maasstad Glasfabriek maakt enkel verpakkingsglas 7 u Viermaal avontuur met Jeugdland 2000 rr maasstad MHH Fair Play (reactie) van d e i lezer r 'Leerdam heeft al een nieuw en zelfstandig giasmuseum' Slotactiviteit voor jonge durfals en doorzetters Zomerbeat westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam CDA vraagt om kunst op Koemarkt maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM I SCHIEDAM - Nog even en de jeugd van Schiedam moet weer in de schoolbanken plaatsnemen. Dit betekent impliciet dat Jeugland 2000, het jaarlijkse kindersport- en spelevenement gedurende de zomervakantie, inmiddels toe is aan de laatste loodjes. Van 12 tot 15 augustus vinden gedurende de slotweek nog een viertal evenementen plaats voor kinderen tussen de 5 en 14 jaar. Dinsdag 12 augustus is er een theatervoorstelling in De Teerstoof, woensdag 13 augustus een spetter- en spatter- avontuur nabij basisschool De Poldervaart, donderdag 14 au gustus een vaaravontuur vanuit de Voorhaven in Schiedam- Zuid en, tot slot, op 15 augustus een avonturentocht nabij sporthal Margriet. e-Rotterdam in uitvoering www.rotterdam.nD MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO i-l" Woensdag 6 augustus 2003 XQ52 Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur. Chr. Scholengemeenschap Aqua- marijn, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur: ds. K. Schipper. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur: ds. L.D. Burger. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 09.30 uur: geen dienst. De Ark, Hargplein, zo 09.30 uur: 9.30 uur ds W.R. van Wieren. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur ds. J. Schelhaas en 16.30 uur, br. R. van Wetten. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur leesdienst en 15.00 uur: ds. C.C. den Hertog. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: ds. T. Zevenbergen, doop- dienst. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, zo 09.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch. vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur,. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur ds. N. v/d Want, wo 19.45 uur: geen dienst. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Network VSP Telefoon 0900 2020299 (10 euroct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS; S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 0610921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 06 41828035 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010 4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010 4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteui jn databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk door Frank Willemse SCHIEDAM - Niet iedereen kon zich vinden in een artikel over de eventuele komst van een giasmuseum naar Schie dam, zoals dat twee weken gele- den in Maasstad weekbladen te lezen viel. Mijne heer, uw ar tikel 'Giasmuseum moet toeris- tische trekpleister van Schie dam worden' kwam hedenmor- gen onder ogen van de Alge- meen Directeur van BSN Glas- spack (voorheen Vereenigde Glasfabrieken). De Heer J.R. Tromp heeft nog nooit zoveel onzin zien staan als in bovenge- noemd artikel. Wat hem betreft komt u in aanmerking voor het Guinness Book of Records. Met vriendelijk groet, J.R Tromp Algemeen Directeur." Hoog tijd dus voor verhelderend ge- sprek tussen auteur en direc teur over deze nominatie. Twee weken geleden ging het in het artikel onder meer over twee ex-wethouders -Reinhout en Haf- kamp- die gaan uitzoeken of er voor een giasmuseum belangstel- ling bestaat. In het artikel werd de band besproken die Schiedam als jeneverstad heeft met gias. Zoals vroeger met glasblazerijen en la ter met de Vereenigde Glasfabrie ken aan de Buitenhavenweg. Een grote en oude werkgever in Schiedam. En vooral over 'zijn' fabriek wil directeur Tromp wat rechtzetten. Allereerst dat de oude naam -Ver eenigde Glasfabrieken- wel met twee EE's geschreven wordt. Niet voor niets is het oudere per- soneel trots op de eretitel V.G. 