maasstad Kapperazzi blij met stek in 'harstikke goed winkelcentrum' Schiedamse kapper richt zich nu ook op dames iets nieuws uit schiedam Tabakspeciaalzaak De Bot overgenomen door vaste klant Brandersfeesten gered en nipt uit de grond gestampt Voortaan elke maand in deze krant 'iets nieuws' uit Schiedam Vrijwilligersorganisaties te zien op Look TV Stadsgesprek over Imago Stuurfavoriete filmfragmentnaar Stad Ais Film Colofon Knippen zonder afspraak slaat aan Mar's Kapsalon neemt alle tijd voor de klant Eigenwijze vrouwen gezocht voor adviescommissie 'Maccie' heeft er zin in Wat wordt het mooiste verlichte huis? WfiPfistjRy jKlfilfstWi 3&§§3 Er wordt altijd volop geknipt en gekapt bij Kapperazzi, want de kapsalon is al een begrip in Hot van Spaland. SCHIEDAM - Wie even bood- schappen gaat doen, moet weer achteraan aansluiten. Want zo werkt dat bij Kapperazzi, sinds ok- tober 2000 gevestigd in winkel centrum Hof van Spaland. Er wor- den geen afspraken gemaakt voor knippen of kleuren, dus ook geen 'halve afspraken' zoals 'even boodschappen doen en over een kwartiertje verwachten dat je me- teen en als eerste geholpen wordt'. Wie bij Kapperazzi geknipt wil worden moet dat ter plekke kun- nen beslissen. Het is een van de pijlers van een formule die eerst in Dordrecht en nu ook in Schiedam- Noord behoorlijk succesvol blijkt te zijn. Geen afspraak maken betekent soms even wachten, maar iedereen die binnenloopt is vrij te beslissen of die het wachten er al dan niet voor over heeft. De wachttijd be- draagt vaak niet meer dan enkele minuten. Op de afgelopen zomer na dan. Toen is die in het fdiaal in Dordrecht zelfs eens opgelopen tot bijna twee uur. Een hoge uitzonde- ring die alles te maken had met de tropische temperaturen waar Ne- derland die dag onder gebukt ging. „Onze salons zijn uitgerust met airconditioning en dat bleek de af gelopen zomer een schot in de roos. Waar iedereen buiten liep te puffen en te zweten, was het bij ons heerlijk koel en fris. Toen is op een dag ook de wachttijd zo enorm geweest omdat iedereen het heer lijk vond om bij ons in de zaak te zitten en te wachten. We hebben er gelukkig allemaal verschrikkelijk om kunnen lachen, want waar maak je het mee dat mensen het heerlijk vinden om te wachten?!", vertelt Frank Waltman, samen met zijn vrouw Agnes drijvende kracht achter de Kapperazzi-salons. De formule van Kapperazzi brengt ook met zich mee dat de salons op plaatsen moeten zitten met veel 'traffic'. Veel passanten dus. En die blijken er in het Hof van Spa land genoeg te zijn. Een onder- zoeksteam telde er in een week dertienduizend. Aantallen waar menig winkelcentrum jaloers op is. Wat Waltman ook zo prettig vindt aan het Hof van Spaland is dat er veel goede ondernemers zitten die flink aan de weg timmeren. „En er ligt natuurlijk een hele jonge wijk achter die nog steeds groeit. Ook daar zijn we heel blij mee. Nee, wij zijn hartstikke blij met onze stek in dit mooie winkelcentrum." Waar Frank Waltman zich met het werk achter de schermen bezig- houdt, bekommert partner Agnes zich om de creatieve kant van het kappersvak. Ze knipt en kleurt zelf en zorgt voor de coaching van het personeel. Zij is het dan ook die wel een tipje van de sluier op wil lichten over de 'do's en don'ts' van dit najaar. „Een 'Not' met hoofdletter N, of het nu om vrou- wen of heren gaat, is opscheren", wil Agnes graag verklappen. „Dat kan 6cht niet meer, als je