Dance Parade steekt Nieuwe Maas over Zeventiende editie van de Dag van de Romantische Muziek in het Park V a. Elfde Binnenstadsfestival in Spijkenisse t V/ EEN ROTTERDAMS EEN-TWEETJE 99' 99' HO 99 99' maasstad VAN 7 T/M 16 AUGUSTUS f CD AANBIEDINGEN MAAK KANS OP "VIP PLAATS I mm BERGWEG 110, ROTTERDAM Woensdag 6 augustus 2003 ROTTERDAM - Een kara- vaan van decibellen trekt de ze zaterdag weer door de stad. Voor de zevende keer wordt de FFWD Heineken Dance Parade gehouden. In totaal rijden veertig vracht- wagen beladen met draaita- fels, versterkers en boxen door het centrum van Rotter dam. De route is deze keer enigszins aangepast; voor het eerst maakt de parade via de Erasmusbrug de oversteek naar Rotterdam-Zuid. Ook moet deze keer betaald wor- den voor het eindfeest. ROTTERDAM - „Klassie- ke muziek heeft de naam om 'zwaar' te zijn, wat drem- pelvrees bij mensen veroor- zaakt. Onzin, want klassieke muziek is er voor iedereen" vindt Jeannette Takkebos van de Stichting Buiten- goed. Zij organiseert dit jaar voor de zeventiende keer de Dag van de Romantische Muziek in Rotterdam. NMIS fl Zeker als het komende zondag mooi weer is, zal de Dag van de Romantische Muziek weer kunnen rekenen op veel belangstelling van hetpubliek. foto: stichting Buitengoed SPIJKENISSE - De elfde editie van het Spijkenisser Binnenstadsfestival lijkt wei- nig meer op het evenement van voorgaande jaren. Nu ook het vroegere Spijkpop en het Festival van het Levens- lied zich hebben aangesloten, is het Binnenstadsfestival uit gegroeid tot een van de grootste gratis multidiscipli- naire evenementen van de re- gio. Van dinsdag 12 tot zater dag 16 augustus staat Voor- ne-Putten in het teken van muziek, dans, cabaret en the ater. De verwachtingen zijn hoog, maar de spanning ook. Hoe reageert het publiek op de gedaanteverwisseling? MM De eye-catcher van het Binnenstadsfestival in Spijkenisse is Arcazaar, een reusachtig opblaasproject van Architects of Air. fl IE VERY BEST OF RYC00DER "The very best of" Met o.a. "Little sister", "Paris, Texas" en "Why don't you try me". C0RRECTPRIJS gg* MM Art .Nr. 106690 KANE "So glad you made it" Met de hits "Rain down on me" en "Let it be". C0RRECTPRIJS A MM MIDSUMMER MEGAMIX 40 Zomerse dance hits in een lange mix I! C0RRECTPRIJS M A /N/%* MM rir OJKj» m HITZ0NE 24 De nieuWste verzamel-cd met Kane, Wayne Wonder, Sean Paul, Veldhuis en Kemper e.v.a. C0RRECTPRIJS m A. e\f\k MMk<X .Nr.260788 I ARETHA FRANKLIN "The very best of" Twee cd's met 43(1) hits w.o. "Think" "Respect" en "Spanish harlem". C0RRECTPRIJS JAM Art .Nr. 257720 HET BESTE UIT DEZ0MERT0P100 100 Zomerse hits op 5 cd's w.o. Las Kethcup, Lou Bega, Cher, The Sunclub e.v.a. C0RRECTPRIJS M a gg* JAM Art, Nr. 260886 I ZIE OOK OP INTERNET WWN.C0RRECT.COM WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. DONDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND TOT 21.00 UUR Bij aankoop van 's/DVD's uit het Ci GRANT FORSYTH "New country love songs" Sfeervolle cd met nummers als "You got if, 'True love ways" e.v.a. CORRECTPRIJS MM De voetbal competitie gaat weer beginnen. Voor Feyenoord en alle fans weer een spannende en gezellige periode. Om alvast op te warmen kunt u van 7 t/m 16 augustus 2003 profiteren van een echte Rotterdamse aktieweek. Als u bij Correct op de Bergweg 110 een aankoop doet op gebied van Personal audio of foto/video camera boven de 100.