Een ontmoeting met film, video, muziek en de stad Schiedam ft r Blue Velvet van David Lynch Zaterdag 20 September 2003 Slotfilm van Stad Als Film: Een spannende avond uit in Schiedam. Dat is Stad Als Film. Zwijmelen bij Bollywoodfiln even terug in de tijd met beelden van oud-Schiedam en -Rotterdam, genieten van Har Davids en Buster Keaton en verrast worden door videofilms en videoclips. Stad Als Film lc u zappend door de Schiedamse binnenstad en de filmgeschiedenis wandelen. Op zaterd 20 September zijn er vanaf 20.00 uur op talloze binnen- en buitenlocaties in de historisc binnenstad tientallen films en video's te zien. Muzikanten, orkesten, deejays en veeja begeleiden de beelden die u al wandelend tegenkomt. SCHIE AM! Stad Als Film maakt onderdeel uit van Vier Schiedam in September. Vier Schiedam in September is een initiatief van gemeente Schiedam, afdeling Cultuur i.s.m. Stichting Evenementen Schiedam. Het is het derde evenementen- blok in een reeks van vier. In 2003 volgt nog Wonen in Schiedam. Wijzigingen in het programma voorbehouden. P Museumplein Schiedam, om 23.00 uur Deze moderne klassieker van David Lynch waarmee Stad Als Film wordt afgesloten, toont als geen andere film aan dat onder een willekeurig opgeruimd, fris stadje een broeierige onderwereld schuil kan gaan vol intriges en mysteries Vrijdag 19 September 2003 Stad Als Film presenteert: Films voor Kids i I Films voor Kids Leendertspand Schie 34 van 15.30 tot 21.15 uur De toegang is gratis, maar vol is vol! Zaterdag 20 September Video's in de stad Video's in de stad Binnenstad van Schiedam vanaf20.00 uur Zaterdag 20 September Els inc.: Stad als (rampen)film Zaterdag 20 September Buster Keaton en Harpe Davids Harmonieorkest Harpe Davids en The General van Buster Keaton Oude Sluis om 20.30/21.15 22.00 uur Zaterdag 20 September Films uit den ouden doosch Historisch Schiedam en Rotterdam Films uit den ouden doosch Museumplein vanaf20.00 uur Els inc.: Stad als (rampen)film Voormalig Gemeente Archief, Korte Haven vanaf20.00 uur 1 vterj n/\A/\ Zaterdag 20 septe Bollywood! Bollywoi Bollywood! Bollywood! Vismarkt vanaf20.00 uur Zaterdag 20 septe Animaties in de Korenbe Animaties Korenbeurs Lange Haven 145 vanaf20.00 uur Wij raden u aan zoveel mogelijk gebruik te maken van het openbaar vervoer in verband met beperkte parkeergelegenheid in het centrum. PROG RA MM A O VERZICHT: Vrijdag 19 September 2003 Zaterdag 20 September2003 It 0 Cirkelientje, Kirikou en de heks, Tsatsiki en De gouden voetbal. De eerste dag van Stad Als Film is speciaal geprogram- meerd voor kinderen tussen vier en elf jaar. De kinderfilms worden in het Leendertspand, een oude werkplaats, op een groot scherm vertoond. Geniet van de avonturen van Cirkelientje en haar muizenvriendjes en beleef hoe Kirikou zijn dorp verlost van de heks Karaba, Tsatsiki zijn vader ontmoet en Bandian een stervoetballer wordt. De deuren van Schie 34 staan open van 15.30 tot 21.15 uur en je kunt gewoon binnenlopen wan- neer je wilt. Dwalend door de stegen en historische panden van de binnenstad komt u op de meest onverwachte plaatsen spannende beelden tegen. Videofilms van nationale en internationale videokunstenaars als Magnus Wallin, eddie d en Malou Elshout zijn op verrassende plekken te zien. Samen met het Sandberg Instituut Amsterdam werd een selectie gemaakt van 1-minuten video's. Ook is er een speciaal programma over ongelukken en bijna-ongelukken en wordt zaterdag de