maasstad maasstad puzzei 1 n I i vS'L Steeds meer patienten vragen deskundige om second opinion ft luister Rondje Rotterdam op de fiets in zomernacht gezond video uitgaans agenda I in X3 or REGIO - Dagelijks worden in de medische zorg honder- den diagnoses gesteld en de daarbij behorende behandel- methodes bepaald. Wie twij- fels heeft over de gestelde diagnose of wie een ingrij- pende beslissing moet nemen met betrekking tot de voorge- stelde behandeling, kan be- hoefte hebben aan een twee- de mening. Het vragen van een second opinion houdt in dat een andere deskundige dan de eigen behandelaar om advies wordt gevraagd. De controversiele rapper Eminem zet regelmatig de muziekwereld op zijn kop. Hij schuwt niet om tegen mensen of groeperingen aan te schoppen en is daardoor niet bij iedereen geliefd. On- dertussen neemt zijn aanhang nog steeds toe. Alles wat hij aanraakt lijkt in goud te ver- anderen. Zo was zijn debuut- film '8 Mile', nu verkriigbaar op video en DVD, een enorm succes in de bioscopen. EXCURSIES FESTIVALS EN MANIFESTATIES MARKTEN EN BRADERIEEN MUZIEK OVERIGE SPORT ACTIEF THEATER Woensdag 2 juli 2003 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Horizontaal 1. Schema 6. Geringschattend 12. Er 14. Gelderse plaats 15. Centrale verwarming 17. Geloof 20. Haast 21. Klimplant23. Hoofdsieraad24. Getal 25. Tegen elk aannemelijk bod 27. De oudste 28. Daar 29. Wo- ning 30. Van dat 32. Zoekt kennis- making met 34. Voeringstof 35. Oorlogsgod 37. Militaire bond 38. Omroepvereniging 39. Scheikun- dig element 40. Gelderse plaats 42. Niet klaar 44. Jongensnaam 47. Zoogdier 49. Oude wijnmaat 51. Jongensnaam 53. Hoofddeksel 54. Dierengeluid 55. Onroerend goed 57. Om het genoemde 58. Ameri- kaanse recherchedienst 59. Omdat 62. Meisjesnaam63. Onder andere 64. Soort brandewijn 66. Paarden- kracht 67. Onduidelijk 68. Werppijl 70. Met overleg 71. Dood dier. Verticaal 1. Familielid 2. Ten bedrage van 3. Ganzengeluid 4. Advies 5. Dier- gaarde 7. Honderd gulden 8. Gel derse plaats 9. Luchtstrijdkrachten 10. Voor de vuist weg 11. Plaats in Overijssel 13. Oude lap 16. Dieren- voedsel 18. Duits gebergte 19. Grondsoort 20. Haastig 22. Itali- aanse tenor 24. Nederlands zeeha- vengebied 26. Adellijke titel 29. Genaamd 31. Neon 33. Meisjes- naam 34. Franse NV 36. Dromerig 37. Noordnoordoost 41. Gerieflijk- heid 43. Slee 45. Achter 46. Voet- balterm 48. Muziekinstrument 49. Karakter 50. Tijdelijk gebruik 52. Optisch instmment 54. Volwassen insect 56. Meisjesnaam 59. Jon gensnaam 60. Gelderse plaats 61. Voeg 64. Modegek 65. Vogel 67. Voltcoulomb 69. Televisie. JE at !C JE OJS1 S3 JR F. ft, 13 EXGEI96061 Mitchell Dewbury - Rapping With The Gods Russ Dewbury is al vanaf het midden van de jaren tachtig een van de be- kendste Engelse jazz-dj's, samen met Gilles Petersen en Patrick Forge. Hij is de drijvende kracht achter Jazz Rooms, een van de langst lopende En gelse clubavonden, waar hij het publiek trakteert op een unieke mix van club jazz, underground funk, afro-latin ritmes en hedendaagse dance. Het spreekt voor zich dat hij gedurende die jaren vele muzikale ideeen opdeed. Nadat hij producer Ben Mitchell was tegengekomen zag hij mogelijkhe- den om die te realiseren en samen