imLZ maasstad wijk ©on Schrijveravond met nieuwe ster Heleen van Royen md kn ik II V' <n((een 'Bij het station zijn bijna geen autoinbraken meer' BOUIVIAIM A 1 maasstad www.audiocontrol.nl Exclusief bij Het Huis: de Leco collectie! \/mdi mm' CjetuicCsinstatfaties vanformaat 11 meubelen www.WBR-koopwoningen.nl Ill"* maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Door de een verguist als de vrouwelijke variant van 'Ik, Jan Cre- mer", de schrijver die met een schelmenroman - sex, drugs en rock roll- een he- le generatie meekreeg. Maar juist door andere critici om- schreven als een nieuwe schrijfster die de wereld per fect en 'echt' beschrijft. Niet dat zoetige en romantische maar sexy, opwindend en vlot geschreven. Haar nieuwste rornan 'Godin van de Jacht' is een relaas van een moderne, zelfbewuste vrouw. Een vrouw van deze hectische tijd met een carrie- re, moederschap en min- naars. SCHIEDAM - Het is een stuk veiliger in Schiedam sinds 22 September. Hoe dat komt? Omdat er een lichtblauwe brigade is. Wat dat dan wel mag zijn? Nou gewoon een groep van ongeveer twintig gemotiveerde medewerkers in donkerblauw uniform die je aanspreken als je regels aan je laars lapt of aanhan- gers zomaar in parkeervak- ken stalt, of op de stoep fietst. Ze delen ook parkeerbonnen uit. Dat lichtblauwe verwijst naar hun bevoegdheden. Niet zo veel als de donkerblauwe politie, maar ze staan zeker niet met lege handen. Drie van hen mogen zelfs verbali- seren. Maar de brigade doet meer, veel meer. Op bezoek in het honk van de lichtblau we Brigade aan het Broers- veld. westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam pizzeria Ovenverse Pizza's Pasta's 010-427 10 02 PIZZA VAN DE WEEK: Ca[a(jXE.l£ MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Ook voor een advies bij u thuisI Cadeau van Leco: brillenkoker bij een van zijn monturen! J|r Z i e n mag gezien worden. omciExs portlekwon^g'enen Koopwoiiiiigeii van 60.000,- tot 120.000,- Kijk voor ons aanbod op ij\i Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur. Chr. Scholengemeenschap Aqua- marijn, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur: ds. K.J. Visser. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur: ds. E.M. Bakker. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel. Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur en 16.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo zo 09.30 uur en 16.30 uur: ds. W. van Sorge. wo 5 nov: dankdag voor gewas en arbeid, 15.00 en 19.45 uur ds W. van Sorge. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: ds. T. Zevenbergen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, zo 09.30 uur. euch.viering. Martmuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds N. van de Want, wo 19.45 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax 0104128449 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 (10euroct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 0104004366 K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 400401 GHEF-REDACTIE: K Mulder Telefoon 010 4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010 4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkeiijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur Woensdag 29 oktober 2003 xq52 door Frank Willemse Druk, druk. druk: dat is de echo van het hedendaagse stadse le- ven. Dat is het beeld dat blijft hangen van de tweede rornan van schrijfster Heleen van Royen. Een nieuwe ster aan het schrij- versfirmament. Waarom? Omdat zij in zeer korte tijd de aandacht heeft getrokken en daar niet ver- legen onder is. Door haar ko- meetachtige verschijning met haar eerste boek, de rornan 'De gelukkige huisvrouw' die meer dan honderdduizend keer over de toonbank ging. In een keer be- kend en rijk want filmrechten verkocht en uitgegeven in alle Westerse landen. En een graag geziene gast in vele talkshows en in gossipbladen. Ook daarin met haar man Ton Van Royen, be- kend als presentator van SBS- programma's. Kortom een BN'er of bekende Nederlander die de belichaming is voor de zoge- naamde sandwichgeneratie. Een generatie die en voor de kinderen en voor de ouders moet zorgen en Heleen van Royen is in no-time een BN-er geworden en schrijfster van bestsellers. die daarbij het recht op eigen vrije Met Heleen van Royen komt ook hand gleed tussen zijn benen. Het seksopeist. de VPRO-televisie naar Schie dam. De VPRO filmt een vrou welijke fan die Van Royen overal volgt waar ze ook heen gaat. Een positieve stalker die via internet Met Heleen van Royen heeft de literaire schrijversavonden in de Blauwe Brug een klapper binnen- gehaald. Een spraak- schrijfster Alle piemels zijn lief aan het be gin van het was lekker om