start Culturele seizoen gaat van DIGITALE F0T0CAMERA pa maasstad m.- SUPER C0MPACTE DIGITALE CAMERA 3.2 MILJOEN PIXELS 2 O BERGWEG 110, ROTTERDAM PodiaProkofjev, kunst en muziek mr- 3.1 MEGAPIXEL Nikon ROTTERDAM - „Het is leuk om te zien hoe de maquettes ge maakt zijn", zegt Edwin Pelser, coordinator marketing communicatie bij het Nederlands Architectuurinstituut. Hij laat trots de zaal zien waar de jubileumtentoonstelling 'Wonen op z'n Rotterdams, stad in maquettes' opgesteld is Het NAi bestaat vijfiten jaar en heeft sinds tien jaar Rotterdam als thuis- haven. Tijd om stil te staan bij hoe alle bouwprojecten begin- nen. Naast uren zwoegen boven de tekentafel moet er ook een maquette gemaakt worden. Mede op basis van dit miniatuur- bouwwerkje zullen projectontwikkelaars en eventueel politici gaan beslissen of al dat moois er komt of niet. ROTTERDAM - Vier week- enden achter elkaar culturele attracties en drie doorlopen- de activiteiten. Zo kort op- gesomd lijkt het niet veel voor te stellen maar de hele maand September is er een hoop te beleven op cultureel gebied in Rotterdam. Zoals het Gergiev festival, het Scapino ballet, R'Uitmarkt en een internationaal break- dance event. En natuurlijk nog veel meer. CENTRUM - De verbou- wing is al twee maanden aan de gang bij het Maritiem Mu seum, maar maandagochtend werd daar de eerste officiele handeling verricht. Door Haddo Meijer, voorzitter van de Raad van Bestuur van Ko ninklijke Nedlloyd N.V. en burgemeester Ivo Opstelten. Samen ondertekenden zij een oorkonde die in een koker gehuld werd gestort door bei- de heren. Onder luid applaus verdween de koker onder het cement en was de officiele start van de Nedlloydzaal een feit. £0* 13 SAMSUNG SUPER-UURTJE 53T- DONDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND TOT 21.00 UUR 00K OP INTERNET V|fWW.C0RRECT.C0M Bij Correct op de Bergweg 110 te Rotterdam vindt u op de begane grond de meest uitgebreide digitale foto/video afdeling van de Randstad. Ook spiegelreflex camera's en APS compact-camera's staan overzichtelijk opgesteld. Meer dan 50 digitale fotocamera's staan demonstratieklaar om vergeleken te worden, op de Bergweg 110 te Rotterdam. Woemdag 3 September 2003 CORRECT DIGITAAL F0T0/VIDE0 r tx51 Rotterdam, stad in maquettes steen en beton? Geen probleem. Haal gauw een frisse neus in Prin- senland. Deze maquette straalt een oase van rust en groen uit. Alle in totaal zestien maquettes zijn het rustig bestuderen meer dan waard. Van Pendrecht tot Mathenesser- plein, alles is met zorg gemaakt. Maar loop niet weg voordat u heeft stilgestaan bij de maquette van de Miillerpier, vrij achteraan. Het meeste moet nog gebouwd wor- den, wat niet wegneemt dat dit een schitterend project is. Als er een plek is waar mensen in de toe- komst niet zullen verdwalen omdat de panden zo op elkaar lijken, dan is het wel bij de Miillerpier. De tentoonstelling Wonen op z'n Rot- terdams beslaat tachtig jaar wo- ningbouw, en is te zien tot en met 16 november. De openingstijden van het NAi zijn dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00, en zondag van 11.00 tot 17.00. Zon- dag gesloten. Daarnaast worden er nog excursies per bus georganiseerd per bus die langs de bekende en minder be- kende flats en woningen gaan. Na- tuurlijk gaan die ook langs bij de zeer bekende kubuswoningen, een unicum destijds bij de oplevering. zat te doen, ook de Internationale Keuze van de Rotterdamse Schouwburg komt op bezoek bij Rotterdams Fabrikaat. Naast Nighttown verrijst een orientaalse tent waarin de Belgische theater- groep FroeFroe 'Love in Babylon* brengt. Dat stuk