Depp schittert in 'Pirates of the Caribbean' Rake observaties onder de Erasmusbrug Oiscotheek Hollywood paktgroots uit met nieuwe en trendy ideeen preview CD-KLOK RADIO NET MD WALKMAN GOED GETEST BERGWEG 110, ROTTERDAM 'Bezoekers moeten het gevoel hebben op vakantie te zijn' SUPERIUU 39T- ROTTERDAM - Vooraf werd veel verwacht van de spekta- kelfilm 'Pirates of the Caribbean: The Curse of the black pearl'. Producent Jerry Bruckheimer die zich inliet met de ver- filming van een attractie uit Disnleyland. Die combinatie dat kon bijna niet misgaan. Zelfs weirdo Johnny Depp kon dat niet veranderen. Het bewijs draait sinds afgelopen week in de bio- scopen. 'Pirates of the Caribbean' is absoluut een topfilm. Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u alles op het gebied van draagbare audio apparatuur en compacte audio systemen voor op de tienerkamer. Zo vindt u er niet alleen MiniDisc spelers en Walkmans. Maar ook een ruime keuze in stereo radio-cassettespelers met of zonder CD-speler, wereldontvangers en portable CD-spelers zijn er te vinden en staan demonstratieklaar opgesteld. Vakkundige verkopers staan u met raad en daad terzijde en geven u een persoonlijk advies. JVC podium kort 445T- DONDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND TOT 21.00 UUR ROTTERDAM - Een podi um, microfoon en iemand met talent en humor, meer heb je er eigenlijk niet voor nodig. En natuurlijk een en thousiast publiek. We hebben het hier over stand-up come dy, een vorm van vertier dat de laatste jaren veel aan po- pulariteit heeft gewonnen. Donderdag en vrijdag gaan onder de naam 'The Comedy Factory Cruises' in de Nieu we Maas drie boten rondva- ren waarop stand-up come dians uit verschillende lan- den hun grappen zullen ver- tellen. Ook in club Prachtig worden shows opgevoerd. ROTTERDAM - Een beachbar, een partybus en een nieuwe CD, is een aan tal van de nieuwe ideeen van The Hollywood Music Hall. In de afgelopen zeven jaar is Hollywood een van de bekendste discotheken van Rotterdam geworden. Begonnen met drie zalen, beschikt de discotheek in middels over tien zalen. En de groei houdt niet op. Om de discotheek hot te houden, komt Hollywood regelmatig met nieuwe attracties. Woertsdag 20 augustus 2003 CORRECT PERSONAL AUDIO ZIE 00K OP INTERNET: WWW.CORRECT.COM Lekker chillen in de nieuwe tropische lounge beach van Hollywood Music Hall: Jn Marbella en Miami is zo'n loungehoek al heel gebruikelijk, maarin Nederland nog niet. Wij zijn dan ook de eerste die dit introduceren.foto: Dicksiuijter Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. gg Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. SONY CMT-EP 707 MICROSET MET3CDWISSELAAR Heeft en totaal vermogen van 30 Watt. Voorzien van o.a. CDR-W afspeelmogelijkheid, equaliser, RDS, cassettedeck en twee 2-weg speakers. Afm. 19x25.2x28 cm. ALLEENZAT. 23 AUGUSTUS VAN 17.00-18.00 UUR Art.nr. 252564 GRATIS door Vincent Wernke Voor een heel groot deel is dat te danken aan Johnny Depp. Waar de bazen bij Disney in eerste instantie niet enthousiast waren toen ze hoorden dat producent Bruckhei mer hem had gestrikt voor deze film, zet hij in 'Pirates of the Ca ribbean' een superrol neer. Naar eigen zeggen is zijn vertolking van piratenkapitein Jack Sparrow een combinatie van Rolling Stone Keith Richards („Piraten waren de rocksterren van de achttiende eeuw") en een stinkdier dat ver- liefd is op een poes, die echter niks van hem moet hebben. Het lijkt een dwaze vergelijking, maar wie Depp ziet in 'Pirates of the Carib bean' weet wat hij bedoelt. 