tentoonstelling in-motion geopend in pand Paulus. Onder het programmaonderdeel Video's in de stad vallen ook de StalkShow van kunstenares Karen Lancel op Station Schiedam Centrum en de Floatscanner van kunstenaar Flermen Maat die in de Korte Flaven ligt. Op de Korte Flaven in het voormalig Gemeente Archief presenteert theater- groep Els inc. een doorlopende voor- stelling met het thema rampspoed. Drie actrices van het stadsgezelschap spelen rampspoedteksten uit het grootste en mooiste rampentoneelstuk van Neder- landse bodem: Op hoop van zegen van Flerman Heijermans. Genietend van een warm kopje thee en luisterend naar de teksten, ziet u op een videoscherm op film vastgelegde scheepsrampen. Flarmonieorkest Flarpe Davids begeleidt Buster Keaton live bij zijn heldendaden in The General (1927). Op de Oude Sluis zorgt het orkest ervoor dat de sfeer van de stomme film helemaal terug is met voor Stad Als Film gecomponeerde muziek. The General is de beroemdste film van Keaton. Op en top slapstick, ongelofelijke stunts en oog voor historisch detail. Op het plein bij het Stedelijk Museum Schiedam gaat u even terug in de tijd. Fragmenten uit het alledaagse leven van oud-Schiedam en -Rotterdam, de legen- darische wedstrijd Feyenoord-AC Milan en het eerste optreden in Nederland van Cliff Richard and the Shadows passeren de revue. Tientallen amateurbeelden uit het Gemeente Archief Rotterdam zijn tot een fraaie montage gemaakt, die een prachtig beeld geeft van het oude Schiedam en Rotterdam van de jaren twintig tot de jaren zestig. L in September Op deze pagina zijn de volgende afbeeldingen gebruikt: Kirikou en de heks, Michel Ocelot <1998); Dearraindrop Videos, Dearraindrop (2001); Ode to the Video Ape, TV Sheriff and the Trail Buddies (2001); Devdas, Sanjay Leela Bansali (2002); Slaapproblemen, Mieke Driessen (2002); M. Sicram, Maarten de With Niek Castricum (2000). Een avond smullen, zwijmelen en genieten van Indiase beelden, klanken en dynamiek. Bollywood! Bollywood! toont de mooiste delen van verschillende beroemde Bollywoodfilms. Beleef mee hoe liefde in Devdas op de proef wordt gesteld, hoe cricket een bevolking redt in Lagaan en dat misdaad niet loont in Sholay. Naast uitgebreide fragmenten uit deze Bollywoodtoppers, mixt het VJ- collectief Urbi et Orbi muziek en beeld door elkaar op de Vismarkt. Speciaal voor Stad Als Film zijn er in de Korenbeurs mooie, gekke en vreemde films te zien van jonge animatiefilmers. Een dag maken animatiefilms van onder andere Jonas Geirnaert, Simone Lecca en Mieke Driessen deel uit van Omhoog. Omhoog is de tentoonstelling die het werk toont van twaalf veelbelovende vormgevers die zijn genomineerd voor de Zuid-Flollandse Vormgevingsprijs 2003. Films voor Kids, Leendertspand, Schie 34, van 15.30tot21.15uur Stad Als Film Programmaonderdelen vinden plaats vanaf 20.00 uur (tenzij anders aihgegt ven) Buster Keaton en Harpe Davids Oude Sluis, 20.30/21.15/22.00 uur Bollywood! Bollywood! Vismarkt Films uit den ouden doosch Museumplein Video's in de stad Lange en Korte Haven in-motion 0 pand Paulus, Korte Haven 125 StalkShow Station Schiedam Centrum, Vanaf 18.(56 j u Floatscanner Opstap Korte Haven o Cinema CoBrA Stedelijk Museum Schiedam, Hoocjstraat 112 Animaties Korenbeurs, Lange Haven 145 Els inc.: Stad als (rampen)film Voormalig Gemeente Archief, Korte Haven Slotfilm: Blue Velvet (David Lynch) Museumplein, 23.00 uur

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 10