Van puur natuur tot fake en fun Quattro THE hooks: SIEGERS Romantisch wonen Veilige badmengkraan Zware tijden, een licht interieur shoppin maasstad Juli 2003 Femina en Ski Happy onder een dak trends tips ideeen design doe-het-zelf tuinieren accesoires verlichting WELKOM BIJ QUATTRO KEUKEM EN BAD! KEUKEN EN BAD VAN MUUR TOT KAST... <THE DOORS> De grootste keuze in parket vindt U in HET ARSENAAL Lichtgroep VERBOUWINGSOPRUIMING KORTINGEN TOT 70% Weena 296-298 t.o. Plaza Rotterdam Centrum Voor info en openingstijden www.siegers.nl I Red Dot Award voor JAB westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam t adverteren? telefoon: 010 - 4004267 Alexandrium III Woonmall Alexandrium III, Rotterdam, 010-2204437 Barendrecht Keukenboulevard Barendrecht, Pesetastraat 42-44, 010-4971040 Alexandrium III: ma 13:00-17:30, di-da 10:00-17:30, vrij 10:00-21:00, za 10:00-17:00. Barendrecht: ma-do 9:30-17:30, vrij 9:30-21:00, za 9:30-17:00. Op maat gemaakte schuifdeurkasten. Gnote verscheidenheid aan urtvoerirtgen: matglas, hoogglans, stofdeuren etc. Wanneer u langskomt met de maten kunnen wij geheel vrijblijvend een prijsopgave maken. Op maat gemaakt in eigen werkplaats. Showroom: "Het Arsenaal" Korte Haven 3 - 3111 BH Schiedam Telefoon 010 - 426 30 93 - Telefax 010 - 273 06 79 Afspraak mogelijk. Geopend: dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur zaterdag 10.00-17.00 uur. Werkpiaals: Westfrankelandsestraat 10. 3117 AR Schiedam Schiedam Eiken v/a 49,75mJ Alle houtsoorten massief parket Ook lamelparket en meerlaags parket Grootste inkoop, de beste prijzen Q Kant- en klaar, professioneel gelegd. Korte Haven 3, Schiedam in HET ARSENAAL Tel.: 010 - 273 47 77 ELKE ZONDAG OPEN MAANDAG GESLOTEN trarisparante kunststofHetge- voel van intimiteit wordt opge- roepen met stoffering en met de dessins. Tapijt is van velours en heeft dikke ribbels zoals we die kennen van ouderwetse chenille plaids. Wanden wor- den bekleed met behang, het liefst in verschillende dessins; van klassieke medaillons in pastels tot levensechte reus- achtige rozen van het levens echte fotografische behang. Ook de linoleumvloer heeft au- thentieke medaillon of kant- print. Stoffen zijn transparant; voiles en shearli's, soms met loshangende Charleston-fran- je. Hier zweeft het bijna on- grijpbare Chanel-gevoel: glans, changeant, pied-de-poule weefsels en baguette kussen- tjes. Bloemen zijn alom aanwe- zig; in het echt en als opdruk op de stoffering; lelies, anjers, leeuwenbekken en een weelde aan rozen. De kleuren zijn licht en meisjesachtig: zalm aange- vuld met poedertinten als oud- roze. Centraal in de kamer staat het eenpersonsbed. Een volwassen designbed, com- pleet met gestoffeerd hoofd- einde, bijpassende poefjes en footstool. Losjes opgemaakt met laag over laag een dek- bedovertrek, sprei en een ver- zameling sierkussens. decora- ties zijn sieraden voor het inte- rieur. Goldplated bijzettafels, embrasses met edelstenen, plaids van rendierbont, thee- servies van zilver, porseleinen en kristallen vazen voor luxe bloemversiersels. Voor hier en daar een persoonlijk accent worden de eigen initialen ge- borduurd met glansgarens, kraaltjes en parels. Deze woonsfeer is vrouwelijk maar zeker niet louter zachtaardig. foto: Perscentrum Wonen Koesteren, mooi maken, aan- dacht voor jezelf en je omge- ving; dat is de woontrend van deze zomer. Een van de woon- stijlen is 'Classic', een moderne variant op