rnddsstsd De Volvo V70 Titanium Derde generatie FiatPunto juli 2003 Exclusief Compact Stechnisch hoogstandje Jeep Wrangler Rubicon schittert in tweedeTomb Raider-film Morgan viertjubileum Nieuwe aanwinst autonieuws snelheid tips gadgets primeurs autotests veiligheid mobiliteit De 9-3 Cabriolet is een stijlvolle aanwinst in het nieuwe, sportief getinte 9- 3 gamma. De nieuwe Cabrio is het resultaat van 20 jaar ervaring met de ontwikkeling en de bouw van cabriolets voor vier personen en vier seizoenen. Dit nieuwe model moet de huidige toonaangevende positie in het segment van premium cabriolets versterken. De belangrijkste kenmerken van de nieuwe cabriolet zijn onderandere de strakke wegligging dankzij het dynamische onderstel van de Sport Sedan. De Carrosserie is drie keer stijver dan die van hetvorige model. De auto heeft een geavanceerde cabriokap met snelle bediening, twee krachtige turbomotoren en makkelijke in- en uitstap voor achterpassagiers. En gei'ntegreerde gordels voorin, actieve hoofdsteunen en hoofd- en zijairbags voor optimale veiligheid. In de ontwikkeling van de nieuwe 9-3-generatie hebben Saab-ingenieurs van meet af aan gekeken naar een open versie en golden de ware eisen die aan een hedendaagse cabriolet in de topklasse worden gesteld als uitgangspunt. Het resultaat is een bijzonder stijve cabriolet van hoge kwaliteit en met een bijzonderverfijnd rijgedrag. Optechnisch vlak is geen enkele concessie gedaan. Ervaltte kiezen uit motorvermogens van 150pk (1.8t), 175 pk (2.0t) en 210 pk (2.0t). Met het dak gesloten oogt hij als een coupe. Bij het openen van de stoffen kap verandert het uiterlijk in dat van een fraaie roadster. Hetelektrisch bediende dak behoorttot de meest geavanceerde in de markt, waarbij Saab drie nieuwe innovatieve technieken introduceert. Stijl en functie komen samen volgens de visie van Saab dat een open auto meer dan een cabriolet dient te zijn. Er zijn diverse nieuwe functionele voorzieningen, waarbij de nieuwe Cabriolet bovendien heerlijk rijdt, dankzij het Dynamische onderstel van de Sport Sedan. Doordecombinatie van sportieve en functionele kenmerken, symboliseert hij de kernwaarden van het merk Saab. Voor meer informatie: http://media.saab.com MOMENT VOOR KENNISMAKING MET NISSAN Op de AutoRAI was hij ai te zien: de Volvo Titanium. Een speciale uitvoering van Volvo's beroemde estate, die maartot het einde van dit jaar leverbaar zal zijn. Zoals de naam al doet vermoeden beschikt de auto over Titanium Grey metallic lak en een zeer complete basisuitrusting. Wie een Volvo V70 2.5T-, 2.5T AWD aanschaft kan de komende maanden kiezen voor een speciale, exclusieve uitvoering: de Volvo V70 Titanium. Een V70 met een aantrekkelijkestandaard specificatie. Het uiterlijk van deze estate springt op een drietal punten in het oog. Zo is de auto uitgevoerd met een Titanium Grey metallic lakkleur, zilver metallic stootstrips en zilverkleurige roofrails. Ook in het interieur komt deze exclusieve uitstraling terug. Er is gekozen voor een Sport Leder Select- bekleding in de kleuren Sisal of Off Black. Daarnaast zijn zowel het stuurwiel als de knop van de versnellingspook en de handgreep van de handrem van leder voorzien. Als finishing touch is het interieur afgewerkt met een mesh aluminium inleg op het dashboard en de protieren. De uitrusting is bijzonder uitgebreid. Standaard is de Volvo V70 Titanium namelijk voorzien van Electronic Climate Control (ECC), 17-inch lichtmetalen wielen, het Air Quality System (AQS)een boordcomputer en cruise control. Ook beschikt de auto onder