is tevens de afsluiting van de Internationale Keuze van de Rotterdamse Schouwburg. Die is er voor de derde keer alweer en startle afgelopen dinsdag. Het is de opening van het nieuwe theatersei- zoen waarbij een uitgelezen selec- tie van internationale theaterma- kers te zien is tot en met 21 Sep tember. Maar liefst vijftien theater- programma's zijn te zien in respec- tievelijk de Kleine Zaal, de Grote Zaal en op locatie. En daarvan zijn elf Nederlandse premieres. Ge- noeg redenen om te komen kijken. Het festival voor de nieuwe lette- ren heet GDMW03. Weg met die bleke, mompelende schrijvers voor een lege zaal. Drie avonden nieuwe letteren met optredens van onder andere Wim de Bie, Herman Brusselmans, Eboman, Andre Ma nuel, At the close of every day, Kamagurka& Herr Seele en Christophe Vekeman. Van 25 tot en met 27 September in de Rotter damse Schouwburg. Eind September is het driedaagse festival Jazz International Rotter dam. Tijdens dit festival zal er een heuse premiere zijn van een nieuw ontdekt stuk van de arrangeur Johnny Carisi, uitgevoerd door de Ebony Band. Carisi is onder meer bekend van de compositie 'Isreal' op de fameuze Birth of Cool ses- sies van Miles Davis. Daarnaast treden het Louis Sclavis Quartet, Greetje Bijma Solo, Groove Troo pers, New Miks, Duo Claudia Puntin& Steffeb Schom en Ron Carter 'Foursight' op. Voor meer informatie over het cul- turele seizoen kunt u terecht op de volgende websites: www.septem- berinrotterdam.nl, www.cultuurin- rotterdam.nl, www.rotterdamsfa- brikaat.nl, www.deinternationale- keuze.nl, www.gergievfestival.nl. door Anne-RoseHermer De tentoonstellingsruimte is bete- geld met grijze, vierkante straatste- nen. Het realistisch gehalte wordt verhoogd omdat enkele stenen een tikje los liggen. Op een van de wanden worden doorlopend foto's van de bouwprojecten geprojec- teerd. „Eerst komt de naam van de wijk of het gebouw, vervolgens eentje die laat zien hoe het opgele- verd is, en tot slot een recente fo- to", legt Pelser uit. De maquettes staan goedbe- schermd opgesteld in vitrines, ge- plaatst op zuilen die zijn opge- bouwd met straatstenen, dezelfde die op de grond liggen. Bij de in- gang van de ruimte zijn maquettes te vinden van gebouwen en wijken uit de jaren '30, en aan het einde staat de maquette voor het nieuwe Rotterdamse architectonische hoogstandje, de Miillerpier. Af- hankelijk van de leeftijd van de be- zoekers zullen de getoonde bouw- werken meer of minder herinnerin- gen oproepen. Een tentoonstelling als deze is niet compleet zonder projecten van architect J.J.P. Oud. Hij wordt geeerd met twee ma quettes, namelijk De Kiefhoek en Het Witte Dorp. De ontwerpen zijn podium kort schouders over ophalen. Ook Om- moord ontbreekt niet. Voor deze wijk is stedebouwkundige L. Stam-Beese verantwoordelijk. Ontworpen in de periode 1962— 1970, en uitgevoerd tussen 1970— 1977. Veel mensen vinden het heerlijk wonen in Ommoord. Maar de maquette straalt saaiheid uit, die alleen doorbroken wordt door het groen van de bomen. Het ene blok beton dat zich flatgebouw mag noemen is amper te onderscheiden van het andere. Een uitgestrekte vlakte, waar hoogbouw en laag- bouw elkaar afwisselen. Soms kunnen gebouwen qua kleur in de praktijk afwijken van de ma quette. Bij de paperclip van archi tect C.J.M.Weeber kwamen de toekomstige kleuren goed uit. Dit is niet het geval bij de kubuswo ningen. Die hadden op de maquet te vale tinten, wat absoluut niet overeenkomt met de werkelijk- heid. Wie op zoek is naar Heliport van architect J. Verhoeven, ook be kend als Kabouterdorp in verband met de rode puntdaken, moet goed opletten. Dit bouwproject is inge- deeld bij de maquette met de naam 'Hofdijk'. Eventjes genoeg van Programma OffCorso. Donderdag 11 September student clubnight. Toffe studentenavond met elke week dj's uit het house-, trance- en clubcircuit. 