maasst Funpark De zonnige kant van Oostenrijk Nova Scotia: he gebied bij uitst k 3-daags auto-arrangement naar het 4-sterren de luxe Hotel Presidente WTC in Brussel Karnten en de Millstattersee Juli 2003 Bruisend Brussel Drie dagen Brussel Potige Vikingen en mysterieuze ij^ ?ergen A) Antwerpen B) Brugge 0 Cent D) Brussel Het is altijd prijs bij Maasstad weekbladen! KRAS Geef antwoord op de volgende vraag: Wat is de hoofdstad van Belgie? Maak tevens de volgende slagzin af: Ik wil de 3-daagse autoreis naar het Presidente WTC Hotel winnen omdat... kamperen dagtochten uitstapjes tips advies bel&win. nationaal internationaal Klaar voor een spannende dag? Dat kan bij de Uithof in Den Haag. De Uithof is vanaf 30 juni tot en met 21 September name- lijk omgetoverd tot een sportief Funpark! Durf jij het aan? Je kunt de hele dag de sporten doen die jij wilt! Wil je onbe- perkt skien, snowboarden of tu- ben op echte sneeuw? Dat kan op de 210 meter lange sneeuw- baan. Zin om te racen? Leef je de hele dag of avond uit op de spannende kartbaan! Je kunt ook onbeperkt klimmen op een uitdagende klimmuur, zowel binnen als buiten. Skeeleren of skaten kan zo lang als je wilt. Nieuw dit jaar is de superstorm- baan waar je je helemaal op uit kunt leven. En alsof dit nog niet voldoende is, kun je ook nog mountainbiken, kanoen of ka- jakken. Wat vindt je nog meer in sport- center de Uithof? Als grootste en meest uitdagende sportcen- trum van Nederland biedt de Uithof zeker niet alleen onder- dak aan wintersporters, racers en klimmers. Men vindt hier na- melijk ook een vergadercen- trum, gethematiseerde horeca- outlets en twee moderne sport- winkels. Dus zowel voor ont- spanning als inspanning kunt u erterecht. Voor het klimmen moet vooraf worden gereserveerd omdat je een introductieles krijgt. Deze les is leuk voor kinderen vanaf zeven jaar. Snowboarden mag je vanaf acht jaar zelf uitprobe- ren. Vanaf twaalf jaar en met een minimale lengte van 1.58 m is het karten mogelijk. Mogelijkheden voor de kinde ren tot twaalf jaar: - klimmen (vanaf zeven jaar, het gaat om een introductieles dus bij binnenkomst reserveren of vooraf bellen met 070 - 3599229) - skien/snowboarden/ tuben (snowboarden vanaf 8 jaar) -skaten/skeeleren De Uithof,Jaap Edenweg 10, Den Haag tel: 070 - 3599000, www.deuithof.nl info@deuithof.nl vervoer: tram 6 vanaf Den Haag Centraal Karnten raakt bij vakantiegan- gers steeds meer in trek, vooral wanneer ze de hoofdstad Kla- genfurt met de overbeviste Worthersee weten te mijden en, komend over de Tauernauto- bahn, zo'n tachtig kilometer eerder aan de Millstattersee blij- ven hangen. Karinthie, zoals de zelden ge- bruikte Nederlandse benaming luidt, heeft een bijzonder kli- maat, ook ten opzichte van de rest van Oostenrijk: de zonnige invloed van de even verderop gelegen Middellandse Zee. De temperatuur van het loepzuive- re drink-zwemwater komt in Millstatt al snel op 26 C. De 'zes- tien-meter-springplank' blijkt een onverwacht relict van de wereldkampioenschappen uit 1930. Toen het werd nog van deze hoogte gesprongen. Ner- gens anders kun je de sprong nog op dit niveau uitproberen, tegenwoordig wordt tien meter voldoende geacht. De meest verrassende attractie vind je echter bij de Abdij. Een middeleeuws kloostercomplex, zoals er vele over het land ver- spreid liggen, stuk voor stuk een kijkje waard. Bij de rondleiding struikel je bij wijze van spreken nog over Benediktijnen en Jezu- ieten. Op de binnenplaats een zeer bejaarde lindeboom, zwaar gehavend en slechts dankzij door de UNESCO verstrekte hulpmiddelen moeizaam over- Bij de abdij staat een 1000-jarige linde, in een erbarmelijke staat. Dit jongere broertje van slechts 500jaar is het aanzien veel meer waard. eind gehouden. Duizendjarig ui- teraard; een predikaat dat in het Duit- se taalgebied wordt gegeven aan ie- dere boom die stokoud en een be- zienswaardigheid is. Eiken, beuken, lindes. Deze zou je geen duizend da- gen meer geven. Maar wat staat daar, om de hoek, uit het