fit ra Surfscenes redden slap verhaal 'Blue Crush' f Zomercarnaval brengt centrum van de stad in tropische sferen Creatieve blind date tussen gehandicapte en afgestudeerde kunstenaars bij 'Mama' IN HET 0UDE N00RDEN maassti 2 EN 3AUGUSTUS-2003 V MAAK KANS OP EEN GRATIS DIGITALE FOTOCAMERA AANGESLOTEN WINKELIERS HET OUDE NOORDEN IS UIT TE KUNST film preview ROTTERDAM - Tussen het geweld dat in deze zomer de bioscopen bereikt, zit ook al- tijd wel zo'n film waarvan je op voorhand weet dat het een leuke en sympathieke rol- prent is. Dat geldt deze zomer voor 'Blue Crush', waarin een opbloeiende liefde tussen een Hawaiaanse surfster en een footballspeler centraal staat. 'Blue Crush' is zo'n ty- pische film voor de warme zomeravonden. ROTTERDAM - Het cen trum van Rotterdam veran- dert komend weekend weer in een groot tropisch feest. Vrijdag en zaterdag trekt het jaarlijkse Zomercarnaval door de stad. Zomerkonin- gin Patricia Tulen leidt za terdag de Straatparade, ter wijl drie looporkesten Rot terdam op vrijdag wakker schudden tijdens de war ming-up. En zoals altijd zijn deze festiviteiten voor ieder- een gratis te bezoeken. ROTTERDAM - Een afgestu- deerd kunstenaar en een ver- standelijk gehandicapte. Ei- genl ijk hebben ze niets met el kaar gemeen. In de expositie 'Bruut' hebben dertien afge studeerde kunstenaars en der tien gehandicapte kunstenaars de kans gekregen om een crea tieve blind date met elkaar te hebben. 'Bruut', nog tot zon- dag 10 augustus te zien in showroom Mama aan de Wit- te de Withstraat, laat zien dat het verschil tussen de ver schiliende kunstenaars nau- welijks merkbaar is. HET OUDE NOORDEN IS "UIT DE KUNST"! In het weekend van 2-3 augustus staat het Oude Noorden in het teken van de kunst. O.a de volgende galeries tonen hun mooiste werken en nieuwste creaties van bekende kunstenaars. De toegang van de ateliers is vrij op zaterdag 2 augustus van 11.00-16.00 uur en zondag 3 augustus van 12.00-16.00 uur. Galerie Cieremans Cie - Benthuizerstraat 60 Atelier Bas van Beek - Kabeljauwsestraat 30a Atelier Cucosa - Raampoortstraat 16 Atelier Krysia Peka-Tollensstraat 100a Atelier Jan Wagner - Bergweg 139 Atelier Stichting BEP - Soetendaalseweg 63 Drijvend Theater Tentoonstelling Brugwachtershuisje Zaagmolenbrug Cora van Vliet - Soetendaalseweg 12 De Museumwoning - Jacob Catsstraat 23 VIDEOBEELDEN bij Correct op de Bergweg 110 van: Vera Harmsen Toine Klaassen Egied Simons - beeldhouwer Kees Buckens - beeldhouwer Woertsdag 23 juii 2003 TX51 door Vincent Wernke Anne Marie (Kate Bosworth) droomt al haar hele leven van een leven als surfster. Als kind won ze al veel wedstrijden en sindsdien wordt ze door haar omgeving ge- zien als een aankomend ster. Het probleem is echter dat Anne Marie ooit gevallen is en daardoor nogal De meiden van 'Blue Crush', met tweede van rechts hoofdrolspeelster Kate Bosworth. angstig is geworden. In de aanloop naar de befaamde Pipe Masters- surfwedstrijd moet ze daarom niet alleen keihard trainen, ze moet te- gelijkertijd haar angst overwinnen. Ondertussen leidt ze bepaald geen zorgeloos bestaan. Ze leeft samen met twee vriendinnen (Michelle Rodriguez en Sanoe Lake) en haar kleine, opstandige zusje Penny (Mike Boorem). Als kamermeisjes in een luxe hotel proberen de mei den de kost te verdienen en daar- naast besteden ze al hun vrije uren aan het surfen. Wanneer een ploeg van rijke footballspelers met hun asociale