J J aIl: i is maasstad Spirituele workshops in Your Own Glasmuseum moet toeristische trekpleister van Schiedam worden pruiming 20°/or25 BOUMAIM iu$Jr wiikHj kort 799,- Fantasy Art: trollendraken heksen en Keltische sprookjes Twee ex-wethouders onderzoeken haalbaarheid nieuw museum De Diane kiest het ruime sop meubelen i maasstad kerk riTlg- maasstad weekbladen CHIEDAM SCHIEDAM - 'De langste reis die den mens kan ma- ken, is de reis door zijn in- nerlijk'. Een mooie filosofi- sche tekst die is te lezen in de pas geopende Schiedam- se Fantasy artgallery 'Your Own' die sinds 28 juni is ge opend aan de Vlaardinger- dijk, hoek Hobbemastraat. Een kunstwinkel die uitslui- tend fantasy-art laat zien. SCHIEDAM - Een glasmu seum in Schiedam, kan dat? Dat is wat het Schiedamse gemeentebestuur zich af- vraagt. Hier willen zij binnen enkele maanden een duide- lijk antwoord op hebben. Daarom hebben zij opdracht gegeven voor een haalbaar- heidsonderzoek naar de komst van een nieuw glas museum in de oude binnen- stad. C Tfe Afr;. PS ^jmddopp&u laatste week 20% extra korting op alle aanbiedingen bij Trendhopper Rotterdam Alexandrium SCHIEDAM - Berichten voor de rubriek Kort Nieuws kunnen worden gestuurd aan de redactie van Maasstad, Postbus 373, 3100 AJ in Schiedam. Faxen kan ook: het juiste nummer hier- voor is: (010) 4004 366. Berichten voor de krant van woens- dag moeten uiterlijk de maandag ervoor binnen zijn. Inloopconcert Oosterse middag Vakantiepret Ombudsman MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Woerisdag 23 juli 2003 Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur. Chr. Scholengemeenschap Aqua- marijn, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur: ds. K. Schipper. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur: dr. P. Buitelaar. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 09.30 uur: geen dienst. De Ark, Hargplein, zo 09.30 uur: ds. W.R. van Wieren. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur, br. R. van Wetten en 16.30 uur, br. H. van Baardewijk. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur leesdienst en 18.30 uur: ds. 6rJ: Droger. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: eerw. hr. E. van Hoek. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, zo 09.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 0915 uur. Oud -Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch. vie- Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds N. van de Want, wo 19.45 uur, geen dienst. Pinks tergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 (10 euroct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 0610921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 06 41828035 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010 4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010 4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur m o XQ52 door Frank Willemse Fantasy Art is een stroming met herkenbare, illustratieve schil- dereijen, tekeningen en objecten, die maar al te vaak elfjes, draken, en andere sprookjesfiguren laten zien. Geen moderne kunst maar meer ambacbtelijk werk dat de 'werkelijkheid' wil weergeven. Een nieuwe. internationale kunst- stroming waarvan je vaak posters kan kopen maar nu ook originele schilderwerken in deze galerie. „Fantasy is een beeldtaal waar geen Nederlandse woorden voor zijn'zo legt galeriehoudster Jos- ta van de Heuvel uit. „Het is een mythische wereld van draken, ridders, trollen en heksen ge- stoeld op bronnen uit de Kelti- sche beschaving. Stammen of tri- bals die hun oorspong vinden in Ierland, Bretagne en Noorwegen. Een soort oude Science Fiction met figuren als Conan the Barba rian, Vrouwe Avalon en King Ar thur. Door de boeken van Harry Potter en Tolkiens 'In de ban van de ring' is er wereldwijd een gro te belangstelling voor deze sprookjeswereld. Met vaak een soort 'wijze van leven' met spiri tuele denkbeelden'', zo probeert Josta de stroming uit te leggen. Daarom gaan ook kunstenaars zich toeleggen op deze lifestyle. Internationale schilders en teke- naars die