iets nieuws uit schiedam maasstad Voortaan elke maand in deze krant 'iets nieuws' uit Schiedam Nolenslaan van voor tot achtervol met winkels DuoZorg specialist op gebied van de zorg Angelusklok hangt weer op middenschipJacobuskerk Piet Ouwens winnaar van een DVD-speler Colofon L-. 'Wij kennen geen leegstand' Nieuw ZorgUitzendbureau opent de deuren Habermehl klaart lastig klusje Prijsvraag Audio Control Inloop in De Wissel Knippen voor voordeel Laatste voorstelling Tropicana de Cuba Antwoorden via de digitate bibliotheek Project om ouderen in contact te brengen PVDA in Nieuwland Subsidie treintaxi's ook in 2004 W&envdag 29 oktobtr 2093 Redactie: SCHIEDAM - Inloophuis De Wissel aan het Broersveld 123 is een centrum waar iedereen terecht kan voor een gesprek, informatie, rust, bezinning en gezelligheid. Het centrum is geopend op dinsdag-, don- derdag- en vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Het wordt gerund door vrijwilligers.Zij zouden graag hun team wilien versterken. Heeft u tijd, kom dan eens een kijkje nemen tijdens de openingsuren van De Wissel. Voor inlichtingen kan er contact worden opgenomen met: C.L.Kraan, tel. 273 48 63. SCHIEDAM - De winkeliers van de Hoogstraat hebben weer een boel voordeel weg te geven. Het enige dat men hiervoor hoeft te doen is het pakken van een schaar om daarmee de voordeelbonnen te knip pen die elders in deze krant te vinden zijn op de speciale Hoogstraat- pagina. De uitgeknipte couponnen kunnen bij de deelnemende win keliers worden ingeleverd, waarna direct de voordeelsprijs wordt be- rekend. Knippen en winkelen dus op de Hoogstraat. De actie geldt op vrijdag, zaterdag en zondag. SCHIEDAM - 'Het paradijs onder de sterren'. Dat is de bijnaam van de wereldberoemde openluchtnachtclub Tropicana, in de Cubaanse hoofdstad Havana. De nachtclub opende haar deuren in 1931 en stond, behalve om de extravagante shows, bekend als gokparadijs, waar de elite van Cuba zich vermaakte. De revolutie van Castro maakte een einde aan de gokpraktijken op Cuba, maar naohtclub Tro picana overleefde tot de dag van vandaag, dankzij de wervelende shows met cabaret, zang, uitzinnige kostuums en dans. Met ons kli- maat is het niet mogelijk de show in de openlucht te beleven, maar de opzwepende Cubaanse muziek en de oogverblindende kostuums zul- len ervoor zorgen dat het een zeer warme herfstavond wordt. Tropi- can de Cuba is slechts enkele weken in Nederland te zien. Op vrijdag 31 oktober wordt in het Theater a.d Schie de laatste voorstelling in Zuid-Holland gegeven. Op 3 november vertrekt het gezelschap weer uit Nederland. Voorafgaand aan het spektakel is het mogelijk van een heerlijk buffet te genieten. Kaarten voor de show en het buffet zijn verkrijgbaar via internet: www.theateradschie.nl, aan de kassa of via 2 467 467 (dins dag tot en met vrijdag 11.00 tot 16.00 uur en zaterdag 12.00 tot 15.00 uur) SCHIEDAM - De openbare bibliotheken hebben hun digitale dienst- verlening uitgebreid. Vanaf nu kan elke Nederlander alles wat hij al- tijd al had wilien weten via de bibliotheek vinden. De digitale per- soonlijke vraagbaak al@din biedt namelijk de kans alle brandende vragen vanuit huis te stellen. Waarom is de lucht nu eigenlijk blauw? Wat was het allereerste pop- liedje? Op www.bibliotheek.nl, de website van de openbare biblio theken, kan iedereen een vraag stellen aan de persoonlijke vraagbaak al@din. Het landelijke netwerk van informatiespecialisten dat mee- werkt aan deze gratis service, is gespecialiseerd in de selectie van in formatie en het herkennen van betrouwbare bronnen. Daarom staat al@din garant voor een betrouwbaar antwoord. Stichting Ouderenwerk NWN start in Schiedam-Nieuwland