Zevende editie Lezersfeest in Bibliotheek De dynamiek van een tijdschrift en de houdbaarheid van een boek i Snertconcert van Montezuma's Revenge 6: 35 13* 230-110 VOLT 0MV0RMER 95 maasstad ALLES DRAAD- L00S BODY GUARD 95 PRINS FREDERIK HENDRIKSTRAAT 63 ROTTERDAM TEL.: 010-4.618.525 Dif - Maakt het verschil' r 25 V00RVERSTERKER 20 CD-R'S Woensdag 5 november 2003 ROTTERDAM - Marten Toonder en Rotterdam horen een beetje bij elkaar. Vorig jaar vierde Toonder zijn ne- gentigste verjaardag in de Maasstad en werd op het plein bij de Blaak een zeven meter hoog beeld onthuld als eerbetoon aan de schrijver. Komende zaterdag is Toon der een van de gasten tijdens de zevende editie van het Le zersfeest in de Centrale Bi bliotheek in Rotterdam. ROTTERDAM - Een zwar- te cover met witte letters: 'Dif - Maakt het verschiT. Bookzine Dif van hoofdre- dacteur Fons Burger ligt sinds vorige week in de win- kel. Geen magazine, geen boek, maar een volwaardige kruising tussen die twee. Geen jaaroverzicht, maar Dif geeft wel het tijdsbeeld weer. Dif, kortom, is diffe rent, dan al het andere. Fons en Jacqui Burger bladeren in Dif:„Difbiedtlezers de kans om een keer per jaar vanuit een andere invalshoek over onderwerpen te lezen, vaak zelfs vanuit meerdere invalshoeken. ROTTERDAM - Na de sjie- ke dinershows van vorig jaar is het vijfkoppige Montezu ma's Revenge op 10, 17 en 24 november terug met een gezellige avond in het Prinses Theater in Rotterdam-Delfs- haven. Deze keer staat er een winterse Hollandse maaltijd op het menu. Niet voor niets draagt deze nieuwe show als titer Het Snertconcert'. Actievoorwaarden Stuur in Win In het Correct Service Center aan de Prins Frederik Hendrikstraat 63 te Rotterdam vindt u een groot assortment aan originele elektronische onderdelen van o.a. Philips, Sony, JVC, Panasonic, Technics, Grundig, Compaq, IBM, Toshiba en Akai. Ook op het gebied van afstandsbedieningen, accu's voor o.a. draadloze telefoons, pluggen, en kabels vindt u in het Correct Service Center een ruime keuze. 0 GP POWERBANK 3.6V 1300MAH UNIPLUG -TELEF00NACCU WIT Telefoonaccu die in veel portable (thuis)telefoons past. Met universele aansluiting. 3.6 volt. C0RRECTPRIJS 4&5JT PHILIPS PHILIPS SBC-7520 BODYGUARD Geschikt voor elke afstandsbediening door zijn unieke flexibele pasvorm. C0RRECTPRIJS -243T VIVANC0 PA-111 PLATENSPELER V00RVERSTERKER Deze voorversterker maakt het mogelijk om een platenspeler op de aux/cd ingang van uw versterker/receiver aan te sluiten. Compleet met 12 volt adapter. C0RRECTPRIJS inclusief markerpen MAXELL CDR-80 XL 20opneembareCD'sin "Slimcase" met een capaciteit van 700Mb data of 80minuten audio. C0RRECTPRIJS 20 VOOR MARMITEK P0WERMID XTRA MET 4IN1 AFSTANDSBEDIENING TV, videorecorder of sateliet- ontvanger draadloos overal in uw huis bedienen? Dwars door muren en plafonds? Dat kan met de Powermid Xtra. De set bestaat uit een ontvanger in de vorm van een piramide en een universele 4 in 1 afstandsbediening. C0RRECTPRIJS -4935 SKYTR0NIC 230-110 VOLT 0MV0RMER Met deze verhuistrafo kan (Amerikaanse) 110Vacapparatuur worden aangesloten op het normale 230Vac lichtnet. Tevens geschikt CORRECTPRIJS om (Nederlandse) 230Vac apparatuur in Amerika aan te sluiten dankzij meegeleverde verloop- stekkers. De trafo is geschikt voor ,4935" een maximaal vermogen van 85VA. Art.nr. 91376 OPENINGSTIJDEN SERVICE CENTER: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag