maasstad running Kinderen bijna van de sokken gereden bij het naar school gaan RET en Connexxion schrappen flink in openbaar vervoer BOUMAN Fort Drakensteijn uitgebreid met een 'grote draak' it Drakenraces op zondag? Bezuinigingen Overheid leiden tot fikse maatregelen We hebben al genoeg stille tochten gehad' meubelen SCHIEDAM - In het Nationaal Cooperatie Museum is tot het einde van dit jaar de tentoonstelling 'De cooperatie nu - www- .coop.nl' te zien. Hierin aandacht voor de vele hedendaagse, andersoortige bedrijven die op cooperatieve grondslag werk- zaam zijn. Het museum is te vinden nabij Appelmarktbrug. Kindertuinen Expositie Muzikanten gezocht maasstad MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Steunpunt voor vrijwilligers Ruimt op tot wel op de zomercollectie Korte Hoogstraat 25 Vlaardingen 010-2489600 maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - „Een kinder- leven is onbetaalbaar," vindt Arina van Wijngaar- den. En voor wie niet, zou je je kunnen afvragen. De Schiedamse begrijpt er dan ook helemaal niets van dat er niets wordt gedaan aan het racen en door rood rij- den in het oosten van de stad. 4.* Woensdag 2 juli 2003 XQ52 SCHIEDAM - De Schiedamse kindertuinen bestaan dit jaar 75 jaar en dat wordt woensdag 2 juli van 18.30 tot 20.30 uur gevierd op de twee tuinen aan de Vlaardinger- dijk en de Harreweg. Het begon 75 jaar geleden met de aanleg van het schooltuincomplex nabij het Ster- rebos, een initiatief van de Vereni- ging van School en Werktuinen. Anno 2003 wordt er getuinierd door vierhonderd kinderen, bege- leid door dertig vrijwilligers. SCHIEDAM - In't Sterretje is tot en met zaterdag 26 juli een exposi tie te zien van schilderijen van Ma rion Mulder uit Krimpen aan den Ijssel. Zij heeft zich toegelegd op het schilderen van dieren zowel realistisch als met een knipoog. De schilderwerken zijn ook te koop voor zeer bescheiden prijzen: van 50 tot 250 euro. SCHIEDAM - Muziekvereniging Harpe Davids is met 160 leden een van de grootste muziekverenigin- gen en bestaat uit een harmonie- en opleidingsorkest, een drumfanfare en diverse twirl-/majorettengroe- pen. Voor de verschillende optre- dens kunnen de orkesten nog erva- ren muzikanten gebruiken. In het harmonieorkest is behoefte aan een ervaren slagwerker, 2e hoboi'st, 2e fagottist en trompettisten. Leerlin- gen zijn ook welkom. Naast een muziekinstrument in bruikleen (gratis), biedt de vereniging ook cursussen aan voor klarinet, saxo- foon en voor trompet en dwars- fluit. Voor meer info: 449 15 91. westblaak 1 SO postbus 1685 3000 br rotterdam SCHIEDAM - Speeltuin Fort Dra kensteijn in het Prinses Beatrix- park is weer een speeltoestel rijker. Afgelopen zondag werd tijdens het zomerfeest in de speeltuin de 'gro te draak' officieel in gebruik geno- men. Een bijzonder speeltoestel dat net als andere toestellen in de speeltuin ook prima te gebruiken is door minder valide kinderen. Aan de ingebruikname van de draak was een gezellige middag gekop- peld met circus, muziek en schmink. De ONS organiseerde die dag in hetzelfde park boven- dien de dag van de Natuurkracht, dus was ieder hoekje en gaatje van het park gevuld. Foto Roger van der Kraan ^Vteudienst Rijnnt De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Grote rookontwikkeling van brand op zeesleper Zondagmorgen 29 juni is rond acht uur, tijdens werkzaamheden in de machinekamer van de zeesleper Smit Hunter, brand ontstaan. De zee sleper lag voor onderhoud in een droogdok bij Scheepswerf Niehuis Van den Berg in Pernis. Om oververhitting van hetschip te voorkomen, heeft men het dok laten zakken. Er kwamen geen gevaarlijke stoffen vrij en er zijn geen gewonden gevallen. De brand veroorzaakte een enorme rookontwikkeling, die bij de zwakke noordwestenwind vooral in Pernis en later ook in Hoogvliet overlast bezorgde. De meldkamer ont- ving 24 klachten over brandlucht en een enkele opmerktng over visueie hinder en veiligheid. De bluswerkzaamheden hebben de hele dag geduurd. Even na vijven gaf de brandweer het sein brand meester. Geluidsoverlast van heiwerkzaamheden bij A15 In de nacht van donderdag 26 juni kwamen vanaf twee uur negen klachten uit Hoogvliet bij de meldkamer van de DCMR binnen over het lawaai van heien. Ook bij de politiemeldkamer waren klachten binnen- gekomen. De heiwerkzaamheden waren nodig voor