de Schiedamse galerie houdster met haar man Peter met echte schilderwerken (geen pos ters) willen tonen. De eerste expositie toont een col- lectie van zeven kunstenaars die vanuit de hele wereld komen. Zo- als de Argentijn Ciruelo Cabral, wonend in Barcelona en beroemd van zijn illustratieve boeken zoals Josta v.d Heuvel heeft haar kunstzinnige inslag niet van een vreemde. Haar moeder is kunstenares en nu een van de eerste expOSan ten. fo to: Roger van der Kraan 'The book of the dragon'. Maar ook een Balinese dame genaamd Ida Sunartama met mysterieuze doeken. Allemaal kunst waar veel vakmanschap en urenlang geduld voor nodig is. Het is een interna tionale scene waar nu ook Neder landse kun stenaars aan meedoen. Voor deze stroming wil zij een huis of ex- positie- ruimte aanbieden. De galeriehoudster heeft haar kunstzinnige eigenschappen niet van een vreemde. Haar moeder, Corrie Wieringa, is kunstenares van de kunstacademie en heeft haar de liefde voor deze kunst bij- gebracht. Met eigen werk is ook haar moeder vertegenwoordigd met mystieke werken en tekenin gen op de eerste expositie. Ook Josta en haar man Leo stevig ver- bouwd. De winkelzijde met een zilveren kamer, gescheiden door twee enorme, middeleeuwse burchtdeuren. Waarna de tweede expositieruimte zich bevindt. een Schiedamse kunstenaar doet mee tussen de internationale meesters. Leo Pruijssers met ftjn- zinnige potloodtekeningen. De galerie is de laatste maanden door Naast exposi- ties en kunst- verkopen wor den ook, vanaf September, in de galerie workshops ge- geven. Cursus- sen die alien een creatieve com ponent bezitten. Zoals de work shop Tiffany glas maken. Een kleurrijk soort glas waarin bloem- motieven en lood een zwierig ge- heel vormen. Hiernaast kan ook les gevolgd worden met keramiek schilderen waarop tegels geschil- derd kunnen worden. Of 'heksen' maken van stoffen. Ook op het gebied van de spiritualiteit wor den cursussen gegeven. Zoals 'Wat is meditatie?' en de basis cursus 'ontspanningsmassage'. Kunst en levenslessen samen on- der den dak in deze galerie annex workshopruimte. Fantasy Artgallery 'Your Own Vlaardingerdijk 251. Tot 16 au- gustus open donderdagavond en hele zaterdag, na die tijd ook dinsdagavond en vrijdag de hele dag tot 21.00 uur. Informatie op ■www.YourOwn.nl of 010- 4733654. door Frank Willemse Twee ervaren rotten in de Schie damse politiek ,de oud-wethouders Adri Reinhout en Luub Hafkamp, gaan hiernaar onderzoek doen. Zij moeten uitzoeken of er plek, geld en genoeg belangstelling is voor een nieuw museum met landelijke uitstraling. „Naast onze molens, oude panden, jenever en andere musea past een glasmuseum", zo meent onderzoeker Luub Haf kamp. Maar dat moeten zij wel eerst precies uitzoeken in wat hij een eervolle en 'leuke' opdracht noemt. Het idee voor een museum met glas komt niet uit de lucht vallen. „Nee", zegt Hafkamp. Al rond 2001 ging hij met burgemeester Scheeres naar Hoogeveen. Daar is een plaatselijke glasmuseum met 30.000 bezoekers per jaar dat we- gens plaatsgebrek zich aanbood om te verhuizen. „Dat gebeurt wel vaker", vertelt Hafkamp aan de koffie in cafe Terminus, „dat in- stanties of particulieren zich aan bieden om hun collectie onder te brengen." Het idee bleef op de plank liggen; zeker omdat de wet- p »f~" 25k' De Stadstimmerwerfop de Korte Haven is een van de meerwaarschijnlijke locaties voor het glasmuseum. houder na de verkiezingen 'met pensioen' ging na achttien jaar wethoudersschap. Nu is hij ver- heugd dat hij zijn bestuurlijke er- varing kan gebruiken voor het rap port naar de kansen voor een glas museum dat na de vakantietijd bin nen acht weken klaar moet zijn. Glas en Schiedam kennen een lan ge gezamenlijke traditie. Bij het roemruchte jeneververleden van Schiedam speelt de fles een be- langrijke rol. Vroeger met kleine glasblazerijen en sinds de jaren vijftig met De Verenigde Glasfa- brieken die een grote werkgever in Schiedam is. Tegenwoordig heet de ftrma Glasspack NV en is in Franse (multinationale) handen. De fabriek heeft bij de vestiging Leerdam ook een klein