stortten zij zich op de productie van Rapping With The Gods: een cd die net zo veelzijdig is als Dewbury's draaistijl. Van house tot heftige jazz maar op zo'n manier gedaan, dat Rapping With The Gods voor zowel de partyganger als de jazzpurist te ge- nieten is. Vooral het gospelhousenummer Globetrotter maakt alle kans om een onsterfelijke dancehit te worden. Voor de rest gaat Rapping With The Gods een stuk dieper en geeft het een goed inzicht in wat er in je hoofd omgaat, als je al 17 jaar aan de top staat als jazz-dj. jkl 18913 The Herb Spectacles - The Incredible World Of The Herb Spectacles is het nieuwe 'band concept' van de in sixties-krin- gen legendarische gitarist Marcel Kruup. Deze immer in coltrui gestoken Amsterdamse rasmuzikant was al eerder het brein achter enkele van de leukste Nederlandse livebands aller tijden, zoals The Kliek, The Other Si de en The Treble Spankers. Voor dit project, waar het Tijuana Brass-ge- luid van trompettist Herb Alpert model voor stand, werkte hij o.a. samen met de trompettisten Markward J. Smit en Gijs Levelt (ex-Amsterdam Klezmer Band) en zocht hij via advertenties in de Via-via samenwerking met een heuse marimbaspeler (Vincent van Els) en een percussionist (Ron van den Flier). De resulterende cd is een liefdevolle hommage aan het easy listening geluid van vroegere tijden, waarbij door het muzikale vak- manschap en het spelplezier het camp-element tot een verteerbaar mini mum beperkt blijft. Doordat er gekozen is voor zelfgeschreven composi- ties in plaats van covers is er, ondanks het bekende geluid, sprake van ge- noeg eigenheid. Het ultieme feestgevoel van The Herb Spectacles ervaar je pas bij de optredens van dit vrolijke gezelschap maar deze cd biedt een welkom alternatief voor de thuisblijver. hkx5301 De cd's die hier besproken worden zijn te leen bij de Centrale Disco- theek, Hoogstraat 110 in Rotterdam. Voor de catalogus: http://www- .muziekweb.nl. ROTTERDAM - Rotterdam ByCycle organiseert in samenwerking met Rotterdam Festivals en Waterlife vanaf juli twee maanden lang's avonds een fietstocht langs het waterfront van Rotterdam: Rotterdam ByNight! Elke donderdag, vrijdag en zaterdag in juli en augustus vertrekt vanaf het Waterlife festivalterrein aan de Boompjes een spannende tour door nach- telijk Rotterdam. Een enthousiaste gids neemt je mee door de bruisende stad aan de Maas en laat je zien hoe mooi Rotterdam is bij nacht. Deze fietstocht zal verreden worden op de stoere groene kronans van Rotterdam ByCycle. De tocht duurt ongeveer anderhalf uur en start om 22.30 uur vanaf Waterlife blvd On the beach aan de Boompjes. Kosten zeven euro, inclusief aan fiets. CX63 Een patient heeft recht op een se cond opinion. Voor of tijdens de behandeling staat het u vrij om on- dersteuning van uw keuze voor een behandeling te vragen. In een aantal gevallen wordt de second opinion door uw ziektekostenver- zekeraar vergoed. Patienten die om een second opinion vragen doen dit vaak omdat ze ontevreden zijn over de manier waarop de commu- nicatie met de eigen arts verloopt. Voor elke behandeling is toestem- ming van de patient nodig. De Wet op de Geneeskundige Be- handelingsovereenkomst schrijft dan ook voor dat patienten goed