'Pirates of the Caribbean' is zoals gezegd gebaseerd op de gelijkna- mige attractie in Disneyland. In een bootje varen bezoekers langs piratenschepen, die onder invloed zijn van een spookachtige vloek. Waar je in de attractie al in luttele minuten langs het spektakel bent gevaren, nemen producent Jerry Bruckheimer ('Pearl Harbour', 'Armageddon') en regisseur Gore Verbinksi hun publiek mee op een twee en een half uur durende reis door de wereld van piraten en spookachtige vloeken. De ellende begint allemaal wan- neer gouverneursdochter Elizabeth (Keira Knightley) door piraten wordt ontvoerd. Deze zeerovers staan onderleiding van kapitein Barbossa (Geoffrey Rush). De be- Johnny Depp schittert als piratenkapitein in 'Pirates of the Caribbean'. manning van zijn schip blijkt on der invloed van een mysterieuze vloek, waardoor de piraten eigen- lijk dood zijn en een groot deel van de tijd als dolende skeletten over het dek zwalken. De vloek maakt de piraten echter extra gevaarlijk, omdat ze niet kunnen sterven. Ze zijn immers al dood. Smid Will (Orlando Bloom), die heimelijk verliefd is op Elizabeth, roept de hulp in van de extravagante piraat Jack Sparrow (Johnny Depp). Ge- zamenlijk zetten ze de achtervol- ging in om haar te bevrijden uit de klauwen van de zeerovers." 'Pirates of the Caribbean' is zo'n ongelooflijk filmspektakel dat je als toeschouwer amper door hebt dat deze film twee en een half uur duurt. Vanaf de eerste beelden zuigt regisseur Gore Verbinksi je als toeschouwer mee het verhaal in. De film is spannend, spectacu- lair, hier en daar een beetje eng, maar vooral adembenemend. Alles klopt in deze onvervalste spekta- kelfilm. Grootse vechtscenes, waarbij de 'slechterikken' voor een groot deel bestaan uit bizarre skeletten, worden afgewisseld door scenes waarin hoofdrolspeler Johhny Depp zich mag uitleven. Zijn personage balanceert op de dunne lijn tussen goed en slecht, tussen normaal en gek. Het bijna sadistische lachje dat Sparrow af en toe op zijn gezicht heeft, ver- raadt het mysterie van dit persona ge. Is hij nou gek of geniaal? Pre- cies die vraag wordt ook vaak ge- steld over Johnny Depp zelf. Hij maakte heel veel bizarre films, die veelal flopten. Hij maakte ze om dat hij vond dat hij ze moest ma- ken. Inmiddels mag hij zijn talen- ten dus ook tonen in films als 'Pi rates of the Caribbean'. Gek of ge niaal? Het is misschien nog wat vroeg, maar wat mij betreft ver- dient Johnny Depp een Oscar voor zijn vertolking in 'Pirates of the Caribbean'. JVC RD-T50R KLOK- RADIO MET CD-SPELER Een pracht apparaat voor op het bureau of in de slaapkamer. Tevens voorzien van RDS radio met 45 voorkeuze zenders voor AM/FM. De CD-speler is ook geschikt voor het afspelen van CD-RW plaatjes. In Acrylic blue uitgevoerd. Vanaf 27 augustus is de nieuwe voorstelling te zien van het Onaf- hankelijk Toneel. 'Waanzee' is tevens de eerste voorstelling die te zien is in het nieuwe OT Theater aan de St. Jobsweg 3 in Rotterdam. In 'Waanzee' spelen Marokkaanse acteurs Nederlandse vissers in een verhaal geent op ware gebeurtenis- sen. Zij maken een dramatische ontwikkeling door in de strijd van een traditioneel vissersdorp tegen het oprukkend zedenverval. Te zien van 27 augustus tot en met 7 September in het Nieuwe OT Thea ter en daarna elders in het land. Re- serveren: 010-476.90.20 of kas- sa@ot-rotterdam.nl. Ice T verzorgt op dinsdag 26 augustus een optreden op het podium van Nighttown. Ice T heeft bewezen niet alleen een van de meest welbe- spraakte en intelligentste sterren te zijn, maar ook een van de meest maatschappij- en politiek bewuste artiesten van de laatste decennia. Hij heeft een aanhoudend spervuur doorstaan van kritiek en controver- se om een gerespecteerde artiest te worden bij zijn collega's en de rest van de internationale muziekwe- reld. Het optreden begint dinsdag om 21.00 uur. Kaarten kosten 19,50 euro (exclusief servicekos- ten en lidmaatschap). Kaarten zijn onder meer verkrijgbaar via Ticket Service. De Cruise Terminal Rotterdam presenteert tijdens de Wereldhavendag op vrijdag 5 Sep tember een optreden van The Lau Friends met aansluitend de Rot- terdamse band De Juf. The Lau is met zijn cd 'God van Nederland' een nieuwe weg ingeslagen. Hij bezingt op deze cd het lage water- land gelegen aan het strand, haven en rivier; ons kleine koninkrijk on der de dijk. De Juf speelt covers van Nederlandse bodem en eigen nummers. Kaarten voor deze avond kosten 12,50 euro. Vanaf 27 augustus verkrijgbaar via 010- 412.53.53. Op maandag 8 September kunst u genieten van 'Een avondje Luxor'. Als er avondje wordt gezegd of geschre- ven, dan heeft dat iets gezelligs en feestelijks tegelijk. Een avondje stappen, een avondje uit, een avondje Luxor in dit geval. Geor- ganiseerd door Radio Rijnmond en te