gesloien De 91-jarige Marten Toonder is vooral bekend door zijn verhalen over Olivier BBommel. Hij wordt gezien als Neerlands belangrijkste striptekenaar. Toonder verzorgt al jaren nauwelijks publieke optre- dens, waardoor zijn verschijnen op het Lezersfeest uniek genoemd mag worden. Toonder zal tijdens het Lezersfeest door Frits Spits worden geinterviewd over 'Heer Bommel overtreft zichzelf, het tweede deel uit de verzamelde werken van Bommel. Toonder is een van de vele schrij- vers die komende zaterdag te gast zijn in de Centrale Bibliotheek aan de Hoogstraat in Rotterdam. Het Lezersfeest is in zes jaar tijd uitge- groeid tot een groots en succesvol evenement. In totaal zijn er acht podia waarop schrijvers zich pre- senteren aan het publiek. Op het 'Tijd-voor-lezer Hoofdpodium' worden naast Marten Toonder ook Oek de Jong, Herman Koch, Kees van Kooten, Jean Brokken, Joost Zwagerman en Jean M. Auel door Frits Spits geinterviewd. Topauteur Jean M. Auel werd we- Het wordt komende zaterdag vast net zo gezellig in de Centrale Bibliotheek in Rotterdam als vorig jaar tijdens het Lezersfeest. foto Rob Kamminga reldwijd bekend met haar Aardkin- deren-reeks. Het eerste deel van deze serie, 'De stam van de Hole- beer', verscheen in 1980 en werd onmiddellijk een bestseller. Daar- na verschenen de evenzo succes- volle delen 'De Vallei van de paar- den', 'De Mammoetjagers' en 'Het dal der beloften'. Dit jaar is het voorlaatste deel 'Een vuurplaats in steen' verschenen. Tijdens het Le zersfeest zal Jean M. Auel ook vra- gen beantwoorden van het aanwe- zige publiek. Naast het hoofdpodium is er een Literatuurpodium, met onder meer Kader Abdolah en Pauline Slot, die worden ondervraagd door schrijfster Kristien Hemmerechts. Wilfried de Jong heeft het Mis- daadpodium onder zijn hoede, waar onder meer Jan Blaauw, Charles den Tex en Tomas Ross te gast zijn. Op het Rotterdams Dag- blad Leesclubpodium reikt Carrie de Leesclubprijs uit. Daarnaast is er nog een Reispodium, een Poli- tiek podium, Poeziepodium en Word Expressionz. Voor liefhebbers van literatuur en alles wat daarmee te maken heeft, is komende zaterdag weer genoeg te beleven in de Centrale Biblio theek. Verschillende schrijvers zullen hun boeken signeren en op de eerste verdieping is er ook een informatiemarkt waar bedrijven die gerelateerd zijn aan lezen en schrij ven zich presenteren. En van- af middernacht kan er gedanst wordt tijdens het afsluitende feest in de Centrale Hal. Kaarten voor het Lezersfeest zijn verkrijgbaar via alle vestigingen van Bibliotheek Rotterdam, Don- ner Boeken en Boekhandel v/h Van Gennep. Telefonisch reserveren kan ook via: 010-281.62.58. In het weekend van 7,8 en 9 no vember 2003 staat de Rotterdamse binnenstad weer volledig in het te- ken van de draaitafel en het turnta- blism. Diverse podia slaan hun handen ineen voor wat alweer de vierde editie wordt van het Natio nal Phonographic festival. Dit jaar staat er naast wereldtoppers als UNKLE en de Scratch Perverts on- dermeer een groep geprogram- meerd die muziek maakt met pla ten van kaas, menselijk haar en an- dere bijzondere materialen. Dit 'musiceren met draaitafels' is tij dens het festival op verschillende locaties te zien. Een kleine greep: Calypso trapt af op vrijdag met een grand opening met Grazzhoppa's Dj Bigband en DJ Spooky. Off- Corso verwelkomt zaterdag de 'Miles Davis