maasstad Vanaf december begint het grote verwennen in Schiedam' V Florale kunst: geen bloemen in vaasje, maar kunst met bloemen 4 Krant Stichting Welzijn huis-aan-huis in de bus krant netel Thermen Holiday: sauna- en beautycentre naast Zwembad Groenoord 'Bloemenkunst op de Haven'in historisch pand maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Zelf heeft ze twaalf jaar aan de overkant in Groenoord gewoond. Haar moeder woont nog steeds op het Bachplein. BinnHifcoi-taz)jjlWjiiam«hoorn uitkomen. Pal naast Zwem- bad Groenoord zal Sherita Narain (31) in december haar sauna- en beautycen- trum openen. Een miljoe- nenproject. De contouren van de hoogbouw zijn al naast Rijksweg A 20 te zien. Een groot complex waarin sauna's, restaurant, zwem- bad en een schoonheidscen- trum worden ondergebracht. lets waar de hele regio naar toe zal gaan. Een luxe paleis met een oppervlakte zo groot als Zwembad Groen oord. Een verwenpaleis voor body en geest. SCHIEDAM - Berichten voor de rubriek Kort Nieuws kunnen worden gestuurd aan de redactie van Maasstad, Postbus 373, 3100 AJ in Schiedam. Faxen kan ook: het juiste nummer hier- voor is: (010) 4004 366. Berichten voor de krant van woens- dag moeten uiterlijk de maandag ervoor binnen zijn. ZOS-radio Schiespoor Oproepcentrale MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur. Chr. Scholengemeenschap Aqua- marijn, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur: ds. J.C. Klein. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur: ds. H. Westerhout. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur: geen dienst. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur: ds J. van de Peppel. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur, ds. F.H. Blokhuis en 16.30 uur, ds. F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur en 16.30 uur: ds. W. van Sor- ge- Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: ds. T. Aris. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, zo 09.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur, geen opgave ontvangen. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 09.00 en 19.00 uur, ds J. van Ros- sem, wo 19.45 uur, ds. A. Simons. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur eh wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 (10euroct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 0610920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 06 41828035 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010 4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010 4004485 FOTOGRAFIE: Voornabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechlen en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b v., c.q. de betreffende auteur De eerste paal werd in juni gesta gen door burgemeester Scheeres en wethouder De Swart. Een lan ge tijd van droom tot daad; van onderhandelingen met banken, gemeente en aannemers ging er- aan vooraf. Maar directeur Sherita Narain is een volhouder- tje. Pas 31 jaar jong maar geze- gend met een stralend voorko- men, een commercieel talent, uni- versitaire rechtenopleiding en een zwarte band karate. Op haar der- de jaar vanuit Suriname naar Ne- derland gekomen. Met een missie om een eigen zaak te hebben in dit leven. Want wie wil zich niet laten verwennen en daar zijn brood mee verdienen? Al jaren is ze gek op sauna's en het gezonde leven wat daar bij hoort. Een groot complex van enige miljoe- nen in Schiedam? Dat zal blijken als ze in december samen met haar broer de deuren van het luxe complex zal openen. Voorlopig gaat alles voorspoedig en heeft zij er alle vertrouwen in. Ze laat trots mooie, gedetailleerde Krta°nt°Uren van T^ermen Holiday zijn al zichtbaar. In december moet het complex de deuren kunnen openen. Foto Roger van der architectentekeningen zien van de binnen- en buitenkant van de verwenboerderij. Een complex dat wijds en groots is opgezet met een zonneweide met vijver en paalsauna boven de vijver. Een sfeer van rust en grade met zachte muziek. Het moet een atmos- feer zijn van luxe, weldaad en dus van pure ontspanning" zegt Sherita, zelf verslaafd aan ver- wennerij. Onthaasten met yoga- lessen en puur 'loun- gen' en dus niks hoe- ven. Een paradijs op aarde. waar Romeinse keizers jaloers op zijn. Marmeren vloeren, Meranti hout, leren fauteuils en wuivende palmen. „Met mijn styliste wil ik een luxe en weldadige uitstraling creeren. Geen