- ontvangt u gratis een Feyenoord cap of sjaal. 30.- aan CD's/DVD's uit het Correct CD/DVD- Theater ontvangt u een Feyenoord neklint gratis. Met u "Correct aankoopbon maakt u bovendien kans op een VIP kaart voor de eerste thuis- wedstrijd van Feyenoord. De 10 VIP plaatsen worden verloot onder onze klanten, dus bewaar uw aankoopbon goed. 5 CD-B0X AKTIEWEEK CORRECT/ FEYENOORD TX51 De organisatie verwacht dat met droog weer ongeveer 350.000 be- zoekers op de parade afkomen. „We streven ook eigenlijk niet naar meer bezoekers. Het moet om de kwaliteit gaan en niet om de omvang van de parade. Dit aantal is precies goed", erkent Bert Dijk- stra. Hij is mede verantwoordelijk voor de organisatie van het dans- evenement. „We kunnen als we willen veel meer wagens in de pa rade opnemen, maar dat doen we niet. De sliert van karren moet niet te lang zijn. Het moet behapbaar blijven." Hij denkt dat de Dance Parade nu binnen iets meer dan twee uur voorbij zal trekken. Op de veertig vrachtwagens zal een doorsnede van de Nederlandse dancescene te zien zijn. Diverse gerenommeerde DJ's, zoals Ferry Corsten, Michel de Hey en DJ Re- mi, zullen achter de draaitafels plaatsnemen. Ook veel platenla- bels en party-organizers laten zich via de Dance Parade aan het pu- bliek zien. „Zo zijn er wagens van Chemistry, Club Risk en UDC. Die laatste is vooral bekend van Dance Valley, 4 Elementz en Im- pulz. Ook clubs uit Rotterdams, zoals Las Palmas, zijn vertegen- woordig in de parade", vertelt Bert Dijkstra. Ook zullen vanuit het buitenland organisaties aan de parade mee- doen. Naast Belgie en Duitsland rijdt er dit jaar ook een truck mee uit Brazilie. De wagen heeft de naam Rio Grande. „Elk zichzelf respecterend land heeft tegen- woordig een Dance Parade", zegt Dijkstra „De Heineken FFWD Dance Parade is uitgegroeid tot de grootste parade in de Benelux." De Dance Parade is vanaf de eerste editie zeven jaar geleden succes- vol. „We begonnen toen met onge veer 25 karren", vertelt Dijkstra. Er kwamen gelijk al 150.000 be zoekers op het evenement af. „Op het eindfeest op de Parkkade kwa men ongeveer 40.000 houselief- hebbers. De jaren erna steeg dit aantal alleen maar. We hebben ook op de Miillerpier eindfeesten gege- ven, maar dat gaat nu niet meer door de ontwikkeling van het ge- bied. Eigenlijk kwamen de laatste jaren te veel bezoekers op het feest dat na de parade wordt gegeven af. Zo'n grote mensenmassa is bijna niet meer te controleren. Door het grote aantal mensen ontstaan eer- derproblemen." Vandaar dat Dijkstra en collega's ervoor hebben gekozen dit jaar een toegangsprijs voor het eindfeest te vragen. Dit keer wordt het feest op Katendrecht georganiseerd. Het terrein wordt in vijf area's opge- deeld. In elk gebeid wordt een ver- schillende muziekstijl gedraaid. Zo zullen de party-organisaties Silly Symphonies, Chemistry, Triple Vision en Ace Bookings in de ver- schillende area's de scepter slaan. De Heineken FFWD Dance Para de begint zaterdag 9 augustus om 11.00 uur met een warming up op de Schiedamse Dijk. Om 12.00 uur rijdt de eerste vrachtwagen de Coolsingel op. Daarna trekt de sliert wagens door De Witte de Withstraat. Omstreeks 15.00 uur wordt de Eramusbrug overgesto- ken. Het eindfeest begint om 15.00 uur en duurt tot 23.00 uur. Voor meer informatie kijk