maasstad Voorlichting moet leerlingen ervan weerhouden op bouwplaats te spelen AVda in november in Theater a.d Schie RSB brengtspannende voorstelling The Planets Ik vind het fantastisch om naast grote acteurs op het podium te staan' Paranormale avond Grote spijkers, stenen en kuilen www.audiocontrol.nl Radboud geeft muziekfeest SoTTO/72£a SP wil foto's van Schiedam van de lezer Spektakel van formaat maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - „We spelen engeltjes", zegt Suzan Ver- meulen van het Schiedans- theater opgelucht, die eigen- lijk niet wilde verklappen welke rol ze speelt in de voorstelling 'Zeg eens Aaa'. „Ik kan het niet voor me houden hoor. We hebben fantastische kostuums. Ik heb de voorstelling al gezien en hij is echt heel leuk." Vier meiden van het Schie- danstheater, Suzan Vermeu- len, Linda Kolen Poels, Anouk van Mil en Eva Nag- tegaal, spelen een rol in 'Zeg eens Aaa', dat dinsdag en woensdag te zien is in het Theater aan de Schie. De voorstelling wordt overal in het land opgevoerd en in el ke gemeente doen er plaat- selijke talenten mee. De meiden van het Schiedans- theater zijn de gelukkigen die in Schiedam een bijdra- ge mogen leveren aan het toneelstuk. e-Rotterdam in uitvoering www.rotterdam.7iD SCHIEDAM - Een spijker in je nieuwe sportschoen, een steen op je hoofd: het kan je zomaar gebeuren als je op een bouwplaats gaat spelen. Gevaarlijk dus. Te gevaarlijk en daarom werden de leerlin gen van basisschool De Troubadour in Groenoord- Zuid in een speciale bijeen- komst nog eens nadrukkelijk op alle gevaren van een bouw- en sloopterrein gewe- zen. Bouwbedrijf Panagro en Woonplus die verschillende flats in de wijk gaan slopen en weer opbouwen namen, met hulp van clown Bengo, de hele procedure nog eens rustig met alle kinderen door om eensgezind tot de conclu- sie te komen dat spelen op een bouwplaats levensge- vaarlijk is. WIJ HEBBEN HET WEL. 010-2 460 460 pizzeria Ovenverse Pizza's Pasta's 010-427 10 02 PIZZA VAN DE WEEK: MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Woensdag 5 november 2003 Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur: ds. G. de Lang. Chr. Scholengemeenschap Aqua- marijn, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur: ds. A. Belder. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur: dr. P. Buitelaar. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur, ds. W.M. van de Ve- gt- Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur: ds W.R. van Wieren. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur: ds J.J.A. v.d Peppel. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur: ds. Lamping. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur: pas tor G.J. Warmerdam. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur: ds. F.H. Blokhuis en 16.30 uur: ds. F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur en 16.30 uur: prof.dr. G.C. den Hertog. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: ds. J. Visbeek. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, zo 09.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds N. van de Want, wo 19.45 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 0104004434 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 (10euroct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H. Wirtz Telefoon 010 4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 0610920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 0104004366 K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 400401 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 0104004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010 4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alfe auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., e.g. de betreffende auteur Schiedamse engeltjes in toneelversie 'Zeg eens Aaa' door Stella Schaper „Ze waren op zoek naar mensen die flexibel zijn, al eerder op het podium hebben gestaan en die goed kunnen bewegen", zegt Eva. „Viadecommunicatie-afde- ling van het Theater aan de Schie hebben we foto's ingestuurd en daaruit zijn wij geselecteerd. Voor ons was het een verrassing, want Suzan had de foto's opge- stuurd zonder dat wij het wisten. Maar we waren meteen enthousi- ast, want ik vind het fantastisch om naast grote acteurs als Carrie Tefsen te staan. Als ik eraan denk, krijg ik al een beetje de kriebels. Als ik haar echte naam De vier meiden van het Schiedanstheater kijken erg uit naar de voorstellingen met de bijna voltallige oude cast van 'Zeg eens AaaFoto Roger van der Kraan maar weet en geen Mien Dobbel- steen zeg ofzo", zegt ze lachend. tijd na: 'Met de assistente van Dokter van de Ploeg'. Dat kent iedereen." Het dansgezeischap 'Schiedans theater' bestaat