N Verkeer en vervoer in de stadsregio: plannen voor wegen, openbaar vervoer en fietspaden tot 2020 www.stadsregio.info Tm- Bekendmakingen algemene wet bestuursrecht Regionaal Verkeers- en Vervoersplan 2003-2020 3 Qj ^Wkiisi Aanmeldbon inspraakavond Y STADSREGIO ROTTERDAM Albrandswaard Barendrecht Bergschenhoek Berkel en Rodenrijs Bernisse Bleiswijk Brielle Capelle aan den IJssel Hellevoetsluis Krimpen aan den IJssel Maassluis Ridderkerk Rotterdam Rozenburg Schiedam Spijkenisse Vlaardingen Westvoorne WELKE PROJECTEN WIL DE STADSREGIO UITVOEREN TUSSEN NU EN 2020? mk Jjg| S3 ,RV P ACHT KNOOPPUNTEN BELANGRIJKSTE WEGEN OPENBAAR VERVOER FIETSPADEN STADSREGIO WIL UW MENING HOREN! DATA EN LOCATIES INSPRAAK AVONDEN RWP 2003-2020 3^ BOUWEN AAN SAMENHANG STADSREGIO.INFO Het is belangrijk dat u als inwoner van de stadsregio Rotterdam binnen een redeiijke tijd op uw bestemming bent. Of u nu naar uw werk rejst, gaat winkelen of een bezoekje brengt aan het theater. Of u nu woont in Ridderkerk of Hellevoetsluis. Om daarvoor te zorgen, moeten er goede wegen zijn en ook het openbaar vervoer moet goed zijn. We hebben het dan over wegen, bus-, tram en metrolijnen en fietspaden die de achttien gemeenten van de stadsregio Rotterdam met elkaar verbinden. Regionaal Verkeers- en Vervoersplan Het is dus belangrijk dat de wegen, het openbaar ver voer en de fietspaden in de stadsregio goed en op elkaar afgestemd zijn. Om daarvoor te zorgen heeft de stadsregio Rotterdam een plan gemaakt. Dat plan heet het Regionaal Verkeers- en Vervoersplan (RWP) 2003- 2020. In dit plan staat aangeven welke maatregelen tussen nu en 2020 genomen moeten worden om de regio bereikbaar en leefbaar te houden voor haar inwo- ners en aantrekkelijk voor het bedrijfsleven binnen en buiten de regio. Het Regionaal Verkeers- en Vervoersplan 2003-2020 is opgesteld in nauw overleg met de achttien gemeenten in de stadsregio. In het plan staan beleidsvoornemens en concrete projecten en maatregelen genoemd die de komende jaren in uw directe woon- en werk- omgeving plaatsvinden. Het gaat dan om de aanleg of verbetering van wegen, lijnen voor het openbaar vervoer en fietspaden. De stadsregio informeert u met deze speciale uitgave van Stadsregio.info over deze plannen. Maar de stadsregio doet meer. Leest u verderop op deze pagina waar het RWP 2003-2020 ter inzage ligt, wanneer inspraakavonden worden gehouden in uw buurt en hoe u uw mening nog meer kenbaar kunt maken. De stadsregio wil graag uw mening horen! www. stadsregio. info Nu even heel concreet. Hieronder staat een aantai projecten beschreven die de stadsregio wil uitvoeren tussen nu en 2020. Ze staan per subregio vermeld. Subregio Zuid-West Spijkenisse, Rozenburg, Westvoorne, Brielle en Hellevoetsluis Hartelcorridor (maatregelen op korte termijn) De Hartelbrug bij Hoogvliet is op dit moment een knel- punt. Het verkeer van en naar Voorne Putten heeft geen vlotte toegang tot de A15. Er wordt gekeken welke maatregelen hierin verbetering kunnen brengen zonder dat de brug breder gemaakt wordt. Verlengde N217 Studie naar een wegverbinding over het Spui tussen Voorne Putten de Hoeksche Waard en de A29. Subregio Noordwest Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en de deelgemeente Hoek van Holland Strandspoorlijn Het doortrekken van de spoorlijn Rotterdam - Hoek van Holland tot aan het strand. Schieveste fase 7 Ontwikkeling van dit knooppunt door het ontwikkelen van kantoren, bedrijven en P+R-plaatsen. Westland/Hoek van Holland fase 2 Aanleg van een nieuwe weg naar Hoek van Holland zodat de Maas- dijk, die nu veel te druk is, wordt ontlast. Subregio Zuid Ridderkerk, Barendrecht en Albrandswaard Ridderkerkliin Aanleg van een tram- of metroverbinding tussen het centrum van Rotterdam en