imti Het A bruist BOUMAIXI maasstad :r< Kinderboekenweek metspeciale feestvoorstelling Informatie over hoofdpijn/migraine, leerproblemen en dyslexie Ema meubelen speciale Minpins Gemeente begint met aanleg drempels binnenstad maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Een wereld- premiere in Schiedam. Don- derdag zal muziekvereni- ging St. Radboud uit Kethel een speciaal voor de kinder boekenweek gecomponeerd muziekstuk ten gehore bren- gen in het Theater a.d. Schie. Een muzikaal verhaal naar een spannend verhaal van de beroemde Engelse schrijver Roald Dahl. Het kinderfeest in het theater wordt georganiseerd door boekhandel Van Leeuwen en de Openbare Bibliotheek. Naast Radboud zal donder- dagavond ook kinderboe- kenschrijver Guus Kuijer voorlezen en worden er fragmenten getoond van zijn verfilmde boek "Polle- ke\ ui; ■d. Zondag 5 oktober open, 12.00 -17.00 uur www.nieuwekozijnen.info Tel. 010-232 7010 SCHIEDAM - Berichten voor de rubriek Kort Nieuws kunnen worden gestuurd aan de redactie van Maasstad, Postbus 1685, 3000 BR in Rotterdam. Faxen kan ook: het juiste nummer hiervoor is: (010) 4004 366. Berichten voor de krant van woensdag moeten uiterlijk de maandag ervoor binnen zijn. Graauwe Hengst Koffie-ochtend CDA-vrouwen REGIO - De regio Rijnmond telt vele bedrijven, waarvan een aantal zich met industriele productie bezig houdt. Als er iets mis gaat, volgen doorgaans klachten van omwonenden bij de milieudienst DCMR. Toch ontstaat contact tussen bewoners en bedrijven niet alleen maar door negatieve aanleidingen. Een aantal groepen burgers, zogenaamde burgerplatforms, bezoekt regelmatig bedrijven, waarbij open en eerlijk over de produc tie en eventuele incidenten wordt gepraat. De deelnemende be drijven hebben namelijk ook belang bij een goede verstand- houding met hun buren. MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO ±2 Woensdag 1 oktober 2003 Harmonie Radboud brengt sprookje tot muzikaal leven Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur: ds. W. de Vegt. Chr. Scholengemeenschap Aqua- marijn, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur: ds. G.C. Kunz. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur: ds. A. Voets. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur, ds. A.J. Lamping. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur: ds J.J.A. v.d. Peppel. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur: ds L.G. Bos. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur: ds. W.R. van Wie- ren. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur: pas tor B. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur, ds. F.H. Blokhuis en 16.30 uur, ds. F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur en 16.30 uur: ds. W. van Sor- ge- Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: drs. G. Scholten. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, zo 09.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds N. van de Want, wo 19.45 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 {10euroct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOOROIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 0104004391 of 0610920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdlnsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 0104004366 K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010400401 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010 4004490 D. Captein(plv.) Telefoon 010 4004485 FOTOGRAFIE: Voornabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de tnhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur Door Frank Willemse Het thema van de kinderboeken week (van 1 tot 11 oktober) is dit jaar 'Diep in het bos'. Een span nend, maar ook leuk thema; denk maar aan Ko de Boswachter of aan Robin Hood. Voor de Bieb een mooie aanleiding om in Schiedam met dit thema een een- malige voorstelling te maken. Met medewerking van blaasor- kest Sint Radboud die opdracht gaf aan een bevriend componist om toepasselijke muziek te com- poneren. Want het verhaal van Roald Dahl, de Minpins, is zo nog spannender. Als voorlezer is een bekende Schiedammer aange- trokken. Rob van Klaarwater is (amateur-) toneelspeler en met zijn mooie stem zal hij Minpins voordragen. Best wel moei- lijk", vertelt hij „het verhaal goed en duidelijk voorlezen en de muziek volgen. Je moet precies bij de muziek blijven", zegt Rob die in het dagelijks leven eigenaar is van jenevercafe 't Spul aan de Hoogstraat. Moeilijk om- dat hij de diri- gent moet vol gen en niet te vroeg of te laat mag inzetten. Het is een nieuw, modern muziekstuk ge- worden: goed geschreven ook. Een wereldpremierc dus van een bestaand verhaal met nieuwe mu ziek. Componist Mark Kuijpers komt uit Gemert in Noord Brabant. Hij is ook arrangeur en muziekleider bij orkesten. Hij kent de Schie- damse harmonie van een van haar Promsconcerten. Hij speelde ook 'toetsen' op de laatste, zeer suc- cesvolle muziekavonden die in het nut van een dergelijke organi- satie in te zien. Wat doen deze groepen? Een goed voorbeeld wordt gegeven door de Klankbordgroep Rozenburg. De groep werd in 1996 opgericht en houdt sindsdien onder het voorzit- terschap van burgemeester De Sut ter openbare bijeenkomsten. Daar- bij kan over een bepaald thema worden gediscussieerd, maar soms gaat de groep ook op bezoek bij een bedrijf. Het laatste bezoek van de Klank bordgroep Rozenburg leidde in September naar Akzo Nobel, in het Botlekgebied. Een voile toerbus geeft aan dat de interesse voor een dergelijk bezoek groot is. Het pro- gramma blijkt veelomvattend. Ak zo Nobel, zelf overigens geen lid van de klankbordgroep, geeft een uitgebreide presentatie over haar eigen fabriek. Het accent ligt op het rampenbestrijdingsplan en wat er door het bedrijf wordt onderno- men om incidenten te voorkomen. De bewoners uit de Klankbord groep Rozenburg laten de informa- tie over zich heen komen, maar zijn niet zonder kritische vragen en opmerkingen. „Chloor staat op de zwarte lijst", zegt een bewoner en stelt de chloortransporten per trein door het gebied aan de orde. Akzo Nobel werkt mee aan het inperken van die transporten, maar mag bij uitzonderingsgevallen nog steeds 10.000 ton chloor per trein door Nederland vervoeren. „Alleen als het niet anders kan. Wij willen er ook vanafaldus een woordvoer- der van het bedrijf. „We hebben een minimalisatieplicht en ik denk dat we die 10.000 ton bij lange na niet gaan vervoeren." Ook andere bedrijven krijgen bij Akzo Nobel de gelegenheid om de klankbordgroep te informeren over hun bedrijfsvoering. Het bedrijf Vopak komt nog eens terug op de oorzaak van het grote stankinci- dent op 16 januari, toen een op- slagtank door een drukgolf binnen- in de tank omver werd geblazen. Die oorzaak bleek slechts een nie- tig buisje van 10 centimeter lang, dat niet tegen de ontstane druk be- stand was. „De methode om te tes- ten was niet goed en we hebben nu een nieuwe methode." AVR is het bedrijf, dat mag verkla- ren waarom er dit jaar twee ammo- niaklekkages plaatsvonden. Wat opvalt, is dat alle bedrijven zeer openlijk toegeven wat er misging, en aangeven wat er inmiddels is gebeurd om herhaling van derge lijke incidenten te voorkomen. „Het is fantastisch dat de bedrijven zo open zijn", meent een van de aanwezigen. Ook burgemeester De Sutter bedankt aan het eind van de avond de ondernemingen voor de getoonde openheid. Juist die openheid is de kern van het succes van de burgerplatforms. Er kunnen vragen worden gesteld en kritische opmerkingen worden geplaatst. Het is aan de deelnemen- de bedrijven om te laten zien hoe ze daar mee omgaan. Met een eva- luatieformulier wordt in Rozen burg getoetst hoe alle aanwezigen de bijeenkomst hebben ervaren en welke suggesties ze voor volgende bijeenkomsten hebben. Blijkbaar is het resultaat van de bijeenkom sten voor beide partijen, bewoners en bedrijven, positief. In 1998 werd na twee jaar Klankbordgroep Rozenburg een evaluatieonder- zoek gehouden, waarbij bleek dat het functioneren van de groep als zeer positief werd ervaren. Een concreet resultaat van de inbreng van de klankbordgroep is het in- stellen van een meldpunt van DC- MR voor geluidsoverlast van de havenspoorlijn langs Rozenburg. De burgerplatforms blijken een goede formule, die voor weder- zijds begrip zorgt. SCHIEDAM - De gemeente werkt aan een Duurzaam Veilig