geinformeerd moeten worden over behandelmethodes die eventueel van toepassing zijn. Artsen zijn dan ook bereid deze informatie zo goed als mogelijk te verstrekken. Drukke spreekuren zorgen er he- laas nog wel eens voor dat u als pa tient al weer buiten staat terwijl u nog zo veel had willen vragen. Is het niet mogelijk om op deze vra gen alsnog een bevredigend ant- woord te krijgen, dan kan het in- schakelen van een andere deskun dige een oplossing bieden. Een second opinion wordt veelal gevraagd voordat de keuze voor een behandeling wordt gemaakt. Toch is het ook mogelijk om gedu rende de behandeling een aantal twijfels te willen elimineren. Als de behandeling niet het gewenste resultaat oplevert of u toch wel erg zwaar valt, dan is de mening van een ander wellicht de steun die u nodig heeft om al dan niet met de behandeling door te gaan. Het vragen van een second opinion is niet de enige manier om aan ex tra informatie te komen waardoor u uw moeilijke beslissing kunt ne men. Het beste is om vragen en twijfels met uw eigen behandelend arts te bespreken. Als u dit moei- lijk vindt kunt u uw eigen huisarts om advies vragen. In het geval de huisarts zichzelf niet deskundig genoeg vindt om een goed advies te geven, dan kan hij bij een van zijn collega's om aanvullende in- formatie vragen. U kunt zich ook richten tot een patientenvereni- ging. Over vele ziektes en aandoe- ningen bestaat uitgebreid folder- materiaal met gerichte informatie. Patientenverenigingen zijn goed op de hoogte van medische tech- nieken en behandelmethodes. Wie besluit om een second opinion te vragen bespreekt dit het best met de eigen behandelaar. Samen met uw hulpverlener kunt u bespreken wie daarvoor het best ingeschakeld kan worden. Is de hulpverlener niet meteen bereid om medewer- king te verlenen dan kunt u zich richten tot uw huisarts of tot een gerichte patientenvereniging. Ook uw ziektekostenverzekeraar kan helpen bij de juiste keuze. Het recht op een second opinion is er voor iedereen. Vergoeding van de kosten is echter niet vanzelf- sprekend. Ziekenfondsverzeker- den moeten niet alleen een ver- wijskaart van de huisarts hebben, maar dienen eveneens van tevoren toestemming te vragen aan de ad- viserend geneeskundige van het ziekenfonds. Particulier verzeker- den komen meestal wel in aanmer- king voor een vergoeding. Zij hoe- ven ook over een verwijskaart te beschikken. Elke ziektekostenver zekeraar heeft zo zijn eigen regels en vergoedingen, afhankelijk van uw polisvoorwaarden. Lees deze daarom dan ook goed door. Als de second opinion overeen- stemt met de voorgestelde behan- illustratie: Marco van der Wielen delmethode, is de keuze meestal niet zo moeilijk. U bent gerustge- steld. Moeilijker wordt het als er een andere behandeling wordt voorgesteld. Welk advies is dan het beste? Van deze mogelijkheid moet u zich bewust zijn voor u een second opinion aanvraagt. De ver- warring kan ook toenemen. Vaak is het zo dat beide behandelmetho des even resultaatgericht zijn. Het beste is dan om die methode te kie- zen die het meest bij u past. In de meeste situaties is het zo dat u er van uit mag gaan dat u goed geinformeerd wordt en een juist advies krijgt. Het is niet nodig om in elke situatie