gewoontes in het hotel verblijven, kan Anne Marie zich niet inhouden als ze hun ranzige kamers moeten opruimen. Ze valt uit tegen een van de spelers en wordt op staande voet ontslagen. Tijd genoeg dus om zich voor te bereiden op de aanstaande surf- wedstrijd zou je zeggen. Niets is echter minder waar. Anne Marie wordt namelijk verliefd op quarter back Matt Tollman (Matthew Da vis). Terwijl haar vriendinnen haar inpeperen dat ze haar kans op de Pipe nu echt moet pakken, dompelt Anne Marie zich onder in de luxe van het leventje met Matt en in haar eigen onzekerheid. Vanzelf- sprekend geven Matt en haar vriendinnen haar uiteindelijk het laatste duwtje om toch aan de be- langrijke wedstrijd mee te doen. Het verhaaltje van 'Blue Crush' is minstens zo dun als de bikini waarin de vier meiden anderhalf uur lang over het scherm lopen. Het is slap en voorspelbaar, zoals we over het algemeen van dit soort films gewend zijn. De meiden heb- ben lol, maar delen ook hun pro- blemen met elkaar, terwijl de ver wende footballspelers zorgen voor de vrolijke noot in deze film. Dat 'Blue Crush' ondanks de voorspel- baarheid toch een aardige zomer- film is geworden, komt vooral door de vele spectaculaire surfsce nes die regisseur John Stockwell het publiek voorschotelt. Vanuit alle mogelijke camerastandpunten neemt hij zijn publiek mee op, in en tussen de golven. Dit spektakel maakt veel goed en zorgt ervoor dat 'Blue Crush' ondanks het slap- pe verhaal, toch ruim anderhalf uur lang de moeite waard blijft. Met een naam als The Y-land Beachclub schep je als discotheek bepaalde verwachtingen. Dan kun je niet aankomen met een Ronnie Tober of Gert en Hermien. Nee, de programmering moet vernieuwend en exotisch zijn als een zwoele zo- meravond op het strand. De men- sen achter Y-land hebben dat goed begrepen. Vandaar dat zij voor ko- mende vrijdagavond, 25 juli, het Belgische dj team The Sunclub hebben geboekt. Hun artiestenna- men zijn misschien niet zo bekend, maar dj's F.R.A.N.K. en Andy Janssens alias AJ Duncan zijn de mannen achter de zomerhit van 2003: Summer Jam. Het dance- nummer dat overal door het land door de speakers klinkt. Voor The Sunclub is het de tweede keer dat ze goud scoren. In 1997 hadden ze ook al een monsterhit met het de zomerse klanken van Fiesta. Een productie die inmiddels in uitge- groeid tot een heuse house-klassie- ker. In de tussenliggende jaren heeft The Sunclub twee albums en een tiental singles uit hun draaita- fels geperst. Overal in de wereld werden de dj's met open armen ontvangen. In Brazilie, Thailand, Maleisie, Griekenland, Turkije, of waar dan ook dansten party-lief- hebbers op hun opzwepende beats de benen uit het lijf. Kaarten kos- ten in de voorverkoop 10 euro en aan de deur 15 euro. De deuren gaan om 21.00 uur open. Meer in- formatie bij The Y-land Beach- club, Noordkade 17 in Spijkenisse. Of via 0181-613109 of www.y- land.nl. Op zaterdag 26 juli a.s. vindt in de Twijfelaar in Rot terdam het tweede optreden plaats van Soul Beats Inc. Deze band is een uitvloeisel van de populaire formule Beat the DJ, waarbij slag- werkers/percussionisten aan de haal gaan met de platen van de DJ. De chemie die hierbij ontstond tus sen DJ Laup en de power percussi- onisten Andre Tatipikalawan en Norman Pattiwael is aanleiding tot een vervolg. Aanvang 22.30 uur in B-14 de Twijfelaar aan de Maurits- straat 173. Entree 5 euro. De Straatparade trekt op zaterdag 