van de techno' Der rick May. In Nighttown staat die avond de draaitafel centraal met o.a. UNKLE, Scratch Perverts en Project Dark. Terwijl in Rotown te zien is dat een turntablist ook pri ma in een meer traditionele band- bezetting past met C-Mon en Kypski en Fingathing. Net als in voorgaande jaren komt het turnta- blism ook visueel aan bod in Lan- taren/Venster. Passepartouts en tickets voor zaterdag 8 november (Nighttown) zijn te verkrijgen via Ticketservice. Passepartouts zijn geldig voor alle dagen en alle loca ties. Tickets voor Rotown, evenals tickets voor alle andere locaties, zijn bij de bekende voorverkoop- adressen van desbetreffende instel- ling te verkrijgen. Zelden werd er zo reikhalzend naar een to- neelstuk uit gezien als naar 'Annie M.G. de dochter van de domi- nee' van Ton Vorstenbosch. Iedere Nederlander kent Annie Schmidt of denkt haar gekend te hebben. Ze was de succesvolste kinderboeken- schrijfster van haar tijd, boekte tri- omfen met haar musicals, maar boette de laatste tien jaar van haar leven na de dood van haar echtge- noot ernstig aan creativiteit in. De verrassing van de voorstelling is Marisa van Eyle, die een buitenge- woon knappe interpretatie geeft van de schrijfster. 'Annie M.G. de dochter van de dominee' is op 15 (20.15 uur)en 16 (14.30 uur) no vember te zien in de Rotterdamse Schouwburg. Schrijver Ton Vor stenbosch houdt op 16 november vanaf 13.45 uur een inleiding. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.schouwburg.rotterdam.nl of 010-411.81.10. door Vincent Wernke „Dif heeft de dynamiek van een tijdschrift en het gewicht en de houdbaarheid van een boek", zegt hoofdredacteur Fons Burger. Een blik op en in Dif en je weet waarover hij het heeft. Een inter view van achttien pagina's met advocaat Gerard Spong kom je niet overal tegen. En wat te den- ken van achttien pagina's over globalisering, verdeeld in twee pagina's tekst en een fotoserie met voors en tegens, een uitge- breid verhaal over korfbal en al les wat je maar wilt weten over zalm (26 pagina's!). Fons Burger: „Als je langs de schappen loopt van tijdschriftza- ken, blijkt dat heel veel magazi nes elkaar volgen. Ze schrijven allemaal over dezelfde onderwer- pen, maar als je al die bladen leest, weet je eigenlijk nog niks. Dat 'komt ook doordat ze meestal dezelfde invalshoek zoeken." Ongeveer een half jaar geleden begon het zeskoppige hoofdre- dactionele team met Dif. „We hebben er in totaal met 160 man aan gewerkt", vertelt uitgever Jacqui Burger. „Een mix van be kende namen en nieuw talent. Ze waren zo enthousiast dat ze voor een andere tarief hebben gewerkt dan normaal. Ook van die kant foto: Dick Sluijter was er interesse om iets in de breedte neer te zetten." De 450 pagina's vormen geen al- ternatief voor al die andere bla den, zegt Fons Burger. „Dif biedt lezers wel de kans om een keer ger houdbaar dan het gemiddelde magazine en geeft een tijdsbeeld. Opvallend is het artikel over korf bal, dat met het honderdjarig be- staan, het WK in Rotterdam en een expositie in de Kunsthal erg per jaar vanuit een andere invals hoek over onderwerpen te lezen, vaak zelfs vanuit meerdere in valshoeken." Dif is dan ook lan- actueel is. „Toeval", zegt Fons Burger. „We bedachten het en pas later vertelde iemand dat die expositie in de Kunsthal er is." Niet alleen inhoudelijk is Dif an- ders, ook de vormgeving is op vallend. Strakke