I f "Li maasstad Naschoolse opvang op Vijfsluizen al met een middag uitgebreid In een dag op de hoogte van het aanbod BOUIVIAN in de Elke drie weken weer een opseven be andere sport Schiedam opent 'CultureelSeizoen' Koopzondag duping meubelen Glascollectie van Het Huis. Zondagsschilders maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM Piny Fiers, manager 'Vijfsluizen' bij de Stichting Kinderopvang Vlaardingen, klinkt superenthou- siast. „De samenwerking tussen de drie organisaties en Vijfslui zen is echt perfect en dat wordt overgedragen op de kinderen. Werkelijk iedereen is enthousiast, vandaar ook dat we er sinds maandag 18 augustus een dag bij hebben gekregen; de maandag- middag. Kijken hoe dat gaat lo- pen." SCHIEDAM - Niet alleen Schiedammers moeten zater- dag 6 September in hun eigen stad zijn; ook mensen uit de regio doen er goed aan die dag door te brengen in bin- nenstad van Schiedam. Tus sen 12.00 en 17.00 uur staan dan bij verschillende culture- le instellingen de deuren wijd open. Er zijn rondleidingen in de musea, theatergezel- schappen houden openbare repetities en ook een filmpje kijken behoort tot de moge- lijkheden. MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO store Enkelvoudig per paar 90,- Multifocaal per paar 200,- ZI en mag g e z i e n worden. Woerisdag 3 September 2003 Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur. Chr. Scholengemeenschap Aqua- marijn, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur: ds. C. Gielen. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur: ds. L. Groenenberg. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur, ds. F.H. Blokhuis en 16.30 uur, ds. F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur en 16.30 uur. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: ds. C. Muller. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, zo 09.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 1)1.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur, ds M. Roos. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds N. van de Want, wo 19.45 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 (10euroct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VPadvertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 400401 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010 4004490 D. Captein(plv.) Telefoon 010 4004485 FOTOGRAFIE: Voornabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur D Door Karin Moerman SCHIEDAM - De naschool se opvang, twee dagen in de week, op Sportpark De Vijf sluizen is met ingang van dit schooljaar uitgebreid met een middag. De sportieve variant van de reguliere na schoolse opvang werd door de Stichting Kinderopvang Vlaardingen, Stichting Kin deropvang Schiedam en Stichting Honki Ponk vorig jaar zomer op de kaart gezet in samenwerking met het sportpark. Op deze locatie wordt nu dus drie dagen middagen per week door kinderen van 8 tot 12 jaar aan alle takken van sport ge- daan. Toen 'Sport en Kinderopvang' in mei vorig jaar gelanceerd werd, was er al een groot aantal 8- tot 12-jarigen dat zieh voor deze vorm van naschoolse opvang had opgegeven. De bedoeling is dat kinderen na schooltijd in plaats van naar de reguliere naschoolse opvang in een kinderdagverblijf naar Sportpark Vijfsluizen ko- men en daar een uurtje sporten. Het aanbod is breed. „Te denken valt aan hockey, voetbal of atle- tiek, maar ook aan zoiets als jong- leren. We willen echt alle takken van sport belichten", vertelt Fiers. Per blok van drie weken krijgen de kinderen 'les' in een bepaalde tak van sport, daarna wordt weer iets geheel anders gekozen. De bedoeling is dat de kinderen