26 juli alweer voor de negentien- de keer door het centrum van Rotterdam en zal dan andermaai zorgen voor een tropische sfeer in de stad. Begonnen als klein eve- nement van de Antilliaanse ge- meenschap, is het Zomercarnaval inmiddels uitgegroeid tot een evenement met internationale al lure. ..Het begon allemaal klein en heel bescheiden, maar het idee sloeg aan", schrijft Carel de Ha- seth, gevolmachtigd Minister van de Nederlandse Antillen, op de si te van het Zomercarnaval „Jaar op jaar groeide het Zomer carnaval en ook andere bevol- kingsgroepen afkomstig uit aller- lei delen van de wereld sloten zich erbij aan", schrijft De Ha- seth verder. „Ieder bracht iets van zichzelf in, iets van de manier waarop in hun eigen land carna- Het centrum van Rotterdam verandert komend weekend weer in een groot tropisch feest met het Zomercarnaval. Archieffoto Maasstad weekbladen val wordt gevierd. Door dat sa- mengaan van zoveel nationalitei- ten kreeg het zomercarnaval een geheel eigen karakter." Voordat de Straatparade op zater dag door de stad trekt, vindt op vrijdag 25 juli de Warming-up plaats. Drie brassbands vertrek- ken om 19.00 uur vanuit verschil- lende startpunten in Rotterdam. Ze worden begeleid door deelne- mers aan de Straatparade die meedansen in hun prachtige car- naval skostuums. Zij warmen de binnenstad op langs verschiliende routes die uiteindelijk bij een po dium op de Coolsingel uitkomen. De orkesten arriveren vanaf 21.00 uur op de Coolsingel, waar vanaf 22.00 uur de Battle of Drums plaats vindt. Ondanks deze spectaculaire war ming-up vindt het hoogtepunt van het Zomercarnaval traditio- neel plaats op zaterdag. De start van de Straatparade is om 13.00 uur op de Schiedamsedijk (bij de Erasmusbrug). De deelnemende verenigingen hebben het hele jaar weer keihard gewerkt aan hun praalwagens en kostuums. Dank- zij hun inzet kunnen belangstel- lenden langs de route weer genie- ten van een overdosis aan kleu- ren. kostuums. dans en muziek. Weinig mensen zullen stil kunnen blijven staan als de stoet passeert. Bovendien kun je overal langs de route allerlei exotische gerechten en drankjes kopen, die het Caribi- sche gevoel nog verder verster- ken. De Straatparade heeft een langte van zo'n 2,5 kilometer en arriveert om 15.30 uur in het cen trum van Rotterdam. Daar gaat het spetterende feest tot ongeveer 20.00 uur door. En daarna is er nog een afterparty in Prachtig aan het Willemsplein. De Straatparade wordt komende zaterdag aangevoerd door Zo- merkoningin Patricia Tulen uit Berkel en Rodenwijs. Zij zal schitteren op de eerste praalwa- gen. Patricia mocht op 5 juli maar liefst vijf prijzen in ontvangst ne- men. Zo won haar carnavalsgroep Beija-Flor do Brasil e Holanda prijzen voor de beste kostuums en mooiste carnavalsshow. „Ik vind het Zomercarnaval zo leuk omdat er zo veel culturen samenkomen om er een groot feest van te ma- ken", zei Patricia daags na haar uitverkiezing in deze krant. „Je kunt dan lekker dansen en heer- lijk eten en er hangt een goede sfeer in de stad." Voor meer informatie en de volle- dige route van de Straatparade: www.zomercarnaval.com. De buslijnen 32, 36, 37, 38, 44, 48 en 49 van de RET rijden op zaterdag aangepaste routes. Hetzelfde geldt voor de nachtlijnen N2, N4, N5, N6 en N7. Metrostation Stad- huis is vanaf vrijdag 25 juli 21.00 uur tot en met zaterdag 26 geslo ten. Ook is het op zaterdag niet toegestaan fietsen in