September 2003 Ik ft I 0 w A 0 m DIS De schoonheid van de eenvoud Spelen met licht De internationale allure van Chivasso m trends tips ideeen design doe-het-zelf tuinieren accessoires verlichting Dekbedden zijn niet meer weg te denken uit onze slaapkamer. Maar liefst negen van de tien Nederlanders slapen onder een dekbed. Toch is lang niet iedereen tevreden over zijn dekbed. Te warm, te koud, te dik, te dun, te licht, te zwaar, te smal of te kort. Ook aan een dekbed kan nogal wat mankeren. Sinds DIS is dit niet meer nodig. Dit Dekbed Informatie Systeem vertelt namelijk tot in detail wat voor dekbed je in handen hebt. Zo kun je het dekbed kiezen dat het best past bij je slaapgewoontes en wensen. Dat is een rustgevende gedachte. Veel mensen slapen nu minder goed dan zou kunnen. Hoe vind je nu het perfecte dekbed? Alle dekbedden lijken immers op elkaar. Juist daarom heeft de Stichting Promotie Dekbedden samen met de Consumentenbond een uniforme en objectieve kwa I ite itssta ndaa rd voor dekbedden ontwikkeld: DIS. Op het DIS-etiket staat de belangrijkste informatie over het dekbed vermeld. Het Dis label hangt al aan veel dekbedden. Een nieuw dekbed uitzoeken vergt de nodige aandacht. DIS biedt alle houvast die je daarbij nodig hebt. En dan heb je ook een dekbed in huis waar je de komende jaren plezier van hebt; nacht in, nacht uit! Het is na een dag hard werken een feest om thuis te komen als je beschikt over een zitmeubel als de Lima of de Nika van Montis. Schoenen uit en zitten, hangen of liggen; genietend van het weldadige comfort dat deze zitmeubelen bieden. Het stijlvolle design van de ontwerpers van Montis geven de woonkamer een allure die je niet vaak ziet. Neem de Lima. Een zitmeubel met een haakse en rechte buitenzijde; dat is de basis van Lima. De belijning van de stiknaden benadrukt het blokvormige volume van de rug, zit en armen. Door de perfecte verhoudingen wordt rust in het interieur gebracht. Aan de binnenzijde van Lima overheersen de ronde vormen die een weldadig comfort geven om te zitten of tegenaan te leunen. Lima is leverbaar als 2,5 zits, 3 zits, 2 zits met een arm, 3zits met een arm en als poef. Het zitsysteem biedt dan ook veel mogelijkheden om te combineren. Zo kan een voor iedere woonkamer perfect zitmeubel worden gecreerd. De Nika is ook al zo'n topmodel van Montis. De Nika is een bank die zit als een luie stoel. Nika biedt het ultieme comfort van een hoge rug met steun voor je hoofd, waartegen je heerlijk kunt ontspannen en toch heeft de Nika een ranke vorm. Het volume van de Nika is bewust gering gehouden. Daardoor is deze bank ook in een kleine woonkamer niet te dominant aanwezig. De Nika beschikt over een rank onderstel waardoor hij een soort in de ruimte lijkt te zweven. Een aanwinst voor ieder interieur. Meer informatie op www.montis.nl. Een enkele bloem in een een- voudige vaas geeft soms veel meer decoratieve uitstraling dan een groot en duur boeket van veel bloemen. In de woon- decoratie zet het minimalisme als trend zich door; maar op een gezellige, minder strakke, persoonlijke wijze. Na een drukke, hectische (werk)dag en stressen in de file willen we thuis tot rust komen. We heb- ben genoeg van alle overbodi- ge ornamenten en kiezen voor een interieur dat eenvoud en harmonie uitstraalt. Zoals bij deze vaas. De eenvoudige ba- sisvorm en de eigen neutrale kleur van het materiaal wor den door de strakke ordening nog eens versterkt. De vazen zijn verkrijgbaar in diverse ma- ten en soorten (eenvaks- en drievaksmodellen). Spelen met licht en vorm, schuiven met brandende yin- yang vormen. Het wordt weer najaar. Tijd dus om met de ro- mantische warmte van kaars- licht de naderende kou nog even buiten het huis te hou- den. Waxinelichtjes nemen daarbij in steeds meer huishou- dens een grote plaats in. Er zijn waxinelichthouders in vele vor men, maten en materialen. Zo als deze vierkante waxinelicht- houder van negen bij negen centimeter. Hij bestaat uit een holle en een bolle aluminium- helft. Twee tegenpolen die sa- mensmelten (figuurlijk dan) tot een geheel. Niet in gebruik kunnen de helften worden op- gestapeld zodat er een kubus ontstaat van negen centimeter hoog. In gebruik met branden de waxinelichtjes laten de yin en yangvorm zich eindeloos combineren. De waxinelichten voor deze houder zijn extra groot (doorsnede zes centime ter). Richard Schutte en zijn vrouw Ellen Steentjes hebben de afgelopen jaren de markt veroverd met Chivasso; een bedrijf dat zich toelegt op het ontwerpen en op de markt brengen van gordijn- en meubelstoffen. Chivasso is synoniem aan jeugdige, trendy designs met een speels karakter. Dat is dan ook zeker terug te vinden in de nieuwe herfstcollectie. Romantiek is het sleutelwoord. Het minimalisme van de afgelopen jaren is voorbij. De herfstcollectie bestaat naast een aantal unistoffen (linnen en katoen) vooral ook uit veel ruit- en streepstoffen. Vrolijke rood- en blauwtinten geven de collectie een sportief uiterlijk. Ook semitransparante stoffen doen het dit najaar goed. De matheid van het linnen wordt veelal gemixt met glanzende garens waardoor een aprt effect ontstaat. Chivasso komt dit najaar ook met vier printstoffen (paisley, bloem, all- over en een streepdesign, bedrukt op gekleurd linnen. Alle stoffen kenmerken zich door een hoge aaibaarheid. Oude elementen gaan samen met moderne aspecten, simpel en sober maar ook elegant en geraffineerd. De stoffen van Chivasso kenmerken zich door een combinatie van eenvoud en luxe. Meer informatie: www.chivasso.com. mwmmm Lima verenigt stijl metzitcomfort mP7 Jeugdig en Trendy .1

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 15