Ridderkerk. Subregio Rotterdam Rotterdam Centraal Verbetering van het huidige station en omgeving in verband met de komst van de HSL en RandstadRail naar Rotterdam CS. TramPluslijnl Verbetering van de huidige tramlijn 1 naar het niveau van TramPlus. Dat betekent dat de lijn frequenter, sneller en over een vrije trambaan gaat rijden. De tramlijn wordt doorgetrokken naar het knooppunt Kralingse Zoom. Kralingse Zoom (P+R, wegontsluiting, OV-knoop) Ontwikkeling van dit knooppunt door het ontwik kelen van kantoren, bedrijven en P+R-plaatsen. Bundel Vaanweg/Pleinweg Fysieke ingreep op de Pleinweg waardoor er meer verkeer kan rijden maar ook de omgeving minder overlast heeft van het ver keer (inpassing). Derde stadsbrug Aanleg van een derde stadsbrug in Rotterdam ter hoogte van Kralingen/De Esch en het nieuw te ontwikkelen knooppunt Parkstad (bij de Kuip). Opwaardering en uitbreiding TramPlus Verbetering van een aantai bestaande tramlijnen naar TramPlus niveau. Dat betekent dat de lijnen frequenter, sneller en over een vrije trambaan gaan rijden. Zuidplein (knoop) Ontwikkeling van dit knooppunt door het ontwikkelen van kantoren, bedrijven en P+R-plaatsen. Parkstad (knoop) Ontwikkeling van dit knooppunt door het ontwikkelen van kantoren, bedrijven en P+R-plaatsen. Bundels Rotterdam Noordkant Grote fysieke ingreep op een van de invalswegen in Rotterdam-Noord (Stadhoudersweg/Statenweg, Schieweg/Schiekade of Maasboulevard) en aanvullende doorstromingsmaat- regelen op de andere bundels. Subregio Noordoost Capelle aan den IJssel en Krimpen aan den IJssel Onderliggend wegennet Kralingseplein en A. van Riickevorselweg Korte en iange termijn maatregelen ter verbetering van de toegang tot de A20 en tot de Maasboulevard richting Rotterdam Centrum. Onderliggend wegennet Algeracorridor Lange termijn maatregelen die zorgen voor een betere doorstroming op de Algerabrug en -weg (tussen Krimpen aan den IJssel en Rotterdam). Onderliggend wegennet Capelseweg Verbetering van de doorstroming en de inpassing van de Capelseweg. Busverbinding Krimpen - Capelle - Alexander Een busverbinding die Krimpen aan den IJssel en Capelle aan den IJssel direct met elkaar en met het knooppunt Alexander verbindt. Alexander (knooppunt) Ontwikkeling van dit knoop punt door het ontwikkelen van kantoren, bedrijven en P+R-plaatsen. Subregio Noord Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk HOV B-driehoek - Alexander Een goede busverbin ding die de 3B-gemeenten een snelle verbinding met knooppunt Alexander geeft. N209 Veiling Bleiswijk-Boterdorpseweg De aanslui- ting van de N209 op de A12 bij Bleiswijk levert door- stromingsproblemen op. Er wordt gekeken of deze aansluiting moet worden aangepast (verruimd). P+R Noordrand Aanleg P+R-terrein langs RandstadRail bij een van de nieuwe RandstadRailstations aan de noordkant van Rotterdam. Onderliggend wegennet Noordrand (aansluiting P+R, stedelijke ontwikkelingszone en Rotterdam Airport) Op korte termijn zorgen voor een betere toegankelijk- heid over de weg van Laag Zestienhoven en bedrij- venterrein Schieveen. Knoop Doenkade - A13 (onderliggend wegennet Rotterdam Noordkant) Verbeteren van de toegankelijk- heid van de A13 ter hoogte van de Doenkadebrug, om het vastlopen van het verkeer op de Doenkade te voorkomen. Noordtangent bus Busverbinding tussen de knooppun- ten Schieveste, Noordrand en Alexander. ZoRo-rail Een lightrail-verbinding tussen het centrum van Rotterdam en Zoetermeer (via de B-driehoek). Noordrand fase 2 (knoop) Ontwikkeling van dit knooppunt door het ontwikkelen van kantoren, bedrijven en P+R-plaatsen. N209-A13 Verbreding Ankie Verbeek Ohr laan - Boterdorpseweg M OR- De stadsregio vindt het belangrijk dat inwoners en bezoekers binnen een redeiijke tijd bij de belangrijkste