presenteren door de Stem van deze regionale wereldomroep: Hans van Vliet. Er zal een ver- scheidenheid aan artiesten aantre- den op het grote Luxor-podium. Kaarten kosten 20 euro en zijn ver- krijgbaar via 010-484.33.33. In blauw. Afm. 13.6x2.6x15 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 251756 Afm. 43.8x17.5x26.1 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 234789 yttxixt CORRECTPRIJS SONY MZ-N510 NET MD WALKMAN Net MD Walkman. De bijgeleverde USB aansluiting en software maakt een snelle overdracht van muziekfiles van PC naarMD mogelijk. G-protection Jog Proof functie. Inct. software, USB kabel, _24§^ afstandsbediening en hoofdtelefoon. Art nr 1 In zilver kleur. Afm. 8.1x2.8x7.4 cm. 251747 WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. door Jaap Proost Het festival is eigenlijk een specia- le editie van 'The Comedy Facto ry'. Deze reeks van stand-up co- medyshows vond de afgelopen ja ren plaats in Nighttown en werden uitgezonden op de televisie. „Ei- York en bekijk daar artiesten. Het repertoire moet universeel zijn. Als een Amerikaanse artiest heel erg op de politiek inspeelt, is dat min der geschikt voor het Nederlandse publiek. Bush kent natuurlijk ie- dereen, maar als ook andere Ame rikaanse politici in de show voor- komen, wordt het lastig." Het is beter als de voorstelling gaat over situaties die voor iedereen herken- baar zijn. „Zo werken grappen over relatieproblemen erg goed. Het grote aantal buitenlandse ar tiesten op het festival heeft een re- den. „Ik had ook liever meer Ne derlandse stand-up comedians op het podium gehad. Maar het aan- bod van artiesten is alleen niet zo groot." Dat komt waarschijnlijk omdat stand-up comedy in Neder land nog niet zo'n traditie heeft als in Engeland en Amerika. „De on- langs overleden Bob Hope was daar al vijftig jaar bezig met het vak. In Holland is stand-up come dy pas de laatste zes jaar echt po- pulair", zegt de programmeur. Voor de goede orde: stand-up co medy is niet hetzelfde als cabaret. „Er zijn best grote verschillen", legt Marcel Haug uit. Zo heeft ca baret altijd een rode draad door de voorstelling lopen. Daarnaast wordt vaak veel tijd vrijgemaakt voor een boodschap. „En dan heb je natuurlijk ook altijd het onver- mijdelijke liedje in het stuk." Stand-up comedy wordt ook voor- namelijk in clubs opgevoerd en ca baret is vooral in de schouwburg te zien. ,,Het contact met het publiek in de clubs is vaak intensiever, de stand-up comedian moet meer im- proviseren. Ook is de omgeving wat rommeliger in een club. Het is niet muisstil, er valt bijvoorbeeld wel eens een glas." Naast de drie boten waar optredens plaatsvinden, is ook de club Prach tig het decor voor een aantal shows. Jorgen Raymann praat daar de voorstellingen aan elkaar. Als alles naar wens verloopt is het de bedoeling dat het festival 'The Co medy Factory Cruises' jaarlijks te- rugkeert. The Comedy Factory Cruises vindt plaats op 21 en 22 augustus. Bel voor reserveringen naar 010- 427.18.78 of kijk voor informatie op www. waterlife-rotterdam. nl. SONY DN-E511S ATRAC-3/ MP-3 CD-WALKMAN IndeConsumentengids augustus 2003 goed geteste CD walkman. Speelt niet alleen CD plaatjes maar ook CD-R/W, MP-3 en atrac3 (plus) plaatjes af. Voorzien van Jog Dial, optische uitgang en dot matrix LCD display. Incl. AC adapter en hoofdtelefoon. door Esmeralda Klijn „Het uitstralen van het vakantie- gevoel, daar gaat het allemaal om bij Hollywood", vertelt president Fred Diaz Bauste. „Mensen moe- ten het gevoel hebben dat als ze bij ons binnen zijn, ze hun vakan- tie verder vieren. En om dat ge voel er in te houden is het nodig om regelmatig met nieuwe din- gen te komen," Een van de grootste nieuwe attracties is de loungebar in het buitengedeelte van de discotheek. Hier kunnen mensen onder een palmboom en met hun voeten in het witte zand relaxen op grote banken en ver- hoogde bedden. Ook kun je je la- ten masseren, is er een grote bar becue waar je lekker kan eten en is een bungeejump waar je aan elastieken salto's kunt maken. General manager en DJ Patrick van der Hart: „Tot nu toe hadden we daar eigenlijk alleen wat zitjes en een patatbar staan. Daar wil- den