schiedam m Schiedam veel last van verloedering en overlast ALLES MOET WEG! OPRUIMIMG AEG .Eta V W N r </A Groot Russisch Staatscircus komt naar Schiedam Elke zondag skatefun met meester Bart WEGENS VERBOUWING TOPMERKEN SCHOENEN NU MET HOGE KORTINGEN! PROFITEER NU! D0NDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND Mobiele Speeltuin voor kids in Groenoord Zuid Rotterdams Dagblad Leefbaarheidsonderzoek2002 Maasboulevard in greep van clowns en acrobaten Zomerkamp zeekadetten Relatief weinig discriminatie- klachten vanuit Schiedam Reparatie Koemarkt- brug Politiezoekt getuigen ENGELEN y j.y Oplage 38.803 Totale oplage 628.437 9 juli 2003 lOe Jaargang nr 28 maasstad I Gratis afhalen SCHIEDAM - Hoe leefbaar is Schiedam? Om die vraag te be- antwoorden heeft Schiedam nu voor de derde keer een leef- baarheidsonderzoek gehouden. Met als belangrijkste conclusie dat Schiedam veel last heeft van verloedering op straat als hondenpoep, zwerfvuil en graffiti. En van overlast doorjonge- ren, van geluid en door omwonenden. Een niet zo rooskleurige conclusie uit het pas verschenen rapport van het Bureau voor Onderzoek en Statistiek (BOS) van Schiedam. BOSS "'"Bonlicf ■n Broersvest 135 Schiedam Tel.: 010-426 84 92 A-MERK DECT-SET Ventura D9 KIT ■t-IfrlnMl www.kinorama.nl 21.00 UUR Nl£T M££j2„ mm ratis 0800-0642 Westblaak 180 Rotterdam, tel. 010 - 4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 euro ct p. min.) weekbladen Schiedam w*»kbl«<ien mi Bij deze adressen: Woon+ Vatorwwtraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadwrf 1 Van Loenen Decokav Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Gauzanplain 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr Noien«laan460 Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 buurtproblemen als parkeerover- last, zwerfvuil en geluidsoverlast. Aan dit onderzoek 2002 -al eerder in 1998 en 2000 gehouden- hebben Schiedammers zijn echte zwartkij- kers, zo valt te lezen. In ieder geval somberder over de toekomst dan de inwoners van 21 andere steden die aan het Grote Steden Beleid (GSB) meedoen. Schiedam staat op de laatste plaats onder steden als Arnhem, Eindhoven en Leeu- warden. Slechts de vier grote ste den Amsterdam. Rotterdam, Den Haag en Utrecht scoren slechter dan Schiedam. Waarom zien de Schiedammers de toekomst zo somber in? Hoe dat precies komt. daar geeft het onder zoek geen uitsluitsel over. Wei geeft het aanwijzingen. Zoals dinsdag t/m zaterdag 09.30 tot 17.30 uur i VjJMiS - Gorinchem, Newtonweg 16 "IFF* 11®^ Tel. 0183 - 64 76 00 I Mi fli afslag Gorinchem-oost 1 kiu'kins T»«'i'is sanitair donderdag koopavond vrijdag koopavond Barendrecht, Van't Hoffstraat 8 Tel. 010-482 52 71 jAGWU^ Cj^porC) tomm«huf,0!, Volop parkeergelegenheid in U ABC parkeergarage. JJOMPUTERS, NOTEBOOKS, PDA'S. PRINTERS. SCANNERS EN TELEFONIE A-merk draadloze DECT-set met nummerherkenning (CLIP) BASISSTATION EXTRA HANDSET 1 Geheugenopslag van 10 voorkeuzenummers DECT techniek, niet afluisterbare gesprekken Standby tijd 250 uur 1 Spreektijd 16 uur 1 Belsignaal 3 verschillende tonen (intern/extern) Ruggespraak functie Toon/Pulse omschakelbaar Batterij leeg indicatie Waarschuwingssignaal bij 'Buiten bereik' VAN 199,- NU Rotterdam Rotterdam Rotterdam Rotterdam Capelle a/d IJssel Vlaardingen WC Alexandrium {11 WC Zuidpletn Hoogstr. 