uit amnHnniiRRRiHMin Op Vijfsluizen kunnen kinderen nu drie middagen in de week sporten na schooltijd. Het project 'blijvertje'. het aanbod op den duur zelf een keuze kunnen maken waar ze mee verder willen in hun vrije tijd. lijk'zei hij toen in een interview met deze krant, „In de zomer- maanden is iedereen enthousiast. We willen eerst wat donkere maanden meemaken voordat we echte beslissingen gaan nemen en conclusies gaan trekken." Die donkere maanden zijn er dus geweest en het project bleef on- In januari van dit jaar werd het project geevalueerd. De kleine kinderziektes, waarmee elk nieuw project te maken heeft zijn er sindsdien uitgehaald maanden, die het af- drie piekdagen bij de naschoolse opvang, maandag, dinsdag en donderdag, 'gecovered'. Voor de maandagmiddag kunnen kinde ren zich overigens nog wel in- schrijven. „Omdat we op die dag nog maar net zijn gestart, is er nog plek, dus wie zin heeft en nu gebruik maakt van reguliere na schoolse op vang kan zich gelopen jaar zeer koud waren, bleven de kinderen komen. lets waar financieel ma nager A. Badoux vorig jaar nog huiverig voor was. ..Wees eer- nadrukt Fiers. Daarnaast at- tendeert het verminderd goed bezocht. Van daar dat er nu dus weer een mid dag aan toegevoegd is, de maan dag. Met die dag erbij zijn nu de centraal bu reau van de drie organisaties ouders van kin deren van 7,5 al autornatiscb op de mogelijkheid van sporten bij Vijfsluizen. „Iedere ouder met is dus goed bevallen en een Foto Roger van der Kraan een kind van 7,5 krijgt van ons een brief waarin we over het pro ject vertellen en we de mogelij- heid bieden er aan mee te doen." Het gaat hier overigens om een vorm van opvang die zonder ex tra kosten is. „Je betaalt gewoon hetzelfde bedrag als wat je kwijt zou zijn aan de reguliere NSO." Het ook in Schiedam zo succes- volle 'Sport en Kinderopvang' is een landelijk project. Doel is meer kindplaatsen in de na schoolse opvang te creeren de sportverenigingen te vitaliseren en bewegingsarmoede van jonge kinderen tegen te gaan. Want dat die over het algemeen steeds min der bewegen en meer voor de tv en achter de computer hangen is algemeen bekend. Kunstgalerie 300procent aan de Dam 4 exposeert werken van pas afgestudeerde kunstenaars. Ook organiseert de galerie een kunst- quiz waarmee speciale kunstprij- zen zijn te winnen. Artipico aan de Grote Markt 37a/ 39a bevindt zich in Arabische sfe- ren. Onder het genot van Arabi sche lekkernijen zijn werken te be- zichtigen van kunstenaars uit Ma- rokko en de Verenigde Arabische Emiraten. In de Artoteek aan de 's Grave- landseweg 802-806 kunnen bezoe- kers samen met John Blaak een meubel bouwen van K'nex. Daar naast is daar ook de expositie Box 17 met werk van Peter Gerritsen. Op vertoon van een bon - verkrijg- baar bij winkels met een blauwgeel centrum-logo - krijgt iedere bezoe- ker een zwartwit poster van oud- of nieuw-Schiedam. Speciaal voor de opening van het culturele seizoen organiseert X- Change een tangoconcert met Claudia Copier in De Graauwe Hengst aan de Lange Haven 28. Van 16.00 tot 19.00 uur is het ge- nieten van de intense liederen van deze zangeres. De repetitieruimte van Els inc. aan de Singel 8 is open voor het pu- bjiek. Dat kan er kijken naar video- presentaties van het gezelschap en de fototentoonstelling bezoeken van huisfotograaf Ben van Duin. Ook geeft het gezelschap informa- tie over de voorstellingen in het komende theaterseizoen. Filmhuis Schiedam (Nieuwstraat 12) laat de bezoekers gratis een greep doen uit de collectie recente filmposters en tegen een geredu- ceerd tarief een donateurspas aan- schaffen. Die geeft een jaar lang korting op de toegangsprijs. Op het witte doek wordt een vooruitblik gegeven op de films die in Septem ber en oktobar worden vertoond. Galerie EM aan de Lange Haven In de Liduina Basiliek kan worden genoten van het prachtig gerestaureerde interieur. 