een pro ject voor ouderen die in contact wilien komen met anderen om samen activiteiten te ondernemen. Er zijn ouderen die graag allerlei activi- teiten ondernemen: naar de film, een theatervoorstelling bezoeken, winkelen, een fietstocht maken of een dagje uit gaan. Het is echter niet altijd mogelijk om iemand met dezelfde interesse te vinden. Daarom start de Stichting Ouderenwerk NWN het Nieuwland aan Zet-project 'Samen Doen' Via dit project leggen mensen nieuwe contacten in de buurt. Bij het project worden in een speciale krant oproepen van ouderen geplaatst. Dit kunnen oproepen zijn op het gebied van gezelligheid, beweging en sport, uitgaan of hobby's. Iedereen die een oproep leest, kan reageren en zo wordt het contact gelegd.Om het eerste exemplaar van de 'Samen Doen'-krant uit te kunnen brengen, kan men nu al een oproep inleveren. Ouderen die het leuk lijkt om mee te werken aan dit project, worden ook uitgenodigd te reageren. Vrijwilligers kunnen op verschillende manieren hun bijdrage leveren: bij het aannemen van de advertenties, maken en verspreiden van de krant of bijvoorbeeld het invoeren van de advertenties in de computer. Voor meer informatie en readies kan men terecht bij een van de ou- derenadviseurs van de Stichting Ouderenwerk NWN: Marianne Pul- lens. Zij is iedere woensdag van 10.00 tot 12.00 uur in dienstencen- trum De 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan 766 om oproepen in ont- vangst te nemen en om eventueel gezamenlijk een oproep samen te stellen. Voor telefonische informatie kan men terecht bij het kantoor van de Stichting Ouderenwerk NWN, tel. 248 68 88. SCHIEDAM - Na het bezoek aan de wijken Oost en Zuid gaat de Par- tij van de Arbeid zaterdag I november op werkbezoek in Nieuwland. Om 10.00 uur praat de PvdA-delegatie eerst met leden van de Bewo- nersvereniging Wonen en Leven aan de Damlaan 646 over de stand en gang van zaken in Nieuwland. Een aantal bestuursleden van Wonen en Leven zal vanaf 10.30 uur de raadsleden van de PvdA de veranderingen in de wijk tonen. Daarna wordt rond 12,30 uur het werkbezoek aan de Damlaan afgerond met het uitwisselen van de bevindingen. De PvdA wil graag de opvattin- gen van de bewoners over de wijk horen. Belangstellenden zijn van 12.00 tot 15.00 uur welkom in de kraam aan de Mgr. Nolenslaan bij Plusmarkt. WATERWEG - Het dagelijks bestuur van de stadsregio heeft beslo- ten in 2004 de treintaxi's in Maassluis en Schiedam te subsidieren voor een bedrag van 110.000 euro. Het is nog onzeker of ook in 2005 de treintaxi's met steun van de stadsregio kunnen blijven rijden. Dat hangt af van de vraag of de treintaxi's opgenomen kunnen worden in het systeem voor Collectief Vraagafhankelijk Vervoer (CVV). Trans- vision is de uitvoerder van de regeling voor treintaxi's voor de NS. Die hanteert per treintaxi een minimum van 5.000 passagiers. De treintaxi Maasluis verwacht dit jaar rond 2.400 mensen te vervoeren. In Schiedam zullen naar verwachting zo'n 12.000 mensen van de treintaxi gebruik maken. De kostendekkingsgraad van de beide pro- jecten samen is minder dan 33 procent. Gezien deze percentages en de bezuinigingen op het openbaar vervoer heeft de stadsregio onlangs opdracht gegeven voor een haalbaarheidsstudie, die moet uitwijzen of beide treintaxi's vanaf 2005 opgenomen kunnen worden in de re geling voor het CW. De Nolenslaan doet goede zaken en dat is aan alles te merken. Henk van Gameren Karin Moerman Vormgeving: Joop Langeveld Fotografie: Roger van der Kraan Habermehl met de loeizware klok. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Eendracht maakt macht en mede daar om hebben de winkeliers van de Mgr. Nolenslaan in Schie dam-Nieuwland zich ooit verenigd in een winkeliers- vereniging. Die organiseert activiteiten rond belangrijke thema's als Sinterklaas, Kerst en Pasen en houdt bij de ge- meente een vinger aan de pols wat betreft zaken in het openbaar gebied. Rob Roodhuizen van Pet's Family De Knabbelfarm is al weer heel wat jaartjes voorzitter van de club. Naar voile tevredenheid. Momen- teel is de club bezig met zaken die geregeld moeten worden rond de Intocht van Sinterklaas die niet al te lang meer op zich laat wachten. Maar ook de verzakkingen van de stoep vragen om aandacht. „Iets heel anders, maar wel iets waar- voor we weer de discussie aan- moeten met de gemeente. Er zijn in de loop van de tijd soms wat on- overzichtelijke drempels gekomen door de verzakkingen in de straat die met name voor ouderen heel gevaarlijk kunnen zijn." Een aantal jaar geleden is de No lenslaan grootscheeps aangepakt. Er kwam een nieuwe overkoepe- ling en het openbaar gebied werd opgefleurd met onder andere im- posante kunstwerken. Momenteel straalt de laan als nooit tevoren. Het is er altijd druk, doordeweeks en in het weekeinde en dat doet de ondernemers duidelijk goed. Leeg stand kent de straat dan ook niet, al hebben er de laatste tijd wel wat verschuivingen en verhuizingen plaatsgevonden. „Sinds drie we ken hebben we er een Action bij in de laan. Een soort Lidl, maar dan helemaal gericht op non-food", vertelt Rob Roodhuizen. Door het vertrek van de Fortis Bank en het Postkantoor kon de Action komen en Videoland verhuizen naar een van deze panden. Ook kwam er een schitterende Turkse bakkerij bij, waar veel mooie en goede spullen te krijgen zijn. Milo is te- genwoordig servicepunt gewor- den, zodat er toch nog een klein beetje postkantoor in de laan is achtergebleven en natuurlijk zijn er verschillende betaalautomaten. „Van voor tot achter, alles staat vol. En dat is natuurlijk best iets om trots op te zijn", vindt Rood huizen. Een ander belangrijk pluspunt van de Nolenslaan is het gratis parke- ren. Zowel voor als achter is er meer dan voldoende ruimte om de auto te parkeren, vindt de voorzit ter. Momenteel is er soms een beetje parkeerdruk doordat de ko- zijnen van sommige flats vervan- gen worden en er dan containers staan, maar dat is iets dat van tijde- lijke aard is." wmm* SCHIEDAM - De restauratie van de St. Jacobuskerk in Schiedam-Kethel heeft heel wat voeten in de aarde. Het werk wordt met groot en- thousiasme aangepakt en kost enorm veel geld. Nu de toren hersteld is, was het de beurt aan een volgend hoog- tepunt: het terughangen van de Angelusklok. Vorig jaar nog werd een kanjer- subsidie toegekend. Bijna ander- half miljoen euro werd beschik- baar gesteld voor de restaurantie van de imposante kerk, maar dat SCHIEDAM - De winnaar van de prijsvraag bij Audio Control is bekend. Piet Ou wens jr. uit Schiedam heeft de Finlix 313 DVD-speler gewonnen. De prijs werd hem op vrijdag 10 oktober uitgereikt. Je kunt niet alleen voor DVD-spe- lers terecht bij Audio Contol. Het bedrijf, dat is gevestigd op Indu- strieterrein Vijfsluizen aan de Jan van Galenstraat 28, heeft veel meer te bieden. Topmerken speakers voor de professionele markt zijn er te koop, maar ook de 'gewone' consument kan er terecht. Merken als TEAC, NAD en Philips kun je er zonder probleem tegen concur- rerende prijzen krijgen. Audio Control is ook dealer van AVA LANCHE. In dit merk speakers is speksteen verwerkt, dat voorkomt resonnantie. De service van het be drijf mag er ook zijn. Alle appara- tuur wordt thuis bij de koper gei'n- stalleerd en afgesteld. Op alle pro- dukten geeft Audio Control mini- maal drie jaar garantie en stelt het vervangende audioapparatuur ter beschikking