23.00 - 05.00. Entree vijf euro of 2,50 euro bij vertoning van je studentenkaart. Vrijdag 12 September Urban Groovezz 'Be hind the scene'. DJ's: REAL& guest dj's. Voor meer informatie www.elmannaz.com. 23.00-05.00. Zaterdag de dertiende On <ain Hall Kareem Raihani (Panama), Jay Samuel (On Resident), El Casa (El divino). 23.00 - 05.00, entree 12,50 euro.+++Dit weekend is het Shantyfestival. Vijf podia rond de Oude Haven. Er zijn 32 internatio nale Shantykoren uitgenodigd om op zaterdag en zondag op te komen treden.+++Lebbis (Hans Sibbel) van Lebbis& Jansen treedt op zon dag 14 September en maandag 15 September in de Oude Luxor met zijn nieuwe programma Vuur. Dit is zijn derde soloshow. Toegangs- prijzen zijn achttien euro voor de eerste rang en zestien voor de tweede. Reserveren bij de kassa van het Luxor Theater.+++Programma Night- town komende week. Donderdag vier September Latin Affairs (T, C) Aanvang 22.00 uur, toegang vijf euro. Vrijdag Drum Breakz (T). Drum bass met DJ's Rudi, Th'Aqcuisition, Thrasher, Rando mize, Silvahfunk en Osiris. Aan vang 24.00 uur, toegang vijf euro. VR 05.09 Five (G, B) Dance en R &B. Aanvang 22.00 uur, toegang 7,50 euro. Zaterdag en zondag In ternational Breakdance Event (G, B, T). Het IBE is uitgegroeid tot een evenement van internationale allure in de hiphop scene waar naast de vele facetten die de break- dance rijk is ook de hiphop cultuur en lifestyle volop aanbod komen in de programmering. Tweedaags. Aanvang 16.00 uur EUR 17,50 (Passepartout EUR 30,-) ,+++Voordat de nieuwe Now 'n' Wow in november open gaat in de oude Graan Silo maakt party-orga- nisator Ted Langenbach een rond- je langs de muzikale velden als DJ Ted MTC. Zaterdag zes September draait hij in Club Math. Zijn thema is 'Urban ecletism', wat betekent alles door elkaar heen. Jazz, funk, smartlappen en nog meer. Aan vang 21.30 en de toegang is gra tis. De Kubuswoningen, een fenomeen in architectuurland. Foto: Dick Sluijter beiden afkomstig uit de jaren '20 van de vorige eeuw en waren voor die tijd heel bijzonder. Het Witte Dorp moest in 1985 helaas om bouwtechnische reden worden ge- sloopt, maar hier zijn de witte wo ningen met rode daken nog in voile glorie te bewonderen. De Bergpolderflat, opgeleverd in 1934, was destijds het neusje van de zalm. „De negen verdiepingen tellende galerijflat voor arbeiders in de wijk Bergpolder was in de ja ren '30 erg vernieuwend", staat er in de tekst naast de informatieplat- tegrond die iedere bezoeker krijgt. Het is een heus flatgebouw waar de meeste mensen anno 2003 hun Het feest kan beginnen met de R'Uitmarkt op zondag zeven Sep tember. Muziekpordia, theaters, dansgroepen, musea en andere culturele organisaties presenteren zich voor de culturele maand. Er zullen veel premieres en previews op binnen- en buitenpodia zijn. Met cabaret, dans, Breakdance Battles en de Literaire Lounge. Vanaf een uur 's middags barst het feest los en kwart voor zeven 's avonds valt het doek. Een op- merkelijk optreden komt van de top dj's Armin van Buuren, Joost van Bellen en Quinten de Rosa- rio. Zij draaien in de kleinste club van Nederland voor maar vijfitg man. Meer past er niet in de klein ste club van Nederland op het Schouwburgplein. Verder zijn er optredens van Twarres, bekend van de hit "Wer bist du'. En Medicamento bijt het spits af met lekkere Latino klan- ken. Verder is