106 is gespecialiseerd in het tonen van bijzondere mode-ontwerpen. Zaterdag 6 September is er een pre- sentatie van stoffen van Claudy Jongstra. De kleding is ontworpen door Alexander van Slobbe. Het is het hele weekend feest bij Galerie Hofstee aan de Noordvest- singel 77. Zaterdag is iedereen welkom bij een workshop bloem- schikken. Zondag 7 September or ganiseert de galerie, samen met PvdM Theatertechniek, Jan Vayne op het water, van 14.00 tot 17.00 uur speelt de pianist op een ponton op het water. De Noordvestsingel is autovrij. vanaf een terras kan worden genoten van het concert. Galerie Jacques Tange aan de Gro te Markt 6a exposeert nieuwe schilderijen, pastels, tekeningen en meubels. De Grote of St. Janskerk aan de Lange Kerkstraat is van 12.00 tot 16.00 ur geopend. Om 15.00 uur is er een inloopconcert van een half uur. Van 12.00 tot 14.00 uur wor den er rondleidingen gegeven. In- formeer bij de stand van de Vrien- den van de Grote kerk. Het Gedistilleerd Museum aan de Lange Haven 74-76 organiseert van 13.30 tot 15.00 uur speciale rondleidingen over de tentoonstel- ling 'alsof er een engeltje over je tong... het verhaal van cognac'. Tijdens die rondleiding is er aan- dacht voor flessen en affiches. Ook krijgen de bezoekers uitleg in de branderij en een 'proeverij' mag natuurlijk niet ontbreken. Jeugdtheater de Teerstoof aan de Nieuwstraat 12 organiseert een theatrale backstage tour. Daarin kan kennis gemaakt worden met jeugdtheater, de theaterschool en het impressariaat. In de dansstudio geeft speldocente Marielle van der Griendt uitleg over kostuums, at- tributen en decors. Actrice Niekie v.d berg vertelt hoe het is om op de biihne te staan. De Liduina Basiliek aan de Singel 104 is open van 10.30 tot 14.30 uur. Er kan worden genoten van het schitterend gerestaureerde inte rieur en de fraaie kleuren van de gebrandschilderde ramen waarop de geschiedenis van de heilige Li duina is afgebeeld. Bij Radio Schiedam, Korte Haven 5, kan een live radioprogramma worden bijgewoond op het terras van Restaurant Luden. In het Nationaal Cooperatie Muse um aan de Lange Haven 84 kun nen kinderen zich verwonderen over de tijd van vroeger. Een kin- der-etalage, het Ntionaal Coopera- tiespel en een snoepwinkel met oud-Hollands snoep zijn ook de moeite waard. Op begraafplaats De Beukenhof aan de Burgemeester van Haaren- laan 1450 kan, onder begeleiding van een gids, een natuurhistorische rondwandeling worden gemaakt. de wandeling voert langs bijzonde re bomen en graven van bekende Schiedammers. Met een overzichtstentoonstelling blikt Pand Paulus aan de Korte Ha ven 125 vooruit op Open Ateliers dat een weekend later plaatsvindt. Stedelijk Museum Schiedam aan de Hoogstraat 112 staat nog hele- maal in het teken van de tentoon- stelling Cobra: de kleur van vrij- heid. Van 13.00 tot 17.00 uur orga niseert het muzeum rondleidingen en inloopworkshops waar de be zoekers hun eigen Cobra-kunst- werk kunnen maken. Wie interesse heeft in hoeden kan zaterdag binnelopen bij What's up aan de Grote Markt 33. Tegen een kleine vergoeding worden kleurad- viezen gegeven. De Korenbeurs aan de Lange Ha ven 145 is het centrale punt van de foto: Roger van der Kraan Opening van het Cultureel Sei zoen. Vanaf 13.00 uur starten hier ieder uur thematische tours door de Schiedamse binnenstad. SCHIEDAM - Jan Pieters geeft met ingang van dit seizoen schil- derles op de zondag in wijkcen- trum De