maasstad Voormalig wethouder Menno Siljee krijgt weer zin in politiek St. Janschool wordt Slot Waardenburcht www.audiocontroI.nl Woonf acet tracteert 0m laHtf I m I (jehiidsinstaCCaties vanformaat 11 'Laat studenten uit Rotterdam in leegstaande panden wonen' AVRAFOTOQRAFIE Berichtje maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Drie vliegen in een klap: een meer geva- rieerde bevolkingssarnen- stelling, optimaal gebruik van de metro en tevens een impuls voor het centrum. Dat zijn de voordelen van het plan om Rotterdamse studenten in lege panden in het centrum te laten wonen. Een idee van PvdA'ers Menno Siljee en Maarten Reuderink die dit schrijven aan de media. Een opval- lend plan; ook al omdat Silj ee, als oud-wethouder en pas afgetreden raadslid, na een jaar weer van zich laat horen in de politiek. De reden? „Een aanbod om actief mee te denken en oplossingen te verzinnen", zo legt de oud- wethouder het doel van de plannen uit. SCHIEDAM - Wethouder Marius Heijenk steekt de sleutel van de toegangspoort in het slot en draait hem om. Vanaf dat moment, dinsdag half negen s morgens, veran- dert de St. Janschool in een slot: De Waardenburcht. Tot het einde van het schooljaar blijft de basisschool zo heten. Waar dat allemaal goed voor is? De officiele handelingen markeren de start van een project over normen en waar- den, gericht op de dagelijkse schoolpraktijk. pizzeria 010-427 10 02 PIZZA VAN DE WEEK: ^luattxo JbtaLjLoni. A/w StcAZ Zaterdag 25 oktober van 11.00-17.00 uur MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Ook voor een advies bij u thuis Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur: ds. G. de Lang, schrift en tafel. Chr. Scholengemeen- schap Aqua marijn, Nieuwe Dam- laan, 10.00 uur: kand. M. Diepe- veen. (Gereformeerde Bond) Gro te Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur: dr. P. Buitelaar. (Gere formeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur L.G. Bos. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur: ds W.R. van Wieren. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur: ds J.J.A. v/d Peppel. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur: ds. J. Sosef. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur: ds. W.W. Verhoef mmv Together. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur ds. F.H. Blokhuis, en 16.30 uur ds. F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur en 16.30 uur: ds. W. van Sor- ge- Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: eerw. heer. J. de Waard. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, zo 09.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zon- dagsviering met koor- en sa men- zang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-KatholiekeKerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heili- ge Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk LangeNieuwstraat61-63,zo 10.00 en 17.00 uur, ds N. van de Want, wo 19.45 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adven- tisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax0104128449 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 (10euroct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 0610920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 400401 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010 4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 0104004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alie auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur Woensdag 22 oktober 2003 XQ52 door Frank Willemse Menno Siljee werkt als docent en beleidsadviseur aan de Rotter damse Hogeschool. ..Jaarlijks zijn er veel studenten die geen of maar heel moeilijk woonruimte vinden in Rotterdam. En aan Schiedam denken ze niet." Dat is een stad die (psychologisch) ver weg lijkt. „Lijkt, want met de me tro zit zo in Schiedam"', merkte Reuderink op. Zij kwamen tot de conclusie dat alle Rotterdamse Hogescholen en de Universiteit direct aan deze ondergrondse liggen. „Helaas weten studenten (nog) niet dat Schiedam vlakbij ligt. En ze ken- nen de stad niet." Nog tijdens de Brandersfeesten merkten sommi- ge jongeren uit de regio dat ook voor