de metro mee te nemen vanwege de te ver- wachten drukte. Voor exacte om- leidingen kunt u terecht op Rijn- mondtext pagina 190. door Fleur van Schaik We noemen dit project een creatie ve blind date omdat de twee kunste naars op het moment van samen- werking elkaar nog nooit gezien hebben gezien", begint 37-jarige organisator Jeroen Everaert van showroom Mama. Zelf kunst ma- ken in welke vorm dan ook, doet de van origine kunstenaar niet meer. „Daar ben ik te sociaal voor. Ik vind het een beetje te eenzaam om alleen in mijn atelier te weken. Ik moet mensen om mij heen hebben. Mijn compagnon Boris van Berkum met wie ik de expositie Bruut heb geor- ganiseerd, maakt nog wel kunst- werken. Het grote monument voor Marten Toonder, dat bij de Blaak staat, is door hem gemaakt. En nu werkt hij samen met de zeventienj a- rige Jeroen Pomp van Galerie He- renplaats aan een schilderij voor de ze tentoonstelling." Bij Galerie Herenplaats, dat geves- tigd is op de Schiedamse Vest, zijn ze nog druk aan het werk om de laat ste schilderijen op tijd af te krijgen. Pepijn van den Nieuwendijk van Mama en Minke de Fonkert van de Herenplaats hebben een twee kop- pig monster geschilderd. „Het is toch een driekoppig monster", roept de 38-jarige Minke. „Kijk, er hangt nog een babymonster uit de mond van het grote monster.Min ke is helemaal weg van alles wat met deze dieren te maken heeft. Ze kijkt graag naar griezelfilms en droomt er zelfs over. Ze hebben een gezamenlijke inte- resse, want de 32-jarige Pepijn is ook een beetje fan van monsters. Alleen het dromen over monsters laat hij aan Minke over. Naast zijn eigen werk als kunstschilder en het tekenen van illustraties, vindt hij het heerlijk om op deze manier bezig te zijn. „Ik houd ervan om mijn fanta- sie de vrije loop te latenvertelt de Haagse kunstschilder. „Daarom klikte het ook tussen ons. Daarnaast houden we er allebei van om veel details te verwerken in schilderijen. Het moet druk zijn zodat je er veel in kan zien.Minke is duidelijk tevre- den met het resultaat. „Ik vind het jammer dat het schilderij al is ver- kocht, anders had ik het zeker zelf gehouden", roept ze. Ook Boris van Berkum is nog druk aan het werk in Herenplaats. Omdat Jeroen Everaert, Minke de Fonkert en Pepijn van den Nieuwendijk werkten samen aan het project Bruut. foto:RobKamminga schildermaat Jeroen Pomp op va- kantie is, maakt hij het schilderij verder af. „Deze manier van wer- ken is geweldig", meent hij. „Enje leert er ook een hoop van. Jeroen wilde per se iets met natuur doenIk vond dat prima. Met een stapel boe- ken kwam hij naar mij toe. Hij vond dat je daaruit je inspiratie kon ha- len." Zelf was Boris helemaal niet bezig met de natuur maar was be- reid om zich er voor de expositie in te verdiepen. „Er ging een totaal nieuwe wereld voor mij open. We hebben zo'n beetje alle soorten vogels in boeken bekeken. Ik ging er nog lol in krij gen. Je komt vogels tegen waarvan je niet eens wist dat ze bestaan, zoals de trompetneushoornvogelDie hebben we samen met andere vo gels als uilen, ara's en kaketoes in ons schilderij verwerkt. En je ziet wat het resultaat is." De in 1997 opgerichte showroom Mama houdt zich voornamelijk be zig met uitingen in de subcultuur.en richt zich met name op graffiti. Van wege het verbod op graffiti in open- bare ruimte werken ze voorname lijk in de anonimiteit. „Toch wordt graffiti in enkele situaties wel toe