maassta Tegels: de perfecte combinatie van persoonlijk en functioneel I! Douchen is meer dan schoon alleen Quattro 1 1 4 i. Fun, fun en nog eens fun! Harde vloeren zijn in m trends tips ideeen design doe-het-zelf tuinieren accesoires verlichting Tegels zijn meer dan een praktische oplossing voor de bekleding van uw wan- den en vloeren. Met tegels kunt u namelijk de persoon- lijke stijl van uw interieur tot in iedere ruimte door- trekken. En zelfs tot het ter ras. Op de vloer en op de wand. De keuze in soorten, maten, vormen, structuren, kleuren, patronen en acces- soires is, dankzij geavan- ceerde technieken, enorm. Van sereen Oosters tot zon- doortrokken Mediterraan. Van luxueuze chic tot pure eenvoud. De producten zijn er. U maakt de keus. Tegels 1<rijgen heel onge- merkt een andere plaats in het interieur. Tot voor kort werden tegels vooral vanuit functioneel oogpunt geko- zen. De badkamer, het toi let en de keuken hadden daardoor het alleenrecht. Praktisch, hygienisch en duurzaam waren de be- langrijkste argumenten. Niet verwonderlijk, want tegels zijn en blijven uiterst hygienisch en vooral ook makkelijk in onderhoud. Maar er zijn tegenwoordig meer redenen om voor te gels te kiezen. In het interi eur worden natuurlijke ma- terialen steeds meer toege- past. Tegels passen daar uit- stekend bij. Afgezien van het feit dat keramische te gels uit 'modderpap' wor den gefabriceerd en aan het oerelement 'steen' her- inneren kunnen de moder- ne keramische tegels de na- tuur ook steeds meer na- bootsen. Tot aan houtner- ven, marmer, graniet of lei- steen toe. Niet meer van 'echt te onderscheiden, maar u geniet wel van alle voordelen van keramische tegels. Zoals kleur- en licht- echt, antistatisch, duur zaam, gezondheidsvriende- lijk en onbrandbaar. Boven- dien biedt het uitgebreide assortiment aan kleuren en dessins u ongekende moge- lijkheden. Zo kunt u ook de woon- en slaapkamer, de gang en de keuken geheel naar eigen smaak van te gels voorzien die u jaren- lanq plezierverschaffen. Technologische ontwikke- lingen hebben voor aan- zienlijke verbeteringen in het fabricageproces ge- zorgd waardoor de toepas- singsmogelijkheden enorm zijn vergroot. Wat dacht u bijvoorbeeld van een 'mas- terbedroom' naar Ameri- kaans model waarbij u uw slaapkamer, badkamer en zelfs het balkon met dezelf- de tegels bekleedt? U zult verbaasd staan van het ruimtelijke effect. Nog een mogelijkheid om uw huis te 'vergroten' is het verlengen van uw woonkamer door ook uw terras te betegelen. U creeert een luxueuze sfeer die aansluit bij de hui- dige trend om de tuin bij het huis te betrekken. Vorst- en weerbestendig, slijtvast en antislip zijn ae kernwoorden voor de te slijtvast en antislip gels die u hiervoor kiest. Ongeglazuurde tegels, zo- alsterracottategels, hebben een wat doffere uitstraling en passen uitstekend in een meer nostalgische leefom- geving. Glanzende tegels daarentegen verhogen het effect van een hightech- interieur. U hoeft alleen in bepaalde mate re- kening te houden met de ruimte waar u de tegels toepast. Kiest u voor geglazuurde vloertegels in uw badkamer, dan moeten deze bijvoorbeeld wel enigszins stroef, ortewel antislip zijn. Te stroeve te gels zijn echter - zeker voor oude- ren - een bijna letterlijke valkuil. Wanneer u aan uw tegelspecialist hiervoor echter een waarde van R10 vraagt, begrijpt deze onmid- dellijk wat u bedoelt. Geglazuurde tegels zijn niet poreus en daarom van alle tegels het meest vuilafsto- tend en makkelijkst in onderhoud. Ongeglazuurde tegels zijn van na ture ruwer. U doet er daarentegen verstandig aan deze - zeker in in- tensief gebruikte ruimten - van een vuilafstotende beschermlaag te voorzien. Het formaat, de kleur, het dessin en het patroon waarin de tegels worden gelegd, bepalen geza- menlijk de sfeer die u creeert. En natuurlijk de hoogte van betege- ling. Opvallend is de terugkerende trend muren weer tot aan het pla fond te betegelen. U creeert daar- mee een ruimtelijk effect en een luxueuze uitstraling. Zeker wan neer u de overgang van tegels naar plafond met een prachtige