maassta Van klassiek sti/le tot modern stilleven Terrastegels in alle motieven en maten Quattro ?0*p2 BOUMAN shoppin 799 Open haard is goud waard augustus ,2003 Kookvast kussen meubelen Zweten zonder zon xmr- trends tips ideeen design doe-het-zelf tuinieren accesoires verlichting Stijlen en trends veranderen. Voor komend najaar is het modebeeld op interieurgebied verrassend. Ronde vormen horen bij het huiselijke gevoel en zullen de komende jaren steeds belangrijker worden. Cirkels, ovalen en nieuwe eivormige figuren staan symbool voor expressle, een open geest en omarming. Eclecticisme is de positieve spin-off van mindere tijden. Mensen worden creatiever en inventiever. Oude stijlperiodes worden herontdekt. Zoals bij Lounge club, daar worden invloeden uit het modernisme van het eind van de twintigste eeuw gebruikt. Club classic, de naam zegt het al, gaat ver terug in de tijd. Oudhollands wordt gecombineerd met modern design. Die mixvorm van stijlen heeft alles te maken met een nieuw bewustzijn. Niet langer meegaan met de massa, maar persoonlijke keuzes durven maken. X -i ar** Steeds meer mensen mensen krijgen last van stofmijt aller gic. Het superkleine spinnetje eet vooral huidschiifers die de mens tijdens zijn slaap in bed verliest. De grootste concentra tes zitten in het hoofdkussen, het dekbed en de matras. Bij sommige mensen veroorzaakt het beestje hoestbuien bij het opstaan, prikkelende ogen of zelfs een oorontsteking. Maar het diertje gaat dood in de was bij een temperatuur bij de 59 graden. Wie het zekere voor het onzeker wil nemen stopt daarom al het beddegoed in de kookwas van negentig gra den. Maar iedere huisvrouw weet dat een kussen en dek bed na zo'n hete wasbeurt voorgoed is verknald en veran- dert in een harde plank. In de praktijk worden daarom wel de slopen en overtrekken ge- wassen. Maar hoofdkussen en dekbed worden vaak alleen gelucht en opgeschud. Con centrates huismijt kunnen daardoor lange tijd in bed ac- tief blijven. Maar er is nu een kookvast hoofdkussen en dek bed dat gewoon regelmatig in de witgoedwas van negentig graden kan worden gewassen. Alle conror.l.aties huismijt zijn na zo'n wasbeurt absoluut ver- dwenen. Huismijt heeft overi- gens een levenscydus van zes tot a'-ht weken. Dus iedere we- ken het kw«»en en dekbed in de hete witte was, zorgt voor een goede bedhygiene. Drogen in de droogtrommel, uithangen aan de waslijn en kussen en dekbed zijn weer schoon en gebruiksklaar. U -m H I :- KEUKEN EN BAD |f£ Tegeltje tegeltje op de grond. Veel mensen volstaan met simpele, grote tegels om het terras zo snel mogelijk te vullen. Maar wie de moeite neemt kan een schitterend schouwspel neerleggen. Zoals bijvoorbeeld een terras in de Florentijnse stijl, met de sierlaag met mooie kleine blokjes siert elke tuin. Wie even stil staat bij de keur aan tegels en de fantasie de vrije loop laat kan het zo gek maken als men het zelf wilt. id :m Het is warm en zonnig. Heel zonnig. De zon is een bondgenoot van het goede leven, een paarstralen leveren al snel een beter humeurop. Toch ben je die koperen ploert een keer zat. Want de zon kan ook slecht zijn voor de gezondheid. Niets is dan lekkerder om weg te zakken in je stoel in de koele schaduw. Die er is dankzij je zonwering of parasol. Met de aanhoudende hitte is het lekker om een koel plekje in je huis of tuin te hebben. Waar je bij kan komen van de warmte. Vroeger verschool men zich achter een zeildoek, dat is ontwikkeld tot een zonwering die werkt als een intelligente filter die de harde zonnestralen reduceerttot zacht licht en de zomerhitte tot een genietbaretemparatuur. Er is een ruime keus aan zonblokkers. Naast de standaard draai-arm om je scherm naar beneden te krijgen is er van alles mogelijk. Een mooi gezicht zijn de zogeheten screens, van licht materiaal maar zeer sterk. Vooral bij flatgebouwen en hoge kantoren is dit de oplossing om van de zon verlost te worden. Screens worden ook gebruikt om ruimtes te verduisteren, handig bij de babykamer en de slaapkamer van de nachtwerker. Maar het makkelijkste blijft natuurlijk de parasol. In alle vormen en maten te koop en voor ieder wat wils. Voor op het kleine balkon een geschikt parasolletje, voor op de terrassen zijn er parasols met een diameter van tien meter. Een schaduwplek van formaat kan je wel zeggen. Al met al is het heerlijk als de zon schijnt. Maar een koele plek is ook wel lekker. Het klinkt misschien wat vreemd dat dit het moment is om over sfeerverwarming na te denken. Toch is dat niet zo gek. U weet nu nog precies wat u deze afgelopen winter miste. Het meest tot de verbeelding sprekend blijft de open haard. Daarbij bepaalt de schouw voor een groot deel de sfeer. Romantisch, klassiek, country of design. Maar ook de accessoires spelen een belangrijke rol. Inzet-en inbouwhaarden kunnen zowel open als gesloten worden gestookt en leveren een hoog rendement. Het beste van de open haard en de kachel worden hiereigenlijk met elkaar gecombineerd. En ook deze haarden zijn in diverse stijlen te verkrijgen. Voorwaarde voor beide soorten is wel, dat u over een rookkanaal beschikt. Of kan laten maken. Maar waar u ook voor kiest, eigen haard is goud waard. Het is een rustpunt in uw bestaan. Alexandrium III Woonmall Alexandrium III, Rotterdam, 010-2204437 Barendrecht Keukenboulevard Barendrecht, Pesetastraat 42-44, 010-4971040 Alexandrium III: mo 13:00-17:30, di-do 10:00-17:30, urij 10:00-21:00, za 10:00-17:00. Borendrethl: ma-do 9:30-17:30, vrij 9:30-21:00, za 9:30-17:00. ilttl. slerfcussens, 234 cm breed Driezitter met afneembare hoes in luxe stof CaJeido, 234 cm breed, incl. alle getoonde kussens, van 1199,- nu 709 Ook als tweeSnhalfzitter, 205 cm breed, nu 719,-, en als loveseat, nu 539,- I IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111 U vindt ons aan de N210 Capelle a/d IJssel naast bedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren. ensen Ml m z te

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 14