maassta Sober en functioneel licht Quattro V shoppin SHDheBU September Haarden en kachelszorgen voor sfeer trends tips ideeen design doe-het-zelt tuinieren accessoires verlichting kTi :i a »i a n i 40% KORTING BrAPI JTeTi*^ Keuze Een mix van nostalgisch en eigertfijds; zo zu de interieurstoffen dit najaarte kdtschetsen zijn. Het textiel zal luxueus zijn, verva^rdigd van zachte, aaibare materialen met comfortabele en rijke uitstraling. Dat slurtxjan helemaal aan bij de klassieke revival die h interieur op het moment doormaakt. Trend klassiek. Gedecoreerde stoffen zijn helemaal terug van weggeweest. Vooral opvallende dessins zoals bloemenprints zijn nu erg in trek. Ze brengen de lente in huis, zelfs als het winter is bloeien dan de fuchsia's, de orchideeen en de passiebloemen. Bloemen in zachtblauw, limoengroen en zand op een effen ondergrond. Ook interieurstoffen met een extravagante uitstraling doen het dit najaar goed. Er is een ruim aanbod in verfijnde klassieke weefsels met bijvoorbeeld gestileerde ranken en bloesems. Glanzende garens zorgen voor een opvallende afwerking van de stoffen die er met name zijn in zachte tinten zoals wit, zilvergrijs, zandkleur, pistache en geelbruin. Ook stoffen met strepen zijn geheel terug. Soepel fluweel en satijn in interessante structuren met een lichtjes glinsterend of mat oppervlak en reliefeffect. Ze zijn verkrijgbaar in een waaier van kleuren: van klassiek bldu\ goud, elegant bordeaux/oud goud en aubergine/noga tot variaties in rood£ terracotta/roze. Ze passen zowel i moderne interieurs en hebben a ze ruimtes groter en kleiner ku lijken, al naar gelang het lijne LTV h w Een royaal zitie Alsof Louis XIV terug is... Zo lijkt het wel als je de klassieke revival bekijkt die de interieurscene vandaag de dag kenmerkt. Met die knipoog naar het verleden wordt nu ook 'Emma' gepresen- teerd, een klassieke collectie met een eigentijds tintje en - noblesse oblige - een royaal zitcomfort. De stoel uit de nieuwe collectie van Vincent Sheppard wordt tijdens een najaarsbeurs in Parijs ge- presenteerd. Zijn collectie omvat naast de Emma-stoel ook nog de armstoel Anna en de zetel Francis. Stuk voor stuk sluiten deze luxueuze, romantische ontwerpen aan bij de herleving van de klassieke sfeer in het interieur. met hun pracht en praal en adellijke 'look' zijn ze als het ware stille getuigen van de stijl en grandeur van weleer. De comfortabele hoge rug met chapeauvorm refereert zichtbaa aan de Louis XlV-stoelen en doet bijzonder feestelijk aan, wat Emma alvast geknipt maakt voor candlelight dinners. Reken daarbij het unieke zitcomfort van woven paper en jevoeltje als God in Frankrijk. De Emma isverkrijgbaar in 32 standaardkleuren en heeft een prijs vanaf 300 euro. Meer informatie op www.vincentshep- pard.com. Nieuwe materialen en kleuren; frisse creaties met een sobere vormgeving. Een perfecte wisselwerking tussen functionaliteit en esthetiek. Kortom: Nimbus verlichting. De architecturale verlichting van Nimbus krijgt steeds meer bekendheid. De lichtmakers betreden nu nieuwe pistes met hun laatste creaties in lichtdoorlatend plastic en poedergecoate oppervlaktes. De laatste jaren is het aanbod sterk gegroeid en geevolueerd. Zo wordt meer dan vroeger de functie van de lamp als lichtbron benadrukt. Uiteraard wordt daarbij onverminderd aandacht besteed aan de vormgeving zelf. Daarbij kiest Nimbus steevast voor een strak design in harmonie met de architectuur om zo de verlichting perfect te kunnen integreren in haar omgeving. Een goed voorbeeld daarvan is de aluminium wand- en plafondverlichting Mike Tango, die er nu ook is met een poedergecoate oppervlak in aluminiumgrijs. De diepte ervan is nog geen zes centimeter dus waar geen lampen kunnen worden ingebouwd, zijn deze platte lampen een handig alternatief. Het frame in acrylglas accentueert discreet het licht dat op de muren of het plafond weerkaatst wordt. Mike Tango is ook verkrijgbaar met gekleurde lichtfilters. Meer informatie: www.nimbus- design.com. adverteren? telefoon: 010 - 4004463 Alexandrium III Woonmall Alexandrium III, Rotterdam, 010-2204437 Barendrecht Keukenboulevard