sierstrip accentueert. Natuurlijk kunt u ook op andere hoogten op de wand ter verfraaiing een derge- lijke strip aanbrengen. Vooral grootformaattegels, zowel vier- kant als langwerpig, worden op wanden en vloeren nog steeds veelvuldig toegepast. Maar daar- naast beleven de kleine glasmoza- ieksteentjes, die door hun formaat ook op ronde vormen kunnen worden aangebracht, een revival. Over het algemeen zorgen grote tegels en een diagonale toepas- sing voor een ruimtelijk effect ter- wijl kleinere tegels voor een intie- me sfeer zorgen. Een mooie com binatie van beide, vormen vierkan- te tegeltjes, ingebed in versprin- gende grootformaat-vloertegels. Of onderbreekt u een prachtige, egale klassieke vloer of muur eens met een fresco-achtig element. Via digitale techniekenkunt u zelfs voor echte schilderijen kiezen. Kras-en lichtbestendig. En ligt uw voorkeur niet bij symmetrisch, dan zijn grillig uitgesneden tegels die met passende tegelstukken kun nen worden gecombineerd mis- schien de oplossing voor u. Over de kleuren en dessins kunnen we kort zijn: die zijn vrijwel oneindig. U kunt dan ook uw eigen creativiteit ten voile benutten. Voor meer informatie: www.won- encompleet.nl. ke massagedouche om de spannin- gen van de dag af te spoelen. Voor iedere ruimte is er een douche. Zelfs voor een kamer die daarvoor niet bestemd is. Dankzij het aller- nieuwste stand alone principe is de douche niet langer gebonden aan een hoek of wand. Van een ranke zuil tot en met een futuristisch aandoende ruimtedouchecapsule. Leverbaar in heldere kleuren of meer ingetogen, transparant wit. Ook de al langer bestaande dou- checabines zijn ideaal voor kleine re ruimten. Denk bijvoorbeeld aan zolders of vakantiewoningen. Een douchecabine sluit u zonder veel verdere poespas eenvoudig op de watertoevoer en -afvoer aan. U houdt van echt ontspannen? Dan is een cabine waarin douchen, massage, baden en stomen voile- dig zijn gei'ntegreerd, voor u een weldaad. Zelfs een wisseldouchep- rogramma hoort tot de mogelijk- heden. Ook deze cabines zijn op iedere willekeurige plek te plaat- sen. Voor een, twee of drie perso- nen. Via hete lucht of stoom. Zon der of met koepeldak. Het laatste zorgt ervoor dat u geen 'douche' van condenswater krijgt. De cabi nes zijn gemaakt van een hoog- waardige kunststof die krasvast is, huidvriendelijk, antislip en zeer hy gienisch. Een stoomcabine bij een specialist gekocht, garandeert u al le professionele eisen. Binnen en- kele uren installeert u uw eigen kuuroord thuis. Water is en blijft plezier. Meer weten... www.won- encompleet.nl. Water. We kunnen niet zonder. Water is zo belang- rijk dat er zelfs een museum voor is. In park Sonsbeek in Arnhem. Een doe-museum met interactieve multime- diashows en mechanische bouwsels om te spelen met en leren over water. Maar dichter bij huis 'spelen' we ook met water. Douchen is niet meer alleen schoon worden, maar ook ontspan nen. Van een douche knapt een mens op. Of dat nu een snelle 'wake-up'-douche in de morgen is, of een heerlij- WELKOM BIJ OUATTRO KEUKEN EN BAD! KEUKEN EN BAD 'Verboden toegang! Wachtwoord noemenl' Hoe vaak stat een dergeliike tekst niet in krachtige ha- nenpoten op de deur van een kinderkamer geschre- ven? Dit jaar is het wacht woord makkelijk te raden: fun, fun en nog eens fun! De kinderkamer is niet al leen de meest intensief ge bruikte ruimte van het huis; het is ook de me^st multi- functionele ruimte. Is het op het ene moment een ca twalk voor een heuse mo- deshow, een volgend mo ment is het een ruimte- schipp op weg naar onbe- kende bestemming om dan snel weer te veranderen in een beautysalon of een be- toverd kasteel. Op andere momenten dient ae ruimte weer als computerhok of a Is studieruimte. En oh ja, te- gen bedtijd is het natuurlijk vooral een comfortabele slaapkamer. Een kinderka mer moet dus vooral flexi- bel zijn. En de kamer moet in een gelijk tempo met de kinderen meegroeien. Met de nieuwe generatie kin- dermeubels en -accessoires is dit geen enkel probleem. Fun is hierbij het wacht woord. Meegroeisystemen voor de kinderkamer in de