we wel weer eens wat anders mee. Toen kwam het idee uit de bus om er een tropische lounge- beach van te maken. Op die ma- nier kunnen mensen makkelijk contact met elkaar maken en dat wilden we centraal laten staan in deze ruimte. In Marbella en Mia mi is zo'n loungehoek al heel ge bruikelijk, maar in Nederland nog niet. Wij zijn dan ook de eerste genlijk kan The Comedy Factory Cruises het best worden beschre- ven als een soort 'best of van de optredens in Nighttown", zegt Marcel Haug van organisatiebu- reau Men At Work. Hij is als pro grammeur verantwoordelijk voor het boeken van de artiesten die op het festival optreden. „In het kader van 'The Comedy Factory' hebben al ongeveer 160 stand-up come dians in Nighttown gestaan. Voor de 'The Comedy Factory Cruises' kunnen we van dat aantal helaas maar acht artiesten uitnodigen. Daarnaast hebben we ook nog voor Martijn Oosterhuis gekozen. Hij is tevens de enige Nederlander op het comedyfestival." De komedianten die optreden ko men vooral uit de Verenigde Sta- ten en Groot-Brittannie. De shows worden dus vooral in het Engels opgevoerd. „We gaan er wel van uit dat iedereen die op het festival afkomt de Engelse taal beheerst", zegt Haug. Het betekent overigens niet dat de artiesten geen aanpas- singen in hun programma moeten maken. „Ik reis zelf veel naar co- medyclubs in Londen en New De Amerikaanse artiest MODI zal op het festival 'The Comedy Factory Cruises' te zien zijn. Het festival staat in het teken van Stand-up COmedy. foto: Men At Work die dit introduceren." Om ook de mensen buiten de randstad naar de discotheek te trekken, gaat er bovendien een Hollywoodbus rijden. „Voor veel tieners in omliggende regio's is het bijna niet te doen om naar de stad te ko men", vertelt Van der Hart. „Daar zit al gauw een dure taxirit aan vast en als tiener heb je daar het geld niet voor. Met onze bus kunnen mensen voor vijf euro heen en weer en dat maakt het al een stuk interessanter." Fred Diaz Bauste: „Er gaan bus- sen rijden op de vrijdag- en zater- dagavond. Twee stadsbussen met daarnaast nog zes routes vanaf al- lerlei plaatsen buiten Rotterdam. Mocht het een succes worden dan breiden we dat uit naar de don- derdagavond. We verwachten wel dat dit gaat lukken, we heb ben er immers onderzoek naar ge- daan via onze website. De eerste week kregen we ruim 8000 posi- tieve reacties binnen. De precieze route is nog niet uitgestippeld, maar we hopen tegen de winter het hele concept klaar te hebben en de bussen te laten rijden." Veel vraag is er ook van scholen om de zalen af te kunnen huren voor een schoolfeest. Van der Hart: ,,Vaak willen ze dat op de vrijdag- of donderdagavond en dan is het haast niet mogelijk om dat wij zelf dan open zijn. Om toch aan de vraag van de scholen te kunnen voldoen hebben we Hollywood Music Hall on tour op touw gezet. Dit betekent dat wij in door scholen zelf uitgekozen ruimtes het feest ter plekke or- ganiseren. Dit hadden we al eer- der in klein formaat maar dit jaar hebben we dat groots uitgebreid." Ook is er een nieuwe merchandi- serstore, waar cd's en artikelen van de discotheek worden ver- kocht. De ruimte, waar voorheen een klein winkeltje zat, is geheel ontworpen in de stijl van Holly wood en omgebouwd tot een tot een trendy store met zithoekjes waar mensen kunnen chillen. Alsof dit alles nog niet genoeg is, heeft de discotheek ook een nieu we CD uitgebracht. Deze werd afgelopen weekend door 538-DJ Jeroen Nieuwenhuizen gepresen- teerd. Het is de zevende CD die de discotheek uitbrengt „Alle stij- len zijn op terug te vinden", ver telt Van der Hart. „Zo staan er R &b nummers op, maar ook dance. Overigens is het alweer een tijdje geleden dat we een cd hebben uit gebracht. Er is een periode ge- weest dat de cd-markt wat minder was en daarbij moet je ook toe- stemming hebben om grote hits te mogen gebruiken op je cd en dat is met deze cd zeker gelukt." In oktober wordt het overigens ook flink feest. Dan bestaat de discotheek zeven jaar en zal Hol lywood van 9 tot en met 12 okto ber vier dagen lang geopend zijn om dit met alle Hollywoodfans groots te kunnen vieren.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 21