141 Bergse Dorpsstr, 32 WC Koperwiek Lies veld 147 (010 220 55 10) (010 480 70 10) (010 412 88 01) (010 461 01 06) (010 442 24 27) (010435 90 61) een kleine 1600 personen meege- daan. Dat is toch niet veel. Want van de 3500 vragenlijsten werden er 45 procent teruggestuurd. Dus 65 procent gat geen antwoord. Theoretisch kan het zo zijn dat bij- voorbeeld alleen de klagers ant woord gaven of juist andersom. De volgende conclusies worden uit dit onderzoek getrokken: het inko- men en de opleiding van de Schie dammers stijgt langzaam tot rich- ting het landelijk gemiddelde. Ook de waardering voor de eigen wo- ning stijgt licht. Opmerkelijk daar- bij is dat de eigen buurt beter be- oordeeld wordt dan andere buur- ten. Wei duidelijk blijkt dat de wij- ken Nieuwland, Oost en Groen- oord slechter scoren. Een positief geluid is dat tweeder- de van de Schiedammers zegt toch (ondanks alle kritiek) gehecht te zijn aan zijn stadje. Alleen bewo- ners van Woudhoek en Sveapar- ken hebben minder binding met de stad Schiedam. De sloop en nieuwbouwplannen voor de wijk Nieuwland worden door de meeste Schiedammers toe- gejuichd. Hoewel door tijdelijke leegstand, veel bewoners zich zor- gen maken over onveiligheid, zijn de bewoners over de toekomst po sitief gestemd. Dezelfde problemen als in Nieuw land dreigen zich voor te doen in Groenoord, een wijk met dezelfde eenvormige, goedkope portiek- flats. De klachten over deze wijk wat betreft vandalisme, drugover- last en leegstand nemen toe. Groenoord moet oppassen niet de zelfde fouten als in Nieuwland te maken. Het onderzoek maakt duidelijk dat 'leefbaarheid' sterk samenhangt met het gevoel van veiligheid. Op merkelijk is dan daarbij dat het aantal Schiedammers dat zich 'wel eens onveilig voelt' toeneemt van 40 naar 50 procent. Terwijl het aantal slachtoffers van inbraak, straatroof of drugsoverlast al vele jaren stabiel of gelijk blijkt te zijn. Zo zie je maar dat veiligheid een subjectief begrip is. Mensen voe- len zich meer onveilig, dat kan al leen maar de voorzichtige conclu sie zijn. Frank Willemse r SCHIEDAM - Jeugdland 2000 is afgelopert zaterdag van start gegaan met een dag vol avonturen. Op het Stadserfplein was een parcours uitgezet voorde echte avonturier. Rond 13.30m uurkwam wethouder Heijenk langs om het vakantiespektakel officieel te openen. Jeugdland organiseert deze eerste twee weken van de zomervakantie verschillende activiteiten. Morgen wordt in hetJulianapark vanaf 13.15 uur een theatervoorstelling opgevoerd en in het Stedelijk Museum wordt vrijdag 11 juli een CoBrA schilderavontuur gehouden van 11.00 tot 15.00 uur. Het feest gaat daarna nog door tot vrijdag 18juli waarna ook door Jeugdland even vakantie wordt gehouden. In de laatste week van de zomervakantie kunnen de kmderen zich dan nog even uitleven bij Jeugdland. Foto Roger van derKraan SCHIEDAM - Veel humor en dynamiek, maar ook rock en poezie zullen op het publiekafko- men in de gloednieuwe productie 'Maestro' van het Groot Rus- sischStaatscircus. Van 13 tot en BERGWEG EN CEINTUURBAAN met 17 augustus heeft dit Russi- sche staatsensemblezijn moder- ne, gele tentencomplex opgesla- gen op de Maasboulevard. 'Maestro' belooft circuspret in optima forma: Clowns in hilari- scheinteracties met publiek, roofdieren uit vier continenten, turnkampioenen,brullende mo- toren in een doorzichtige globe, schitterende balletten en nogveel meer. Het programma is genoemd naar De Maestro: de excentrieke kapel- meester enringmaster van het cir cus, wiens doldwaze lotgevallen de rode draad door hetprogramma vormen. Andere grootmeesters van de lach zijn de MisterBean- achtige karakterclown Konstantin Oustiantsev en zijn collega's And- reKoslov en Natalia Maximova. Tussen de bedrijven door steekt dit drietalonbekommerd de draak met vrijwilligers uit het publiek. Dynamiek leggen de vijf gespierde jonge gymnasten van de Turniki- groep aande dag, wanneer zij met blote tors en onwaarschijnlijk hoog tempo door eendubbelrek buitelen. Hun sexappeal brengt vrouwelijke bezoekers steevast totextatisch ge- joel en gejuich, alsof ze aan de voeten van de Backstreet Boyslig- gen. Spectaculair is 'The Globe of Death' waarbij vier stuntrijders met motorendoor een gigantische, doorzichtige