een second opinion te vragen. Communicatie met uw eigen arts blijft de eerste stap. Pas als u twijfelt, kan een second opi nion een toegevoegde waarde heb ben. Die kan helpen om te komen tot een beslissing waar u ook volle- dig achter staat. Deze rubriek wordt u aangeboden door: GGD Zuidhollandse Eilanden; Ruwaard van Putten ziekenhuis, RIAGG Rijnmond Zuid, Zieken- huis Dirksland, Zorg en Welzijn Groep Zuid- Hollandse Eilanden, Regionaal Patienten Con- sumenten Platform Rijnmond, Delta Psychia- trisch ziekenhuis en Basisberaad GGZ. Eminem en Brittany Murphy spelen de hoofrollen in de film '8 Mile', die nu te koop en te huur is op video en DVD. door Vincent Wernke Helemaal verrassend was dit niet, omdat Eminem zoals gezegd veruit de populairste rapper van dit mo ment is. Zijn fans houden van hem om dezelfde reden waarom ande- ren hem haten: zijn eeuwige drang naar controverse. Hij zoekt met ie dereen ruzie, beledigt mensen en lijkt er zelf niet mee te zitten. On- dertussen verkocht hij miljoenen cd's en won hij verschillende MTV Awards en Grammy's. Zijn filmdebuut '8 Mile' is losjes gebaseerd op zijn eigen levensver- Jimmy is ervan overtuigd dat zijn teksten de beste zijn en dat ze zul- len inslaan als een bom. Het pro- bleem is alleen dat hij, eenmaal op het podium, van verlegenheid dichtslaat en de hoon van het pu- haal. Eminem speelt Jimmy Smith, beter bekend als de blanke rapper Bunny Rabbit. Hij heeft een uit- zichtloos baantje in een fabriek en droomt van een carriere in de mu- ziek. Als zijn vriendin hem vertelt dat ze zwanger is, dumpt hij haar. Hij trekt weer in bij zijn werkloze moeder Stephanie (Kim Basinger), die in een verwaarloosde stacara- van woont en een relatie heeft met een leeftijdsgenoot van Jimmy. De enige hoop op een betere toe- komst is een plaatselijke rapbattle. bliek over zich heen krijgt. Zeker ook omdat hij de enige blanke deelnemer is aan de battle. Hoewel sommigen een film met Eminem op voorhand wellicht met enige scepsis zullen ontvangen, zal achteraf geconcludeerd moet wor den dat hij het helemaal zo slecht niet doet. Wie het levensverhaal van de rapper kent, zal bepaalde elementen herkennen in '8 Mile'. Het ontwrichtte gezin, een zwan- gere jeugdvriendin, de strijd om een plekje in de rapwereld, Emi nem heeft het zelf allemaal meege- maakt. De populaire rapper weet zijn rol overtuigend neer te zetten, al blijft natuurlijk de vraag in hoe- verre hij werkelijk acteerkwalitei- ten heeft. In feite speelt hij immers zichzelf in '8 Mile'. Regisseur van '8 Mile' is Curtis Hanson, eerder onder meer verant- woordelijk voor 'L.A. Confidenti al'. Hij heeft van '8 Mile' een mooie, sfeervolle film gemaakt, die de kijker een blik gunt in een achterstandswijk, waar jongeren proberen te overleven door zich bezig te houden met muziek. Aan de andere kant bevinden zij zich ook een spiraal van geweld en uit- zichtloosheid, waaruit het moeilijk ontsnappen is. '8 Mile' is meer dan de film van Eminem, al drukt de rapper natuurlijk wel een belang- rijk stempel op de rolprent. Want naast de biograftsche elementen en de hoofdrol, verzorgt hij vanzelf- sprekend ook de muziek. Boompjeskade Rotterdam - Kinderdijk v.v. U wordt wel kom geheten aan boord