met de mode mee wil doen. Wat nu wel mooi is zijn wat langere, noncha- lante lokken bij de mannen." Ook bij de vrouwen wordt het weer wat langer, maar vooral ook voller. „Zeg maar dat er meer vrouwelijk- heid in wordt gebracht. We gaan terug naar vollere haarlengtes, al hoeft dat niet per definitie lang te zijn. En, heel belangrijk, de pony komt weer terug." De 'vrouwen van Mar'in de verbouwde en supermoderne kapsalon aan de Gerrit Verboonstraat. SCHIEDAM - De klant is koning, luidt het fameuze gezegde. Bij Mar's Kapsalon aan de Gerrit Ver boonstraat 6 wordt deze leus in de praktijk gebracht. Mar Verburgh, geboren in Vlaardingen, bestiert de Kapsalon al zo'n negen jaar. Eerst richtte hij zich volledig op de he ren, maar sinds kort ook op de da mes. „Het doel is dat de klant met plezier onze zaak uitloopt." Mar's Kapsalon kan gerust de mo- dernste kapper van Schiedam wor den genoemd. „We knippen ieder een, maar onze doelgroep is vooral het jeugdige publiek," geeft eige- naar Mar Verburgh aan. „Maar ui- teraard hebben we er totaal geen problemen mee ook andere groe- pen mensen te helpen." De barbier begon negen jaar gele- den als herenkapsalon. „Ik stond alleen in de zaak. Al snel nam ik een parttimer in dienst. Nu zijn er twee parttimers. Eentje richt zich, zoals ik, puur op de heren. De an- der meer op de dames, maar als ze een gaatje heeft ook de heren." Verburgh zit al een kwart eeuw in het vak en weet dus, letterlijk, wat er te koop is. Hij maakt gebruik van de beste producten. „Ik ben bijvoorbeeld de enige in Schiedam die het Amerikaanse merk Nexxus verkoopt. Daarnaast hebben we natuurlijk ook l'Oreal, dat iedereen wel kent." Ruime aandacht voor de klant is een van de zaken waarmee Mar's Kapsalon zich probeert te profile- ren. „In principe werk ik op af spraak," legt Verburgh uit. „Ieder- een kan binnenlopen zonder af spraak, maar om meteen aan de beurt te komen moet er dan wel een gaatje zijn. In de vakantiepe- riode komt dat bijvoorbeeld regel- matig voor. Ik reken een halfuur kniptijd per klant, dan hebben we alle tijd voor hem of haar. Het an dere voordeel van werken op af spraak is dat er vrijwel geen wacht- tijden meer zijn." Zoals veel ondernemers is het doel dat Verburgh nastreeft 'uitbrei- ding.' „Ik moet het vooral hebben van mond-tot-mondreclame, en ik merk dat het steeds drukker wordt. Op termijn zal ik dan ook nog ie- mand in dienst moeten nemen. De kapsalon is een soort onderne- ming, maar vooral ook een hobby. Ik wil dat de mensen met plezier de zaak uitlopen." De kapper begon ooit een techni- sche opleiding. Hij wilde altijd met zijn handen iets moois maken. Toen hij zelf model was bij kap- perswedstrijden, leek dat hem wel een leuk vak. „Ik ben er toen inge- rold, vooral omdat ik zoveel ple zier heb in het knippen. Uiteinde- lijk komt het een beetje op hetzelf- de neer: iets moois maken met je handen." Mar's Kapsalon (heren en dames) is op maandag gesloten. Van dins- dag tot en met vrij dag is hij ge- opend van 09.00 tot 17.30 uur. Op donderdag (koopavond) tot 21.00 uur. Op zaterdag van 07.30 tot 14.30 uur. Telefonische afspraak op 473 36 50. Mar's Kapsalon zit aan de Gerrit Verboonstraat 6 in Schiedam. xq56 SCHIEDAM - De Adviescom missie Vrouwenemancipatie wordt gevormd door vrouwen die wonen of werken in Schie dam en die onbetaald hun ex pertise inzetten ten bate van de emancipatie van vrouwen in Schiedam. Het is de taak van de