op www.Jfwd- heinekendanceparade.nl. Het grootste openlucht bio- scoopscherm staat van 12 tot en met 31 augustus weer in het Muse- umpark in Rotterdam. De Ben Jerry's Pleinbios neemt bezoe kers gedurende drie weken mee op reis van Hollywood naar Bolly wood en van Maghreb naar de Ca- raiben. De eerste week kenmerkt zich door de internationale diversi- teit van films. Op vrijdag 15 au gustus is de Nederlandse topperJa Zuster, Nee Zuster' te zien. Tij- dens de eerste week zijn daarnaast 'The Ring' en 100 Arabica' te zien. In week twee worden Engel- se en Amerikaanse films vertoond. 'Some Like it Hot', 'Bowling fot Columbine' en 'Bloody Sunday' zijn de tips voor week twee. De laatste week is gevuld met toppers uit de hele wereld, waaronder 'Whale Rider', 'Lagaan' en Spi rited Away'. Het evenement in het Museumpark is gratis te bezoeken. Kijk voor meer informatie op de internetsite www.loederevents.nl. Komend seizoen start de SK- VR weer met een kersverse, vierde Young Stage groep. Voor dit pro ject worden jongeren gezocht tus- sen de 16 en 22 jaar, met een on- tembare passie voor theater, zang en street- en/of breakdance. Dege- ne die uitgekozen worden krijgen eerst een trainingsperiode onder leiding van een gespecialiseerde dansdocent en regisseur en maken daarna een strakke, flitsende voor- stelling waarbij rap, dans, zang, theater en nieuwe media belangrij- ke onderdelen vormen. Gei'nteres- seerden kunnen voor donderdag 21 augustus contact opnemen met Carin van Antwerpen. Als je aan de voorwaarden voldoet, wordt je uitgenodigd voor de auditieweek van maandag 25 augustus tot en met vrijdag 29 augustus. Voor aan- melding en meer informatie: SK- VR, Carin van Antwerpen, tele- foon 010-436.13.66. Bij de derde warming-up show van The Comedy Factory Cruises op don derdag 7 augustus in Prachtig, on der de Erasmusbrug, bestaat het programma uit optredens van on der anderen de stand-up comedians Treez (NL) en Nigel Williams (B). Jorgen Raymann is Master of Ce remonies. Aanvang van de show is 20.30 uur. Kaarten kosten vijf euro en zijn verkrijgbaar via 010- 427.18.78 Kijk voor meer infor matie op de internetsite www.wa- terlife-rotterdam.nl. door Anne-Rose Hermer Wie eens lekker in de zon wil ge- nieten van klassieke muziek, moet komende zondag vrijhou- den. Vanaf 12.00 uur kan ieder een in het Zocherspark bij de Eu- romast genieten van de jaarlijkse Dag van de Romantische Muziek. Een ding staat vast: u zit er niet alleen, want het gemiddeld ko- men er 15.000 bezoekers op dit evenement af. „Het hangt van het weer afzegt Takkebos. „We hebben een keer een uitschieter gehad naar 22.000 bezoekers. Ei genlijk is een temperatuur van 23 graden ideaal voor zowel de be zoekers als de instrumenten." Toch kan de organisatie bij slecht weer nog op rond de 10.000 fans rekenen. En hoewel het niet ver- plicht is, zijn er mensen die hun kleding aanpassen. Ze komen niet in galajurk of driedelig zwart kos- tuum. Integendeel. Deze muziek- stroming is afkomstig uit de ne- gentiende eeuw, de periode in de kostuumgesehiedenis waarin da mes modieus gekleed gingen als ze een lange zwierige bloemetjes- jurk droegen en een strohoed met kleurige linten op hun hoofd zet- ten. Dit modebeeld werd onder meer vereeuwigd door schilders als Renoir en Monet. Laatstge- noemde maakte een aantal schil- derijen van