meer over verwarmde voorstoelen, een regensensor, een automatisch dimmende binnenspiegel en een dakspoiler. Voor meer informatie: www.volvocars.nl De nieuwe generatie Fiat Punto heeft een nieuw design, namelijk een ingrijpend gewijzigd en kwalitatief hoogwaardig afgewerkt interieur, een uitrusting waar menig business class model hoogstens van kan dromen. Het onderstel is stevig aangepast, datde rijeigenschappen naar een hoger niveau brengt. Daarnaast heeft de nieuwe Punto drie nieuw ontwikkelde en in een aantal gevallen ronduit revolutionair innovatieve motoren. De klant kan kiezen uit twee verschillendegeavanceerde automaten. De veiligheidstechniek is van een hoog niveau. De auto heeft allerlei luxe snufjes, zoals gescheiden regelbare klimaatregeling en een primeur op het gebied van satellietnavigatie zonder dat je daarvooreen digitale wegenkaart op CD ROM in de auto nodig hebt. De keus is uit veertig verschillende uitvoeringen, waaronder zelfs een in deze klasse unieke bifuel versie. De nieuwe Punto staat vanaf nu in de showroom van de Nederlandse Fiat-dealers voor een vanafprijs van 11.795,-. Het merk Jeep en de virtuele gameheldin Lara Croft, op het witte doek vertolkt door Ange lina Jolie, laten samen hun spierballen zien in de nieuwe Paramount speelfilm 'Tomb Raider II': 'Lara Croft and the Cradle of Life'. In de film, die in Nederland vanaf 7 augustus in meer dan honderd bioscopen te zien is, rijdt Lara Croft in een speciale Jeep Wrangler Rubi con.Het Jeep Design Studio team ontwierp en produceer- de de Jeep Wrangler Rubicon in nauwe samenwerking met het Tomb Raider productie- team. De uniek auto (er zijn er slechts drie gebouwd voor de film) kent vele functionele aan- passingen, zoals een rolkooi met handgrepen en een carter- beschermplaat met simulatie HID-lampen. Het interieur is verrijkt met diverse nieuw ont- worpen meters en schakelaars alsmede een speciaal dash board, console en portieraan- kleding. De Morgan Plus 8 bestaat 35 jaar. Ter ere daarvan is een 35th Anniversary uitgebracht. Het is een bijzondere versie, voorzien van talrijke ingredi- enten die bij de fijnproevers van dit oer-Britse merk zonder meer in de smaak vallen. Van deze exclusieve versie worden er slechts 190 gebouwd. In 1968 bracht Morgan de Plus 8 op de markt als een krachtige evenknie van de Plus 4. Onder de klassiek gelijnde neus huist van meet af aan een V8-motor, waarmee de auto zich moeite- loos kan metem met de snelste sportauto's van toen en van nu. In 35 jaar tijd zijn er 6.000 exemplaren van de Plus 8 ge bouwd. Instappen in deze auto is teruggaan in de tijd en ge- nieten van sportief rijden. De 35th Anniversary van de Plus 8 wakkert dit gevoiel sterk aan met een aantal extra's die de liefhebber zonder meer zullen aanspreken. Dat zijn onder meerroestvrijstalen bumperro- zetten en een pookknop in 'Le Mans stijl'. Verder heeft de ju- bileumversie leren bekleding, roestvrijstalen spaakwielen, neerklapbare en verstelbare sportstoelen en is hij voorzien van een walnotenhouten dash board. Excellent rijplezier en kilometerslange betrouwbaarheid zijn kenmer- kend voor Nissan. Of u nu de nieuwe, compacte Micra, de vernieuwde Almera, de innovatieve Primera, de stoere X-TRAIL of de krachtige Patrol kiest Kom Nissan ervaren bij uw Nissan dealer DC Eierkel. U bent van harte welkom. Voor een proefrit, bijvoorbeeld. SHI FT_expeeMtQn s MAASWIJKWEG 1-3, 3203 LG SPIJKENISSE, TEL. 0181-69 21 50 NIJVERHEIDSWEG 6, 3225 LL HELLEVOETSLUIS, TEL. 0181-32 27 00, www.dcberkel.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 17