globe crossen. Het publiek krijgt zweetin de handen wanneer de twee globehelften uit- eengaan en drie rijdendemotordui- vels in de bovenste helft achterblij- ven. Opperste verbazing toveren illusionist Magic Polo en zijn char- manteassistentes op de gezichten van het publiek met hun verbluf- fendeverschijningen en verdwij- ningen, zoals een volwassen Ben- gaalse tijger die inhet niets lijkt op te lossen. Contrasten maken 'Maestro' tot een circus voor alle leeftijden. Naasttempojongleurs, swingende balletten en de opzwepende ritmes van het BolshojCircusorkest, is er ook het poetische pas-de-deux van het befaamdeacrobatenpaar Nata lia Barysevich en Oleg Zhur-Kur- sevich en het Junglebook vanLud- SCHIEDAM - De Schiedamse zeekadetten gooien zaterdag 12 ju li weer de trossen van hun oplei- dingsschip 'Van Versendaal' los om op te stomen naar Middelhar- nis, waar zij deel zullen nemen aan het jaarlijkse zomerkamp. Op en rond de Zuid-Hollandse wa- teren zullen er diverse vriend- schappelijke ontmoetingen zijn met kadetten uit binnen en buiten- land. Voor de vijftien jarige Schiedam- mer Michiel Naring zal het kamp van korte duur zijn, daar hij al na een paar dagen zal moeten vertrek- ken. Hij moet namelijk het vliegtuig ha- len naar Canada, waar hij met en- kele andere Nederlandse kadetten drie weken lang deelneemt aan de jaarlijkse uitwisseling met de Ca- nadese zeekadetorganisatie. Na het zomerkamp houden de Schiedam se kadetten een korte zomerstop, om op 23 augustus weer aan een nieuw seizoen te beginnen. Jon- gens en meisjes vanaf elf jaar die meer willen weten of eens een keertje mee willen doen, kunnen contact opnemen met de secretaris van het korps, de heer R. Visser, tel. 473 32 82. Prijswijzigingen en zetfouten voorbehouden Prijs mclusief B.T.W. Alle voorgaande aanbiedtngen komen hierbij te vervallen SCHIEDAM - Omdat vakantie vieren tussen de blokken afval en naast afgezette terreinen niet zo gezellig is, had de Wijkontwikke- lingsmaatschappij Groenoord iets leuks bedacht. Een bedrijf in Maasland dat een uniek modulair systeem op de markt heeft ge- bracht, waarmee mobiele speeltui- nen kunnen worden gemaakt en in een mum van tijd ook weer afge- broken, werd gebeld met de vraag zo'n speeltuin voor een periode van twee maanden te installeren in de Valeriusstraat. Op de rubbermatten van 2,5 bij vijf meter staan verschillende speel- voorzieningen; een zomers cadeau voor de kinderen. De speeltuin werd de afgelopen week geopend door Leen Pauw van bewonersver- eniging Groenoord Zuid. Sinds februari is de Wijkontwikke- lingsmaatschappij druk bezig met de voorbereidingen voor de nieuw- bouw in het gebied en de sloop van verouderde flats. Ook wordt de bouwgrond waar het kan bouwrijp gemaakt. Onlangs zijn een groot aantal struiken weggehaald en de straten tijdelijk opnieuw bestraat om de ergste sloopoverlast voor de bewoners te beperken en de buurt er nog een beetje leefbaar uit te la- ten zien. Na de bouwvakantie zal het werk in de wijk weer verder worden opgepakt en wordt de speeltuin, medio September, weer door Van Dijk Maasland wegge haald. Foto Roger van der Kraan mila en Frantisek Strnad. Zij pre- senteren een zeldzame mix van- roofdieren zoals een poema uit de Rocky Mountains, twee gitzwarte jaguarsuit Brazilie, een leeuw en een gevlekte panter uit Afrika en drie tijgersuit Sumatra en Siberie. 