van het passagiers- schip 'Nehalennia'. Varend over de Nieuwe Maas geniet u van de beroemde skyline van Rotterdam. Bepalend voor deze skyline zijn vooral de bruggen die de linker en rechter maasoever met elkaar verbinden. Via de Nieuwe Maas en de Lek vaart u naar de Kin derdijk. U krijgt ruim 1 uur om de molens te bezichtigen. t/m 28 sep; dag. om 10.45 en 14.15; 12,50; kinderen t/m 12 jaar 10,-; res. 010-2183131 Schemertour op het water Inschepen: Par- tyschip 'Nehalennia'. Vertrek onder leiding van een gids van Industrieel Toerisme. Ex- cursie door de Rotterdamse haven. Een unie ke gelegenheid om op bijzondere wijze ken- nis te maken met de feeeriek verlichte haven vanaf het water. Inclusief een kopje koffie/ thee. Afvaart bij minimaal 20 personen. 8 jul; 13,50 reserveren 010-2183131 Boompjes Waterlife blvd Een strand aan de Maas? Ja- zeker! Waterlife blvd is tijdens de zomer- maanden een Rotterdams strandpaviljoen. Van woensdag t/m zondag is er van alles te beleven op Waterlife blvd. Op het buitenpo- dium kun je genieten van Rotterdamse en na- tionale sterren: zo geeft Blof het gratis ope- ningsconcert! Onderdeel van De Rotterdam se Zomerfestivals Waterlife Rotterdam, t/m 31 aug (beh. ma diMeer info: www.water- life-rotterdam.nl Tapas Boot We gaan varen met de Naviga- thor vanaf het strand van Waterlife Boule vard, waar je onbeperkt tapas kunt eten. Om geheel in zonnige sferen te blijven kun je er een heerlijk salsamuziekje beluisteren en ge nieten van wind en water, en een rondje langs de skyline en havens. Daarna wordt je afgezet onder de Erasmusbrug, waar dj's om de eer strijden met mixjes en muziek. 6 jul; 18.00-20.00; 25,-; excl. drankjes, res. www- does-it.nl/rederijthor.nl Rotterdam ByNight Een spannende tour door nachtelijk Rotterdam. Op een stevige Kronan fiets ga je achter een enthousiaste gids aan die je mee neemt door de bruisende stad aan de Maas en laat zien hoe mooi Rot terdam is bij nacht. 3 t/m 5 jul; 22.30; 7,-; meer info www.rotterdambycycle.nl Aelbrechtskolk, Delfshaven Kolkkonsert Genieten van een warme zo- meravond met klasieke muziek in de buiten- lucht, in een historische omgeving. Op zater- dagavond vanaf de kant of vanuit een bootje luisteren naar violiste Isabella van Keulen en pianist Ronald Brautigam op het podium- ponton. Op zondagmiddag presenteert het KolkKonsert een licht klassiek programma. Onderdeel van De R'damse Zomerfestivals. 5 en 6 jul; za. 20.30; zo. 14.30; gratis; meer info: www.dedames.nl Diverse locaties Internationale Architectuur Biennale Rot terdam Thema: Mobiliteit. Verspreidoverde stad vinden twee maanden lang tentoonstel- lingen, lezingen, excursies en andere activi- teiten plaats. Het NAi vormt het zenuwcen- trum van de biennale en is een van de twee hoofdlocaties, naast het pakhuis Las Palmas op de Kop van Zuid. t/m 7 jul Park bij de Euromast Zomerzondagen Zeven heerlijke zomerse zondagen met prachtige muziek uit letterlijk alle windstreken, hilarisch en spannend straattheater en een uitgebreid programma voor kinderen bij het Koetshuis. Vergeet de picknickmand niet mee te nemen! Meer info via www.zomerzondagen.nl. Zomerzonda gen is onderdeel van De Rotterdamse Zo merfestivals. 