'ers. En de fabriek die vroeger De Schie heette, heet nu voluit BSN Glasspack NV. Sinds enige tijd is deze niet meer in handen van de Franse multinational Danone, be- kend van de yoghurt. Maar samen met de vestigingen van Maas tricht en Leerdam is de fabriek overgenomen door de multinatio- nale groep C.V.C. Daarmee heeft deze glasfabrieken over heel Eu- ropa als Frankrijk, Spanje en Duitsland in bezit. Met in Neder- land een sterke inbreng en een historische band via de vestiging in Leerdam, de glasstad. Voorts met Maastricht in de vorm van een kristalblazerij en met Schie- De vertrouwde 'Vereenigde Glasfabriekengaan inmiddels door het leven als BSN Glasspack. dam als de jeneverstad. Alle drie moderne fabrieken voor massaproductie met hoge kwali- teitseisen. In Schiedam gaat het om de productie van verpak kingsglas voor de voedingsmid- delenindustrie. Waaronder, nog steeds, de zogenaamde spiritfles- sen voor jenevermerken als De Kuyper, Nolet en Bols. Sinds kort is de divisie tafelglas (Royal Leerdam) verkocht aan een Amerikaans bedrijf. In het arti kel werd gesugge- reerd dat de vestiging in Leerdam een klein museum in bezit heeft. Niets is minder waar. Het gias museum Leerdam is een zelfstan- dig museum van drie etages. „Daar aan de Lingedijk staat een mooi en goed draaiend nieuw museum dat geheel zelfstandig is, waar ze trots op mogen zijn". Nog vorig jaar heeft BSN Glas spack een deel van de haar histo rische glascollectie verkocht aan dit museum voor een vrienden- prijs. De directeur is onpartijdig als de vraag aan bod komt of er in Schiedam ook een giasmuseum moet komen. ..Alles wat voor de glasfabricage, en speciaal voor de fabrieken, promotie maakt is na- tuurlijk welkom. Maar een me- ning of ik voor of tegen een gias museum in Schiedam zou zijn. daar blijf ik buiten. De fabrieken en de werknemers staan voor mij bovenaan", zegt de directeur uit drukkelijk. „Maar als er in uw ar tikel staat dat in Schiedam tafel glas gemaakt wordt, wat absoluut niet waar is, dan denk ik, waarom wordt dat niet gecheckt?" In Schiedam werken zo'n vier- honderd mensen waarvan drie- honderd in de vijf-ploegendienst en honderd op kantoor. Tromp legt uit dat de geavan- ceerde fabrica- ge van verpak- kingglas aan hoge eisen met weinig tolerantie moet voldoen. Een eenvoudig bierflesje moet voldoen aan zeer strenge kwali- teitseisen. Geruchten dat de fa briek in Schiedam zou sluiten worden direct en beslist naar de Foto Roger van der Kraan fabeltjeskrant verwezen. De laat- ste jaren is er voor 24 miljoen eu ro in nieuwe machines en ovens ge'fnvesteerd. Toch een reden om niet snel uit Schiedam te vertrek- ken, zo verzekert hij. De oude fabriek dicht bij een wooncentrum geeft wel hinder zo, geeft hij toe. Maar de glasfa briek zit daar al heel lang en in goed overleg met bewoners en gemeente kan dat ook. Wel heeft de onderneming hinder van bij- voorbeeld de nieuwe, hoge ver- keersdrempels en daarbij een moeilijke bereikbaarheid voor grote vrachtwagens. Ook de eventuele vestiging van super- markt Bas van der Heijden ziet hij met zorgen tegemoet. Nu al staat de Buitenhavenweg vol met ge- parkeerde wagens. Toch zijn deze ontwikkelingen bespreekbaar en samen met gemeente en andere bedrijven komen ze daar wel uit. Het eerste blok van Jeugdland 2000-activiteiten heeft reeds plaats gevonden in de eerste twee weken van de vakantie. Na de waterspektakels, de goededoelendagen, de creatieve dagen en de theatervoorstellingen van toen, staat de deelnemende kinderen van 12 tot 15 augustus een avonturenweek te WaC ten- Archieffoto Roger van der Kraan. Om zoveel mogelijk kinderen in de gelegenheid te stellen deel te ne- men aan Jeugdland, wordt de laat ste jaren het activiteitenprogram- ma in twee gedeelten opgeknipt. Door deze voorin en achterin de grote vakantie te plannen hopen de organisatoren van Jeugdland te be- werkstelligen dat zoveel mogelijk kinderen in de gelegenheid zijn aan Jeugdland deel te nemen. Het eerste blok heeft reeds plaats ge vonden in de eerste twee weken van de vakantie. De deelnemende kinderen konden zich toen uitleven met waterspektakels, goededoe lendagen, creatieve dagen en thea tervoorstellingen. Nu iedereen weer zo'n beetje terug is van va kantie, vindt komende week de af- sluitende week plaats. Deze slotweek begint met een the- aterprimeur. De voorstelling van 12 augustus in De Teerstoof betreft een try-out van 'En de boom, die wordt...'