ordinaire sportkan- tine maar stijlvol en met smaak." Zoals de oude Engelse Iandstijl met leren fauteuils voor de entree en restaurant met chaise longues van donker hout. Maar juist weer Het complex krijgt een opper vlakte van denduizend vierkante meter met een bebouwd vloerop- pervlak van 5300 vierkante meter high-tech in de sauna en de ba- den. Buiten heeft de architect veel glas met koel antraciet grijs ge- werkt. Terwijl random het bin- nenbad palmbonen komen: een subtropisch gedeelte. Thermen Holiday is als naam ge- kozen want het moet een miniva- kantie zijn voor de klanten. Klan- ten vanuit de wijde omtrek, uit de hele regio. In meerderheid vrou- wen; vandaar ook de beauty-af- deling met gezichtsmaskers, op- maak en massage. Maar man- nen beginnen het ook te begrij- pen, hoor", zegt ze met een knip- oog. Je laten verwennen, bijtan- ken en ont haasten is pure noodzaak in deze jachtige tijd. Waar ie- dereen het druk, druk, druk heeft. Eens een dag niks doen heeft ie- dereen op zijn tijd nodig. En dat kan in Thermen Holiday met bub- belbaden, een iglo als sauna, een kruidenbad en in de stilteruimte een groot aquarium als afschei- ding. En erna 'cool down' in de panoramazaal waar even later de chef-kok een gezonde maaltijd maakt van salades en vis. Sherita Narain heeft marktonder- zoek gedaan naar de behoefte aan zo'n 'verwenfabriek' in de regio. De dichtstbijzijnde complexen zijn in Barendrecht en Bleiswijk. Zij wil de sterke punten van deze beautyfarms overnemen zoals de hygiene van de ene en de luxe van de andere. En klantvriende- lijkheid er aan toe voegen. „Ther- men Holiday moet open gaan in december, Dus voor de feestda- gen die altijd druk zijn. Net als moederdag, waar moeders en dochters op af komen. Een hele dag ertussenuit. Vandaar de mini- vakantie die ondanks de luxe niet duur hoeft te zijn. Zo rand de 25 euro voor een dagdeel." Kunstwerken met groen en basismaterialen als hout en ijzer. Heel wat anders dan bij de bloemenzaken te vinden is. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Was het interesse voor de combinatie bloemen en kunst? Of gewoon nieuwsgierig- lieid naar hoe wethouder De Swart woont? Of beiden. Hoe dan ook, er kwamen vorig jaar zeker duizend mensen een kijkje nemen in het monumentale pand op de Lange Haven 73 waar een florale expositie werd gehouden. Twintig cursisten en docenten van de opleiding Holland work uit De Lier wilden hier hun vak- manschap uitdragen. Geen 'bos- je bloemen in een vaasje' maar kunstzinnige objecten met bloe men. Kunstwerken met groen en basismaterialen als hout, ijzer en glas. Dit jaar wordt er weer een expositie gehouden in het pand van de VVD-wethouder en wel op zaterdag en zondag 12 en 13 September. Hiska Wiersma is vrouw van wet houder Ton de Swart en enthousi- ast bloemschikster. Vorig jaar was het nog een proef dat de groep een expositie hield en met groot suc- ces. Dit jaar dus een herhaling, ter wijl nu de benedenverdieping al- weer een stuk is opgekapt. Vorig jaar als amateurs tussen de Schie- damse kunstenaars die met Open Ateliers de deuren van de werk- ruimten wijd openzetten. Dit jaar nog professioneler met tevens een expositie van (bloemenkunst)foto- graaf Niek Michel. Ook is het Open Monumentendag dat week end zodat ze meevaren met deze manifestatie in de Schiedamse bin- nenstad op zaterdag 13 September. 'Bloemenkunst op de Haven' is de titel van de florale expositie. Mooi passend met de soms heel grote bloemstukken in de ruime ambian ce van de benedenverdieping met tuin van het patriciershuis. Een prachtige ruimte met witte pla fonds en gestucte muren. Vorig jaar moesten de mensen nog zoe- ken en stond een dame als levend kunstvoorwerp met een levengrote bloemencorsage voor de deur van het pand. Ook de gang en zijkamer was toen ingericht als tentoonstel- lingsraimte. Met ware sculpturen zoals die oude boomstronken met ertussen vers groen. Binnen een kolossaal wandkleed met pitriet en gedroogde bloemen en aangepast aan de omgeving een kroonluchter (anderhalve meter doorsnede) met flessen en weelde- rige gerbera's er in verwerkt. Toch is niet alles groot en weelderig: ook kleine kunstwerkjes met sier- raden van organisch materiaal wa- ren vorig jaar te bekijken. Maar wat is nu precies Florale kunst? „Het heeft iets weg van 'landscape art' waar ook materia- len gebruikt worden die verganke- lijk zijn", vertelt Wiersma. „Het