picknicktaferelen. „Er is een groep bezoekers die elk jaar met een man of 25 komt, met een picknicktafel om het tijdsbeeld te doen herleven"ver telt Takkebos. En het blijft niet bij de die picknicktafel. Tot en met de kandelaars en ffuitschalen -*li toe wordt alles nagebootst. Het park verandert in een openlucht- schouwburg, ook vanwege het opgezette decor in Engelse Iand- schapsstijl. Het is natuurlijk niet verplicht om je outfit aan te pas- sen aan de muziek, maar voor een deel van de bezoekers vormt het een deel van de fun. Maar het gaat vooral om de mu ziek. In totaal zijn er 42 concer- ten. De spits wordt om 12.00 uur afgebeten door het Dordts Ka- mermuziek Ensemble, met mede- werking van de pianisten Caecilla Boschman en Elena Bezprozvan- nykh. Zij zullen het prachtige Carnaval des Animaux (Carnaval van de dieren) tegen gehore bren- gen. De Romantische componist Camille Saint-Saens schreef dit stuk ruim een eeuw geleden om zijn vrienden te amuseren. Anno 2003 lukt het nog steeds om men- sen hiermee te amuseren. Om 16.30 uur krijgen bezoekers een kijkje in de oefenkeuken van enkele klassieke zangers en zan- geressen. Ze krijgen ten over- staan van het publiek een Master class van zangeres Lucienne Bouwman. „Zij zal vooral op stembeheersing letten", legt Tak kebos uit. Verder komt de inter- pretatie van de tekst aan bod, plus de performance zelf. Een zanger die graag een romantisch lied zingt, brengt het publiek niet echt in de stemming als hij doorlopend naar de grond staart. Op al die dingen zal Bouwman haar gele- genheidspupillen wijzen. En voor het publiek is het ook interessant om eens op die dingen gewezen te worden. Zo kun je optredens vanuit een iets deskundiger oog- punt beoordeien. Tussen 18.00 en 21.30 uur is er niets te zien, maar van 21.30 tot 22.30 uur valt er ter afsluiting te genieten van het Maanlichtcon- cert. Tijdens het meest romanti sche deel van de dag wordt het park gevuld met klanken van Schumann, Mendelssohn en Saint-Saens, vertolkt door Liza Ferschtman (viool), Dmitri Fer- schtman (cello) en Mila Baslaw- skaja (piano). De Dag van de Romantische mu ziek is in principe op 10 augustus, maar bij zeer slechte weersom- standigheden wordt het een week uitgesteld. De laatste jaren pro- grammeert Rotterdam Festivals deze dag in het hetzelfde week end als de Dance Parade. Botst dat nooit? „Het eerste jaar werd hun slotfeest aan de Mullerpier gehouden. Een aantal benevelde Danceparadegangers kwamen toen de opbouw verhinderen. En we misten tachtig stoeltjes." Ge- lukkig voor de organisatie van De Dag voor de Romantische Mu ziek vindt de afterparty van de Dance Parade tegenwoordig el ders plaats. De toegang voor de Dag van de Romantische muziek is gratis. door Ilja Post Zeker is in elk geval dat bezoekers van het groots opgezette evene ment meer moeten lopen dan ''oor- heen. Van een afgeschermd terrein is bij het Binnenstadsfestival nieu we stijl immers geen sprake meer. De hele stad fungeert als decor voor de kunstzinnige feestelijkhe- den. Wei heeft de organisatie het de mensen makkelijk gemaakt door elke locatie een uniek thema mee te geven. Zo wordt het Haven- plein omgedoopt tot bluesplein. Aan de toog in cafe Merz zullen het echter vooral levensliederen zijn die worden meegezongen. De Middeleeuwse dorpskerk is inge- ruimd voor het klassiekere werk, terwijl