen zijn er concrete afspraken gemaakt wor den om weer aan het werk te ko men of op andere wijze actief te worden in de samenleving. Veel clienten hebben al dergelijke con- tacten met de consulenten van So ciale Zaken of die van het Bureau voor Werk en Scholing (B VWS). Deze aanpak gaat verder ontwik- keld worden. Inmiddels is BVWS bij Sociale Zaken ingetrokken op de 's-Gravelandseweg 567. Sinds 1 juli zijn de nieuwe namen: afde ling Werk en afdeling Inkomen. In de afdeling Werk werken klant- managers die vooral deskundig zijn op het gebied van werk, scho ling en inburgering. Clienten die mogelijkheden hebben om uit te stromen naar werk of personen die een inburgeringstraject volgen, worden ingedeeld bij deze afde ling. Klantmanagers zetten samen met een client een scholings-, werkervarings- of inburgeringstra ject uit. Alle overige clienten met een uitkering, die niet bij de afde ling Werk zijn ondergebracht, krij gen te maken met een vaste inko- mensconsulent van de afdeling In komen. Inkomensconsulenten zijn de vraagbaak op het gebied van de bij standsuitkering Sinds dinsdag krijgen clienten een eigen contactpersoon. De klantma nagers van de afdeling Werk en de inkomensconsulenten van de afde ling Inkomen zijn elke werkdag van 09.00 tot 10.00 uur telefonisch te bereiken voor eigen klanten. De clienten krijgen hierover persoon- lijk bericht. Daarnaast is er een te lefonisch spreekuur. Via telefoon- nummer 246 52 80 kan men elke werkdag tussen 10.00 en 11.00 uur uitkeringsvragen stellen aan een consulent van de afdeling Inko men. Vanaf 1 juli wordt er aan de 's-Gravelandseweg 567 ook een inkomensbalie geopend. Deze ba- lie wordt bemenst door inkomens consulenten en is elke werkdag tussen 09.00 en 12.00 uur geopend voor uitkeringsvragen. Er moet re- kening worden gehouden met een eventuele wachttijd want er wordt niet volgens afspraak gewerkt. Ge- tracht zal worden de wachttijd zo- veel mogelijk te beperken. Leen van Es, nu meer een trendshop dan traditionele juweiier. SCHIEDAM - Ruim dertig jaar zit de juwelierszaak Leen van Es al aan de Hoogstraat in Schiedam. Nu op nummer 97, vroeger in een kleiner pand hier schuin tegenover. De winkel ging van vader Leen over op zoon Leen, nu zeven jaar geleden. Sindsdien heeft de juwe iier een metamorfose ondergaan. „We zijn nu meer een trendshop," legt Anne van Es, Leens vrouw, uit. Het voormalige pandje werd op een gegeven moment te klein voor het grote assortment klokken. Om dat arsenaal nog eens te kunnen uitbreiden, en daarnaast trendge- voeliger te werk te kunnen gaan, besloot Van Es senior 27 jaar gele den te verhuizen. „Wij zijn natuur lijk jonger dan mijn schoonou- ders," zegt Anne van Es. „We zochten dan ook naar een beeld dat beterbij ons past." „We kunnen ons nu meer onder- scheiden van andere juweliersza- ken," vertelt ze verder. „En beter inspelen op trends. Nu is de nieu we schakelarmband van Nominati on bijvoorbeeld helemaal in de mode. Wat er 'in' is wordt tegen woordig mede bepaald door de media. Een week geleden kwam er een vrouw die dezelfde ketting wilde hebben als Barbara van Goe de Tijden Slechte Tijden. Toen ze had uitgelegd hoe deze emit zag, bleken we hem inderdaad te heb ben." Van Es benadrukt dat de zaak 'het oude vertrouwde niet heeft losge- laten.' „Maar we zijn constant op zoek naar nieuwe dingen. Zo brengt Vanceur, dat een succesvol- le herenhorlogelijn heeft, binnen- kort ook een dameslijn op de markt. Op deze horloges is op een andere manier een goudlaag gezet. Deze slijt bijna niet, en als het be- schadigt, blijft de kleur goud." Leen van Es concentreert zich op het 'middensegment.' „Onze spul len moeten betaalbaar blijven. Doe maar gewoon, dan doe je al gek ge- noeg, is ons motto. De prijs is daar- bij van groot belang." Geen winkel zonder klanten, be- seft Van Es zich terdege. Een paar keer per jaar worden de klanten dan ook door de juweiier aange- schreven, wanneer er een zoge naamde klantendag wordt georga- niseerd. „Op zo'n dag worden de klanten nog eens extra in de watten gelegd. Zo zijn er extra kortingen, een presentje en koffte en thee. Wij waarderen onze klanten en dat wil len we laten blijken. Ze zijn geen nummer. Wij willen ze persoonlijk kennen." De nieuwste 'aanwinst' van Leen van Es is de koopjeskelder. „De collectie wordt steeds weer ver- nieuwd," legt Anne van Es uit. „Spullen die uit de collectie gaan, worden met hoge korting ver kocht. Het zijn natuurlijk geen ou de dingen, maar we willen onze winkel zo fris mogelijk houden."

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 14