is meer dan een Biedermeiertje of wat rozen in een vaas. Het is de kunst van het leren kijken en wer- kelijk allerlei materialen worden hierbij gebruikt." Tijdens het ge- sprek is haar man druk in de weer met koffie-inschenken: wat hij ook weer zal doen op de beide exposi- tiedagen. Wiersma toont onderwijl prachtige boeken waar de meest exotische en kunstzinnige objecten op staan afgebeeld. Om dit werk te kunnen maken moet je wel meesterbinder zijn. Een opleiding van minstens zes jaar, wat uit- mondt in de proeve van meester- schap." Drie zulke meesterbinders zullen hun kunst tonen op de expo sitie. Maar laat je niet teveel im- poneren want ook beginners kun nen bij het Holland College al aan de slag." Om dit te tonen zullen docenten en leerlingen demonstraties geven van werken met bloemen. En ge- lukkigen kunnen ook een klein werkstukje meekrijgen. Naast al deze activiteiten is het fotowerk te zien van beeldend kunstenaar Niek Michiel. Hij maakt al jaren profes- sionele foto's van florale kunst. Bloemen met dramatische lichtont- Foto Roger van der Kraan werpen. Een link naar de 'open ateliers route' van hetzelfde week end. Hiermee toon je aan dat je ook zonder subsidie verder komt dan je denkt", mengt de wethouder zich in het gepreek. Volgens een onder- zoekje kwam zeker zestig procent van de bezoekers van buiten Schie dam. En die gaan toch ook even in de stad kijken. ,,Het hoeft allemaal niet zo duur te zijn." Zelf is wet houder De Swart niet kunstzinnig maar hij helpt de club door de ruimte beneden 'effe zelf te wit- ten'. En hij zal zijn serveerkunsten tonen met gratis koffte of thee op de open dagen. 'Bloemenkunst op de Haven' op zaterdag 13 en zondag 14 Septem ber van 10.00 tot 17.00 uur in Rijksmonument Lange Haven 73 in Schiedam. Informatie over cursus- sen Holland College op expositie en op www.hollandcollege-atwor- k.nl. SCHIEDAM - Iedere vrijdag kan er bij ZOS-radio geluisterd worden naar het programma: 'ZOS voor het weekend', een muziekpro- gramma om het weekend mee te beginnen. Elke laatste vrijdag van de maand is in dit programma al- leen maar muziek van Nederlandse bodem te horen. Het programma is thuis te beluisteren via het Schie damse kabelnet 91.5fm van 20.00 uur tot 22.00 uur. Verder kan er 24 uur per dag op hetzelfde kanaal ge luisterd worden naar lichte mu ziek. Wie een verzoekplaat wil aanvragen of iemand de groeten wil doen, kan bellen met 426 00 00. SCHIEDAM - Modelspoorvereni- ging Schiespoor organiseert zater dag 23 augustus weer de eerste Open Dag van het nieuwe seizoen. De leden staan weer te popelen om aan de slag te gaan met het verder afwerken van de banen, zodat het steeds aantrekkelijk wordt deze te bekijken. Er zal ook weer een beurs worden georganiseerd met gebruikte treinen en toebehoren van diverse merken en verschillen- de schalen. Defecte treinen worden bij Schiespoor gratis nagekeken. Alleen voor de gebruikte onderde- len moet de kostprijs worden be- taald. Voor de kinderen is een aparte ruimte beschikbaar. De dag wordt gehouden in het clubge- bouw van 10.00 tot 16.00 uur aan de Westerkade 21. Toegang: 0,50 voor volwassenen en 0,25 voor kinderen. SCHIEDAM - De Oproepcentrale is een vrijwilligersorganisatie op gezet voor inwoners van Schie dam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland. Vrijwilligers zijn actief bij thuiswonende langdurig zieken en gehandicapten, dementerende ouderen, terminale patienten en ouderen met behoefte aan psycho social ondersteuning. Ze bieden sociaal contact en nemen een paar uur per week de taak over van de vaste verzorger van deze clienten, de zogeheten mantelzorger. Wie in aanmerking wil komen voor deze vorm van vrijwilligershulp of zich beschikbaar wil stellen als vrijwil- liger kan bellen met de Oproepcen trale, tel. 427 81 77 (09.00 tot 14.00 uur). De DCMR MiHeudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Smog in het Rijnmondgebied opgetrokken Door het aanhoudende warme weer en de lage windsnelhetd was er de afgelopen anderhalve week sprake van smogvorming in het Rijnmondgebied. Smog treedt op als de luchtverontreiniging van industrie en verkeer blijft hangen en zich als het ware opstapelt. Om te voorkomen dat de concentraties afvalstoffen te hoog worden, geeft de DCMR Milieudienst Rijnmond codes uit. Vanaf dinsdag 5 augustus gold in het Rijnmondgebied code 1 voor reactieve koolwaterstoffen. Dat wil zeggen dat