commissie het College van B&W gevraagd en ongevraagd advies te geven op het (voorgenomen) beleid en eventueel suggesties te doen voor de uitvoering. De beleids- voorstellen van het college van B&W worden doorgaans sexe- neutraal geformuleerd. De commissie streeft ernaar duide- lijk te maken wat de gevolgen zijn voor vrouwen en adviseert op welke wijze een beleids- voomemen ook voor vrouwen in alle diversiteit verbeterd kan worden. De commissie is op zoek naar vrouwen die op korte termijn deze commissie willen verster- ken en naar vrouwen die bereid zijn incidenteel mee te werken aan een advies. Gelet op de hui- dige samenstelling van de com missie nodigen we vooral vrou wen van allochtone afkomst en vrouwen uit de profit-sector uit te reageren. Meer informatie is te krijgen bij het secretariaat van het stads- kantoor, Ursula Ramkisoen- sing, Stadserf 1, 3112 DZ in Schiedam, tel. 246 55 97. Ook wordt er een informatieavond georganiseerd op maandag- avond 8 September van 20.00 tot 21.30 uur. SCHIEDAM - Elke week zijn bij Look TV andere vrijwilli gersorganisaties te zien. In de laatste week van augustus en in de hele maand September wordt op Look TV en Radio Schie dam weer aandacht geschonken aan vrijwilligersorganisaties. De promotiefilmpjes worden de gehele week elk even uur op Look TV uitgezonden. Op za terdag om 10.30 uur krijgen de organisaties de mogelijkheid zich te presenteren op Radio Schiedam. De volgende vrijwilligersor ganisaties staan in augustus en September in de spotlights: 25 tot 31 augustus: Missionair Diaconaal Centrum De Wissel 1 tot 7 September: Stichting Stauss Co 8 tot 14 September: Wijk en Be- wonersvereniging Tuindorp 15 tot 21 September: Oproep- centrale Nieuwe Waterweg Noord 22 tot 28 September: Schiedam se Scheidsrechters Vereniging Vanaf mei 2004 zijn er nog we- ken vrij voor organisaties om een promotiefilm op Look TV uit te zenden. Voor informatie kan men terecht bij het Steun- punt Vrijwilligerswerk Schie dam, Marjolein van Doom, tel. 246 50 64 (e-mail: ms.v.doorn- schiedam.nl) Voor meer actuele informatie over de promotiefilms op Look TV: www.dubbelklikproductie- s.nl. SCHIEDAM - In de bibliotheek aan het Stadserf vindt vrijdag 5 September het eerste Gesprek aan de Schie van het nieuwe seizoen plaats. Onder het motto 'Schiedam, historische kern met ambities: gesprekken over ima go' wordt door Schiedammers en niet-Schiedammers in een Lagerhuisdiscussie aan de hand van stellingen gepraat over het imago van de stad. De stellin gen hebben betrekking op de volgende invalshoeken: bevol- king, economie, huisvesting en toerisme. Hans van der Sloot is discussieleider van de avond, Jufffouw Dotje en Juffrouw Lotje zijn in elk geval aanwezig en geven hun visie op het Schiedamse imago. De avond duurt van 19.30 tot 22.00 uur. SCHIEDAM - In de historische binnenstad van Schiedam vindt voor de tweede maal het evene- ment Stad Als Film plaats. Vrij dag 19 September staat in het te- ken van Films voor Kids. Zater dag 20 September is er vanaf 20.00 uur een veelzijdige pro- grammering voor jong en oud. Een mix van Bollywoodfilms, historische archiefbeelden van oud Rotterdam en Schiedam, animaties en videokunst over- vallen je op onverwachte plek- ken in stegen, aan bruggen en op historische gevels. Filmma kers en videokunstenaars ver- rassen het publiek op binnen- en buitenlocaties aan de Korte en Lange Haven. Een van de on- derdelen van Stad