de jeugd Schiedam een ge- zellige, leuke stad is. „Maar dan moet wel reclame voor de stad Schiedam worden gemaakt", al- dus Menno Siljee, die zelf in Delft heeft gestudeerd. Menno Siljee: „Studenten denken niet aan Schiedam als ze naar woonruimte zoeken. Datmoeten we veranderen." foto: Roger van der Kraan De nieuwe minister van Volks- huisvesting mevrouw Dekker (CDA) maakte juist nu plannen bekend om voor leegstaande kan- toorpanden in steden gemakkelij- ker een woonbe- stemmingte krijgen. Met minder strenge regels en 'een soepele ge meente' kan zo, volgens de mi nister, het tekort aan woningen voor starters en studenten worden opgelost. Volgens Siljee is een project in Maastricht om (weer) boven winkels te gaan wonen ook een succes geworden. „Net als het weeshuis aan de Lan- ge Achterweg waar in het begin van de jaren tachtig eenpersoons woningen (Van Dam eenheden) van werden gemaakt. Een prima initiatief wat nu ook in de rest van de binnenstad moet kunnen." Siljee dettkt daarbij bijvoorbeeld aan de leegstaande winkels van het Spinhuispad of aan het Wen- neker-pand dat door recessie moeilijk te verkopen blijkt met duurdere ap- partementen. „En als ik dan in de Maaspost lees dat wet houder Habermehl de sociale wo- ningbouw in Sveaparken laat val- len... Mede daarom is het zo moeilijk voor starters en studen ten om zelfstandig te kunnen wo nen." Met dit soort creatieve ideeen kan de wethouder dit scheefwonen volgens Siljee goedmaken. Een bijkomend voordeel zou kunnen zijn dat horeca en uitgaansleven door de komst van studenten een stuk levendiger worden. Hoe de studenten naar Schiedam te krijgen? „Een kwestie van re clame maken door met een stand op studiebeurzen te gaan staan. En vooral benadrukken dat je binnen tien minuten vanuit je wo- ning in Schiedam op school bent en ook binnen tien minuten weer terug." door Henk van Gameren De wethouder had moeten zoeken naar Slot Waardenburcht. Hij wist eerst niet waar hij zijn moest, zei hij. Was het in de buurt van de rui- ne hier in Schiedam, of was het heel ergens anders. Misschien in de buurt van Kasteel Drakestein? Erg lang was hij nog geen wethou der en kon het dus niet helpen dat hij het niet wist. Een logische ver- klaring vonden de kinderen. Opge- lucht waren ze toch het meest toen de slotdeur open ging en ze naar binnen mochten. Eindelijk, het spektakel kon beginnen. 'Een paar kilometer buiten de stad, aan het eind van een lange land- weg, ligt slot Waardenburcht. De kleine torens kun je in de verte al zien. En ook de hoge trap met de zware, ijzeren deur. En achter die deur, die je alleen met een stalen sleutel kunt openen, wonen zeven wel zeer bijzondere gasten. Nou ja gasten... Ze zitten er opgesloten. Gevangen in slot Waardenburcht. Achter de zware, ijzeren deur. Ze mogen er niet uit vanwege hun ge- drag. En dat is maar goed ook. De zeven gevangenen van Slot Waardenburcht. Ze zullen -als ze geluk hebben - aan het eind van dit schooljaar weer vrijkomen. foto: Roger van der Kraan Ovenverse Pizza's Pasta's hB>e[i.n.z[ onzt fizzalj. Lzo-icjiijn: (tomaut, haai. ham, safami. fiafzxika, chamjiUjnoni "J 50 ^Passage. 1 - ^Safiizda Want ze doen dingen die echt niet kunnen. Zal ik die zeven malloten even aan je voorstellen? Luister maar goed. Dan weet je precies waarom ze allemaal vastzitten in slot W aardenburcht. Zo begint het verhaal. De zeven gevangenen staan op het podium in een grote ruimte van het 'slot'. Allereerst heb je Charlotte de la Poubelle du Sac. Ze is de vuilnis- vrouw en maakt overal rommel. Ze ziet er ook uit als een echte vuilop- haler, met haar fel oranje vest en smoezelige wangen. Ze loopt met een vuilniszak rond en strooit kwistig rotzooi op het toneel. Geen wonder dat ze vastzit. Kees Krolis, een agent, zit ook niet voor niks opgesloten in de burcht. Hij lapt allerlei regels aan zijn laars en lijkt zich nergens wat van aan te trekken. Op het podium gaat hij di rect in een stoel hangen en met be- nen vooruit en met zijn schoenen op een andere stoel. Dat kan na- tuurlijk ook niet. Zo is er met alle personages die vastzitten wel wat mis. De lawaaiige Octavia Osjwa- rek, de agressieve verpleegster Sjaan Beukenkamp-Vis, de