6 jul; gratis Museumpark Camping Rotterdam 2003 In het Museum- park venijst dit weekend een heuse stads- camping, compleet met receptie, kampwin- kel en natuurlijk een kantine (met bingo- avond!). Het is een camping en theaterstuk in een, waarin daadwerkelijk gekampeerd wordt! Bekende en minder bekende acteurs vervullen de rol van campingpersoneel, de campinggast speelt zichzelf. Onderdeel van De R'damse Zomerfestivals. 10 t/m 14 jul; Meer info: www.campingrotterdam.nl Quarantaineweg 1 D4 havennummer 2630 QI Kunsteiland Midden in het havengebied van Rotterdam, bij Heijplaat. ligt het schier- eiland van de voormalige Quarantaine-In- richting. In de historische gebouwen zijn ate liers en studio's van kunstenaars gehuisvest. QI Kunsteiland is een expositie op het QI- terrein in het kader van Waterlife Rotterdam. Meer info: www.qi-kunsteiland.com en 010- 4280656. t/m 31 aug; gratis, met uitzonde- ring van enkele evenementen Scheepsbrug, Leuvehaven Scheepsbrug Buitenboordconcerten Scheepsbrug Lief- hebbers van wereldmuziek en van klassieke muziek kunnen elke zondagmiddag hun hart ophalen. Aan het water wordt een serie le- vendige en kleinschalige concerten georga- niseerd waar iedereen terecht kan omlekker te luisteren, een drankje te drinken en elkaar te ontmoeten. Er zijn ook mogelijkheden voor een brunch of rondvaart vooraf. 6 jul; gratis Zuiderpark Metropolis Festival The best you never heard of: (inter)nationale popacts verspreid over diverse podia in het Zuiderpark. Het Metropolis Festival brengt vernieuwende, tr- endsettende en veelbelovende acts. De pro- grammering komt in stand door samenwer king tussen de Nederlandse poppodia. Me tropolis Festival is onderdeel van De Rotter damse Zomerfestivals. 6 jul; gratis Binnenrotte Zondagsmarkt Circus Rotjeknor. 6 jul Ahoy' Rotterdam Ahoy'-weg 10; 0900-2352469 Konsierto Kompleto Caribbean Festival. 5 jul; 17.30; 85,-/50,- Nieuwe Luxor Theater Posthumalaan 1; 010-4843333 3 Musketiers, de musical Een voor Allen en Allen voor een. De historische avonturenro- man van Alexandre Dumas, is de verrassing op musicalgebied. Joop van den Ende brengt deze nieuwe musical in een eigentijdse, spectaculaire vorm. De muziek wordt ge- schreven door de bekende hitproducenten Rob en Ferdi Bolland met o.a. Bastiaan Ra- gas, Pia Douwes, Stanley Burleson, Henk Poort. t/m 4 jan; 20.00, zo: 14.00 en 20.00; 65,-/55,-/45,-/35,- Grote- of St. Laurenskerk Grotekerkplein 15; 010-4131494 Orgelcycles 2003 Orgel Anders. 8 jul; 20.00; 4,- Orgelcycles 2003 Concertspopulaires. 5 jul; 16.00; 4,- Oude- of Pelgrimvaderskerk Aelbrechtskolk 20; 010-4774156 Orgelconcert Gerard van der Zijden. 5 jul; 16.00 T oeristenconcert Door Gerard van der Zijden. 5 jul; 16.00 Rotown Nieuwe Binnenweg 19; 010-4362669 Metropolis in Town 5 jul; 22.00; 2,50 The Thermals 10 jul; 22.30; 5,- Buffseeds 8 jul; 22.30; 4,- BeachClubBaja Weena 200; 010-2131189 Wisselende DJ's Elke donderdag gratis champagne voor de lady's, elke zondag gra tis cocktails voor de lady's, do. t/m zo. Oes- ters en champagne servies. t/m 31 aug (beh. ma di wo22.30-05.00; 7,-; zaterdag 8,- Calypso Mauritsweg 5; 010-2010999 Pre Metropolis Party I.s.m. Silly A Gogo. De dag voor het Metropolis Festival 2003 or- ganiseren de Vrienden van Metropolis', Ro town, Nighttown, Off Corso Calypso i.s.m. het festival een Pre Metropolis Party met o.a. ands, DJ's en natuurlijk alvast het Metropolis festivalgevoel. 