museum dat mogelijk ook naar Schiedam Rosp ledikant, metaal incl. lattenbodem (b90 x 1200 cm) div. kleuren Vftr 69,- (klamboe's in div. kleuren vanaf 14,95) Trendhopper Rotterdam Ussetmondsetaan 175 010-2842110 Trendhopper Rotterdam Alexandrium Watermanweg 201 010-2861919 kan verhuizen. Overigens worden in de Schiedamse glasfabriek niet alleen flessen gemaakt maar ook drinkglazen en andere tafelglas- werk. Sinds de documentaire van Bert Haanstra 'Glas' uit begin jaren zestig is het Schiedamse productie- glaswerk wereldberoemd. De film kreeg internationale aandacht. Ook de museumdirecteur van Hooge veen vertelde dat er flessen uit Oud-Schiedam nog gevonden worden 'midden in de jungle van Afrika'. Kortom; glas en Schiedam een ideale combinatie. Waarom twee ex-wethouders gevraagd voor een haalbaarheidsonderzoek? „Wij weten van de hoed en de rand en begrijpen naar welke antwoorden de wethouder Cultuur en gemeen- teraad zoeken. Het onderzoek moet duidelijkheid geven over alle aspecten en de mogelijke kansen voor een nieuw museum. Wat zijn mogelijke subsidieverstrekkers als Provincie en Rijksoverheid en met mogelijke andere sponsoren en fondsen. Praten met andere glas- foto: Roger van der Kraan musea die naar Schiedam willen komen. Als die uit Hoogeveen en het Likeurmuseum te Hilvaren- beek. Maar ook particulieren bena- deren zoals die uit Voorschoten met een uitgebreide collectie die zelfs uit de Romeinse tijd stamt." Belangrijk is dat een museum at- tractief is en niet alleen een stati- sche collectie laat zien. Hafkamp is gecharmeerd van die directeur uit Hoogeveen die de kunst van glas- blazen beheerst. „Zo'n glasblazerij brengt leven in de brouwerij. En dat zijn attracties die een museum anno 2003 nodig heeft." Over de plek voor het nieuwe museum heb ben Hafkamp en Reijnhout al idee- en. „Schiedam heeft talloze mooie historische panden die zo weer ge- bruikt kunnen worden". Als voor- beeld noemt hij het Zakkendra- gershuisje dat nu nog bewoond •wordt of de patriciersvleugel van het weeshuis aan de Lange Achter- weg. Maar omdat een glasblazerij veel ruimte vraagt lijkt de voorma- lige Stadstimmerwerf op de Korte Haven de grootste kans te maken. SCHIEDAM - De Grote of St. Janskerk is zaterdag 26 juli decor voor een zomerconcert van orga nist Abram Bezuijen. De Noor uit Skotselv bespeelt het hoofdorgel. Bezuijen speelt werken van Bach, Beethoven en enkele Noorse com- ponisten. Bezuijen was enkele ja ren organist in Dirksland en ver- trok daarna naar Noorwegen. In Noorwegen kun je namelijk als ge- diplomeerd organist de kost ver- dienen. Abram Bezuijen is thans organist en muziekleraar in de 'Haug kirke' van Hokksund. De aanvang van zijn concert in Schie dam is 15.00 uur en de toegang is vrij. Bij de uitgang wordt gecollec- teerd. SCHIEDAM - Zorgcentrum De Harg Spaland organiseert zaterdag 26 juli een Oosterse middag. Voor- op tijdens deze middag met Oos terse muziek, Oosterse hapjes en Oosterse aankleding staat de 'ge- zelligheid. De themamiddag begint om 13.30 uur en kost 3,00 euro (in- clusief consumpties). Bij mooi weer wordt het een Oosters bui- tenspektakel, bij minder goed weer wordt binnen een recreatiezaal op- gezocht. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert de gehele zomer activiteiten voor kinderen van 5 tot 12 jaar. Deze week wordt op don- derdag nog een film vertoond op een groot scherm. De rolprent wordt vertoond van 13.30 tot 15.30 uur. Maandag 28 juli kan er van 10.00 tot 16.00 uur 1,5 uur ge- computerd worden in De Erker, dinsdag 29 juli is er van 13.30 tot 15.00 uur een spelcicuit op het Er- kerplein. Woensdag 30 juli is dui- delijk het hoofdmenu, dan wordt een dagtrip gemaakt. Om 09.30 uur wordt vertrokken vanuit het wijkcentrum richting Drievliet in Rijswijk. De activiteitenweek wordt opnieuw afgesloten met de donderdagse film op een groot scherm, van 13.30 tot 15.30 uur. Voor informatie en inschrijvinge# kan men terecht bij de balie van De Erker aan de Jan van AvennestraSt 32 in Schiedam. Het telefoonnunt mer is (010) 426 77 67. Een weeb- je deelnemen kost 7,00 