er cabaret met Kas- per van Kooten en treden de win- naars van Camaretten 2003 op. Ruben en Nathan dus. Ook Ernes to, Marcellino en Wilfried Tin kers geven acte de presence. Het levenslied wordt vertolkt in het Oude Luxor door The Lau, be kend van The Scene. En er zijn previews van operastukken in de Kleine Zaal van de Rotterdamse Schouwburg. Een drukke zondag dus. Het tweede weekend staat in het teken van kunst. Op straat welte- R'Uitmarktwas vorigeen feestelijksucces. verstaan tijdens De Wereld van Witte de With. Er is een opblaas- bare beeldenroute. En opvallend werk van de Artoonisten valt te bewonderen, zij zijn kunstenaars die elementen uit het verleden combineren met manga, science- fiction, reclame en strips. Het pro gramma van de deelnemende kunstinstel- lingen dient als uitgangs- punt voor de eerste uitga- ve van Con tainer. Het bookazine laat de culturele rijk- dom zien van De Wereld van Wit te de With. En er is een heus Ru bens Gala Bal. Getooid in zeven- tiende eeuwse kleren kunnen de bezoekers de tentoonstelling 'Ru bens Achilles-serie' bezoeken. Het Rotterdams Philharmonic Gergiev Festival neemt de bezoe kers van vier tot en met zeventien September aan de hand van de Russische componist Sergej Prokfojev mee op reis. Via de roaring twenties in Chicago en de avant-garde in Parijs van Diaghi- lev met zijn Ballet Russe eindigt het festival in de Sovjet Unie van Stalin. Documentaires, films en theatermonologen geven hettijds- beeld weer, waardoor het symfo- nische concert van Prokofjev dat het Rotterdams Philharmonisch Orkest onder leiding van Valery Foto: ArchiefDick Sluijter Gergiev uitvoert nog beter door zal idinken. Het festival Rotterdams Fabrikaat biedt in Nighttown, Rotown en Theater Lantaren/ Venster het beste wat te zien is in Rotterdam en omgeving van negentien tot en met 21 September. Het hele spec trum wordt gespeeld. De Rotter dams Fabri kaat Bigband gaat op vrijdag negentien Sep tember in pre miere in Thea ter Lantaren/ De Venster. De band bestaat naast een ritmesectie en blazers uit een strijkkwartet, een dj en een vj. Verder staat er een optreden op het programma van Keith Caputo, voormalig voorman van Life of Agony. En is er het hele weekend Maritiem museum dankbaar voor schenking Koninklijke Nedlloyd door Maarten Ritman Directeur Schimmelpennick van der Oije opende de bijeenkomst met een fraaie speech. „Alleen het heden heeft gewicht. Leef daarom nu, beleef dit uur." Geleend van dichter Fred Pfeifer, maar daarom niet minder mooi. Kort vertelde hij over de gang van zaken om te ko men tot waar het traject nu is bij de verbouwing van het Maritiem Mu seum. „In november 2001 is beslo- ten tot uitbreiding van het Mariti- tem Museum op kosten van Ned lloyd. In februari 2002 is dit we- reldkundig gemaakt en sedertdien zijn de tekeningen uitgewerkt, ver- gunningen aangevraagd, grond overgedragen, aannemers gevon- den en is de bouwplaats inge- richt." Het verleden werd direct gevolgd door de toekomst. „Dat is de ope ning van de uitbreiding op 18 juni 2004 met de eerste tentoonstelling aan de rederij gewijd, getiteld Schatten van Nedlloyd. Het muse um ziet de uitbreiding als van deze omvang tevens als een nieuwe im- puls voor het museale beleid. In 1986 ging dit gebouw van de hand van Wim Quist open, in 2004 gaan wij in uitgebreider vorm verder. Een uiterst belangrijke collectie is veiliggesteld en een groots gebaar is door Nedlloyd gemaakt." Dat is zeker zo. De collectie be staat uit ruim veertienhonderd voorwerpen zoals schilderijen, zeekaarten en scheepsmodellen. De guile gevers in deze heten de Raad van Bestuur