zachtjes te kneden en het maakt niet uit of het hard of zacht werd. Piemels zijn leuke spel'edingetjes. Alle piemels zijn lief." vierde sei- zoen schrij versavonden. En des te actueler omdat na 'De Godin' van mei dit jaar ook haar nieuwe bundel met verzamelde columns uit het Pa- rool deze week verscheen. contact heeft met de schrijfster. Dat de schrijfster nogal provoca- tief uit de hoek kan komen, be- wijst zij met haar heldin Diana in 'De Godin van de Jacht': „Mijn Glashard en eerlijk, zeker als je weet dat zij er meerdere lovers op na houdt. Moet kunnen! Maar dat is wel iets wat Diana's ruimdenkende echt- genoot wel eens te veel wordt. Als moderne vrouw heeft zij vele rollen te spelen. Als moeder van een tweeling (a la Daphne Dek- kers) weet ze hier zowel vertede- rend als fel realistisch over te schrijven. Van poepluiers tot tra- nentrekkende moederliefde. Een boek ook met humor en hilarische beelden, zoals bijvoorbeeld als zij met Ghaneese vriend (nee, een 'echte', geen minnaar) naar de abortuskliniek gaat. Een onver- biddelijke bestseller net als veer- tig jaar geleden die van Jan Cre- mer. Schrijversavond met Helen van Royen op vrijdag 31 oktober. Aanvang 20.15 uur in de Blauwe Brug. Ingang van de Openbare Bibliotheek aldaar. Entree tien euro per persoon. door Henk van Gameren De marktkooplui weten precies waar ze zijn gehuisvest: „Een eindje terug in het midden onge veer." Het zenuwcentrum van de brigade zit op de eerste verdieping. Hans Nossent, beleidsadviseur vei- ligheid van de gemeente, zit achter zijn bureau en is in gesprek via de mobilofoon. „Ja, plak er maar een sticker op", adviseert hij -wat later blijkt- een blauwe brigadier op pad. Er is weer een aanhanger op een parkeerplek aangetroffen en dat kan niet. „Ja sorry hoor, tus- sendoor moet ik wel antwoorden", verontschuldigt hij zich. De leden van de lichtblauwe brigade zijn op pad, het zijn er 23. Een maand ge leden heeft de burgemeester ze zelf geinstalleerd. Hij toont er een foto van. De burgervader in het midden en aan weerszijden de blauwe mannen en vrouwen, gestoken in fonkelnieuwe uniformen. Prachtig, zoveel trotse gezichten op een fo to. Mieke Hogervorst, teamleider vei- ligheid, is ook aangeschoven aan tafel. „Schiedam heeft er echt werk van gemaakt. De medewerkers van de brigade hebben of krijgen alle- maal een dienstverband bij de ge meente. Dezelfde rechtspositie als De lichtblauwe brigade aan het werk; drie van de 23 leden van het team mogen zelfs bonnen uitschrijven. foto: Roger van der Kraan andere medewerkers die in dienst van de gemeente zijn. We boeken ook zichtbare resultaten. Neem nu het station en directe omgeving. Het aantal autoinbraken op de par- keerplaats is teruggelopen tot bijna nul. Er is daar een 24-uurs bewa- king en dat werkt.Hans en Mieke vertellen over de samenwerking met onder meer de RET en de NS. „De brigade is natuurlijk niet al- leen bezig met overtredingen. Neem nu vanmorgen. Er bleek een stroomstoring te zijn bij de Metro. Dan geven ze dat direct door en helpen daarna bij het informeren van gestrande reizigers. Vorige week kwam er aan de Mgr. Nolen slaan een vrouw naar buiten hol- len. Die komt dan toch naar buiten omdat ze iemand in uniform ziet. Bleek dat ze een behoorlijke lekka- ge in haar huis had. Ze geven het dan via de mobilofoon door aan de centrale hier. Wij bellen dan recht- streeks een hulpdienst. De meesten hebben trouwens ook een EHBO- diploma gehaald en kunnen dus in- grijpen en gerichte informatie doorgeven aan een hulpdienst. Hoe de samenwerking met de poli tie gaat? Prima. Ze zien ons toch wel als collega's. Dat hebben we gemerkt toen er sprake was van be- dreiging en echt lichamelijk ge- weld tegen een van onze medewer kers. Hij werd neergeslagen. Door iemand die een parkeerbon had ge- kregen. Omdat hij de boete niet on- gedaan wilde maken. We meldden het bij het alarmnummer en binnen anderhalve minuut waren er drie politewagens ter plaatse. Helaas reageert niet iedereen positief op onze brigade. Gelukkig zijn de meeste foutparkeerders wel rede- lijk. We laten onze mensen ook niet alleen de straat op gaan, het zijn altijd koppeltjes." „Wanneer er incidenten zijn ge- weest, praten we daar altijd met de hele ploeg over. Op die manier kunnen ze van elkaar leren en het versterkt het groepsgevoel en dat is belangrijk", zegt Hans Nossent en hij gaat verder: „We houden per week bij welke acties er geweest zijn. Dat wordt besproken in het werkoverleg." Er is niet alleen intern werkover leg.'Met de samenwerkende in- stanties is er eenmaal per twee we- ken ook een bespreking. Met me dewerkers die zelf besluiten kun nen nemen. De communicatie ver- loopt dus goed. Ook de omvang van het project