5 jul Gay Palace Schiedamsesingel 139 Taboo! on Thursdays De nieuwste cluba- vond van Rotterdam op een hete lokatie in de stad. Taboo brengt muzikaal gezien een wil- de mix van Eighties, HipHop, R&B, Soul, Funk, Disco, Elektro House gebracht door uitgebreid dj team bestaande uit Hitmeister D, Jaziah, Jeremaine S, leRoy, Real 'el Ca- nario', Disco Ed en Chezz Deep Diggin'. 3 en 10Jul; 23.00-04.00; 6,- Heemraadsplein Heemraadsplein Freebirds Freebirds is een openlucht mu- ziektheaterproductie in de vorm van een ille- gale danceparty. Regie: Roel Twijnstra, DJ/ VJ: Geert Mul. Freebirds is een eigenzinnige voorstelling met muziek, dans en videobeel- den. Het aangrijpende verhaal wordt met veel humor verteld. Het woord aids valt nooit, maar de boodschap van de voorstel ling is glashelder. 3 t/m 6 jul; 21.00 OffCorso Kruiskade 22; 010-4113897 Weekend! Weekend! wordt de plek waar Rotterdammers elkaar op vrijdagmiddag ont moeten, of je hier nu werkt, studeert, woont of een dagje komt shoppen, als je het Week end! in de bol hebt ben je welkom. Muziek van Andre Dadi, Chezz Deep Diggin, Phil Peoples e.a. 4 jul; 16.30-21.00; gratis Gers - Summer of Love De warme voorzo- mer is inmiddels in voile gang en het is dui- delijk dat het allemaal alleen nog maar heter en heter zal worden. De kriebels, hormonen en endorfmen gieren door ons lichaam, het broeierige zomergevoel laat ons flirten als exotische vlinders en brengt louter het beste in de mens naar boven. Genieten, gezellig- heid en saamhorigheid. 4 jul; 23.00-05.00; 10,- On Bam Bam Bam. 5 jul; 23.00; 12,50 Hangplek Lounge: Hang out! for young cre- atives. 9 jul; 20.00; gratis SKVR Muziekschool Dalweg Dalweg 5; 010-4361366 Leerlingenuitvoering Leerlingen van Henk Peterse, Jack van Rossum, Martine v.d. Spek en Paul Jonsthovel. 3 jul; kinderen 19.00; volwassenen 20.00 De Twijfelaar Mauritsstraat 173; 010-4132671 Duo Penotti 7 jul; 23.00; 4,- World Music dance party 4 jul; 23.00; 3,- Jamsessie 3 jul; 22.00; 3,- WOW-WOW4 jul; 23.00; 5,- Waterfront Boompjeskade 10; 010-2010980 VSOP entertainment presents: 010 hiphop 4 jul; 22.00; 6,- Teknoklash hosted by SMS 3 jul; 22.00; 2,- Metropolis in town Vera Swingavond. 5 jul; 22.00; 5,- Waterfront Metropolis 6 jul; 13.00 Face Tomorrow 10 jul; 21.00; 7,- Centrale Bibliotheek Hoogstraat 110 Officiele opening Begane grond en le etage Centrale Bibliotheek. Door Stefan Hulman, wethouder Kunstzaken en vervoer. Tevens onthulling van het interactieve kunstwerk 'Neem eens een duik in een boek'. 4 jul; 15.00 Feyenoord Stadion Olympiaweg 50; 010-4929444 Groot Russisch Staatscircus Met de nieuwe show "Maestro". 9 t/m 20 jul (beh. ma di (niet op 14-07-2003 15-07-2003 wo. t/m za. 15.00 en 16.00 zo. 13.00 en 16.00; Van 34,- t/m 11,- Ned. Architectuurinstituut NAI Museumpark 25; 010-4401200 Architectuur en natuur, nieuwe concepten Architect Jacob Van Rijs (MVRDV) en Paul Opdam, hoogleraar landschapsecologie, gaan in gesprek over nieuwe architectuur- concepten die architectuur en natuur met el kaar verbinden. 