. Het is de eerste keer dat theatergroep Popject deze voor stelling met publiek erbij gaat spe- len. De voorstelling die alleen toe- gankelijk is voor kinderen, begint om 14.30 uur. De zaal gaat open om 14.15 uur. Het spetter- en spatteravontuur bij de Poldervaart nabij bassisschool De Poldervaart belooft een natte bedoening te worden. De wateract- viteit is op 13 augustus en duurt van 11.00 tot 15.00 uur. Extra dro- ge kleding meenemen wordt aan- bevolen, want de kinderen houden het tijdens deze activiteit op zeker niet droog, beloven de Jeugdland orgasnisatoren. Voorwaarde om deel te nemen aan het spetter en spatteravontuur is overingens wel dat de kinderen in het bezit moeten zijn van een zwemdiploma. Het vaaravontuur met een heuse historische boot uit 1896 is op 14 augustus. Er wordt tweemaal afge- varen. De eerste keer om 9.30 uur en tweede keer oml3.00 uur. Start- punt van de spannende avontuur- lijke reis is de Voorhaven in Schie- dam-Zuid. Op tjalk De Vrienschap kunnen per keer twintig kinderen meevaren. Voor deze activiteit moet dus van tevoren ingeschre- ven worden. Deze aanmeldingen kunnen gedaan worden via tele- foonnummer (010) 208 23 60. Ook bij het vaaravontuur geldt dat ou- ders niet kunnen deelnemen en dat een zwemdiploma verplicht is. Jeugdland 2000 wordt afgesloten met het geheimzinnige 'laatste avontuur'. Van 12.00 tot 16.00 uur wordt bij sporthal Margriet een soort survival georganiseerd. Het wordt een activitieit voor echte doorzetters: klimmen, klauteren, rennen en springen. Spanning, sen- satie, sport en avontuur zouden de ze slotdag hand in hand moeten gaan. En voor de echte durfals onder de kinderen is er daarbij nog iets heel speciaals bedacht. Wat dat precies is, willen Jeugdland-organisatoren Daphe Meijer en Pirn Schenkelaars nog niet kwijt. Ook is er een eve- nementje bedacht voor de ouders die meekomen met hun kinderen. Deze begeleiders worden eveneens in staat gesteld hun durf en kunne te tonen. Voor meer informatie over de laat ste week van Jeugdland 200 kan gebeld worden met nummer: (010) 208 23 60. SCHIEDAM - De eerste avond van Zomerbeat in de City deze maand begint met Sensitrance. Een frisse mix van Bollywood- en streetdance op Indiase muziek door Madan's dansgroep gemixt met ra'f, gnaoua en chaaibi van Nu- media en de trance van X-Clusive DJ team. Een betere afsluiter van de vorige maand had Zomerbeat in de City niet kunnen hebben. Alles klopte tijdens Allegria op donderdag 31 juli. Tango Claudia Copier en Nl- .Mundo speelden de sterren van de hemel en het was druk en gezellig op het Stadserf. Aanstaande don derdag ziet Zomerbeat er iets an- ders uit dan tot nu toe. Natuurlijk begint X-Clusive DJ team weer zeven uur 's avonds. Daarna volgt een optreden van Madan's dansgroep. Deze dansers uit Amsterdam staan onder bege- leiding van Madan KC en treden tijdens Sensitrance twee keer een kwartier op. Madan komt oorspronkelijk uit Nepal. Zijn choreografie bestaat uit een combinatie van traditionele en moderne Indiase dans met in- vloeden van streetdance, hiphop en salsa. De dans wordt uitgevoerd op muziek uit Bollywood dansfilms. Madan's dansgroep treedt op om acht uur 's avonds. Daarna is het tijd voor Numedia. Een optreden gevuld met Afri- kaanse muziekstijlen: rat, chaaibi, Andalusische muziek en gnaoua. Gnaoua komt oorspronkelijk uit Afrika. Door het ritme van de slag- en snaarinstrumenten raken dan sers in trance bij deze muziek. Ra'f vindt zijn oorsprong in de tra ditionele Bedoei'nenmuziek uit Al- gerije. Inmiddels is de traditionele muziek uit Algerije zo beinvloed door pop, funk, latin en reggae dat het steeds vaker terug te vinden is in de Europese hitparades. Aangezien de weersvoorspellingen weer goed zijn deze week, is er een verkoelende zomerse cocktail te krijgen aan de bar. Deze week staat een frisse lassie op het menu, ge maakt van yoghurt, suiker, banaan en ijs. Zomerbeat in de City vindt tot en met 28 augustus iedere donderdag- avond plaats op het Stadserf in de binnenstad van Schiedam. Iedere donderdag treden bands en deejays op vanaf 19.00 uur. Rotterdam investeert in wonen, werken en welzijn met informatie- en communicatietechnologie (ICT) als hulpmiddel Deze e-ladder houdt u op de hoogte van actuele gebeurtenissen op dit gebied. 