een klassiek thema. Romantisch, feeeriek en poe- tisch. Het is de sfeer van een negentiende eeuws boudoir, breekbaar als porselein, een plek voor dagboeken, diaman- ten en luxe parfums. Deze woonsfeer is vrouwelijk maar niet alleen zachtaardig. man en vrouw voelen zich hier thuis. Onderdromerigeroman- tiek ligt zelfbewuste passie, kracht en zinnelijk verlangen. Dus geen viool- maar lounge- muziek. Ook bij de producten ligt de dubbele bodem verbor- gen onder zachte materialen, fragiele decoraties en spiege- lend materiaal. Traditionele decoraties worden gei'nte- greerd in een hedendaags de sign. Geen kroonluchter meer maar een strakke bloklamp be kleed met plisse. Een klassiek stoeltje; maar dan wel van Gevlochten loom-meubeltjes in glanzend zilver. foto: Perscentrum Wonen Wie bij 'natuurlijk wonen' nog steeds denkt aan een soort geitenwollensok- ken-interieur met hele basic meubel- tjes van ongelakt beuken of rotan, heeft het mis. Natuurlijk wordt 'de na tuur' als uitgangspunt genomen - voor de kleuren, de materialen, vormen en accessoires - maar er kan heel veel meer! Alleen al op het gebied van hout levert de natuur een scala aan mogelijkhe- den: van het nieuwe eiken en trendy noten via bamboe en kokosnoot tot een exotische soort die van nature al geel of paars is. Er kan en er wordt veel gedaan. Zo zijn al die ruwharige vacht- jes, huiden en reptielenprints mooi in hun naturelletinten, maar echt ietsap- arts in onnatuurlijk roze knalrood of appelgroen! En wat te denken van gevlochten loom-meubeltjes, maar dan in glan zend zilver? Woonaccessoires zoals kandelaars van beton, fruitschalen van leer en verlichting van handgeschept papier, maken het geheel in stijl af. Natuurlijk wonen is dus heel breed: van simpel en sober tot fake en fun! In Nederland komt elke heetwaterlei- ding rechts van de koudwaterleiding uit de muur. En bij het gros van de thermostatische mengkranen zit het element dat heet met koud water mengt rechts van de kraan. Om te kun nen worden gemengd met het koude water moet het hete water dus de hele kraan doorlopen om dat element te bereiken. Het kraanhuis wordt dan ook net zo heet als het hete water zelf Het spreekt voor zich dat je je aan zo'n mengkraan makkelijk kan branden. In een beetje doordachte badkamer mag de CeraTherm thermostatische mengkraan van ideal Standard dan ook niet ontbreken. Bij deze kraan is het thermo-element links geplaatst. Het hete water stroomt dus recht- streeks vanuit de leiding het thermo element in en wordt meteen gemengd met het koude water. De temperatuur van de kraan zelf kan dan ook nooit hoger worden dan die van het ge- mengde water. Een veilig idee, zeker met kinderen. T In Ahoy wordt dit najaar (3 t/m 12 oktober) voor de 56ste keer de Femina gehouden. Talloze nieuwtjes op het gebied van eten en drinken, gezondheid en verzorging, vrije tijd, mode, sfeer en interieur staan garant voor een aantrekkelijk dagje uit. En er is nog een nieuwtje. de laatste vier dagen krijgen bezoekers meteen de kans zich te verdiepen in de laatste trends op het gebied van de wintersport. De Ski Happy, de enige wintersportbeurs van Nederland staat dan ook in Ahoy. Met 66n toegangsbewijs kunnen beide beurzen worden bezocht. De bedoeling is om in de toekomst 66n groot en to- taal najaarsevenement op te zetten. De Femina is 'the place to be' als je ideeen op wil doen op het gebied van interieur en woongenot. De Femina be- steedt ook dit