Erker. Op tien zondagen wil hij er echt de tijd voor nemen: van tien tot vijf uur, met een pauze tussendoor. Kosten zijn tachtig eu ro. De eerste les is gratis, dus ei- genlijk gaat het om elf zondagen. Er kunnen maar tien deelnemers meedoen, die moeten al enige er- varing hebben en het gaat nadruk- kelijk om schilderen. Opgeven bij J. Pieters, tel. 473 12 54. SCHIEDAM - In Schiedam en winkelcentrum De Nieuwe Passa ge is het zondag 7 September weer Koopzondag. De deuren gaan open van 12.00 tot 17.00 uur. En tertainment wordt verzorgd door de Orkestbak van Hieronymus van Capelle. Het parkeren is deze dag natuurlijk gratis. - ^Vieudienst Ri/nm0n^ De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder teest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Stankoverlast in Spijkenisse door storing in rookgasreinigers Vorige week ontving de meldkamer van de DCMR op vier verschillende dagen klachten uit Spijkenisse over een sterke locomotieventucht. Na onderzoek door de uitrukdienst van de meldkamer werd vastgesteld dat Aluminium Chemie (Aluchemie) in Rotterdam-Botfek deze lucht verspreidde. De stankoverlast was het gevolg van storingen in de rookgasreinigers, waardoor tijdelijk meer rookgassen van het productieproces in de lucht kwamen. Aluchemie is bezig met nieuwbouw. In de nieuwe fabrieksha! komt een verbeterd systeem van reinigen van de rookgassen. In de loop van de komende jaren zullen ook de bestaande fabriekshallen met deze nieuwe techniek worden uitgerust. Over een paar jaar zal Aluchemie naar verwachting zonder stankoverlast kunnen produceren. Compostering veroorzaakt stankoverlast in Rozenburg en Maassluis Avram Compostering aan de Torontostraat in de Botlek veroorzaakte op donderdag 28 en vrijdag 29 augustus vooral stankoverlast in Rozenburg en Maassluis. Door de draaiende windrichting ontstond donderdagavond ook stankoverlast in Heenvliet, Geervliet en Abbenbroek. Om stankoverlast te voorkomen gebruikt Avram een ventilatiesysteem in de composteringsloods. Door geplande onderhoudswerkzaamheden kon bet systeem niet op de juiste wijze worden bediend. Hierdoor ontstond de stankoverlast. De DCMR onderzoekt het voorval om stankoverlast in de toekomst te voorkomen. Geluidsoverlast van werkzaamheden Hofplein spoorlijn Vanaf zaterdagavond half tien tot zondagmorgen ontving de meld kamer 24 klachten uit Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Rotterdam over de enorme herrie van heiwerkzaamheden. Het bleek dat de NS ter hoogte van de gemeentegrens Rotterdam en Berkel en Rodenrijs aan de Hofplein spoorlijn werkt. In de week van 18 tot 23 augustus zijn de werkzaamheden in een bewonersbrief aangekondigd. In verband met het stilleggen van het treinverkeer is er vergunning verleend om tot woensdagochtend 3 September dag en nacht te mogen heien. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl. I vision I ft* Comfort heeft vele kanten. Ervaar ze bij de Auping dealer. Auping Match dealer Zondag 7 September open, 10.00 -17.00 uur IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111 U vindt ons aan de N210 Capelle a/d IJssel naast bedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren. Standaard indusief ontspiegeling en beschermende hardingslaag. Alle sterktes, in glas en kunststof. Kortom, de Glascollectie van Het Huis biedt u optimaal kijkcomfort, voor een vaste, scherpe prijs. OP f Ifi HET HUIS RINCK SCHIEDAM - 'S GRAVELANDSEWEG 612 - TEL. (010) 427 02 69 HET HUIS ARGUS SCHIEDAM - ORANJESTRAAT 19, (010) 473 87 00, MAASSLUIS - KONINGSHOEK, (010) 591 90 39, VLAARDINGEN KORTE HOOGSTRAAT 23, (010) 434 84 50

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 3