Als Film is dit jaar 'Het favoriete fragment van Iedereen heeft wel een favoriet filmfragment. De een kan zo een sc&ne beschrijven met de hele dialoog erbij. De ander moet er even over nadenken. Stad Als Film roept iedereen op zijn of haar favoriete filmfrag ment op te sturen. Een fragment van Marilyn Monroe, Fred As- taire en Ginger Rogers, Charlie Chaplin of Harold Lloyd. Of fragmenten uit films als Once Upon a Time in the West, The Untouchables, Pulp Fiction of een Nederlands product als Nynke of Schatjes. Met de frag menten wordt een compilatie gemaakt die te zien is tijdens Stad Als Film. Heeft u een favoriet filmfrag ment dat niet mag ontbreken bij Stad Als Film, stuur dit frag ment dan op VHS of DVD naar: Gemeente Schiedam Afdeling Cultuur t.a.v. Stad Als Film Antwoordnummer 33 3100 VB Schiedam Zorg dat alleen het fragment op de VHS/DVD staat of dat deze precies aan het begin van uw fa voriete fragment staat. Inzen- ders krijgen de VHS/DVD ui- teraard teruggestuurd. Het mooiste of origineelste frag ment wordt beloond met een bijzondere prijs. Redactie: Karin Moerman Vincent de Voogd Frank Willemse Vormgeving: Joop Langeveld Fotografie: Roger van der Kraan Maccie is een echt famiiiebedrijf. Rob (I) leidt de zaak, zoon Davy helpt graag een handje mee. SCHIEDAM - Het roer helemaal omgooien en voor jezelf beginnen. De droom van bijna iedereen. Voor Rob Mac-Pherson is die droom werkelijkheid geworden. Afgelopen maandag toverde hij ta bakspeciaalzaak De Bot in het Hof van Spaland definitief om in Ta- bakshop Maccie. Mac-Pherson was al jaren vaste klant bij De Bot. Hij kwam er onder meer om voet- balkaartjes te kopen. „En nu mag ik ze zelf gaan verkopen", roept hij enthousiast. Een half jaar geleden hoorde Mac- Pherson van Gonneke de Bot dat ze wilde gaan stoppen met de ta bakspeciaalzaak in Schiedam- Noord. Onderweg naar huis veran- derde het gevoel van 'Oh, wat jam mer' eigenlijk al vrij snel in 'maar is dat niets voor mij...'. Na achttien jaar in vaste dienst bij dezelfde werkgever te hebben gewerkt wil de Rob Mac-Pherson wel eens iets anders, iets nieuws. Maar het idee had tijd nodig te bezinken. Na drukke weken waarin van alle kan- ten informatie werd ingewonnen en alle voors en tegens op een rijtje waren gezet, besloot 'Maccie' de stap te zetten. Een grote stap, daar is de ondernemer-in-de-dop zich wel van bewust. „Het is voor mijn gezin een hele stap, maar wel een die we samen nemen. Zaterdag zal mijn zoon Davy bijvoorbeeld ko men helpen in de winkel en mijn vrouw Renate doet de administra- tie." Ook dochtertje Celeste heeft, hoewel ze nog te jong is om daad- werkelijk bij te kunnen springen, al haar hulp aangeboden. „Bij het glazen wassen", glundert Renate. Rob Mac-Pherson begint niet on- voorbereid aan het avontuur in de tabakshop. De afgelopen weken heeft hij al een aantal dagen mee- gedraaid met Gonneke de Bot en van haar en haar moeder de fijne kneepjes geleerd. „Dat was voor mij voor een goede start", vindt Mac. Veel van de (andere) vaste klanten heeft hij inmiddels al leren kennen. De winkel zal onder de nieuwe lei- ding blijven zoals hij is, maar wel een beetje worden uitgebreid qua assortiment. Zo zullen er naast ta- bakswaren, voetbalkaartjes en de andere gebruikelijke waren ook aquarelartikelen worden verkocht zoals verf en blokken, foto-albums en originele pennen en potloden. SCHIEDAM - Het grootste open- luchtspektakel van Schiedam