Schie dam. Dit betekent dat veel straten worden ingericht als 30 km-ge- bied. Om de snelheid in een 30 km-gebied omlaag te brengen wor den deze gebieden veelal voorzien van inritconstructies bij de toegan- gen tot het gebied en drempels in de wegen. Eind 2000 hebben de inwoners, bedrijven en instellingen in de Schiedamse binnenstad kunnen reageren op de gemeentelijke plan- nen om de binnenstad in te richten tot 30 km-gebied. Velen hebben daarvan ook gebruik gemaakt. Na- dat de reacties waren verwerkt, is het gehele plan voor de binnenstad vervolgens in mei 2001 door de gemeenteraad vastgesteld. Na voorbereiding en uitstel in ver- band met verschillende werkzaam- heden in de binnenstad (Broers- vest, Spinhuispad) en het overleg over het parkeren, gaat de gemeen te nu over tot het gefaseerd uitvoe- ren van de Duurzaam Veilig-maat- regelen in de binnenstad. Voorlo- pig gaat het om de aanleg van in totaal vijf drempels. Gestart wordt volgende week met het aanbren- gen van een drempel in de Lange Achterweg, ter hoogte van de Boomgaardstraat. In de loop van het najaar worden de overige vier drempels aangelegd in de Nieuw straat, de Korte Haven ter hoogte van nummer 91, de Grofbaan ter hoogte van het Willemshofje en in het Raam. De overige geplande maatregelen zullen in een later sta dium worden uitgevoerd afhanke- lijk van andere werkzaamheden in de binnenstad.Voor de werkzaam heden noodzakelijke omleidingen van het verkeer zullen tijdig en duidelijk worden aangegeven. Nu in Het Arsenaal: AquaDesign. Een presentatie van Starline Whirlpools in samenwerking met Jan des Bouvrie. Wellness op z'n mooist. Een Starline whirlpool is elke dag thuis genieten. Overtuig uzelf bij AquaDesign in het Arsenaal. WHIRLPOOLS Het Arsenaal, Korte Haven 3 Schiedam Tel. (010) 273 47 77. zie ook: www.starline.nl Schiedam - Op dinsdag 7 oktober wordt in het Novotel, Hargalaan 2 Schiedam, een informatieavond gehouden over hoofdpijn, migraine, leerproblemen en dyslexie. De avond wordt verzorgd door specialisten van de Polikliniek Van Gemert therapie® uit Hoogvliet. Meer informatie over deze avond wordt gegeven via (010) 501 40 07 of www.vangemerttherapie.nl. Boardcase t.w.v. 50.* bij uw aankoop v.a. 500,- L 1 Europees vieraterren- arrangement Hotelbon voor ©en heortljk weekend Valkenburg bij uw aankoop vanaf 1000.- H voordeet Coupon- aanbiedingen Zie orjp magazine vqor de couponaanbiedingen met veel voordeel! IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111 U vindt ons aan de N210 Capelle a/d IJssel naast bedrijven park Rivium. Gratis parkeren. onie Radboud brengt kje tot muzikaal leven Afgelopen zaterdag werd er nog druk geoefend op het moeiliike Minpins. Foto Roger van der Kraan Margriethal werden gehouden. Zaterdagmiddag werd er nog druk geoefend in oefenzaal 'de Noord' in Kethel. Het van Dahl gaat over de jonge held Hein- tje die op avontuur gaat naar het grote en enge bos. Daar wacht hem een vuurspuwend monster dat gek is op mensenvlees. Met behulp van wezentjes uit een boom -de Minpins- weet hij na spannende achtervolgingen op een zwaan het monster te weer- staan. En wordt hij daarmee een grote held. Naast deze muzikale uitvoering, die zo'n vijfentwintig minuten gaat duren, zal de beken de kinderboekenschrijver Guus Kuijer in het theater optreden. Kuijer werd in 1942 in Amster dam geboren en na de kweek- school werkte hij op een basis- school voordat hij 'echt' schrijver werd, Zijn eerste verhalen gaan over het meisje Madelief en zijn eerste boek (1975) heette Met de poppen gooien. Hij won er prompt een Gouden Griffel mee. Twee van zijn 'Madelief-boeken' zijn verfilmd. Vanaf 1999 ver- scheen er een nieuwe serie rand om het meisje Polleke. En weer wint Kuijer een Griffel. Het laat ste boek over Polleke, het eigen- zinnig meisje, verscheen als Kin- derboekenweekgeschenk van 2001. Kuijer won al vele prijzen als Gouden en Zilveren Griffels. Vlag en Wimpels, de Woutertje Pietersen-prijs en zelfs de Duitse (kinder-) literatuur prijs. Guus Kuijer gaat voorlezen en na af- loop boeken signeren. Als laatste zal schrijfster Bibi Du- mon Tak optreden. Zij gaat ver- tellen over het maken van de film 'Polleke* uit 2003 aan de