gestaan", vertelt Jeroen Everaert. „Laatst kregen wij een opdracht om een muurtekening te maken in een van net geopende fietstunnels in Delft. De gemeente was bang dat de fietstunnel binnen een korte tijd be- klad zou zijn. Omdat dat te voorko- men hebben ze ons gevraagd voor een muurschildering. Herenplaats bestaat uit kunstenaars met een verstandelijke handicap. Zij zijn fulltime met het vak bezig en genieten vooral bekendheid op het gebied van de Oudersider Art of de Art Brut. Door de beperking van de Herenplaats-kunstenaars wor den beiden partijen uitgedaagd om de communicatie te zoeken in de kunst. „En je ziet dat het helemaal niet zoveel verschil maakt", meent Boris. De passie voor kunst moet er zijn en dan maakt het niet uit of je gehandi- capt bent of niet. Als er maar weder- zijds respect is. Je voelt je weer mensMet heel mijn hart kan ik zeg gen dat Bruut een vrijplaats is voor zelfexpressie." KUNST FESTIVAL Schilderijen van o.a. Rinus Blomsteel, Leo de Jong, Gerrit Lakmaaker, John Notenboom, Piet Roovers, grafisch werk; Nico Kerrezee, Johan van Reede en Kees Spermon. Objecten en beelden Liesbeth van Ginneken en Ronald Motta Ruimtelijk werk, Grafisch werk en architectonisch werk Cucosa is een kunstenaarscollectief dat bestaat uit 16 jonge kunstenaars die eigenhandig de leegstaande bogen onder het station Hofplein hebben opgeknapt en geschikt hebben gemaakt voor gebruik als atelier en exporuimte. Schilderijen Schilderijen en tekeningen Beeldend Economische Projecten Zaagmolenkade 18 Met een culturele installatie door Wessel Stroober Suchita totaal kunstenares Het museum is een alkoofwinkel (voor- tussen- achter) van 1897 met een inrichting van rand 1930. Het benedenhuis is een ont vangst ruimte met wisselende tentoonstellingen Kunst accomodatie in de stad Visuele dubbele bodems Het belooft een zeer gezellig weekend te worden in het Oude Noorden van Rotterdam. Bovendien zijn alle aangesloten winkeliers (zie lijst) ook open. Een bezoek aan de kunst galeries/ateliers is de moeite waard. De speciale sfeer, de gastvrije ontvangst en de mooie kunstwerken maken van het Oude Noorden het centrum van de beeldende kunst Maak een kunstzinnige foto van een object of situatie in het Oude Noorden van Rotterdam en stuur deze op naar de Federatie Noord, antwoordnummer 2233, 3000 WB Rotterdam. Een deskundige jury zal de beste foto uitzoeken en de winnaar ontvangt gratis een Sony digitale fotocamera. Het deelname formulier foto-wedstrijd kunt u ophalen bij de aangesloten winkeliers AFO,Albert Heijn, Arnold Aykens, Bart Smit, Berko Klootwijk, Boone Verf Wand, Bram Ladage, Candyshop, Casa Blanca Juwelier, Cheetah Schoenen, Circuit, Correct Consumer Electronics, de Jong Gereedschappen, Eleven fifty, H. Hanselman, Haarimport van de Ham, Halfords, Handyman, Hans Textiel, Huize Chantal, J.A. von Burg, Jacques Verhoef Juwelier, Jamin, Khadija, Lieshout, Livera-Stegers Ondermode, Maarten Vink, Marskramer, McDonald's, Noordergeschenkenhuis, Noordgold Juwelier, Pearle, Postiljon Cafe, Postkantoren BV, Raats Parfurmerie, Sitskoorn Styling, Sporthuis Pirn Doesburg, Strieder, Sunfast, 't Kookpunt, Tabego, Tekbir Doner, Tell me, Thema Interieur, Ton en Tieneke Goudsmederij, Top White. Travelman, Turnhout Optiek, Uitzendbur. van Bergen, Van den Breggen, van Es Juwelier, Vishandel de Oester, Weijers en Zoon, WTB-Sjob, Zultex

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 17