ma I Kleurrijke aanraders l/l/i rjtgen rme voeten m Meeneemlicht I y I De terugkeer van de luxe Juli 2003 Flower Power ■I M Terug van weggeweest i D trends tips ideeen design doe-het-zelf tuinieren accesoires verlichting m Door te spelen met kleuren kun je de sfeer binnenshuis enorm bei'nvloeden. Felle kleuren laten de temperatuur in 'notime' flink stijgen, terwijl koele tinten juist het tegenovergestelde effect hebben. De warmte wordt getemperd. De uitgebreidecollectie zomerstoffen van JAB Anstoetz biedt iedereen de mogelijkheid om binnen het optimale klimaat te creeren. In allerlei stijlen en materialen. Summertime... and the living is easy! Er zijn drie trends. Opgewekt en Fel, Romantisch en Fris en Cool en Chique. De dynamische kleuren van Opgewekt en Fel geven uw huis een zuiders temperament. Zo houdt u de zomer nog wel en tijdje vast. Effen vlakken in rood en geel worden afgewisseld met leuke bloemenprints in blauw en wit en streepdessins in opgewekt geel en groen. Een bron van inspiratie voor wie houdt van een levendig interieur met speelseaccenten. De combinatie van verf rissende kleuren zoals wit en lichtroze met warme tinten zoals aubergine en dieprood uit de lijn Romantisch en Fris geeft je interieur een aparte toets. Een subtiel spel van licht en donker dat nog kan worden versterkt door het gebruik van semi-transparante gordijnen. Wie de hitte schuwt, kan binnen een oase van koelte creeren met textiel in tere tinten. Groenblauw in allerlei schakeringen leent zich daar uitstekend voor, net als wit metzilvergrijsen pastelpaars. Een 'cool' effect is daarmee gegarandeerd. Ideaal dus voor wie de zomerse hitte even wil ontvluchten. Het individualisme viert hoogtij in de binnenhuisinrichting. Dat resulteert in 1001 stijlen, vormen, kleuren en patronen. Iedereen wil zijn eigen identiteit uitdrukken in de eigen leefomgeving. Trendwatchers hebben het dan ook heel moeilijk op het moment. Ertekenen zich nog weinig duidelijke lijnen af in wat er gebeurt op het gebied van design en lifestyle.Toch valt temidden van al die doorgedreven verscheidenheid en eigenheid een ding op: de ontegenzeglijke terugkeer van de luxe. Dat is bijvoorbeeld te zien in de heropleving van tapijten in het interieur; kamerbreed of als karpet. We mogen dus weer volop genieten van dat zachte, warme gevoel aan onze voeten. Onsschaamteloos laten meeslepen doorde intense kleuren en de verrassendedessins. p - i Zomerse boeketten vol zormi* ge zomerblcernen met als con trast een blauwe distel; dat is de bloemenmode voor het mo ment. Zoals hier een onge- dwongen boeket. luchtig ge- schikt in een ranke, transpa- rante, rode vaas. Deze zonntge zomerbloemen laten zich graag betfappen tijdens hun spetterend rendez vous. De di verse bioemen zoals de gekrul de hanekam, de rode lakant hurium, de gele leiies en zlam- kleurige leeuwenbek vormen een vrolijk geheet. je kunt zo'n boeket helemaal aan je eigen kleuridee aanpassen. Al deze bioemen worden nu in diverse zomerse tinten verkocht. Extra aandacht verdient de vormgeving van de vaas, schai of keik waarin de bioemen worden neergezet. met kralen, schetpen of stenen in of rond- om de vaas zorg je voor een exotiscbecombinatie. Wie naar nog meer kleur veriangt kan een druppel kleurstof toevoe- gen aan het bloemenvvater, Deze zomer worden grenzen verlegd. Deze zomer gaan we helemaal op In de natuur om ons heen. En als we zeif nlet naar die na tuur toegaan, dan halen we haar wel in huis. Al is het vijf hoog op een terras of balkon; we creeren er ons persoonlijk paradijsje. Maar juist in die se- reniteit van het paradijs zijn het de contrasten die boeien. Een hoofdroi daarin is deze zo mer weggelegd voor de lakart- thurium. Een plant die weer helemaal terug is In de belang- stelling. Hij doet het goed in boeketten. Bij de lakanthurium kijkt de bloem brutaal ult bo- ven het glanzende en moot ge- kieurde blad, Anthurium bete- kent staartbloem en die naam is goed gekozen. Bijna ieder een ziet het grote schutbiad voor de bloem aan, maar de kolf die daaruit steekt is de echte bloem, Een boeket met een anthurium hoeft niet groot te zijn om een hoofdroi In het interieur te spelen. De boeketten zijn deze 2omer juist klein en strak gebonden. Kent u het volgende probleem? Je zit in de tuin met een goed boek en bent zo door het verhaal gegrepen dat je nauwelijk kan stoppen met lezen. Maar helaas, het wordt donker. Te donker om verder te lezen, Je moet je comfortabele plekje in de tuin verlaten of je boek wegleggen. Zou het niet makkelijkzijnomje eigen lamp uit de kamerte kunnen pakken, zonder je te bekommeren om lastige (verleng) snoeren. Zodat je dat boek gewoon kon uitlezen? Welnu, we hebben nieuws... goed nieuws! Metde introductie van de 'Spot-it' deze zomer zijn we verlost van dit probleem. De Spot-it bestaat uit een aluminium blokmet2 uitneembare schemerlampen van 1 meter 35 hoog. In het blok geplaatst laden ze zich op. Eenmaal uit het blok schakelt de lamp in en kunt u aan de wandel. De brandduur is zo'n zes uur dus u kan even vooruit. De lamp kan op vier verschillende stektes branden en is uitgevoerd in aluminium met gestraald Murano- glas. De door Eva Parigi en Matteo Zetti ontworpen lamp won in Parijsthe best of NOW award. Kortom: een lamp waarmee je gezien mag worden. Zoekt u dus vooral een lekker plekje in de tuin om te zitten lezen of na te praten. Met de Spot-it van Lumen Center heeft u alle vrijheid, ook als het donker wordt. Vrijheid in licht. jertim Weg met datsrioer!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 13