hand van filmbeelden en foto's. Zij maakte een boek over deze film 'Camera loopt Actie!' Zij schrijft tevens in de Boekieboekiekrant, een kindertijdschrift over kunst en literatuur. Het Kinderboekenweekfeest op 2 oktober is in het Fortis Theater a.d. Schie in Schiedam en begint om 19.30 uur. De zaal gaat open om 19.00 uur. Kaarten kosten 3 euro en zijn verkrijgbaar aan de kassa van het theater, bij alle flli- alen van de Openbare Biblio theek en bij boekhandel Van Leeuwen. Een feest voor iedereen van 8 jaar en ouder. xq52 SCHIEDAM - Het duo Seaweed treedt donderdag 2 oktober vanaf 21.30 uur op in podiumcafe De Graauwe Hengst aan de Lange Haven. Vrijdag 3 oktober is er de maandelijkse Superjam voor de muzikanten die op dins dag wel willen, maar niet kunnen Zaterdag 4 oktober vanaf 22.00 uur wor den twee bands verwacht: Buiten Adem en Salmons Noses. SCHIEDAM - De Internationale vrouwengroep Dostlar Elele (Vrouwen hand in hand) houdt maandagmorgen 6 oktober in wijkcentrum Drees- plein een Interculturele koffieochtend voor vrouwen van alle culturen. De ochtend duurt van 9.30 uur tot 11.30 uur. Iedere bezoekster mag eigen muziek en of wat lekkers voor bij de koffie meenemen. Entree is -gratis. SCHIEDAM - De CDA-vrouwen uit Schiedam komen woensdag 8 okto ber bijeen in Woon- en Zorgcentrum Thurlede an de Nieuwe Damlaan 759 in Schiedam. Er wordt een lezing gehouden over de gezondheidszorg. Darna is er gelegenheid tot het stellen van vragen.. De bijeenkomst begint om 9.30 uur. Iedereen is van harte welkom. Burgerplatforms in de regio gaan dialoog aan met industrie door Dik Vuik Vijf burgerplatforms bestaan er nu, respectievelijk in Charlois, Hoek van Holland, Voorne en Rozen burg. Er bestaat ook een regionaal platform. Op de noordelijke Maas- oever ontbreekt nog een platform, maar de burgemeester van Vlaar- dingen heeft al aangegeven ook De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Suikerbietencampagne begonnen Op verschillende dagen ontving de meldkamer van de DCMR klachten uit het zuidelijke deel van de regio Rijnmond over een zoete, wee'ige aardappellucht. Uit onderzoek van de meldkamer bleek datde klach ten werden veroorzaakt door de Suikerunie in Puttershoek. De suikerfabriek ligt buiten het werkgebied van de DCMR. De provincie Zuid-Holland geeft een milieuvergunning af. De afgelopen jaren heeft de Suikerunie veel geinvesteerd In maatregelen om stankoverlast te voorkomen. In het najaar worden de suikerbieten van het land gehaald en in de suikerfabrieken verwerkt. Dat kan, afhankelijk van weersomstandig- heden zoals windrichting en luchtvochtigheid, stankoverlast veroorzaken. Jaarlijks duurt de bietencampagne tot Kerst. Vorige week zijn ook klachten binnengekomen over stankoverlast door het uitrijden van melasse over landbouwakkers. Melasse is een dikvloeibare, suikerhoudende massa die na de suikerbereiding overblijft. Melasse heeft een typische, zoetige maggilucht. Het handhaven van voorschriften voor het uitrijden van afvalproducten, zoals mest en melasse, valt onder de bevoegdheid van de mitleupolltie en van de algemene inspectiedienst van het ministerie van Landbouw, Natuur en Visserij (AID). Volgens de regels van de AID hoeft melasse niet ondergespit te worden, zoals bij (kippen)mest wel het geval is. In deze tijd van het jaar zorgt het bemesten van het land met melasse regelmatig voor overlast. De meldkamer geeft klachten over landbouw (en visserij) door aan de milieupolitie of de AID. Geluidsoverlast treinverkeer De meldkamer ontvangt wekelijks klachten uit Rozenburg over geluidsoverlast van passerende goederentreinen over de Calandbrug. De DCMR heeft geen handhavingsbevoegdheden om deze geluids overlast te voorkomen. Wel noteert de meldkamer de klachten en geeft ze door aan de NS. Deze en andere klachten zijn ook onderwerp van gesprek in de klankbordgroep Rozenburg. Elders in deze krant kunt u in een redactioneel artikel meer lezen over de werkwijze van een klankbordgroep. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl. Burgers uit Rozenburg bezoeken de fabriek van Akzo Nobel in het Botlekgebied. foto. Rob Kamminga V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 3