3 jul; 13.00-19.00; reserve ren 0900-1410 Diergaarde Blijdorp van Aerssenlaan 49; 010-4431495(tape)/ 4431431 Zoocamp Dat is kamperen op het giraffen- perk, dierverzorgers een handje helpen, bar- becueen en in slaap vallen met het geritsel van de dieren op de achtergrond. 4 t/m 6 jul; 40,- pp; vanaf April inschrijven 010- 4431456 Kinderboerderij de Kooi Maeterlinckweg 85; 010-4327921 Jeugdvakantiepaspoort Deelnemers kunnen op de boerderij hun stempel verdienen. Daarvoor moeten zij op de boerderij een op- dracht uitvoeren. 5 jul t/m 17 aug SKVR, Hennekijstraat Hennekijnstraat 6; 010-4361366 Vakantiekriebels Jeugd Vakantiepaspoort. Workshops dans, theater, muziek en beel- dend. 7 jul; 13.00-16.00; 9,- CNME Wilgenhof Ringdijk 76; 010-4223977 Rugzakroute Voor gezinnen met kinderen van 6 tot 12 jaar. Het gezin kan een rugzakje lenen op het CNME Wilgenhof. In de rugzak zitten allerlei materialen waarmee de kinde ren natuuropdrachtjes kunnen doen. Zo kun nen zij met een schepnetje slootdiertjes van- gen en bekijken, met een loep onderzoeken wat er in een knotwilg leeft en met een kom- pas het landschap verkennen. t/m 14 sep (beh. za zo); 9.00-16.00; gratis; 5,- borg voor de rugzak; res. 010-4614940 Jongerencentrum Baroeg Spinozaweg 300; 010-4191232 Dartcafe! Iedere woensdag in Baroeg dar- ten! 9 jul; 19.00; gratis Euromast Parkhaven 20; 010-4364811 Abseilen Wie wil er nu niet zelf de hoogste abseil van Europa maken? Wie gaat de uitda- ging aan om op meer dan 100 meter hoogte over de balustrade van de Euromast te stap- pen? Onderga deze Rotterdamse sensatie en overwin je angsten! Samen stap je over de rand om deze adrenalinekick te beleven! Er gaat natuurlijk wel altijd een instructeur met jullie mee. 5 en 6 jul; 39,50; res. 010- 4364811www.abseilen.nl Prins Alexander Wednesday Night Skate Clinics Dit jaar is er een opwarmertje voor de mensen die nog niet zo stabiel op hun skates staan. Wij orga- niseren twee avonden voorafgaande aan de eerste tocht waar je de fijne kneepjes van het city-skaten krijgt aangeleerd. 9 jul; 19.30; gratis, aanmelden via wwwwednesdatnightskatenl Dini's Poppenrijk atelier en theater Adamshofstraat 52-54; 010-4795260 Liedjesdozen Van 2 tot 8 jaar. Er staan alle maal dozen in de zaal. Bij iedere doos hoort een lied en een verhaal. Misschien weet jij wel hoe het lied gaat, maar weet je ook welk verhaal er bij gespeeld gaat worden? 7 t/m 9 jul; 14.00; 5,- incl. iets te drinken en te snoe- pen; extra vakantiekado Theater't Kapelletje v.d. Sluijsstraat 176; 010-4667778 Mark van Vliet De Vierende Hollander. De vierende Hollander anno 2003 zuipt, vreet, neukt, zingt en geniet. Leeft zijn leven van dag tot dag, denkt niet maar doet. Etnische minderheden zijn passe; we denken alleen nog aan ons zelf. Ga mee op reis en ver- dwaal... Vaar mee op het schip van De Vie rende Hollander. 3 t/m 6 jul; 20.30; 7,- Hist.Mus. De Dubbelde Palmboom Voorhaven 12; 010-4761533 Korte voorstelling en workshop Kannetje vol. Een Noors sprookje dat als schimmen- spel bewerkt is door Sprookjestheater Margo van Schie. Aansluitend verzorgen zij de workshop Schaduwwerk waarin een eigen schimmenlamp of schimmentheater gemaakt gaat worden. 5 jul; 14.00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 26