bejaar- de roddeltante Dinie Sorgdrager en de brutale Peter Paul Mul. Gewa- pend met een stopwatch loopt er ook nog een atleet driftig door het gebouw heen en weer. John J. Runstein heet ie. De kinderen vol- gen hem met hun blikken als hij zich door het gebouw verplaatst. Hij lijkt ook op een echte atleet: Geen grammetje vet en gehuld in korte blauwe broek en blauw shirt met oranje strepen. Tussen de bedrijven door zingt het eigen kinderkoor 'De bezige bij- tjes' er enthousiast op los. Niet al leen de kinderen hebben het zicht- baar naar hun zin, ook de boeven op het toneel en het aanwezige pu- bliek vermaakt zich kostelijk. Wanneer de voorstelling is afgelo- pen en de kinderen weer naar hun eigen groep in het gebouw op weg gaan zingen er enkele nog delen van liedjes die ze zojuist hebben gehoord. „Je hoort er niet bij, je bent niet als wij", klinkt het nog zachtjes terwijl ze de trap aflopen. Maanden van voorbereiding heb ben ze er al opzitten vertelt Wim Engelen. „Niet alleen in de aankle- ding van de school of het vervaar- digen van decorstukken is veel tijd gaan zitten, maar ook in het rege- len van allerlei voorwaarden die het project mogelijk moesten ma ken. Subsidies, het vinden van sponsors. We krijgen al een bedrag van Woonplus, Wijkvoorziening Oost en hebben nog verzoeken lo- pen." „Het project neemt het hele verde- re schooljaar in beslag", zegt Mi randa Schobben, voorzitter van de ouderraad. Haar gezicht is nog vies, want ze is net klaar met het spelen van de rol van de rommel- makende vuilnisvrouw. Ze gaat verder: „Leerlingen moeten ook thuis aan de slag met normen en waarden. Ze krijgen gesprekskaar- ten mee en moeten thuis over de problemen rond normen en waar den praten. Aan de kaart moeten ze dan een sleutelwoord hangen. Aan het einde van het schooljaar wor den de gevangenen bevrijd door de beste sleutelwoorden." Als sluit- stuk van het project staat er een musical gepland in het Theater a/d Schie. Afgaande op wat er bij de start al wordt gepresteerd, zal dat wel een waar spektakel worden. Foto -F* uitleg 12,- Hoogstraaf 137 Schiedam leL 010-4268225 www.e-motions.info De DCMR Milieudienst Rijnmdnd behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Oostenwind met relatief weinig klachten Vorige week ontving de meldkamer van de DCMR in totaai 119 klach ten. Dat is ver beneden het wekelijkse gemiddelde van 399 dat de meldkamer In 2003 ontving. De weersomstandigheden spelen een grote rol bij met name de mate van stankovertast die de bewoners van het Rijnmondgebied ondervinden. Vorige week was het droog weer en er stond een straffe oostenwind. De luchtverontreiniging van de industrie in het Europoortgebied verwaait dan snel richting zee en veroorzaakt nauwelijks stankoverlast. Werkwijze bij de registratie van klachten .U kunt als inwoner van de regio Rijnmond uw milieuklachten 24 uur per dag doorgeven aan de meldkamer. Wanneer u de meldkamer belt, vraagt de medewerker om uw klacht zo precies mogelijk te omschrij- ven. Wat ruikt u, wat ziet u of wat hoort u. Om de plaats van de over- last te bepalen, vraagt hij naar uw postcode en huisnummer. Ook wordt uw naam en telefoonnummer genoteerd zodat de inspecteur die uw klacht onderzoekt eventueel contact met u op kan nemen. Deze gegevens worden nooit doorgegeven aan bedrijven. Wel wordt het aantal en de ernst van de klachten aan de betrokken bedrijven doorgegeven. Met de verzamelde gegevens gaat de DCMR de klacht(en) verder onderzoeken. Geluidsoverlast cafe De Dolle Olifant Wekelijks ontvangt de meldkamer klachten over geluidsoverlast van horecagelegenheden. Geluidsoverlast van horeca wordt doorgegeven aan de handhavende instantie, de politie. Deze gaat afhankelijk van de mate van overlast op onderzoek uit. Omdat de meldkamer al de hele zomer klachten ontvangt over geluidsoverlast van muziek- en eetcafe De Dolle Olifant in Rockanje, heeft de DCMR er bij verschillende instanties op aangedrongen maatregelen te treffen. Naar aanleiding van de uitkomsten van eigen geluidsmetingen en die van de milieu- politie heeft de DCMR de gemeente Westvoorne (waarvan Rockanje onderdeel is) geadviseerd De Dolle Olifant een dwangsom op te leggen. De gemeente heeft het advies inmiddels overgenomen. Dit betekent dat telkens als het cafe in overtrading is, het een boete krijgt opgelegd. De milieupolitie voert in samenwerking met de technische recherche opnieuw geluidsmetingen uit. Afhankelijk van de uitkomsten van deze metingen worden verdere maatregelen genomen in het kader van de dwangsom. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl. Jan van Galensfraat 28,3115 JG Schiedam (industrieterre Telefoon 010-2 460 460, Fax 010-2 469 540 SCHIEDAM - Al tien jaar biedt Woonfacet een collectie tijdloze klassieke, rustieke en romantische meubelen aan. Dertig woningin- richters voeren nu al de Woonfa- cet-collectie. Zo ook Veringmeier Woninginrichting aan de Sint li- duinastraat 52. Woonfacet viert het tienjarig bestaan graag met haar klanten. En de jarige trakteert. Bij aankoop van 250 euro aan meube len krijgt de klant een cadeau. Welk geschenk het wordt? Dat be- paalt de klant zelf. De mogelijkhe- den zijn onder meer: staafmixer, waterkoker, personenweegschaal, friteuse, dect-telefoon of audio-ap- paratuur. Bij Veringmeier Wo ninginrichting zijn de actievoor- waarden te verkrijgen en zijn ook de mooie cadeaus te zien. De actie geldt tot 15 november 2003. Woonfacet is een samenwerkings- verband van onafhankelijke onder- nemers in de woninginrichting. Door individuele deskundigheid en inventieve gezamenlijke inkoop biedt Woonfacet de consument be- langrijke voordelen in kwaliteit, prijs en garantie.Veringmeier Wo ninginrichting staat bekend als de meubelspecialist bij uitstek in de regio. Dat wordt nog eens onder- streept door de nieuwe collectie die te omschrijven is als 'voor elk wat wils'. Komend seizoen speelt comfort een belangrijke rol. Ve ringmeier biedt dan ook, met ge- paste trots, een groot aantal relax- feuteuils aan met verstelbare com- fortfuncties. Een opstahulp, rug- en voetsteunverstellingen,kantel- mechanismen, aanpassingsmoge- lijkheden, hoofdsteun, zitdiepte en-hoogte en zelfs massagefunc- ties. De consument kan ook digi- taal een bezoek brengen aan Woonfacet. Op www.woonfacet.nl wordt een groot deel van de collec tie gepresenteerd. Aad S. is een kennis. Een goede kennis. Ik ken hem al jaren. "Van ge zicht'. Waarvan precies weet ik niet meer. Aad kom je vaak tegen en zeg je dan gedag op straat. Pas sinds den jaar spreek ik hem wat lon ger aan. Op straat. in de kroeg of bij de supermarkt. Wat Aad precies doet, weet ik eigenlijk niet. Wel weet ik dat Aad alles weet van klassie ke Duitse componisten als Mahler en Wagner en van knotsgekke Beierse koningen als Ludwig II. Aad is zelf ook een beetje excentriek en dus leuk om mee te babbelen. Drie weken geleden een klein berichtje in de kant. 'Schiedam - drie mannen van 16, 20 en 23 jaar zijn gtsteren opge- pakt, omdat zij een 55 jarige Schiedammer zouden hebben mishan- deld. Het trio, afkomstig uit Rotterdam en Vlaardingen zat in een wo- ning in de Lorentzlaan in Schiedam-oost, toen een van hen zag dat de fiets van den van zijn kameraden werd gestolen. De mannen gingen op zoek naar de dief en meenden hem te herkennen in de 55-jarige Schiedammer, die zij in de Stationsstraat tegenkwamen. Het trio mis- handelde deze man dusdanig ernstig, dat hij met ernstig hoofdletsel naar het Schieland Ziekenhuis moest worden gebracht. De politie verdenkt het slachtoffer allerminst van defietsendiefstai Drie weken later ga ik naar Aad in het ziekenhuis. Het is 'mijn ken nis' die op klaarlichte dag in eikaar geschopt is. Helemaal voorniets. Want Aad doet geen vlieg kwaad en is geen fietsendief. Kan hij eigen lijk wel fietsen? Aad's hersenletsel maakt dat zijn linkerkant verlamd is. Heel voorzichtig, voetje voor voetje, kan hij als 'n dronkenman zich voortbewegen. Zijn linkerhand voelt dood aan en ligt erverloren bij. „Hetkomt weer goed volgens de dokter", zegt zijn moeder hoop- vol. Ze hebben alleen eikaar nog: Aad en zijn oude moeder. Aad kijkt weg als zij er zacht aan toevoegt: Woensdag huppelde hij nog op straat, meneer.Ik krijg het koud en ga straks bij voetjebal de bal on- gehoord hard op zijn donder geven.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 3