de aanleg van een fly-over bij de A15 ter hoogte van de afslag Hoogvliet-Gadering. De uitvoerende aannemer had uit veiligheidsoverwegingen besloten de heiwerkzaamheden's nachts uit te voeren. Dat gebeurde echter zan der dat Rijkswaterstaat op de hoogte was, laat staan toestemming had gegeven om's nachts te heien. De aannemer was niet bekend met de geluidsvoorschriften die's nachts gelden. Rijkswaterstaat zal ervoor zorgen dat er voortaan duidelijke afspraken worden gemaakt, zodat een dergelijk incident niet meer kan gebeuren. Opruimwerkzaamheden ortho-cresol nog niet klaar Afgelopen week ontving de meldkamer nog zo'n twintig klachten over ziekenhuislucht of lysol. Een bekende omschrijving voor de stank van ortho-cresol. Grondverwerkingsbedrijf Sita Remediation in de Botlek is met man en macht bezig om 7000 ton vervuilde grand van Vopak TTR in de Botlek te reinigen. Bij Vopak bezweek op 16 januari jl. een opslagtank met ortho-cresol en vervuilde grand, riolering en omliggen- de wegen. Op maandag 30 juni moest nog ruim 1000 ton verontreinig- de grand worden afgevoerd en zag het ernaar uit dat de door de DCMR opgelegde uiterste datum van 1 juli niet zou worden gehaald. De DCMR heeft de provincie Zuid-Holland (het bevoegd gezag) gead- viseerd een dwangsom op te leggen. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl. Het artikel over de drakenraces voor Schiedamse bedrijven op de Lange Haven (in de Maaspost van vorige week) heb ik met veel plezier gelezen. Het was een prima initiatief dat zonder 11111111111 meer her haling verdient. Maar Van uG HHH de volgende keer graag op IGZGT een zondag, zo dat de winke- /fen van de Hoogstraat ofde Dam ook mee kunnen doen. Dan wordt het geen horeca- toernooi, maar een toernooi voor alle Schiedamsse bedrijven, zoals wet- houder Ton de Swart voor ogen had. Het was ook jammer dat de races sa- menvielen met een tweedaagsfeest in de Gorzen, waardoor veel bewoners uit de Gorzen niet konden komen. Een leuk initiatief dus, maar de plan ning kon wat beter! Marlene Brouns, Carousel Martine Ockerse, Boti Boots IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111 U vindt ons aan de N210 Capelle a/d IJssel naast bedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren. SCHIEDAM - Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam is een onderdeel van de ge- meente Schiedam en heeft tot doel het bevorderden van het vrijwilligerswerk in Schiedam en het behartigen van de be- langen van vrijwilligers. Dit wordt gedaan door te bemid- delen tussen een vrijwilliger en een organisatie die vrijwil ligers zoekt. Daarnaast geeft het Steunpunt voorlichting over allerlei onderwerpen die van belang zijn bij het verrich- ten van vrijwilligerswerk. Het project 'Sterk Vrijwilli gerswerk Schiedam' is een project om vrijwilligerswerk in Schiedam gedurende de ja- ren 2003 en 2004 een extra impuls te geven. Het project wordt gecoordineerd door het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam, een onderdeel van de gemeente Schiedam. In het kader van het project worden per jaar ongeveer drie bijeen- komsten georganiseerd met thema's die leven binnen de vrijwilligersorganisaties. Het doel van de bijeenkomsten is om deskundigheid binnen de organisaties te bevorderen en om de diverse organisaties met elkaar in contact te bren- gen. In het najaar van 2003 wordt bijvoorbeeld een twee- avond durende themabijeen- komst georganiseerd over fondsenwerving. De vrijwilli gersorganisaties van Schie dam krijgen dit jaar ook de mogelijkheid om hun organi satie op LOOK TV te promo- ten en nieuwe vrijwilligers te werven. Een organisatie komt gedurende een week ieder uur op LOOK TV. Coster Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur. Chr. Scholengemeenschap Aqua- marijn, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur: dr. P. Buitelaar. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur: dr. P. Buitelaar. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur: ds J.J.A. v.d. Peppel. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur: geen dienst. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur, ds. J. van Atten en 16.30 uur, ds. F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur en 16.30 uur. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: geen dienst. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, zo 09.