bedrijven alle verladingen van stoffen die smog kunnen veroorzaken aan de meldkamer moeten melden. Het gaat dan bijvoorbeeld om oplosmiddelachtige stoffen. Vanaf 7 augustus gold code 2 voor reactieve koolwaterstoffen en werd stankcode 1 ingesteld. Bedrijven moeten bij code 2 voor reactieve koolwaterstoffen de verladingen met vijftig procent verminderen. Bij stankcode 1 moeten ook de verladingen van stankstoffen aan de meldkamer van de DGMR worden doorgeven. Omdat de weersomstandigheden verbeterden, werden woensdag 13 augustus de codes ingetrokken. Als gevolg van de smog had de meldkamer maandag en dinsdag nog zestig klachten uit het Rijnmond gebied ontvangen. Oorzaak stankgolf onbekend Op vrijdag 15 augustus kwamen rond het middaguur twintig klachten bij de meldkamer binnen uit Vlaardingen, Schiedam, Rotterdam, Pernis, Poortugaal en Oud-Beijerland. Cresol, chemisch en oplos- middelen was de omschrijving van de klachten. Vanwege de noord- westelijke windrichting is contact opgenomen met de klachtenlijn van de provincie Zuid-Holland. Hier waren ook klachten uit Den Hoorn en Wateringen binnengekomen. Deze klachten lagen op een lijn met de locaties van de klachten die bij de DCMR waren gemeld. Daarom rees het vermoeden dat de stankoverlast afkomstig was van een schip op zee. De klachten zijn doorgegeven aan het kustwachtcentrum van Rijkswaterstaat. Rijkswaterstaat heeft de mogelijke oorzaak echter niet kunnen achterhalen. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl. SCHIEDAM - De Programma- krant van de Stichting Welzijn Schiedam (SWS) wordt de komen- de twee weken, huis aan huis, be- zorgd. In deze krant zijn voor het komende seizoen alle door de SWS aangeboden activiteiten, cur- sussen en programma's te vinden, gerangschikt naar wijkcentrum. In een beknopt overzicht is te zien op welke dagen en op welke tijden, voor welke leeftijd en tegen welke prijs er in de diverse locaties iets wordt georganiseerd. Voor een aantal activiteiten wor den wachtlijsten gehanteerd van wege de oveweldigende belang- stelling daarvoor. Toch is het ver- standig ook voor die activiteiten in te schrijven. Is er in het wijkcen trum dat de voorkeur geniet, geen plaats; dan wellicht wel op een an dere locatie. Ook kunnen eventu- eel geheel nieuwe groepen worden gevormd op een nader te bepalen dag en tijdstip. Schiedammers moeten dus hun brievenbus scherp in de gaten houden de komende weken. Er zullen slechts zeer be- perkte aantallen reserve-exempla- ren in de verschillende wijkcentra aanwezig zijn. Voor nadere infor matie kan telefonisch contact wor den opgenomen met de diverse wijkcentra. langsgaan kan natuur- lijk ook. Back to work. De vakantie zit er helaas weer op. Lekker weggeweest in eigen land, eigen stad en naar Parijs, de stad der steden. Al deze locaties hadden tot mijn verbazing een ding gemeen: CoBrA! Eigen stad spreekt voor zich: eindelijk de tentoonstelling eens be- zocht. In een heerlijk koel museum waar het bij de hoge temperatu- ren van de laatste tijd bijzonder goed toeven was. Mooie werken ui- teraard, daar geen verkeerd woord over. Maar moet dat dan ook meteen Europa in Want wat schetste mijn verbazing toen ik op een mooie zaterdagmiddag wat inkopen aan het doen was in een van de grote warenhuizen in Parijs? Bij een boekingskantoortje van ver schillende musea en tourtjes her en der hing de bekende CoBrA- poster uit Schiedam. Jawel hoor, in het Nederlands en aL Mis- schien vonden ze hem alleen maar mooi als decoratie, maar toch. Schiedam lijkt zich toch echt op de kaart te hebben gezet. Ltjkt, want de dame achter de balie had geen idee waar het allemaal over ging en 'Skiedam'Je ne sais paswat dat is, werd ons met handen en voeten duidelijk. Muurvulling dus, maar hij hangt er toch maar mooi daar in Parijs tussen de tentoonstellingen van het Louvre, mu see d'Orsy en noem ze allemaal maar op. Drommen Parijzenaars zullen we in Schiedam dus niet tegenko- men, al blijven sommigen onverstoordpositief. En springen ze daar ook meteen op in. Even iets meer animo voor de fluisterboot dan ge- bruikelijk en hup, de verkooptijd van kaaryjes een uur vervroegd. De huurfietsen een dag allemaal uitgeleend. Misschien moet er me teen maar een stel bijkomen. Ach, in donkere tijden valt elk licht- puntje op. Mij zulje er in elk geval niet over horen klagen. Karin Moerman I c

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 3