in discotheek Y-land vooral een spannende mix van wereldmu- ziek, rap, hiphop en dance door de speakers blaast. En dan is er na tuurlijk nog de enorme tent aan de Schenkelweg, Dick Wittes territo- rium, waar de traditie van Spijk pop wordt voortgezet. Witte, programmeur van het oude Spijkpop en ook nu weer aange- trokken als 'regelneef voor het popgebeuren', reageert verdeeld op de metamorfose van het evene ment. Diep in zijn hart had hij 'zijn' oude popfestival het liefst gehandhaafd. ,,Ergens ben ik bang dat het popgedeelte van het Bin nenstadsfestival wordt overscha- duwd door de vele andere activitei- ten. De line-up is dit jaar veel klei- ner dan vorige jaren. Dat komt om- dat ik nu nog maar een podium te vullen heb. Spijkpop bestond altijd uit drie podia. Daarbij komt dat ik dit jaar een veel kleiner budget tot mijn beschikking had." Wie Witte niet kent, zou denken dat hij gepikeerd is over het feit dat Spijkpop is gefuseerd met het Bin nenstadsfestival. Maar dat is niet waar. „Het was even slikken, maar tegelijk zag ik er een enorme uitda- ging in. Om ondanks de teruggang in podia en budget toch een fantas- tisch programma in elkaar te zet- ten. Dat is gelukt en in recordtem- po mag ik wel zeggen. Ik had slechts een stressige vier maanden tot mijn beschikking." Des te meer reden voor de pro grammeur om zichzelf op de borst te kloppen. De geboekte bands zijn niet de minste. Velen, zoals Zor- nik, 16 Down en Van Katoen, kun nen bogen op (inter-) nationale po- pulariteit. Welke band volgens hem de grootste ogen gaat gooien? „Dat is moeilijk te zeggen. Ligt aan de smaak van het publiek. Zelf verwacht ik veel van oude punkers de Travoltas. Een band die vroeger garant stond voor een pogoende bier gooiende menigte, maar die nu meer een mix van de Beach Boys en pakkende punkpopliedjes ten gehore brengen. Vrolijke zo- mermuziek dus. Ook een topper is Beef, een van de beste Nederland se live-bands van dit moment. Al ervaring opgedaan op festivals als Mundial, Lowlands, Metropolis en Pinkpop zijn zij vrijdag 15 augus tus de afsluiter van het popevene- ment aan de Schenkelweg." Toch weet ook Witte dat pop niet ieders 'cup of tea' is. Fans van te- hater en cabaret, levensliederen, klassiek of dance Verwijst hij dan ook met liefde door naar andere festivallocaties. Want nu Spijkpop definitief is overgegaan in het Bin nenstadsfestival wil hij dat dit eve nement dan ook uitgroeid tot een interregionaal event. Zelfs die en- keling die zich in geen van de tien- tallen acts kan vinden, heeft nog reden om naar het Binnenstadsfes tival te komen. Zij kunnen zich dan vergapen aan de eye-catcher van het festival in Spijkenisse: Arca zaar, een reusachtig opblaasproject van Architects of Air. Een soort op Gotische kathedralen en de Islami- tische architectuur geinspireerd springkussen van vijftig bij veertig meter en acht en een halve meter hoog. Ook niet misselijk dus. Het Binnenstadsfestival vindt van dinsdag 12 tot en met zaterdag 16 augustus plaats in Spijkenisse. Meer informatie is te vinden in de Binnenstadsfestivalkrant die Maasstad Weekbladen in augustus zal uitgeven en op www.binnen- stadsfestival.nl. RY k'OO D 1 R m -at RlWR RESCLnE 7 Art. 248572 9; ■«>0 SUMEi? Art. Nr. 260249 121 Utl TOOAV'S HOTTEST TOACKB 14.' Art. Nr. 183964

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 17