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis Im.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur, ds M. de Vries. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds J. van Ros- 1 sem, wo 19.45 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur f en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesiseh-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, 2 elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax0104128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 (10 euroct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M.deKoning I HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 0104004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon Q10 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 Of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 K.Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010 4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010 4004485 FOTOGRAFIE: Voornabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van {de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., e.g. de betreffende auteur Door Vincent de Voogd Haar dochter Colleen zit in groep 4 van basisschool De Peperklip aan de Fahrenheitstraat. Het naar school gaan en na schooltijd weer naar huis gaan is echter een ha- chelijke onderneming, zegt Van Wijngaarden. „Mijn moeder, mijn vriend Joost en ik brengen mijn dochter naar school. We hebben allemaal minstens tien keer mensen door rood licht zien rijden en voorbij zien scheuren. Daar moeten we wat aan doen!" De Schiedamse heeft samen met andere verontruste buurtbewo- ners, ouders en kinderen inmid- dels een actiegroep opgericht. Er werden reeds zevenhonderd handtekeningen verzameld en maandag werd gebruik gemaakt van vijf minuten •spreektijd tij dens een vergadering van de ge- meenteraad. Ook werd maandag bij het in- en uitgaan van de school de omgeving afgesloten door brigadiers. Briefjes moesten de situatie uitleggen aan de ver- bouwereerde automobiiisten en (brom)fietsers.„We stuitten op begrip, maar ook af en toe op weerstand. Zo was er een auto- mobilist die stond te gassen, ter- wijl een brigadier vlak voor hem stond." De doeistellingen van de actie groep zijn duidelijk: de 30 kilo- meterzone rond het Lorentzplein z6 inrichten dat er ook maar der tig kilometer per uur gereden wordt. „Als de snelheid uit het SCHIEDAM - Reizigers die ge bruik maken van trein, bus, tram en/of metro moeten sinds deze week rekening houden met een gewijzigde zone-indeling. Ook in Schiedam en Vlaardin- gen zijn er nieuwe zones bijgeko- men of zijn zonegrenzen met in- gang van maandag 30 juni ver- schoven. Voor sommige reizigers betekent dit dat ze ineens een zo ne meer reizen en dus een strip meer moeten stempelen dan voorheen het geval was. Wie een abonnement heeft dat voor 30 juni is ingegaan, heeft nog even respijt. Voor deze groep geldt de nieuwe indeling pas als het ou- de abonnement niet meer geldig is- .Voor de RET betekende de herzo- nering een hele operatie. Niet al- leen de informatie op alle 1100 abri's moest worden aangepast, ook het eigen personeel en natuur- lijk de reizigers moesten op de hoogte worden gebracht. De RET heeft getracht de vernieuwde zone- indeling onder andere door middel van reclames en stickers onder de aandacht te brengen. De nieuwe zone-indeling is overigens geen in- geving van de RET, maar een be- sluit van de Stadsregio Rotterdam. Het is 6en van de maatregelen om de inkomsten te verhogen. Het Rijk heeft namelijk flink het mes in het openbaar vervoer gezet. De be- zuinigen zijn zo omvangrijk -oplo- pend tot tien procent in 2007- dat niet meer kan worden volstaan met kleine aanpassingen volgens de kaasschaafmethode Bovendien kunnen een aantal door het kabinet aangekondigde maatre gelen in de nabije toekomst weer voor nieuwe financiele tegenval- lers zorgen. De Stadsregio heeft daarom de RET en Connexxion gevraagd hoe zij denken deze ver- minderde rijksbijdrage op te kun nen vangen. Voorstellen voor aan passingen aan het voorzieningen- niveau worden 2 juli aan de com- missie Verkeer en Vervoer in Rot terdam voorgelegd. Maar ook het Platform Reizigers Openbaar Ver voer, waarin de consumentenorga- nisaties zijn vertegenwoordigd, is gevraagd een advies te geven over de voorstellen. De bijdrage aan de RET vermin- dert