4 L2 maasstad Kinderen vogelvrij op straat voor schoolwoningen in Sveaparken m Schiedam in de ban van beeld en geluid Vier Linden wiik H m ^alkatt grill MEUBEL O UTLE 'Het is wachten op een ongeluk, zo simpel is het' Stad als film Griekse avond maasstad maasstad kerk weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Een paar keer is het al 'bijna raak' ge- weest. Staat er een vracht- wagen met aanhanger in de straat die, tevergeefs, een poging doet te keren. Net op het moment dat de chauffeur besluit dan maar achteruit te steken, probeert een kleuter onder de vrachtwagen door te piepen. Het is maar een van de vele gevaarlijke voorvalien die zich de laat- ste tijd hebben voorgedaan op de weg tussen basis- school De Vlinder en de aan de andere zijde gelegen schoolwoningen van Vlin der en Violier in Sveapar ken. De directie en ouder- raad van de school hebben inmiddels brieven naar de gemeente gestuurd om de verkeerssituatie rond de schoolwoningen op de agenda te krijgen. SCHIEDAM - De binnenstad van Schiedam dient vrijdag 19 en zaterdag 20 September als decor voor de cinema. Op diverse locaties zijn films te zien; binnen en buiten, in kleur en zwart wit. Allerlei thema's komen aan bod. De jaren vijftig, de stomme film, de Indiase cinema, histori- sche films van Schiedam en Rotterdam bijvoorbeeld. De vrijdag staat geheel in het te- ken van de kinderfilm. SCHIEDAM - Berichten voor de rubriek Kort Nieuws kunnen worden gestuurd aan de redactie van Maasstad, Postbus 1685, 3000 BR in Rotterdam. Faxen kan ook: het juiste nummer hiervoor is: (010) 4004 366. Berichten voor de krant van woensdag moeten uiterlijk de maandag ervoor binnen zijn. ZOS-radio Jongerenkerk Graauwe hengst De Wissel MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Wonen Slapen Grijp nu uw kans tlm 30 September Kortingen van 30 tot 70% Direct meenemen Woensdag 17 September 2003 Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur: gesloten. Chr. Scholengemeenschap Aqua- marijn, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur: ds. P.J. Rrijgsman. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur: ds. D.J. van Eckeveld. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur: gesloten Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur: gesloten. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur: ds W.R. van Wieren, ds. J. van de Peppel, J.J. Bol en mw. Bos (Kerk- enzondag). Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur: ds. L.G. Bos en G. de Lang. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur: dhr. T. van der Meer. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur, ds. F.H. Blokhuis en 16.30 uur, ds. P.A. Strating. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur en 16.30 uur: ds. W. van Sor- ge- Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: ds. J. Klijnsma. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, zo 09.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur, prof.dr E.H. Cossee. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds N. van de Want, wo 19.45 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 (10 euroct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 0610921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 400401 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010 4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010 4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur xq52 Door Karin Moerman In de zomervakantie is de defini- tieve weg aangelegd tussen het hoofdgebouw van De Vlinder, waarin ook kinderdagverblijf Yggdrasil gehuisvest is, en de schoolwoningen. Een weg, die te- vens de ontsluiting is voor de er- achter gelegen wijk Sveaholm met ruim tweehonderd woningen. Voor de directie, maar ook voor de ouders en leerlingen van de school was het wel even slikken toen ze het resultaat gepresen- teerd kregen. Een straat met aan de ene kant enkele parkeerhaven- tjes en aan de andere kant niet meer dan wat grasplaten, waar met de tijd graszaad op aan moet slaan. Een straat zonder stoep dus, terwijl de schoolwoningen inmiddels bevolkt worden door drie groepen drie en twee groepen vier van De Vlinder en enkele groepen van De Violier. Zodra die hun schoolwoningen