literatuurpagi- na's worden afgewisseld door 'tijdschriftpagina's', bladzijden vol prachtige foto's en een plak- boekachtig 'the making of...', waarin drie kunstenaar vertellen over de totstandkoming van nieuw werk. Ook zijn er, door de redactie zelf bedachte en gemaak- te, advertenties in Dif te vinden. Paginanummers ontbreken. Wel is er een 'navigatiesysteem' wat het voor de lezers makkelijk maakt om de verschillende delen van Dif op te zoeken. In een tijd waarin veel wordt ge- sproken over ontlezing, is het verschijnen van Dif opmerkelijk. „Mensen lezen meer dan bladen- en krantenmakers willen gelo- ven", weet Fons Burger. „Wij gaan uit van een onderwerp, waarvan wij denken dat de lezer daar alles van wil weten." „Alles wordt steeds oppervlakki- ger en het publiek wordt steeds minder serieus genomen. Ik zie wel eens iets op televisie, dat ik denk: de mensen die dat maken geloven dat wij helemaal debiel zijn. Iemand schreef dat Dif voor een HBO-publiek is, maar dat is onzin. Dif is juist heel toeganke- lijk en bedoeld voor iedereen." Als uitgever is Jacqui Burger na- tuurlijk benieuwd naar de ver- koopcijfers van Dif, dat 25 euro kost. Desondanks is Dif vooral een product dat gemaakt is vanuit de harten van de makers. Jacqui: „Als je een blad maakt vanuit de adverteerders wordt het heel an dere. Wij hebben Dif gemaakt vanuit ons hart. Ik denk ook dat de tijd er rijp voor was. Het is achteraf ook een goed idee ge- weest om Dif als boek te positio- neren. De boekhandels hadden er ook veel vertrouwen in. Dat komt ook deels doordat Uitgeverij LJ Veen erachter zit. wat vertrouwen oproept bij de boekhandelaren. De plannen voor Dif gaan verder dan dit eerste nummer. De uitga- ve van nog twee nummers, in 2004 en 2005, staat al vast. „Idee- en genoeg voor spraakmakende verhalen", belooft Fons Burger. Wat dat betreft hechten de ma kers evenveel waarde aan het oor- deel van lezers als aan de ver- koopcijfers. Jacqui: „Verkoopcij- fers zijn leuk, maar even belang- rijk is wat mensen er van vinden, want anders kopen ze het volgend jaar niet meer. Gelukkig zijn de reaches die we tot nu toe hebben gekregen, erg positief." door Vincent Wernke „Die shows van vorig jaar waren onze eerste dinershows", vertelt Hans Cassa van Montezuma's Re venge. „Ook die gaven we in het Prinses Theater en dat vonden we hartstikke leuk om te doen. Het was echter een vrij sjieke diner- show en dat bleek voor de maan- dagavond tot niet de juiste invul- ling. Daarom hebben we deze keer gekozen voor 'Het Snertconcert', een avond vol ouderwetse winterse gezelligheid." Het menu staat geheel in het teken van de Hollandse pot. „Dat bete- kent erwt'ensoep vooraf, een keuze uit drie hoofdgerechten en toe een vlaflip", licht Rotterdammer Cas sa het menu toe. „En wij zorgen voor de muzikale omlijsting. Ove- rigens doen we meer dan alleen de gaten tussen de verschillende gan- gen vullen. Het begint al voor de show. We verwelkomen mensen bij de deur gekleed als personeel van het Prinses Theater. We ne- men jassen aan, schenken de men- Afgelopen zomer organiseerde Montezuma's Revenge voor het eerst een fanclubdag. De opzet daarvan beviel de zangers en de fans zo goed, dat deze dag de basis vormde voor wat Montezuma's Revenge straks in het Prinses The ater gaat doen. „De sfeer is losser dan in het theater. We zijn zelf ook gefocust op wat er in de zaal ge- beurt, zodat wij daar weer op in kunnen haken. Er zit veel humor in de show. Je merkt ook aan de zaal dat het gonst van de gezelligheid. Bovendien is het eten hartstikke goed en de bediening leuk. 