tot en met 2006 jaarlijks ten- minste met gemiddeld 12,5 mil- joen euro. Ondanks die lagere bij drage van het Rijk worden er de komende jaren wel vier nieuwe verkeer wordt gehaald, zal er ook minder door rood gereden wor den," voorspelt Van Wijngaar den. „Aan de Boerhaavelaan staan bijvoorbeeld wel waarschu- wingsborden, maar deze lichten pas op als er boven de vijftig wordt gere den." Sinds de Hor- vathweg is ver- smald, rijden er meer auto's langs de school. „Zeg maar gerust racen," benadrukt Van Wijngaarden. „Wij willen dat de buurt veiliger wordt. We hebben ook het gevoel dat het geld verkeerd wordt uitgegeven. A1 twee jaar belooft de gemeente dat er verkeersdrempels komen. Maar de RET dreigde dan de bus- lijn op te heffen. Dan is mijn vraag: kies je voor geld of een kiaderleven? Een kinderleven is onbetaalbaar! We hebben al ge- noeg stille tochten achter de rug." Verkeersdrempels of andersoorti ge hindernissen zouden dus soe- laas moeten bieden. „Nu zijn de enige hindernissen de overste- kende kinderen,'zegt Van Wijn gaarden cynisch. „Bij de Pe perklip zijn drie oversteekplaat- sen. Een ervan heeft een stoplicht gekregen. Het lijkt er echter op dat de mensen kleurenblind zijn. Er wordt massaal door rood gere den. Je moet er in etappes over- steken, want in een keer is te gevaar- lijk." Er heeft al menig aan- rijding plaatsgevonden. Maar exacte cij- fers heeft de bewogen moeder niet. Ze heeft het gevoel dat eerst het kalf (het overstekende kind) moet verdrinken (doodgereden worden) voordat men (gemeente) de put dempt. Niet alleen het gedrag van de ver- keersdeelnemer in het verkeer zeif wekt.irritatie op. Vrij dag 13 juni bracht vriend Joost dochter Colleen naar school. Hij zag hoe weer een groepje moeders met hun kroost moest springen voor hun leven. „Uit woede gooide mijn vriend toen een banaan op die auto. Een boomlange man stapte vervolgens uit en maaide mijn vriend op het schoolplein op de grond. Hij lag open van knie tot wreef. Vervolgens heeft hij nog een tijd op hem staan intrap- pen. Moeders hebben staan schreeuwen. Gelukkig heeft mijn dochtertje niets gezien. Die hield zich alleen bezig met haar ba naan." De zones zijn een stuk kleiner geworden sinds afgelopen maandag. Voor een zelfde stukje moeten dus nu vaak meerstrippen worden gestempeld in bus, tram en metro. Foto Roger van der Kraan Klaa rovers moeten ervoor zorgen datde kinderen veilig over kunnen steken bij basisschool De Peperklip. Foto Roger van der Kraan tramlijnen (onder andere de Schie- dam-/Vlaardingenlijn) en een me- trolijn naar Nesselande in gebruik genomen. Daarom wil de RET het aanbod beter af gaan stemmen op de vraag. Zo is het de bedoeling dat de metro in plaats van om 06.00 uur in de toekomst om 06.15 uur zal starten en de bus en trams zelfs pas om 06.30 uur. De laatste ritten 's avonds staan al vanaf 23.00 uur gepland, in plaats vanaf 24.00 uur en alle rijtuigen moeten voortaan om 24.00 uur binnen zijn. Een ander voorstel is een vermin- dering van het aantal haltes. Min der haltes betekent immers minder rijtijd. Enkele specifieke maatregelen waarvan de RET verwacht dat ze al vanaf 1 januari 2004 kunnen worden ingevoerd zijn het minder frequent rijden van de metro in daluren, een aanpassing van het buslijnennet in de avonduren en het afschaffen van de nachtbussen. Volgens de RET zijn met deze maatregelen op weekdagen minder dan twee procent van de reizigers gedupeerd.Connexxion denkt kos- ten te kunnen besparen door onder andere het laten vervallen van de eerste rit van lijn 201 van Schie dam CS naar Delft CS per 1 januari 2004, het opheffen van lijn 385 van Hellevoetsluis naar Schiedam centrum, het beperken van het aan tal ritten van lijn 88/89 Hellevoet- sluis/Brielle naar Schiedam cen trum vanaf 24 augustus 2003 en het opheffen van lijn 125 van Maassluis naar Schiedam CS per 15 december 2003. Lijn 126 zou dan moeten •worden ingekort tot metrohalte Vijfsluizen. Ook lijn 203 van Zoetermeer naar Schie dam CS zal worden opgeheven. De aanpassingen moeten volgens Connexxion een besparing opleve- ren van 1,8 miljoen euro per jaar. Driezitter met afneembare hoes in luxe stof Caleldo, 234 cm breed, incl. alle getoonde kussens, van 1199,- nu 780 Ook als tweednhalfzitter, 205 cm breed, nu 710,-, en als loveseat, nu 838,-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 3