'Maestro' is een volgens totaalcon- cept ontwikkeld familieprogram- ma,inclusief de speciaal voor deze productie gecomponeerde muziek. Er werkenl35 mensen aan mee. Als het visitekaartje van het Russi- sche Ministerie vanCultuur maakt het ensemble een twee jaar duren de tournee door Duitsland.Oosten rijk en de Benelux. De voorstellingen van het Groot Russisch Staatscircus op de Maas- boulevardzijn op woensdag tot en met zaterdag om 15.00 en 20.00 uur en op zondag om 13.00 en 16.00 uur. Kaartverkoop bij de VW Schiedam aan de Buitenha- venweg 9, het postkantoor aan de Lange Nieuwstraat, Milo in Hof van Spaland 28 en in Rotterdam bij de VVV/ ANWB aan de Coolsin gel. Ook kan er rechtstreeks bij het circus worden besteld via de tic- ketlijn 0900 - 11 22 333 (45 cpm). De circuskassa's op de Maasboule vard zijn vanaf dinsdag 12 augus- tusdagelijks van 10.00 tot 20.00 uur geopend. SCHIEDAM - De Koe- marktbrug staat in het eer ste kwartaal van 2004 op de nominatie om te worden vernieuwd. Op korte ter- mijn zal door ONS echter een noodreparatie aan het wegdek en de stalen con- structie van de brug worden uitgevoerd, mede omdat omwonenden veel last heb ben van het lawaai van los- liggende platen. De werkzaamheden worden tot en met vrijdag 18 juli da- gelijks van 07.00 tot 20.00 uur uitgevoerd. Gemotori- seerd verkeer in twee rich- tingen blijft mogelijk. Fiet- sers zullen moeten afstap- pen omdat ook het fietspad onder de werkzaamheden valt. SCHIEDAM - Nabij het ter- rein van het Maasboulevard Festival op de Havendijk is zaterdag 21 juni rond 22.30 uur een 17-jarige jongen neergestoken. Het onder zoek naar de steekpartij is in handen van het district Schiedam van de politie Rotterdam-Rijnmond. De afdeling Opsporing is op zoek naar getuigen van deze steekpartij. Een passerende vrouw heeft de neergestoken jongen geholpen en hem aangegeven dat zij alles had gezien. Voorafgaand aan de steek partij werd er gevochten tussen de dader en het slachtoffer. Hierbij is een passerende automobilist tus- senbeide gekomen. Naast deze beide getuigen is de po litie op zoek naar eventuele voorbijgangers die de vecht- en/of steekpartij hebben ge zien. De getuigen wordt ver- zocht zich te melden aan de receptie van het politiebu- reau aan het Bijdorpplein of teiefonisch via 0900 - 8844. SCHIEDAM - Bij Radar Schiedam zijn het afgelopen jaar 38 klachten en meldingen binnengekomen uit en over Schiedam. Dat wordt ge- meld in het Radar-Signaal. Het gaat om zeven procent van het to- taal aantal klachten (532 zaken) die bij Radar, de Rotterdamse An- ti-Discriminatie Actie Raad, bin nen zijn gekomen. In veruit de meeste gevallen, 28 van de 38 zaken, werd als discrimi- natiegrond herkomst/kleur/ras aan gegeven. In drie gevallen ging het om discriminatie op grond van ge- loof en in zeven gevallen ging het om andere gronden. In 2002 hebben zes gevallen be- trekking op het maatschappelijk terrain 'arbeid'. Hoewel dit in om- vang de grootste gedeftnieerde ca- tegorie is, ziet Radar wel jaarlijks een afname van de klachten op dit terrein. Of er ook daadwerkelijk sprake is van een afname van klachten valt echter te betwijfelen, vindt Radar. „Omdat met name bij discriminatiezaken met betrekking tot arbeid de klachten die Radar bereiken slechts het topje van de ijsberg zijn, onder meer vanwege de vrees tot victimisatie." 3 weken voor 6,- Profiteer vandaag nog van deze spetterende zomeraanbieding Voor maar 6,- ontvangt u drie weken lang de krant voor Rotterdam en regio in de bus. Uiterlijke ingangsdatum proefabonnement 31 juli 2003. Vul vandaag de bon in of bel gratis 0800-0642. Ja, ik profiteer van despeciale zomeraanbieding van het Rotterdams Dagblad en neem een proefabonnement van 3 weken voor 6,-*. Naam: Straat: Postcode/plaats: Telefoon:- Voorl.: Nr.: Geboortedatum: - m/v Jngangsdatum" (i.v.m. controle bezorging) Stuurde bon in een envelop (zonder postzegel) naar: Rotterdams Dagblad, Afdeling Abonnee Service, Antwoordnummer 1579,3000 VB Rotterdam. Geldt alleen als u de afgelopen 3 maanden geen (proef-)abonnement op het Rotterdams Dagblad heeft gehad. Uiterlijke ingangsdatum proefabonnement 31 juli 2003.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 1