'Het Snertconcert' is een leuke kennis- making voor mensen die ons nog niet kennen. En voor degenen die ons wel kennen is het leuk om ons in deze hoedanigheid te zien." Montezuma's Revenge is op dit moment met verschillende dingen tegelijk bezig. Naast de 'Snertcon- certen' toeren ze nog steeds met hun voorstelling 'Hits Again!" door Nederland en Duitsland, zin- gen ze op evenementen en be- drijfsfeesten en geven ze komende maand enkele lesconcerten op middelbare scholen. „We zingen liedjes en vertellen het een en an- der over a cappella en close har mony. Scholieren reageren daar erg enthousiast op, ook omdat we enkele moderne nummers hebben gearrangeerd, zoals 'Aischa' en 'Can't get you out of my head' van Kylie Minogue. En dan zijn we ook nog bezig met het bedenken van onze nieuwe voorstelling", zegt Cassa. „Die moet in oktober 2004 in premiere gaan." Montezuma's Revenge staat op 10,17 en 24 november in het Prin ses Theater met 'Het Snertconcert' Aanvang 19.30 uur, arrange- mentsprijs 39 euro. Reserveren: 010-425.50.50. Informatie: www- .prinsestheater. nl. Hans Cassa van Montezuma's Revenge: „Het leuke vanzo'n dinershow is dat je veel interactiever met het publiek bezig bent.foto: Michel Linsen sen een glaasje gluhwein in en ne- men hun bestelling op. En vervol- gens leiden we de avond in." Montezuma's Revenge ontstond in 1985 en de vijf zangers zijn inmid- dels bekend in Nederland en Duits land, waar ze jaarlijks vele (thea- terjoptredens verzorgen. Momen- teel toeren ze voor het tweede sei- zoen langs de theaters met hun voorstelling 'Hits Again!'. Monte zuma's Revenge brengt in hun shows een mix van originals en co vers in pop, soul en rock. „Het leuke van zo'n dinershow is dat je veel interactiever met het pu bliek bezig bent", vertelt Cassa over de aanstaande optredens in het Prinses Theater. „Het is heel leuk om te doen omdat je heel di rect bezig bent met de mensen in de zaal. In het theater gaan mensen zitten en denken: vermaak me maar. Deze Snertconcerten zijn echt een avondje uit. Het duurt niet voor niets van half acht tot half twaalf. We gebruiken ons repertoi re dat we ook in het theater zingen, maar wel aangevuld met allerlei leuke en speciale dingen." Elke actie heeft een looptijd van 2 weken Deelname aan de actie kan zo vaak als men wil Instructies van het Stuur in Winspel dienen opgevolgd te worden Deelnames die niet voldoen aan de actievoorwaarden worden uitgesloten Deelname aan activiteiten (zoals reizen e.d.) welke betrekking hebben op een gewonnen prijs, geschieden vooreigen risico Prijzen kunnen niet geruild worden en zijn niet inwisselbaar tegen geld Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd In gevallen waarin het reglement niet voorziet, beslist Rotterdams Dagblad bv De winnaars ontvangen uiterlijk 2 weken na afloop van de prijsvraag bericht Gegevens van deelnemers worden niet verstrekt aan derden Medewerkers van Rotterdams Dagblad bv zijn uitgesloten van deelname Door deel te nemen aan het Stuur in Winspel verklaart men akkoord te gaan met deze voorwaarden. V 1ST Art.nr. 40717 Art.nr. 19200 a m Art.nr. 22931 Art.nr. 265196 Art.nr. 249318 UtWOWK CCWYKWtft 11: I*.M.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 23