euro. SCHIEDAM - Het inloopspreek- uur van de Ombudsman van de ge meente Schiedam komt op vrijdag 8 augustus, wegens vakantiebe- sognes, te vervalllen. Bij eventuele dringende klachten kan er wel ge- beld worden naar nummer (010) 411 16 00. Ook is het centrale spreekuur in Rotterdam gewoon toegankelijk. Dit spreekuur is elke dinsdag van 09.00 tot 12.00 uur te bezoeken aan het Hofplein 33 in Rotterdam. Met lijn 1 vanuit Schiedam is dit nabij tramhaltq Stadhuisplein. j VLAARDINGEN - Rondvaartboot De Diane maakt gedurende de zomermaanden weer tochtjes. Tot 24 augustus vertrekt De Diane dagelijks vanaf de Maasboulevard aan het Hoofd in Vlaardingen. Met de dubbeldekssalonboot zijn meerdere rondvaarten te maken. Dit jaar wordt een nieuwe route gevaren. Op zondagen wordt het 'Rondje Dordrecht' gedaan. Er wordt gevaren richting IJsselmonde via de Oude Maas. Onderweg passeert De Diane onder meer het na- tuurgebied de Albrandswaard en de suikerfabriek in Puttershoek. Het vertrek is steeds om 13.15 uur en de terugkomst is ongeveer 18.00 uur. De overige tochten zijn nog bekend van voorgaande jaren. Op woensdagen vertrekt De Diane om 09.45 uur naar de Zuid-Holland- se Biesbosch. Om ongeveer 17.30 uur is deze tocht ten einde. Op donderdagen wordt vanaf 10.00 uur gevaren naar Gouda. Aldaar zijn alle passagiers gedurende 2,5 uur vrij om van boord te gaan en de stad te bekijken. Deze dagtocht duurt tot ongeveer 18.00 uur. 's Zaterdags vaart De Diana richting de grootse havenbekkens ter we reld, gewoon kriskras door het Europoort-gebied. Om 10.30 uur wordt weggevaren en om 15.00 uur is de Vlaardingse rondvaartboot terug. Voor elke tocht met De Diane dient gereserveerd te worden. De kaartverkoop wordt geregeld viade VVV in Vlaardingen, (010) 434 66 66. De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Brand in rieten dak Op 14 juli is brand ontstaan in de rieten kap van een bungalow in Krimpen aan den IJssel. De rookontwikkeling was zodanig dat er in de loop van de avond negen stankklachten zijn gemeld uit Capelle aan den IJssel en Rotterdam. Rond middernacht wasde brand geblust. IBM! Lawaai door heiwerkzaamheden Op 16 juli zijn zeventien lawaaiklachten gemeld over heiwerkzaam- heden op het industrieterrein Brainpark-3 bij de Brienenoordbrug. Over het algemeen worden heiwerkzaamheden overdag uitgevoerd met v zogenaamde Vibropalen. Hierbij wordt een holle stalen buis in de grand geslagen. Daarna wordt betonijzer als wapening in de buis geschoven en wordt er beton in gestort, De buis wordt vervolgens uit de grand getrokken en kan voor de voigende paal worden gebruikt. In dit geval werd volgens de afdeling Bouwtoezicht van de gemeente Rotterdam een nieuwe methode toegepast. De buis wordt daarbij eerst gebruikt om zand in de bodem te brengen zodat de bodem waar de palen moeten komen wordt versterkt. Na het trekken van de buis waarin het zand is gestort wordt de buis op dezelfde plaats nogmaals in de grand geslagen om de betonpaal te storten. Flierbij is de buis klem geraakt. In de loop van de avond moest de buis daarom uit de grand worden getrokken, waarbij de geluidoverlast is ontstaan. Tanker blaast gas af Op 18 juli lag bij Vopak Terminal Europoort de tanker Iran Rabi 1 afgemeerd om aardolie te lossen. Onder andere door de hoge buite^n- temperatuur ontstond extra druk in de tanks. Flierdoor moest het gas. dat altijd al boven de aardolie aanwezig is, om veiligheidsredenen am i worden afgeblazen. Doordat in dit gas ook zwavelverbindingen aanwezig waren, ontstond stankoverlast in Maassluis. Over deze stSnk hebben zestien mensen bij de DCMR een klacht ingediend. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl. mmmmm Incl. slerkussens, 234 cm breed Driezitter met afneembare hoes in luxe stof Caleido, 234 cm breed, incl. alle getoonde kussens, van 1199,- nu 799,-. Ook als tweeSnhalfzitter, 205 cm breed, nu 719,-, en als loveseat, nu 539,- J IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111 U vindt ons aan de N210 Capelle a/d IJssel naast bedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 3