Winter oktober i Seefeld 2003 11 Sardinie: een cultuur op zich J| v< 3/4-daagse autoreis naar 3-sterren Hotel Gravensteen in Gent t.w.v. 165,- Al Het Belfort B) Kasteel 'het Gravensteen' 0 St. Baafkathedraal D) manned PjS Het is altUd prijs bij Maasstad weekbladen! t tr- KOM VOOR HEEL VEEL SPECIALE AANBIEDINGEN NAAR iPANT/ *REIZEN*r Levend verleden in Gent Hartje Gent Jai mm Geef antwoord op de volgende vraag: Maak tevens de volgende slagzin af: "th B'Jwell(e bezienswaardigheid ligt HotelGravensteen? Ik wilde autoreis naar het 3-sterren Hotel Gravensteen in Gent winnen omdat... kamperen dagtochten uitstapjes tips advies bel&win nationaal internationaal 's Avonds ontmoeten ze elkaar bij de open haard in Hotel Lamm: de bontjas, de namaak bontjas, het wintersportjack, de zonderjas en het habijt. De zonderjas is vanochtend pas gearriveerd en is verrukt over de comfortabele reis: ,,Met de city night line van de NS. Ingestapt in Arnhem, ons slaapkamertje stond al klaar, indusief wastafel en twee heerlijke bedden. In het bar/dinerrijtuig een afzakkertje en's morgens gewekt met een goed ontbijt. Daarna in Munchen overstappen op de trein naar Seefeld, een schitterende tocht van ruim twee uur, we reden zon en besneeuwde bergen tegemoet. Het stationnetje van Seefeld ligt midden in het centrum, hier om de hoek." Zonderjas heeft maar geen dikke jas meer meegenomen. De temperatuur is, begin maart, a I hoog, goed voor een terrasje in het gezellige centrum. Op de omringende bergen - Seefeld ligt op 1200 meter hoog - ligt nog meer dan voldoende sneeuw om te skien en te langlaufen en de vele schitterende wandelpaden zijn sneeuwvrij gemaakt. Wandelen, daar komen de andere jassen ook voor. Behalve het habijt: zij is naar Seefeld gekomen om met de kinderen van haar kindertehuiste rodelen. „Seefeld heeft prachtige rodelbanen, bij de Hammermoosalm bijvoorbeeld: in een uur wandel je naar de top en dan terug met de rodel. Met een enorme vaart naar beneden suizen, goddelijk! Ook al zit m'n habijt wel een beetje in de weg en ook al staan wandelaars verbaasd stil als ze een non de berg zien afroetsjen." De bontjas komt al jaren in Seefeld, vroeger om te skien en langlaufen, nu geniet ze van stevige wandelingen. „Je kunt hier alle kanten op, allemaal prachtige wandelpaden. ledere wandeling, indusief de tijdsduur, staatduidelijk aangegeven. De paden worden vrijwel dagelijks schoongehouden en daar loop je dan, tussen de hoge sneeuwwallen aan weerskanten, door bergen en dalen. Stilte alom, alleen het fluisteren van langlaufski's door de hoge verse sneeuw." Ook het wintersportjack heeft vandaag een wandeling gemaakt. „Mooi dat het vannacht weer bijgesneeuwd had, de paden waren nog niet schoongemaakt. Alsof je de eerste op aarde bent, iedere stap zie je op het onbetreden sneeuwdek. Anderhalf uur door een prachtig natuurgebied, onderweg ergens sauerkraut gegeten. Paradijselijk! Moe, moe, moe, natuurlijk, maar we zijn niet gaan zitten. Hupsakee, naar het Olympisch sport- en zwemcomplex, ligt hier ook om de hoek. Prachtig luxe binnenzwembad met sauna's, stoombaden. Je kunt ook Bierens de Haanweg 22-32 Rotterdam-Lombardijen, tel. 010-492 5 492 buiten, in de sneeuw zwemmen." De namaakbontjas heeft al vier dagen gewandeld en is vandaag met de trein naar het 20 kilometer verderop gelegen Innsbruck geweest. „Een van de spectaculairstetreinreizen binnen Europa. Je rijdt heel hoog door de bergen, meteen naast je een steile afgrond, je kijkt vanuit de coupe wel vijfhonderd meter de diepte in. Eng, maarfascinerend. De middeleeuwse binnenstad van Innsbruck istrouwens prachtig." Allevijf voldaan, maar de dag is nog niet voorbij. De echtgenoten van de jassen zijn hun geluk gaan beproeven in het kleine, stijlvolle casino aan de overkant. Dat is nou zo leuk aan Seefeld, alles is er op loopafstand te bereiken, van winkelstraat met luxe winkels, warenhuis en skiwinkels, tot restaurants, hotels en het stationnetje. 