voorzieningen in de regio kunnen komen. Het gaat hierbij om plekken waar voorzieningen van werk- gelegenheid, winkels en/of recreatie geconcentreerd bij elkaar zitten. Deze plekken worden knooppunten genoemd. Tot 2020 streeft de stadsregio naar de ontwikkeling van acht knooppunten die interessant zijn voor inwoners van de stadsregio en in enkele gevallen ook voor bezoekers van buiten de regio: 1. Zuidplein: grootschalige winkel- en recreatievoorzieningen; 2. Kralingse Zoom: kantoorlocaties en Erasmus Universiteit; 3. Vijfsluizen: bedrijventerrein dat goed ontsloten is door de A4 en de Benelux metrolijn en dat nog ruimte heeft voor nieuwe bedrijven; 4. Noordrand: kantoorlocatie met een eventuele komst van een HSL-shuttle; 5. Rotterdam Centrum: tal van culturele, recreatieve en winkelvoorzieningen; 6. Alexander: Alexandrium en woonboulevard; 7. Schieveste: Schiedam Centrum, dichtbij de A20 en met ruimte voor nieuwe voorzieningen; 8. Parkstad: gebied in de buurt van de Kuip, gunstig gelegen aan de rivier dat tussen nu en 2015 ingevuld gaat worden en met ruimte voor nieuwe voor zieningen. De knooppunten moeten binnen 30 tot 60 minuten per auto of per openbaar vervoer bereikbaar zijn. Om dit te kunnen garanderen moet de kwaliteit van een aantai belangrijke wegen en openbaar vervoerverbin- dingen verbeterd worden. De stadsregio bemoeit zich alleen met de kwaliteit van het zogenaamde bovenlokale wegennet. Dit wegennet bestaat uit: 1de wegen die de stadsregio verbinden met de rest van de Randstad; 2. de wegen die de achttien gemeenten van de stadsregio verbinden met de belangrijkste voor zieningen in de regio (zie het kopje 'knooppunten'); 3. de wegen die direct woonwijken en bedrijven- terreinen ontsluiten. De stadsregio wil dat op deze wegen de doorstroom van verkeer in de spits goed is, ze moeten het auto- verkeer bundelen zodat het niet door woonwijken gaat rijden en de wegen moeten veilig zijn. De stadsregio wil zulke goede alternatieven voor de auto aanbieden dat de burger vaker de auto laat staan. Het openbaar vervoer moet daarom van goede kwaliteit zijn, op de juiste plekken komen, op elkaar aansluiten en op tijd rijden. Verder moet het veilig zijn in de metro's, treinen en bussen. De stadsregio wil dat voorzieningen die voor veel inwoners van de regio interessant zijn, gevestigd zijn dichtbij een van de haltes van het open baar vervoer. De stadsregio stimuleert waar mogelijk ook het openbaar vervoer over water. Parkeer en Reis Naast het verbeteren van het openbaar vervoer, wil de stadsregio haar inwoners ook op een andere manier stimuleren om vaker de bus, metro of tram te gebrui- ken. Zij wil het aantai P+R-plaatsen tot 2020 uitbreiden naar 23.000. P+R staat voor Parkeer en Reis: op de P+R-plaatsen kan de reiziger zijn auto parkeren en vervolgens het grootste deel van zijn reis per openbaar vervoer afleggen. De stadsregio wil het gebruik van de fiets stimuleren. Om te bereiken dat meer mensen de fiets pakken, is het belangrijk dat er een net komt van allerlei fietsroutes die op elkaar aansluiten. De fietsroutes moeten langs attractiepunten lopen en de verschillende delen van de regio met elkaar verbinden. Ook moeten ze aansluiten op openbaar vervoerhaltes. Natuurlijk zijn veilige fiets- stallingen, goede bewegwijzering en de mogelijkheid om de fiets in het openbaar vervoer mee te nemen, voorwaarden om het fietsgebruik te laten toenemen. Alle achttien gemeenten in de stadsregio, de waterschap- pen, de aangrenzende regio's, de provincie en het Rijk hebben al gereageerd op het Regionaal Verkeers- en Vervoersplan 2003-2020. Nu wil de stadsregio graag horen wat u vindt van de voorgestelde maatregelen die in het plan staan. Op basis van uw schriftelijke en mondelinge readies wordt het