van Koninklijke Nedlloyd N.V. en het Bestuur van de Stichting Pensioenfonds van de Koninklijke Nedlloyd. Om de uit breiding mogelijk te maken in het Museumdirecteur Schimmelpenninck rolt de door burgemeester Opstelten en Haddo Meijer van Nedlloyd ondertekende oorkonde op. Foto: Rob Kamminga Maritiem Museum doneerden bei- de eenmalig 1,4 miljoen euro. Sa men leveren ze ook de mensen die de kunst gaan beheren via de Stichting Kunstbezit Koninklijke Nedlloyd. Maar terug naar het heden, zei ook Schimmelpenninck. ,,Het heden is dat wij tussen de beslissing en de opening in een punt van werk- zaamheden willen markeren. Het zou niet geloofwaardig zijn te zeg- gen dat wij vandaag het slaan van de eerste paal beleven, terwijl men reeds doende is de vloer van de eerste verdieping te storten. De he ren Opstelten en Meijer zullen een oorkonde tekenen, die wordt ge stort in de nieuwbouw." Hij las ook nog de 'plechtige' tekst op en moest er zelf om lachen. „Het lijkt wel een huwelijk." Getekend en gekokerd gingen de heren gezamenlijk naar buiten. En met een flinke porsie geluk. Waar vlak daarvoor de hemel de sluizen had geopend, lachtte de zon de aanwezigen nu toe. Het gat was al voorgeboord, tot opluchting van Opstelten en Meijer. De emmer met cement en de voegschep ston- den al klaar. Twee mannen strak in het pak, zonder eelt op de handen keken elkaar aan. Opstelten: „Ik begin, of nee, jij begint." Meijer: „Weet je wel hoe dat moet?". Rustig begint Opstelten alsnog als eerste te scheppen, met de tekst 'kom over een half uurtje maar te rug'. Al snel lost Meijer hem af met een hoger tempo. Toch gaat het Opstelten niet snel genoeg want hij pakt de emmer met ce ment en kiepert die leeg over het gat. „Dit duurt mij te lang" luid- de de simpele uitleg van de burger- vader. Daarna ging iedereen weer naar binnen om te toasten. En niet alleen de mensen in kostuum proosten op het Maritiem Muse um, de werklui mochten meedrin- ken. Zoals het hoort. MINOLTA D'IMAGEX-20 DIGIALE F0T0CAMERA De dunste 2 megapixel digitale camera ter wereld met inwendige 3x optische zoom van 37-111 mm. Minolta's Cx-Process beeldver- werkingstechnologie zorgt voor briijante beeldweergave. Voorzien van creatieve mogelijkheden voor 9 beelden op 1 foto en voor picture in picture. Op de achterzijde heeft u volledige controle op het 4 cm TFT i& scherm.Afm. 9x7x2 cm. C0RRECTPRIJS Art.nr. 262681 299 OLYMPUS OLYMPUS MJU 300 DIGITALE F0T0CAMERA Digitale camera met 3.8 cm TFT LCD-kleurenmonitor. De jongste technische innovaties in een slank weerbestendig, geheel metalen camerahuis met grootse prestaties en een stijlvol ontwerp. Een 3x optische precisie zoomlens en een hoge kwaliteit CCD met 3,2 miljoen W 01 pixels verzekeren helderheid en scherpte. Afm. 10x5.6x3.4 cm. C0RRECTPRIJS Art.nr. 252747 449 SAMSUNG DIGIMAX 360 DIGITALE F0T0CAMERA 3.2 megapixel camera met een maximale resolutie van 2048x1536 pixels. Het optisch zoombereik is 38-114 mm. 4x digitale zoom. De foto's worden opgeslagen op een Compactflash geheugenkaart.lnd.8MB geheugenkaart. Afm. 11x5.9x4 cm. C0RRECTPRIJS Art.nr. 196808 299 Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. NIKON C00LPIXSQ DIGITALE F0T0CAMERA Voorzien van 3.1 Megapixels. Ultra-moderne Zoom-Nikkor lens met 3x optische zoom. Compleet met 16MB Compact Flash kaart, Lichtnetadapter, Oplaadbare Batterij, USB-kabel, Videokabel, Netsnoer, Nikon View cd-rom en Adobe Photoshop Elements 2 cd-rom a ALLEEN ZATERDAG 6 SEPT. VAN 17.00-18.00 UUR Art.nr. 255343 479 ZONDAG 7 SEPTEMBER r.cnPEND VAN 12.00-17.00UUR WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 23