uitlopen staan ze dus direct op straat. Een Even oversteken naar het hoofdgebouw is een heel avontuur voor de kinderen van de schoolwoningen. Maar hopen dat er niet al te veel verkeer langskomt. Foto Roger van derKraan drukke straat, zo is inmiddels ge- bleken. Ook met de moeders die de kin deren op komen halen is in het ontwerp geen rekening gehou- den. Ook voor hen is er geen stoep beschikbaar, zodat ze of in de parkeerhavens moeten staan of op een piepklein terras dat de en tree van het kinderdagverblijf vormt. Maar omdat dat ook weer een van de toe- gangen tot het school- plein van De Vlinder is, zorgt een te voile entree weer voor irritatie bij ou ders die hier door moeten om hun kleuter op te halen. Wil van der Hart, directeur van r.k. basisschool De Vlinder gaf de afgelopen week in een nieuws- brief aan de ouders al aan weer een brief naar de gemeente te hebben gestuurd waarin de zor- gen uiteen zijn gezet. „Zolang er al bouwplannen zijn, is de situatie besproken", legt hij uit. „Wij vinden dat de gemeente snel actie moet ondernemen. Helemaal om dat de ouders die hun kinderen op komen halen nu eigenlijk hele- maal nergens kunnen staan. Een idee dat we hebben neergelegd is dat van een parkeerverbod voor overdag voor de nieuwe parkeer havens. Mensen die 's avonds naar Fitland gaan kunnen daar dan prima hun auto kwijt, maar overdag kunnen onze moeders daar dan staan." Maar als je Van der Hart diep in zijn hart zou kijken, dan zou hij het liefste zien dat de weg hele maal opgebroken zou worden en bij het schoolplein getrokken zou worden. „In onze optiek zou je die ontsluitingsweg het beste om Fitland heen kunnen leggen. Dus vanaf de flat de andere kant van De Violier op. Daar heeft bijna niemand er last van." De directeuren van beide ba- sisscholen hebben ovetigens al vaker bij de gemeente aan de bel getrokken over onveilige ver- keerssituaties bij de scholen. Aan de voorkant van de gebouwen loopt immers de Slimme Wate ring, een van de drukste wegen van Schiedam. Het resultaat dat daar mede door acties vanuit de scholen bereikt is zijn de aanleg van drempels, hekken op de weg en matrixborden. „Af en toe komt de politie ook wel kijken", zegt Van der Hart, „En die bekeurt dan wat, maar dan komen ze een hele tijd weer niet en is het effect weg. Het zijn nu overigens over het algemeen ook geen ouders meer, die primair voor verkeers- overlast zorgen, dat is wel een tijdje zo geweest. Het zijn bij de schoolwoningen nu gewoon be- woners die's ochtends naar hun werk moeten en geen andere kant opkunnen dan door die straat. Het is nu gewoon wachten op een on geluk, zo simpel is het." Ook de ouderraad van de school gaat stappen ondernemen, al heeft de directie ze wel op het hart gedrukt eerst de legale weg te bewande- len. „Kaart het aan, hebben we gezegd, schrijf eerst brieven. Met meteen acties jaag je iedereen te- gen je in het harnas. Maar als dit langer blijft duren, zullen ook wij niet aan acties ontkomen, want zo kan het in ieder geval niet lan ger." Kees Rijke, plaatsvervangend hoofd bij de afdeling Ruimtelijke Ordening en Verkeer van de ge meente, zegt de kwestie op te zul len nemen met de firma Midgard, omdat dat de ontwikkelaar is van het openbaar gebied in Sveapar ken. „De gemeente toetst wel wat Midgard heeft uitgevoerd, maar in eerste instantie gaan zij over de invulling en inrichting van het ge bied. We zullen aan de verkeers- kundigen daar een mening vragen over de situatie bij de scholen. Het is nu eenmaal zo dat het openbaar gebied in Sveaparken op 'vlak niveau' is aangelegd. Dat wil zeggen dat auto's, fietsers en voetgangers over dezelfde weg moeten, maar mocht dat ech- te problemen opleveren dan moet daar naar gekeken worden." Het resultaat van het overleg met Midgard hoopt Rijke binnen twee a drie weken aan de scholen mee te kunnen delen. Bollywood! Bollywood! De Indiase film speelt een hoofdrol tijdens Stad als Film. Schiedam let op de kleintjes. Stad als film heeft er een dag bij. Die dag wordt geweid aan de kinder- film. Van 15.00 tot 21.00 uur kun nen kinderen (maar ook hun ou ders en andere liefhebbers van kin- derfilms) terecht in het Leenderts- pand aan de Schie 34. De deuren staan zes uur lang open dus ieder