mocht er eens iets ge- repareerd moeten worden. Audio Control heeft ook een eigen techni- sche dienst, die op werkdagen be- reikbaar is tussen 09.00 uur en 17.30 uur. Klanten kunnen vrijblij- vend een luistertest aan vragen. Op afspraak wordt dan de door de klant gewenste opstelling klaarge- zet. Belangrijk is ook dat het be drijf een veertien dagen geldende niet goed geld terug garantie aan- biedt op speakers. Audio Control is tevens leverancier van Plasma- en LCD schermen en projectieap- paratuur. Openingstijden: donderdag en vrij dag van 12.00 tot 18.00 uur zater dag van 11.00 tot 18.00 uuren ie dere eerste zondag van de maand van 12.00 uur tot 17.00 uur. Piet Ouwens jr. werd begin oktober blij gemaakt met een Finlux DVD-speler. SCHIEDAM - Onlangs heeft DuoZorg Uitzendbureau, het uitzendbureau gespeciali seerd in de zorg, haar deuren geopend op de Grote Markt 19 in hartje Schiedam. Duo Zorg Uitzendbureau is een nieuwe uitzendorganisatie die zich volledig heeft gespe cialiseerd in de zorg. Geen nieuwe dochter van een commercieel uitzendbureau, maar een team van mensen die de zorg door en door kennen en die de taal van de zorg spreken. Geen won der, want DuoZorg Uitzendbureau is afkomstig van Gouwe Zorg, de organisatie die regionaal al een goede naam heeft als het gaat om flexibel werk in de kraam- en thuiszorg. En die vooral bekend staat om haar nuchtere en pragma- tische mentaliteit; Gewoon doen! DuoZorg Uitzendbureau bestrijkt een breed terrein. Zo kunnen niet alleen gediplomeerde verzorgen- den en verpleegkundigen maar ook medici, managers, ondersteunend personeel en vakantiemedewerkers in de zorg aan de slag of gezocht worden via DuoZorg Uitzendbu reau. Haar naam zegt het al, op twee manieren een duo; samen met de uitzendmedewerker en samen met de zorgorganisatie. Uitzend- medewerkers worden intensief be- geleid, worden nauwkeurig gese- lecteerd en worden op de juiste wijze voorbereid op hun taken door training, opleiding en per soonlijke coaching. DuoZorg Uitzendbureau heeft in- middels ook een vestiging in Delft en gaat binnenkort ook vestigingen openen in Gouda, Alphen a/d Rijn en Spijkenisse. DuoZorg Uitzend bureau is op maandag tot en met vrijdag geopend van 08.30 uur tot 17.00 uur en telefonisch te berei- ken via telefoonnummer (010) 409 00 50. Voor meer informatie kun nen belangstellenden ook kijken op de website www.duozorg.nl. In hartje Schiedam is sinds kort DuoZorg gevestigd. daterend monument. Nu de restau ratie van de toren zo goed als is af gerond was het de beurt aan de klok. Van oudsher was deze te vin den op het middenschip van de kerk. De klok kon pas worden te- ruggehangen nadat vaklieden, ech- te experts, de goot en leien van de daken hadden gerepareerd. Ook werden de glas-in-loodramen van de kerk hersteld. De Angelusklok had vroeger een belangrijke functie. Op gezette tij- den werd werd deze- geluid. Het sein waarop mensen in de omge- ving hun werk onderbraken voor een gebed. Dat Katholieke ritueel zal zich, nu de klok weer hangt, niet gaan herhalen. was bij lange na niet genoeg. Gere- kend moet worden op zeker het dubbele bedrag, zo wordt nu ge- zegd. Voor het opknappen van de toren werd daarom ook een beroep gedaan op 'de buren' in wijken als Sveaparken- en De Velden. Dat karwei alleen al kostte ruim 600.000 euro en daarom werd ie dereen verzocht een kleine duit in het zakje te doen onder het motto: alle kleine beetjes helpen' Nieuwste project was, zoals ge- zegd, het terughangen van de An gelusklok. Een karweitje dat wet- houder H. Habermehl donderdag 23 oktober voor zijn rekening nam. De St. Jacobuskerk is een uit 1890

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 13