jaar weer eel aandacht aan meubelen, vloe- ren, sanitair, decoratie-artike- len, open haarden... Met tips, voorlichting en sfeervolle pre- sentaties worden de bezoekers in de watten gelegd. Zo kun nen ze thuis toepassen wat ze op de Femina hebben gezien. De enige wintersportbeurs van nederland toont behalve een groot aanbod aan populaire sneeuwbestemmingen ook de laatste mode op het gebied van skikleding, materialen en winterse accessoires. Kortom een beurs om niet te missen. Noteer de datum alvast in uw agenda! Meer informatie via www.femina.nl. ensen JAB Anstoetz teppiche, de ta- pijtenafdeling van het Duitse textielmerk heeft voor het tweede jaar op rij de prestigi- euze Red Dot Award gewon- nen. De winnende tapijten zijn de modellen Lomo en Link uit de collectie Lana L. deze suc- cesvotie iangharige modellen zijn volledig door JAB zelf ont- worpen en met de hand ver- vaardigd uit de beste Nieuw- Zeelandse wol. Terwijl Lomo verrast met zijn spiraaleffect verkregen dankzij een uniek procede, trekt Link de aan dacht met een ongezien streepdesign in relief. Met de ze bekroning voor innovatief productdesign versterkt de ta- pijtenfabriek in Herford alvast haar internationale leiderspo- sitie in de sector. De internationale jury van het Designcenter Nordrhein-West- falen koos JAB Anstoets uit maar liefst 1494deelnemersais winnaar. Het ruime aantai in- zendingen maakt weer duide- lijk hoe gewild een Red Dot Award is. Lomo en Link krijgen, samen met andere prijswin- naars, een plaatsje in het jaar- boek design Innovations 2003 en ook in het Red Dot Design Museum, de grootstse ten- toonstelling van hedendaags design op de voormalige kool- mijnsite van Zollverein die tot het wereldcultuurerfgoed be- hoort. De nieuwe transparante gordijnen eisen een hoofdrol voor zich op in het interieur. foto: Perscentrum Wonen Het wonen wordt steeds lichter. Al een paar jaar is dat een trend en die wordt dit jaar nog verder doorgetrokken. De nieuwste meubels lijken lichter, luchtiger, doorschijnender en frivoler dan ooit. Zware tijden? Lichte meubels! Dat is trouwens geen nieuw verschijnsel. Eerder al zagen we in de economisch moeizame jaren tachtig een dergelijke omslag in het ontwerpen. Nu is er bijna geen meubelontwerper meer te vinden die zijn stoelen -liefst lichtgewicht plastic kuipjes- tafels of kasten niet op vederlichte ijle metalen pootjes plaatst, of op transparante perspex dragers. Meubels lijken daardoor te zweven als vliegende schotels. Bij al dat lichtgewicht interieur passen natuurlijk geen zware gordijnen. Die zouden het effect van al die lichtheid teniet doen. De ontwikkelingen op het gebied van de gordijnen lopen dan ook parallel met die van het meubilair. Zware trijpen, velours en ander stevigs wordt vervangen door wat we oneerbiedig de nieuwe vitrage zouden kunnen noemen, ware het niet dat de huidige transparanten niets hebben van de stoffige en dodelijk saaie lappen die onze oma's voor het raam drapeerden tegen de inkijk vanaf de straat. Integendeel. De half en geheel transparante gordijnen van nu benadrukken en versterken het speels-frivole uiterlijk van de ruimte. Vooral dankzij de inventiviteit waarmee de transparantie is vormgegeven of juist weer deels is tenietgedaan. Bijvoorbeeld door 3- D reliefapplicaties of andere tastbare toevoegingen die gordijnen weer tot hoofdrolspelers in het interieur maken.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 14