klopt. De gemeente heeft nooit overwogen om het pro ject uit te breiden tot de regio, zo als dat wel eens in andere steden gebeurt. We denken dat het be langrijk is dat het een netwerk van contacten blijft waarbinnen ieder een elkaar nog kent. Dat is onze kracht. Ons motto is dan ook klein maar fijn." Mieke Hoger vorst en Hans Nossent vertellen nog over de inzet en motivatie van hun ploeg. „We hebben een te ver- waarlozen ziekteverzuim. Dat zegt eigenlijk heel veel. Zelfs degene die neergeslagen was, zagen we al weer na een paar dagen terug op het werk. Toch is het de bedoeling dat de brigade stimuleert dat men- sen zelf in hun buurt anderen aan spreken op gedrag. In feite moeten we ons zelf dus overbodig ma ken." Set vne[onze. fzizzatzezox^[ijn: iomaat, tzaas., zi, %alami, Ham) 7®® tJ-'ai.i.age 7 - <Sc(iLa da n t.w.v. SO,- bij uw aankoopv.a. 500,-" Europees vlerstorren- arrangement Hotelbon voor ©en heerfijk weekend Vatkenburg bij uw aankoop vanaf 1000,-* A; "I voordeet Coupon- aanbiedlngen Zie ops magazine voor de coupopaanbiecfnggn met vool vobrpeell Zondag 2 november open, 12.00 -17.00 uur Usselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111 U vindt ons aan de N210 Capelle a/d IJssel naast bedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren. De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Alarminstallatie oorzaak ongerustheid Vrijdagmorgen 24 oktober belden rond half twaalf drie inwoners van Spijkenisse de meldkamer van de DCMR over het afgaan van een bedrijfsalarm. Uit telefonische navraag bleek dat Vopak Terminal Botlek de alarminstallatie aan het testen was. Loos alarm dus, waarvan Vopak vooraf melding had moeten doen. Het afgaan van een bedrijfsalarm is geen signaal voor bewoners van nabijgelegen gemeentes. Alleen als de gemeentelijke sirenes buiten de maandelijkse oefening afgaan, is er wat aan de hand en moeten ramen en deuren gesloten worden en Radio Rijnmond aangezet. Klachten over olielucht Vrijdagavond 24 oktober ontving de meldkamer tussen half acht en half twaalf vijf klachten uit Rozenburg over olielucht. De uitrukdienst van de meldkamer heeft de klachten onderzocht, maar kon de veroor- zaker van de overlast niet achterhalen. Gezten de windrichting moest de bran bij een van de bedrijven in Europoort-Oost liggen. Stankklachten worden bij de meldkamer op een kaart van het Rijnmondgebied aangegeven. Aan de hand van windrichting en wind- snelheid wordt bepaald door welke bronnen de klachten mogelijk ver- oorzaakt zijn. Met deze informatie gaat de uitrukdienst op onderzoek uit. Als de oorzaak van de klachten is gevonden, worden samen met betrokken bedrijven maatregelen getroffen om meer klachten te voor- komen. Als de oorzaak niet gevonden is, krijgen de bedrijven in het gebied waar de bron van overlast ligt, een fax met het verzoek een nader onderzoek op hun bedrijfsterreinen in te stellen en de resultaten van dit onderzoek naar de meldkamer terug te koppelen. Als u gei'nfotmeerd wilt worden over de uitkomsten van het klachten- onderzoek, kunt u altijd contact opnemen met de meldkamer. Klachten over open haarden In deze tijd van het jaar ontvangt de meldkamer wekelijks klachten over stankoverlast van de schoorsteen van buurtbewoners. De DCMR stuurt de bellers informatie toe over het gebruik van houtkachels. Daarin is onder andere de raad opgenomen om bij stankoverlast eerst met de buren te praten over het stookgedrag. Bezitters van een open haard of houtkachel weten vaak niet hoe deze goed te stoken. Veel overlast wordt veroorzaakt door het stoken van verkeerde brandstof, op de verkeerde manier of bij mistig weer. Soms kan de stankoverlast worden verholpen met een andere (hogere) schoorsteen. Voor de luchtverontreiniging is dit natuurlijk geen oplossing. De gemeente is het aanspreekpunt voor stankoverlast van een schoor steen van open haard of houtkachel. Bewoners kunnen terecht bij de dienst Bouw- en Woningtoezicht van de gemeente. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl. Jan van Galenstraat 28, 3115 JG Schiedam (indusfrieterrein Vijfsfutzen) Telefoon 010-2 460 460, Fax 010-2 469 540 pf5 De Leco collectie is vernieuwd. Uiterst modieuze monturen in trendy modellen en kleuren. Voor man en vrouw. Uiteraard geselecteerd door visagist/stylist Leco van Zadelhoff en exclusief bij Het Huis Opticiens. HET HUIS RINCK SCHIEDAM - 'S GRAVELANDSEWEG 612 - TEL. (010) 427 02 69 HET HUIS ARGUS SCHIEDAM - ORANJESTRAAT 19, (010) 473 87 00, MAASSLUIS KONINGSHOEK, (010) 591 90 39, VLAARDINGEN KORTE HOOGSTRAAT 23, (010) 434 84 50 mm annartpmpntpn s galerijflats Met terugkoop- en onderhoudsgarantie Telefoon (010) 241 54 44 Rotterdam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 10