01.08.2003 Sportieve subsidie via internet Plannen voor een sportief evenement of (ver)bouw van een sportaccommodatie? Voor het eerste bestaat een garantiesub- sidie en voor het tweede een investeringssubsidie. Aanvragen van deze subsidies is nu nog makkelijker: het kan online! Weten of u in aanmerking komt voor een subsidie of voor een aanvraagformulier? Kijk op www.rotterdam.nl onder gemeenteloket' bij online dienst- verlening. 04.08.2003 Ga in gesprek met de wet- houder op het STADS- DEBAT op internet Wethouder Nico Janssens vindt dat agressie in de sport moet leiden tot schorsing. Wat vindt u? Geef uw mening in het STADSDEBAT op internet. Het STADSDEBAT vindt u op vele sites; op www.rotterdam.nl staat het direct onder het kopje 'gemeentebestuur'. Meer informatie over bovenstaande onderwerpen vindt u op: Gemeente Rotterdam Rotterdam SCHIEDAM - Het CDA in Schie dam zou graag een goede invulling zien van de 'nieuwe' Koemarkt. Ada Valk-Rijnbeek stelt voor om met de voorgenomen opknapbeurt (die zal starten na September, na de Brandersfeesten) ook een kunst- toepassing op het plein te plaatsen. Een kunstvoorwerp waar mensen van kunnen genieten maar waar kinderen ook op kunnen spelen, is het voorstel. Het CDA trekt hierin parallellen met bijvoorbeeld 'de beren' in de tuin van museum Boy- mans van Beuningen. Valk van het CDA vindt de Koe markt nu maar een rommeltje: „Terrassen, wachthokjes, kiosken, winkels, losse vuilnisbakken, ska- tende jongeren en kinderen die zich vervelen. Dit stadshart smeekt om een smaakvolle en goed door- dachte invulling die gericht is op wat er gebeurt en op wat mensen op deze plaats ook graag doen." Het CDA vindt iets als de huidig aanwezige 'koeienkoppen' geen goed idee. „Die ziet niemand. De mensen lopen erlangs zonder dat het hun opvalt." Het CDA hoopt dat de herinrich- ters goed opletten dat het een plein wordt waar Schiedammers graag komen, dat is zowel goed voor de winkels als voor het imago van de stad. „Kinderen spelen er graag en mensen kijken graag naar spelende kinderen." Jammer mijnheer Brink van het verbitterde commentaar van u in de Maa- stad van vorige week. Ik begrijp best dat u de Hoogstraat wilt verruilen voor een locatie op het Stadserf, maar ook ik, als 'gewoonSchiedams in- gezetenne, zie een 'casino-achtige uitstralingvan een 'gokpaleisniet te- genover een kerk. Maakt u zich geen zorgen over de 'schaapjesvan de pastoor, die zijn van een ander kaliber. Zelfs in Brabant of Limburg zouden ze geen casino te- genover de kerk openen. De 'kroegennaast de kerk zijn er overigens van een andere allure dan boven de Moerdijk en ik kan het weten. Uw uithaal naar het geloofis onacceptabel. Jammer voor Schiedam. Het is een mooie stad. P. de Rover, Schiedam De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Vervolg van meststank Vorige week hebben we al melding gemaakt van een scherpe mest- lucht die op vrijdag 25 en zaterdag 26 juli in Hoogvliet en Spijkenisse hing. Ook op 28 juli zijn hierover in totaal 28 klachten gemeld uit Rotterdam, Barendrecht en Rhoon. Een nader onderzoek door de politie heeft uiteindelijk de oorzaak aan het licht gebracht. Een boer in Oud-Beijerland was bezig kippenmest op zijn land te injecteren. Door de droogte van de afgelopen weken is de grond zo hard geworden, dat de injecteur waarmee mest in de bodem wordt gespoten niet die- per dan 2 centimeter in de grond kwam. Dit bleek niet diep genoeg om stankoverlast te voorkomen. Normaal wordt mest op ciroa 10 centime ter diepte ingespoten, waardoor nauwelijks stankoverlast ontstaat. Harde muziek op strand aan de Boompjeskade Op zaterdag 2 augustus zijn op de meldkamer van de DCMR zes klachten binnengekomen over harde muziek afkomstig van het strand aan de Boompjeskade in Rotterdam. Ook bij de politie zijn lawaai- klachten gemeld. De klachten zijn veroorzaakt door optredens en een DJ die op het strand optrad. Omwonenden hadden vooral last van de dreunende bassen van de muziekinstallatie. Bureau Gefuid van de DCMR heeft vanaf 19.30 uur geluidmetingen verricht. Naar aanleiding van de resultaten van de metingen zijn om 21.30 uur de bassen verminderd en is later op de avond het volume teruggedraaid. Vanaf het begin van de festiviteiten op het strand zijn bij de DCMR door 24 verschillende personen in totaal 32 lawaaiklachten ingediend. Waterlife Boulevard duurt nog tot zondag 31 augustus. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 3