's Avonds is er in Seefeld nog van alles te doen. In veel restaurants en hotels wordt gemusiceerd en alleen al een avondwandelingetje voor het slapen gaan door het autovrije centrum is een uitje op zich. Dikwijls wordt er ook's avonds nog ietsgeorganiseerd zoals een arrensleetocht door de bossen langs de WildSee of een fakkelwandeling indusief Gluhweinstop. Seefeld is uitstekend te bereiken met auto, trein of vliegtuig. Voor informatie: www.seefeld- tirol.com. CityNightLine is te boeken via NS International Teleservice, 0900 - 9296 of via NS Travel 030 -29 77 29. Geen enkele stad in Belgie biedt zoveel historische gebou- wen als Gent. Het orientatie- punt voor idereen die Gent be- zoekt, is het Belfort, met bei- aard en klokkenmuseum. Wie de moeite neemt de toren te beklimmen, wordt beloond met een magnifiek uitzicht over de stad. Tegenover het Belfort bevindt zich de beken- de St. Baafkathedraal, waar ui- teraard het wereldberoemde schilderwerk van Jan van Eijk moet worden bewonderd: 'Aanbidding van Lam Gods'. Het centrum van Gent wordt gedomineerd door de dikke stenen muren van het oude kasteel van de graven: het Gra- vensteen. In Gent zijn talrijke bijzondere abdijen te vinden maar ook boeiende musea, gezel lige winkelstraatjes en restaurants. Ook is er de mogelijkheid om een boottochtje te maken over de Leie, waar vele schilders hun inspiratie vonden langs de groene oevers. Wie Gent bezoekt kan natuurlijk ook meteen een bezoek brengen aan de nabij gelegen steden als Mechelen en Waterloo, bekend van de be- roemde slag in 1815 en niet te ver- geten het romantische Brugge. STTT Gent is zonder meer een van de mooiste en gezelligste Bel- gische stederr. KRAS SterVa- kanties heeft voor de lezers van Maasstad Weekbladen een heerlijke 3-/4-daagse autoreis naar Gent geselecteerd. Deze reis kan al worden geboekt vanaf 75 euro per persoon. Een ontbijtbuffet is bij deze prijs in- begrepen! Vanuit Hotel Gra- vensteen, gelegen in hartje centrum, kan zo naar het Bel fort worden gewandeld of nar kasteel Gravensteen, naar de mooie winkels en boetiekjes, en de vele pleinen met gezelli ge restaurantjes en cafes. Het gezellige driesterren Hotel Gravensteen in hartje Gent, is ondergebracht in een prachtig negentiende eeuws herenhuis en ligt tegenover het bekende kasteel het Gravensteen. Aan- komstdata: diverse data van 4 november 2003 tot en met 27 februari 2004. pip&H Eilanden hebben altijd iets bijzonders. De gei'soleerde ligging zorgt voor eigen gerechten, eigen bouwstijlen en gemengde culturen. Dat geldt zeker voor Sardinie. Het eiland in de Middellandse zee is in de loop van de geschiedenis bevolkt door Feniciers, Carthagersen Romeinen. Om nog maar te zwijgen over de Nuraghiers, deoorspronkelijke bewoners van Sardinie. Aan de westzijde van het eiland wordt op kleine schaal nog steeds Spaans gesproken, een restant van de Spaanse overheersing. Ondanks de multiculturele oorsprong van Sardinie, is de eerste indruk Italiaans. Anderhalve eeuw Italiaanse overheersing laat zich nu eenmaal niet zo snel meer uitvlakken. Direct vanaf het Franse Marseille naar Sardinie varen is mogelijk, maar leuker is het om eerst een stuk Noord-ltalie doorte reizen en in Genua of Livorno op te stappen. Aan de Sardijnse kust wachten Olbia of Porto Torres, twee drukke Italiaanse havensteden. Maar daar achter wacht het echte Sardinie. Hier voeren kronkelige wegen langs de kust of door de centrale bergmassieven over het eiland. Onderweg zijn soms restanten van Nuraghische wachttorenste zien. Wie van een gevarieerd landschap houdt, zal zich op Sardinie thuis voelen. In het westen en zuiden zijn er behalve bergachtige baaien, ook zandduinen en moerassen met rode flamingo's te vinden. De fotogenieke hoofdstad Cagliari ligt aan de zuidkust van het eiland. Met bouwwerken vanaf de Romeinse tijd tot in de laatste eeuw, is het bijna een openluchtmuseum. Aan de oostkust overheersen de bergen. Meerzuidelijk ligt Arbatax, eigenlijk niet zo'n bijzondere stad, maar wel bekend om haar vuurrode rotsen, die tegen de felblauwe zee op de achtergrond voor een niet te missen decor zorgen. In westelijke richting ligt het nationale park Gennargentu, een wild berglandschap waarin ook het ruim 1800 meter hoge dak van Sardinie is te vinden, de Punta de la Marmora. Het binnenland herbergt tal van verrassingen, zoals het ondergrondse Nuraghendorp Tiscali en het kunstzinnige Orgosolo, waar de bevolking er al decennia een gewoonte van maakt om het dorp te verfraaien met vaak maatschappelijk geengageerde muurschilderingen. Wie eenmaal Sardinie heeft gezien, wil zeker nog een keer terugkomen op dit Italiaanse eiland, dat toch zo anders is. WH Kijk voor de actievoorwaarden op de Podiumpagina in deze krant. Maak kans op deze schitterende prijs! Stuur v66r 29 oktober 2003 een briefkaart met het goede antwoord en uw slagzin naar: Maasstad weekbladen Marketing Advertentiegroep Antwoordnr. 3210 3000 WB Rotterdam vermeld duidelijk uw naam, adres en telefoonnummer. 1 Anders Italiaans! lituiwir iir&Win! f

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 15