RWP 2003-2020 aangepast. Eind december 2003 stelt de regioraad het definitieve RWP 2003-2020 vast. Waar ligt het plan ter inzage? Vanaf maandag 1 September tot en met 10 oktober kunnen alle inwoners en andere belanghebbenden binnen de achttien regiogemeenten hun mening geven over het plan. Het ontwerp RWP 2003-2020 ligt gedurende deze periode ter inzage op de volgende locaties: het gemeentehuis in uw woonplaats, Rotterdamse deel- gemeentekantoren, Wijkraad Pernis, Centrumraad, Centrale Bibliotheek Rotterdam, bibliotheek van het stadhuis van Rotterdam en het City Informatie Centrum in Rotterdam. Daarnaast kunt u het ontwerp bekijken en downloaden op de website www.stadsregio.info of bestellen tegen een kostprijs van 140 euro. Inspraakformulier U kunt uw mening zowel mondeling als schriftelijk kenbaar maken. Zowel op de locaties waar het RWP 2003-2020 ter inzage ligt als via de website www.stadsregio.info kunt u vanaf 1 September een inspraakformulier invullen. Stuur het ingevulde formulier in een envelop naar de stadsregio, ant- woordnummer 2105, 3000 VB Rotterdam. Uw readie moet uiterlijk maandag 13 oktober binnen zijn. De stadsregio ver- zamelt alle inspraakreadies, bundelt deze in een zogeheten Nota van inspraak en stuurt deze, als u een inspraakformulier heeft ingevuld, na afloop van de inspraaktermijn naar u toe. Inspraakavonden Mondeling reageren kan natuurlijk ook. De stadsregio organiseert zes inspraakavonden, verspreid over de acht tien regiogemeenten. Tijdens deze bijeenkomsten kunt u uw readie kenbaar maken, maar u kunt ook nadere infor matie over het RWP 2003-2020 krijgen. Een overzicht van de bijeenkomsten vindt u onder aan deze tekst. Als u niet bij de inspraakavond van uw eigen subregio aanwezig kunt zijn, of als u belangstelling heeft voor een van de andere bijeenkomsten, dan bent u hier ook welkom. Aanmelden U kunt zich schriftelijk aanmelden voor de inspraak avonden, via de aanmeldkaart bij de gemeente of via onderstaande aanmeldbon. Daarnaast kunt u zich aan melden via de website www.stadsregio.info, per e-mail via 'inspraakRWP@sr.rotterdam.nl' of telefonisch bij de stads regio op nummer 010-417 91 71. U bent van harte welkom! Vragen? Heeft u nog vragen over het RWP 2003-2020 of over de inspraakavonden? Of wilt u het ontwerp RWP 2003-2020 bestellen? Neem dan contact op met de stadsregio via telefoonnummer 010 - 417 91 71. Subregio Zuidwest - Spijkenisse, Rozenburg, Westvoorne, Bernisse, Brielle en Hellevoetsluis maandag 8 September van 20.00 tot 22.30 uur Centrale Bibliotheek, Breestoep 2 te Spijkenisse Subregio Noordwest - Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en de deelgemeente Hoek van Holland woensdag 10 September van 20.00 tot 22.30 uur Stadsgehoorzaal Harmonie, Schiedamseweg 51a te Vlaardingen Subregio Zuid - Ridderkerk, Barendrecht en Albrandswaard donderdag 11 September van 20.00 tot 22.30 uur Theater Het Kruispunt, Middenbaan 111 te Barendrecht Gemeente Rotterdam dinsdag 16 September van 20.00 tot 22.30 uur City Informatie Centrum, Coolsingel 197 te Rotterdam Subregio Noordoost - Capelle aan den IJssel en Krimpen aan den IJssel woensdag 17 September van 20.00 tot 22.30 uur Openbare Bibliotheek, Stadsplein 39 te Capelle aan den IJssel Subregio Noord - Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk donderdag 18 September van 20.00 tot 22.30 uur Multifunctioneel Centrum Het Spectrum, Groeneweg 49 te Bergschenhoek ®iN\; Ik meld de volgende personen aan voor de inspraakavond opSeptember 2003 in subregio Na(a)m(en) Ad res Postcode Woonplaats Telefoon E-mail Stuur de ingevulde aanmeldbon in een envelop naar de stadsregio, antwoordnummer 2105, 3000 VB Rotterdam. Een postzegel is niet nodig.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 11