zicht en in de bloei van zijn frisse groene leven? Meters dikke stam, voile kruin, Oos- tenrijks werkelijk allermooiste linde boom! In het wild en geheel ongesub- sidieerd, want nog slechts vijfhon- derd jaar.Vijftienhonderd jaar kloos- terlinde bij elkaar, dat mag pas een waar wonder worden genoemd. De huidige kloosterorde blijkt gelukkig terdege op het beheer ervan getrimd: in de Abdij is tegenwoordig Karin- tie's Staatsbosbeheer gevestigd. Brussel is niet alleen de hoofdstad van onze zuider- buren maar ook een van de leukste en aezelligste ste- den van 'delage landen'. U kunt hier heerfijk winkelen, maar daarnaast biedt Brus sel enkele parels van bouw- kunst, onvervalste overbliif- selen van het roemrijke Vlaamse verleden. Wat dacht u van bijvoorbeeld de Grote Markt, een van de mooiste pleinen ter wereld. Brussel is natuurlijk ook de stad van de welbekende Manneken Pis. Museumlief- hebbers komen aan hun trekken, want in Brussel vindt u onder meer het Mu seum voor schone kunsten, het Museum voor Moderne Kunst, het Muziekinstru- menten museum en het Stripmuseum. Ook het stadsdeel Heize'l is de moei- te waard, hier kunt u een bezoek brengen aan het Atomium met de markante bollen. Tevens vindt u hier een prachtig subtropisch zwembad, een bioscopen- complex en Mini-Europe, waar de mooiste monu- mentale bouwwerken van Europa nagebouwd zijn. Natuurlijk kunt u leuke uit stapjes maken naar diverse gezellige steden als Ant- werpen, Brugge en Gent. Wie relatief dicht bij huis toch 'weg' wil zijn moet eens bij Kras Ster Vakanties kijken. Proef de sfeer van Brussel in het jaar van Jac ques Brel met een 3-daags auto-arrangement naar ae hoofdstad van Belgie. Van af slechts 75,- per persoon verblijft u in het 4-sterren de luxe hotel Presidente WTC, waarbij ook nog eens het dagelijks uitgebreide ontbijtbuffet is inbegrepen. Dit is uw kans om kennis te maken met Manneken Pis, de Grote Markt (een van de mooiste pleinen ter wereld) en de schitterende winkelstraten. Natuurlijk kunt u ook tentoon- stellingen bezoeken en wande- lingen maken in het spoor van Jacques Brel. HZ 42.016. Aankomstdata: vrijwel elke vrij- dag van 25 juli tot en met 31 ok- tober. De zee isoveral om je heen in Nova Scotia. Het is nooit verder dan 35 kilometer. De zee heeft het karakter en de cultuur van Nova Scotia bepaald. De kustlijn is 7.400 kilometer lang, met idyllische vissershavens, inhammen, zandige stranden en rotsachtige kust. Toeristen zullen zich niet snel vervelen. Ze kunnen er zeilen, surfen, vogels bestuderen of lekker op het strand liggen. Het overschot aan meren, rivieren en beekjes zal vooral de vissers erg gelukkig maken, maar dat neemt niet weg dat je ook hele goede wandelingen of kanotochten kunt maken langs de oevers van al dit water. Heb je geen zin in vissen, dan kun je met een gerust hart eventueel visgezelschap aan de waterkant dumpen om een dagje de natuur te verkennen. Bovendien is Nova Scotia een land met een geschiedenis van potige Vikingen en de mysterieuze ijsbergen. Bij dit plaatje horen natuurlijk walvissen. Nova Scotia is dan ook de ideale plaats om walvissen te spotten. Er zwemmen twee soorten, namelijk Minke walvis en Fin walvis. Met een beetje geluk zijn de vogels te vinden die in zwermen boven de walvissen cirkelen. Als je die ziet zul je niet teleurgesteld zijn, want dan zijn er zeker ook prachtige walvissen te zien. Nova Scotia is bijzonder door de indrukwekkende natuur. Steile kliffen en bergwanden in Cape Breton, de enorme getijdeverschillenTidel Bore' bij Truro, stranden en kleurrijkevissersplaatsjes zijn een aantal hoogtepunten. Kijk voorde actievoorwaarden op de Podiumpagina in deze krant. Maak kans op deze schitterende prijs! stuur v66r 31 augustus 2003 een briefkaart met het goede antwoord en uw slagzin naar: Maasstad weekbladen Marketing Advertentlegroep Antwoordnr. 3210 3000 wb Rotterdam vermeld duldelljk uw naam, adres en telefoonnummer. Stiui iii' iiui&Win!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 13