een kan binnenlopen op een mo ment dat het hem uitkomt. Er staan bijzonder films op het programma. Kirikou en de heks bijvoorbeeld voor kinderen vanaf vijf jaar. En Tsatsiki 2. Tsatsiki's vriendinnetje Maria maakt het uit en hij krijgt ook nog ruzie met zijn beste vriend Per. Dan lijkt ook nog zijn vakan- tie naar griekenland de mist in te gaan omdat zijn moeder moet op- treden met haar rockband. Geluk- kig gaat zijn opa mee en wordt het een geweldige vakantie. Ook De Gouden Voetbal is een film die het bekijken meer dan de moeite waard is. Zaterdag is er een veelzijdig film-, video- en muziekaanbod op diver se locaties. Zeker de moeite waard is een kijkje bij de film The Gene ral van Buster Keaton, te zien bij de Oude Sluis vanaf 20.00 uur. Harpe Davids zal deze stomme film met speciaal gecomponeerde muziek begeleiden. The General is de beroemdste film van Buster Keaton die altijd brave, hardwer- kende nobodies speelt die door stom toeval heldendaden verrich- ten. Zo ook in The General. In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112 komen de jaren vijftig weer tot leven in Cinema Cobra. Daar wordt onder meer 'De Werkelijkheid van Karel Appel vertoond; een film van Jan Vrij- man uit 1962. Bovendien draaien daar klassiekers uit de jaren vijftig als Ascenseur pour l'echefaud met Jeanne Moreau en Le Mepris met Brigitte Bardot vertoond. De film- beelden worden live begeleid door opzwepende jaren vijftig bebop- jazz. Op de hoek van de korte en lange haven presenteert theatergroep Els Inc. een doorlopende voorstelling met het thema rampspoed. Drie ac- trices spelen rmapspoedteksten uit het grootste en mooiste rampento- neelstuk dat nederland kent: Op hoop van zegen van Herman Heij- ermans Luisterend naar de teksten zien de bezoekers op een video- scherm beelden van scheepsram- pen. De echte ramp moet nog ko men. Op de Vismarkt kan een avond lang worden genoten van produc- ten uit de grootste filmindustri ter wereld: Bollywood oftewel de In diase Cinema. Bollywood! Bolly wood! toont de mooiste delen van verschillende Bollywoodfilms. Tussen de fragmenten door mixen deejays en veejays van Urbi et Or- bi in het kader van het cross-over project X-Change muziek een beeld door elkaar heen en aan el- kaar vast. Dat levert een spel tus sen geluid en beeld op dat van de eerste tot de laatste minuut zal boeien. Op het Mueumplein zullen zater dag historische films worden ge- draaid. Het leven in Schiedam en Rotterdam wordt in beeld gebracht vanaf de jaren twintig tot in de ja ren zestig. Peter Scholten heeft al lerlei fragmenten aan elkaar ge- monteerd zodat een film van een uur lang ontstaat, De film wordt begeleid door live muziek. Onder de noemer Superkort wor den op diverse plekken in de Schiedamse binnenstad videofilms van nationale en intemationale vi- deokunstenaars vertoond. Super kort zijn de video's van exact een minuut.Ze stellend e snelheid van het oog en de geest op de proef. In de Korenbeurs zijn tenslotte al lerlei animatiefilms te zien. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker wordt vrijdag 4 oktober een Griekse avond georganiseerd. Het wijkcentrum aan de Jan van Ave- nesstraat is die avond omgetoverd in Griekse ambiance. Ook wordt er een variatie aan Griekse hapjes ge- serveerd. De avond begint om 20.00 uur en eindigt om 23.00 uur. De entree is 2.50 euro (inclusief hapjes). Kaartverkoop aan de ba- lie. SCHIEDAM - Bij ZOS-radio kan donderdag geluisterd worden naar het programma 'Het Sterrenbos', het informatieve programma met Schiedams nieuws en activiteiten en veel muziek. Dit programma is thuis te beluisteren via het Schie damse kabelnet 91.5 fm van 20.00 tot 22.00 uur. Verder kan er 24 uur per dag op hetzelfde kanaal geluis terd worden naar lichte muziek. Wie een verzoekplaat wil aanvra- gen of iemand de groeten wil doen kan bellen met de studio, tel. 426 00 00. SCHIEDAM - Elke derde zondag van de maand vindt er een inter- kerkelijke jongerendienst plaats in de Rank aan de Schiedamseweg 22. Jongeren, in de leeftijd van 16 tot en met 25 jaar,zijn met elkaar met het geloof bezig en wat dat voor hen betekent. Jongeren die wel wat meer over het christelijk geloof willen weten zijn hier ook welkom. Na een zomerstop van twee maanden is SMS op zondag 21 September weer helemaal terug. Met deze keer een spreker van 19 jaar, de band A-life en er zal ook weer een sketch opgevoerd wor den. Aanvang is 19.30 uur. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst treedt donderdag 18 September de Jan Visser-Band op, een Schiedamse formatie. Vrij dag 19 September is hier een pun- kabilly-feest met medewerking van Phantom Rockers (met band- leden uit Groot Brittannie en Duitsland) en Southern Way. Za terdag 20 September treedt Su- perfloor op. Deze band is zo'n zes jaar geleden begonnen als bluesco- verbandje in de omgeving van Arnhem. Inmiddels is de formatie uitgegroeid tot een veelbelovende bluesrock-act waar de landelijke muziekpers zich zeer positief over uitlaat. SCHIEDAM - Inloophuis De Wis sel is na een korte vakantieperiode al een paar weken geopend. De Wissel is een project van de ker- ken, die zijn aangesloten bij de Raad van Kerken in Schiedam. Doel is bezoekers een plek aan te bieden voor een gesprek, bezin- ning, informatie of wat te lezen. De Wissel is geopend op dinsdag-, donderdag- en vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Regelmatig worden gastvrouwen en gastheren gevraagd om het huidige team te versterken, zodat de openingstij- den kunnen worden uitgebreid. Wie dat wil kan eens een kijkje ko men nemen in De Wissel. Inlich- tingen bij L.C.Kraan, tel. 273 48 63. westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Jloegnalabisrli restaurant lunrlj - terras - Inner Sfeervol restaurant voor o.a.: a la carte, buffetten, recepties, bruiloften en bedrijfsfeesten! Ook voor meeneemmaaltijden. Capaciteit tot 70personen. Broersveld 178-180 3111 LLSchiedahi Tel. 010-4262615 Fax 010-4267607 Mobiel 06-51107452 De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Weersomstandigheden van invloed op stankoverlast In de vroege ochtend van maandag 8 September ontving de meldkamer van de DCMR acht klachten over stank van olie. De klachten kwamen voornamelijk uit Maassluis, een enkele uit Vlaardingen en Schiedam. De uitrukdienst van de meldkamer heeft de klachten onderzocht, maar kon de bron van overlast niet achterhalen. Door het windstille weer met relatief hoge nachttemperatuur en hoge luchtvochtigheid, bteven de rookgassen van de chemische industrie hangen. Dinsdagavond kwamen er tussen acht en ben uur negen klachten uit Vlaardingen bij de meldkamer binnen. Sewoners kiaagden over olie-, brand- en chemische lucht. Ook hier werd na onderzoek de bron van overlast niet achterhaald. Stankklachten worden bij de meldkamer op de kaart van het Rijnmondgebied aangegeven. Aan de hand van windrichting en wind- snelheid wordt bepaald door welke bronnen de klachten mogelijk veroorzaakt zijn. Met deze informatie gaat de uitrukdienst van de meld kamer op onderzoek uit. Als de oorzaak van de klachten is gevonden, worden samen met betrokken bedrijven maatregelen getroffen om meer klachten te voorkomen. Als de oorzaak niet gevonden is, krijgen de bedrijven op bedrijfsterreinen waar de bron van overlast ligt, een fax met het verzoek een nader onderzoek in te stellen en de resultaten van dit onderzoek naar de meldkamer terug te koppelen. Brand bij handelsveem oorzaak stankoverlast Bij Handelsveem Steinweg in Rotterdam stond vrijdagmorgen 12 September een metalen opslagloods met diverse goederen in brand. Elf inwoners uit Rotterdam belden de meldkamer over brandlucht. Ook waren er inwoners ongerust over hun veiligheid. Om elf uur gaf de brandweer het sein brand meester. Medewerkers van de DCMR hebben na de brand onderzocht of de goederen volgens de vergunning stonden opgeslagen. Een eerste onderzoek wees uit dat er geen gevaarlijke stoffen aanwezig waren. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl. Duizenden m- eigentijdse interieurs. Levering rechtstreeks aan consument. vraag naar de voorwaarden) www.vierlinden.nl Bel voor onze ruime openingstijden. Rotterdam Strickledeweg 120 Spaanse Polder, direct aan de A20 Tel. 010-415 80 43 Gratis parkeergelegenheid Woonboulevard-Breda Kruisvoort 88 Tel.: 076-5300837 Rotterdam-Zuid Stadionweg 45 naast de Kuip (aan de rotonde) Tel. 010-483 77 22

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 3