meest trendy varianten zijn tegen woordig overal verkrijg- baar. Waar het goedkope en ook goedkoop ogende vuranhout jarenlang de kin derkamer aomineerde, vin- den we nu ook trendy woonmaterialen terug in kindervarianten. Zoals meu- bels van geweven papier. Hoewel dit kwetsbaar klinkt zijn die meubels juist oersterk. Verder zijn hoog- waardige plastics ideaal voor de kinderkamer. Die zijn verkrijgbaar in spette- rende kleuren en afwas- baar, licht en toch stootvast. Een van de meest gunstige trendontwikkelingen op woongebied voor de kin derkamer is de nog altijd gestaag stijgende aaibaar- neidsfactor. Kinderen zitten de hele dag overal met hun vingers aan en zijn extreem qevoelig voor de aaibaar- neid van de wereld om hen heen. Of het nu om kleding gaat of om hun kamer. En de aaibaarheidsfactor be- reikt momenteel niet alleen een hoogtepunt in meubels bedekt met funfur, harige wol of afwasbare rubbers., maar ook in raam-, wand en vloerbedekking. Van hoogpolige maar deson- danks uitstekend te reini- gen tapijten tot uiterst kindvriendelijke linoleum- vloeren in zuurstokkleuren die prettig aanvoelen. Aai- baarheid is misschien wel de grootste funfactor in de moderne kinderkamer. Meubelen, verlichting, stoffen en accessoires worden vaak ge- zien als de gezichtsbepalers. Daarmee wordt in feite een van de belangrijkste sfeerma- kers vergeten: de vloer. Een zelfde inrichting krijgt met een andersoortige vloerbedekking een totaal andere uitstraling. De praktijk wijst uit dat harcTe vloeren duidelijk terrein win- nen. Met name parket, lami- naat, planken vloeren en kurk staan hoog op de voorkeurs- lijst.Niet zo verwonderlijk ge- zien de voordelen van deze materialen. Harde vloeren zijn duurzaam, makkelijk te onder- houden en uiterst hygi#nisch. Bovendien zijn fabrikanten alert ingesprongen op trends, technologische ontwikkelin- gen en milieueisen.Een harde vloer komt bovendien prima tegemoet aan de tendens een eigen stempel op de thuisom- geving te drukken. Het scala en de combinatiemogelijkheden van materialen, dessins en kleuren is tegenwoordig bijna onbeperkt. En het idee dat niet ieder huis voor een harde vloer geschikt is, is inmiddels echt achterhaald. De techniek heeft ook op het terrein van onder- vloeren en geluidsreductie niet stilgestaan. Harde vloeren zijn daardoor ook uitstekend in ap- partementen toe te passen. Het interieur staat dit najaar een klassieke revival te wachten. Ook de in najaarscollectie van interieurstoffen van het Duitse JAB Anstoetz is dat terug te zien. Het is een mix van nostalgisch en eigentijds die het beeld van de nieuwe lijn bepaalt. Het luxueuze textiel is vervaardigd van zachte, aaibare materialen met een comfortabele, rijke uitstraling. Een voorporefje in trendy klassiek met een duidelijke comeback van motieven: van strepen tot dessins en allerlei bloemenprints. Zo is er de collectie Club House voor de liefhebbers van het figuratieve. De twintig stoffen (geribd, jacquard of een combinatie van beide) halen hun inspiratie in de wereld van sport, ontspanning en hobby en beelden thema's uit als visvangst, jacht, golf, tennis en paardrijden. Motieven zoals die van pluchen beren en kleine foxterriers zijn dan weer een nostalgische knipoog naar de kindertijd. Vooral opvallende dessins zoals grote bloemenprints zijn vandaag erg in trek.Streepdessins worden samen gebruikt met een bladmotief en een bloemstreepdesign. Ook romantische prints passen hier mooi bij. Zandtinten brengen kalmte en rust in het interieur, de variaties in groen en blauw scheppen koelte, de oranjetinten doen daarentegen de temperatuur stijgen en de combinaties in blauwzwart en felrood geven het geheel een dramatisch theatraal tintje. pr jmmk im Alexandrium III Woonmall Alexandrium III, Rotterdam, 010-2204437 Barendrecht Keuken boulevard Barendrecht, Pesetastraat 42-44, 010-4971040 Alexandrium III: ma 13:00-17:30, di-do 10:00-17:30, vrij 10:00-21:00, za 10:00-17:00. Barendrecht: ma-do 9:30-17:30, vrij 9:30-21:00, zo 9:30-17:00. De motieven zijn terug V v j

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 14