Barendrecht, Pesetastraat 42-44, 010-4971040 Alexandrium III: ma 13:00-17:30, di-do 10:00-17:30, vrij 10:00-21:00, za 10:00-17:00. Barendrecht: ma-do 9:30-17:30, vrij 9:30-21:00, za 9:30-17:00. KEUKEN EN BAD m KAN NIET WEL GEVEN WIJ TOT op alle bekende merkenl STREKSINGEL 165 -189 R'DAM-H'BERG Vri|dagtot21.00uur geopend - www.schebo.nl Tel.010-4229120/4224430-Fax010-4227867 - 'sMaandagsgesloten 't Is weer voorbij die mooie zo- mer, zingt Gerard Cox al jaren re- gelmatig op de radio. De zomer heeft zich dit jaar van zijn beste kant laten zien maar er komt een moment dat de tijd van 'behaag- lijk binnen' weer aanbreekt. Met alle aantrekkelijke dingen van dien. Zoals gezamenlijk rond een sfeervolle kachel of haard. Want met dansende vlammen is het letterlijk genieten van huiselijke warmte. Meer dan mooi alleen Een haard of kachel is soms net een mens. En niet alleen voor wat betreft de uitstraling van warmte. Maar al te vaak wordt een haard puur op z'n uiterlljk beoordeeld en gekozen. Een on- verstandige aanpak want, heel zwart-wit gezegd, is het uiterlijk pas het laatste beslissingsaspect. Praktische zaken spelen een min- stens zo belangrijke rol. Gun uzelf daarom de tijd om u terde- ge te orienteren en vakkundig voor te laten lichten. Daarmee voorkomt u veel ongemak zoals te veel of te weinig trek, een te ruime of te geringe capaciteit, onnodig breekwerk, de koop van een kachel die onmogelijkte plaatsen blijkt en ga zo maar door, ledertype haard of kachel heeft z'n eigen eigenschappen en voorwaarden. Inderdaad, soms net een mens! Bij sfeerverwarming, zoals we haarden en kachels die niet zijn bedoeld als hoofdverwarming veelal samenvatten, is de ener- giebron in feite de belangrijkste iceuze: hout, gas of elektrisch. Hout is natuurlijk de oervorm van vuur, met alle sfeerassocia- ties van dien. Knapperend, geu- rend vuur met een altijd boeiend vlammenspel waar we ons be- haaglijk rond nestelen. Hout sto- ken is natuurlijk arbeidsintensie- ver dan een gasvuur of een elek- trische haard. En niet iedereen heeft de mogelijkheid voor de opslag van een voorraadje hout- blokken. Maar eerlijk is eerlijk, hout heeft een ongekende char- me. Maar ook de moderne gas- haarden hebben tegenwoordig zo'n levendig vuurbeeld, dat ze nauwelijks nog van een 'echt' houtvuur zijn te onderscheiden. Het enige dat ontbreekt is het geknapper en de geur. Boven- dien heeft u met £6n druk op de knop van de afstandbediening uw haard brandend en op tem- peratuur ingesteld. Sterk in op- komst zijn ook de elektrische haarden. Voorzien van een be- drieglijk natuurgetrouw vlam menspel en met als groot voor- deel dat er geen schoorsteen of rookkanaal nodig is. De aanwe- zigheid van een stopcontact voi- staat. Houtgestookte haarden en ka chels zijn nog steeds erg in trek als de sfeermaker bij uitstek. Ze zijn er zowel in open uitvoering als in afsluitbare of gesloten vorm, Naast een goede schoor steen en een juiste capaciteit van de haard of kachel is vooral droog hout belangrijk voor een volledige verbranding met een aantrekkelijk en milieuvriende- lijk vuur. Dat betekent dat het hout minstens twee jaar, liefst gekloofd, op een droge, winde- rige plek moet hebben gelegen. De moderne gashaard is qua vuurbeeld haast niet meer van z'n houtgestookte evenknie te onderscheiden. De vlammen flakkeren net zo lustig en be- drieglijk echt lijkende dennen- appels en houtblokken creeren de juiste entourage. Het grote voordeel van een gashaard is de constante warmte en het ge- bruiksgemak. Geen gesjouw met hout, geen as en geen rommel. Vroeger vooral in trek bij oude- ren in flats, nu echter overal ge- signaleerd: de elektrische haard. Veilig - ook wanneer u vergeet de kachel uit te zetten - en voor al eenvoudig te installeren. Voorzien van een fraaie schouw straalt de elektrische haard niet alleen warmte uit, maar geeft deze ook daadwerkelijk af. Daardoor is hij ook als bijverwar- ming geschikt. Ideaal dus voor de kille herfstdagen die ons bin- nenkort weerte wachten staan. Meer informatie: www.wonen- compleet.nl. Strepen mogen weer!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 18