is op het nippertje gered. Vermoeidheid bij de organisatoren, terugtrekken- de sponsoren en vermindert en- thousiasme bij deelnemers. Van het vorig jaar trotse, nieuwe en jonge bestuur bleef slechts een be- stuurder over. Het einde leek nabij en onvermijdelijk. Maar ter elfde uren kwam de redding: Stichting Evenementen Schiedam, een nieu we club mensen die alle Schiedam se evenementen gaat bijstaan. Brandersfeesten gered en dus in September de twintigste uitvoe ring. Wel wat kleiner en beschei- dener van opzet, maar toch. Vorig jaar kwamen er nog 250.000 bezoekers op het openluchtspekta- kel af. Het zou toch zonde zijn om die groep te laten liggen. De nieu we organisatie is inmiddels weer bezig met het idee van de Gondel- vaart, zegt de (ook al) nieuwe co ordinator Jil Huisman van bureau Mozaick strijdlustig. „We zoeken nu uit of we volgend jaar niet we- derom die botenoptocht kunnen houden. De brieven naar de water- sportverenigingen gaan binnenkort de deur uit. We hopen op enthousi- astereacties." Wat gaat er in de twintigste editie van de Brandersfeesten allemaal gebeuren? De opzet blijft in ieder geval hetzelfde, maar duurde het evenement vroeger een week, nu is gekozen voor slechts drie dagen feest met het accent op het week end. Wel overvolle dagen die vrij dag 27, zaterdag 28 en zondag 29 September. Dit jaar geen grote tent op het Stadserfplein maar attracties over de binnenstad verspreid. Nieuwe onderdelen zijn: het mooist verlichte huis op de Lange en Korte Haven. Verlichte grach- tenpanden die samen met de boot- jes (weer uit Katwijk) een feeeriek schouwspel opleveren. Met een prijs voor het best verlichte pand. Nieuw is de komst van de Postco de Loterij Lingoshow gepresen- teerd door bekende showmasters als Gaston Starreveld of Sander Janson. Nieuw zijn ook de speciale fluisterbootrondvaarten: een voor kinderen, een 's avonds en eentje met vissersliederen en smartlap- pen. Maar verreweg de meeste on derdelen zijn 'oud, maar ver- trouwd'. En in het verleden suc cesvol gebleken. Waarom veran- deren als iets goed werkt? De basis van de Brandersfeesten is en blijft de Markt. Eigenlijk drie soorten: vrijdag de weekmarkt met koopjes bij alle winkeliers op de Dwaze- Branders-Vrijdag, zaterdag een brocanteriemarkt met antiek en ou- de spulletjes en zondag koopzon- dag en de grote Brandersmarkt zelfs op de nieuwe Broersvest. An dere vaste onderdelen van de Bran dersfeesten; de opening met de taptoe op vrijdag, het schilderen op de grachten 'Ezels op de Kade', en natuurlijk 'Schiedam Swingt' of- wel de horeca die uitpakt met ter- rassen met muziek. Er zijn buitenpodia in de grote ca fes als de Unie, Van Diggelen en Het Weeshuis die het hele week end vele soorten bands laten optre- den. Maar ook in kleinere kroegjes en restaurants is er live-muziek. Ook de musea doen mee met culi- naire hoogstandjes. Frans Eikenbroek is de nieuwe voorzitter en drijvende kracht ach ter de redding van de nieuwe Bran dersfeesten. Hij is ook de initiatief- nemer voor een grote Herman Brood-expositie in de leegstaande Korenbeurs van augustus tot okto- ber. Ook de vier andere festivals van September (4 September in Schiedam) wil zijn stichting gaan coordineren. Doek!, de opening van het cultureel seizoen, Stad.als- .Film en Brandersfeesten bij el- kaar. De bootjes komen wellicht volgend jaar alweer terug in Schiedam.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 23