uit acht meiden en is opgericht door Barbara Fleischmann. Het danstheater is De serie is de dames niet onbe- kend. „lk was twaalf jaar en ik vond het geweldig, want dan mocht ik laat opblijven. De vol- gende dag discussieer- den we op het school- plein over de onder- werpen uit de serie", zegt Suzan. „Het ging een keer over een autoradio die gestolen was. Ik woonde in een dorp en daar gebeurde dat niet. Dat was meteen het gesprek van de dag." Eva weet nog hoe ze met haar ou- ders naar de serie keek. „Het was voor ons echt een familieavond- je." Linda voegt daaraan toe: „Mien Dobbelsteen deden we al- Schiedansgezelschap wordt ook regelmatig ingeschakeld bij con- certen van bijvoorbeeld de Rijn- mondband en de Schiedam Proms in samenwerking met het St. Radboudorkest. Barbara is de spil van de dansgroep. Ze geeft al 25 jaar dansles te zien bij vele evenementen, zo- als de Carols aan de Maas, het Haven-, Molen en Muziekfestival en de Boekenweek. Ook waren de dames te zien bij de Schat- voorstellingen Breken en Peer Gynt. In 2000 werd de muziek- en dansvoorstelling 'Too Hot To Handel* gespeeld en gedanst in het Theater aan de Schie. Het in Schiedam. „Ze is ook echt een soort moe- derfiguur voor ons. AOs we optreden komt ze altijd kij ken", zegt Eva. „A!s Barbara er niet was, was er geen Schiedans theater." De dansgroep is van alle markten thuis. ..We dansen in verschillen- de stijlen voor verschillende op- tredens, zoals jazz, hiphop, river- dance, barok en klassiek. Meestal krijgen we een opdracht en dan gaan we met Barbara brainstor- men over het thema. Daar vloeit dan uiteindelijk een optreden uit voort. We hebben dus een eigen inbreng en dat vinden we leuk." Ook al zijn de dames een beetje zenuwachtig, ze hebben er toch veel vertrouwen in. „We kennen elkaar heel goed en we zijn goed op elkaar ingespeeld", zegt Lin da, „Als er een iets bedenkt. dan speelt de ander zonder enige moeite daar meteen op in." Anouk vult aan: „Iedereen staat open voor de ideeen van elkaar. Het gaat eigenlijk allemaal van- zelf." De vier talenten zijn in ieder ge- val blij met de voorstelling. „We kunnen nu na een jaar eindelijk weer met elkaar aan de slag om te repeteren. Het is echt een verade- ming", zegt Suzan. „De andere meiden beamen dat meteen. „Het is gewoon fijn om weer met zijn alien te dansen. SCHIEDAM - Paragnost Jan Bouw start 13 november met ge- spreksavonden in wijkcentrum De Blauwe Brag aan het Bachplein. Het onderwerp dat de eerste avond centraal staat is helderziendheid. Hier zal praktisch en theoretisch op worden ingegaan. Aanvangstijd is 20.00 uur en de kosten zijn 7,50. Voor meer info: 06-20130673. Rotterdam investeert in wonen, werken en welzijn met informatie- en communicatietechnologie (ICT) als hulpmiddel. Deze e-ladder houdt u op de hoogte van aotuele gebeurtenissen op dit gebied. 03.11.2003 Ga in gesprek met de wethouder op het STADS- DEBAT via internet Wethouder Wim van Sluis vindt dat winkeliers hun straat terug moeten krijgen en wil graag uw mening hierover horen. U kunt met hem van gedachten wisselen via STADSDEBAT. Het STADS- DEBAT vindt u op vele sites. Op www.rotterdam.nl direct onder het kopje 'gemeentebestuur'. 03.11.2003 STADSDEBAT voor jeugd In jeugdmaand november lopen verschillende jeugddebatten op STADSDEBAT. Een daarvan gaat over de vraag welke speeltuin de beste van Rotterdam is. Kijk op STADSDEBAT op internet. 28.11.2003 Groeibriljanten Kansrijke initiatieven van particu- lieren op plekken die tot ware briljanten kunnen uitgroeien, kunnen tot 28 november worden aangemeld via internet. Laat ook uw initiatief meedingen naar de status 'Groeibriljant'. Meer informatie over bovenstaapde onderwerpen vindt u op: Gemeente Rotterdam -I Rotterdam door Karin Moerman Hekken, schoenen met stalen neu- zen, beschermende kleding en zelfs een echte bouwvakker: het was er allemaal op de voorlich- tingsbijeenkomst die dinsdag ge- houden werd in de gymzaal aan de Peter van Anrooylaan. Maar ook een blok hout met daarop een enor- me spijker en clown Bengo wilde best eens laten zien wat er met zo'n schoen kon gebeuren als je in zo'n enorme spijker trapt. „Die gaat dan helemaal kapot, zien jullie dat? Gaat zo door de zool heen." En dan zo'n hek. „Dat is niet om in te klimmen", waarschuwde project- leider Dennis Tewarie van Pana gro, terwijl ie clown Bengo er nog net vanaf kon trekken. „Daar staat een bordje met 'Verboden toe- gang' op en dat betekent dat je er weg moet blijven en zeker niet op of over moet klimmen. Ziet de po litic je achter zo'n hek dan kan ze je een bekeuring geven." Dinsdag waren de leerlingen van de Troubadour aan de beurt. woensdag wordt voorlichting gegeven aan de leerlingen van El Furkan. Foto Roger van der Kraan „Maar ook als het hek open staat, mag je niet op zo'n bouwterrein komen", merkte een jongetje van een jaar of vijf op. „Heel slim", prees Tewarie. En een ander jon getje: „Ik heb gezien dat kinderen de bordjes van het hek trokken en er over probeerden te klimmen." „Maar jullie gaan dat niet doen he? vroeg Tewarie nog maar eens aan de groep en het bevestigende antwoord galmde door de gym zaal. Wie er wel achter die hekken mo gen, moeten, zijn bouwvakkers. En ook daar was een kant-en-klaar model van aanwezig dinsdag. Bouwvakker Jan werd aandachtig door alle kinderen bekeken. Zijn kleding, schoenen, met stalen neu- zen en helm; alles was even mooi. De schoenen konden van heel dichtbij worden bekeken en ge- voeld. „Doet dat ijzer niet zeer?", vroeg er een, maar dat bleek geluk- kig niet het geval. „Als daar een steen op valt is er niets aan de hand, daarom dragen bouwvakkers van die schoenen." Ook de veilig- heidshelm ging van hand tot hand en werd een beetje kleiner gemaakt zodat die ook op de kinderhoofdjes kon worden gezet. Panagro vertelde de kinderen ze ker een jaar nodig te hebben voor het afbreken van 88 woningen in de buurt, allemaal 3- en 4-hoog- flats, gebouwd in de jaren zestig. Daarna zal het casco weer dienen als basis voor nieuwbouw. Hoe dat straks wordt was ook te zien. De 4- hoog flat aan de Valeriusstraat zal definitef verdwijnen, waarna op die plaats een begin zal worden ge maakt met de bouw van een geheel nieuw winkelcentram. Maar ook dat is nog toekomstmuziek. SCHIEDAM - Muziekvereniging St. Radboud geeft vrijdag 14 no vember in het Theater aan de Schie een afwisselende show met klas- sieke muziek, een muzikaal sprookje en swingende musical- liedjes. Het 'Concert aan de Schie' begint om 20.15 uur uur en is be- doeld voor alle muziekliefhebbers die graag eens wat nieuws willen horen en houden van afwisseling. Het programma begint met mooie klassieke werken in de goede tradi- tie van het symfonisch blaasorkest, wat nog altijd een van de pijlers is waarop St. Radboud staat. Na de pauze gaan alle remmen los en komt het koor van St. Radboud het podium opstormen. Kaarten voor dit spektakel kosten 8,50 en zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Theater aan de Schie. Szl snzi onzz fizz aire zzzoxcjCijn.: tomaat, kaai, fiatn) g g 35 LPanacje 1 - cScfiLzdam SCHIEDAM - De SP deelt vijftig fotocamera's uit aan Schiedam- mers. De SP vraagt de mensen om in hun omgeving foto's te maken van problemen die aangepakt moe ten worden en mooie dingen die behouden moeten blijven. Uit de 1200 foto's zal een deskundige jury een selectie maken die ge- braikt wordt in een fotoboek. Het fotoboek zal eind december wor den aangeboden aan de mensen die actie moeten ondernemen om de problemen op te lossen. Een weg- werpcamera kan besteld worden bij de SP-afdeling Schiedam. De SP vraagt de deelnemers om foto's te maken van problemen zoals ge- vaarlijke kraispunten, enge plek ken, gevaarlijke speeltoestellen of slecht onderhouden fietspaden. Ook foto's van zaken die juist be houden moeten blijven, zoals fo to's van een mooi park, monumen- tale gebouwen, of het digitale trap- veldje, zijn welkom. Na een maand zal de SP de camera's teraghalen om de foto's te laten ontwikkelen en afdrukken. De camera's zijn te bestellen via nummer 06-17 040 791 of mail: schiedam@sp.nl "'/'"no De DCMR Mitieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Stroomuitval oorzaak veel roet en rook uit fakkels Vrijdagmorgen 31 oktober ontving de meldkamer van de DCMR tussen negen en tien uur negen klachten uit Rotterdam, Maassluis en Hoek van Holland. Een aantal mensen had last van brandlucht en een aantal was ongerust over de grote hoeveelheid zwarte rook die uit de fakkels van raffinaderij Nerefco Europoort kwam. Een stroomuitval had alle bedrijfsonderdelen van Nerefco stilgetegd. Ook de stroomvoorziening van de fakkels was uitgevallen, waardoor de gassen uit de raffinaderij niet volledig verbrandden maar met veel roet en rook de lucht inkwamen. De fakkels Zijn veiligheidsmechanis- men waarmee gas op een veilige manier kan worden afgevoerd. Nerefco is tijdens het voorval op een deskundige en efficiente manier opgetreden. De oorzaak van de stroomuitval wordt verder onderzocht. De evaluatie van het incident gebeurt in samenwerking met de DCMR. Het zal een week duren voordat alle bedrijfsonderdelen weer in werking zijn. Bewoners ongerust over afgaan bedrijfsalarm Zondagavond 2 november belden negen verontruste bewoners van Vlaardingen de meldkamer over het afgaan van een sirene. Ook bij de brandweer kwamen klachten binnen. Het bleek dat er bij Air Products in Pernis een defect in het alarmsysteem zat, waardoor het alarm zonder aanleiding afging. Air Products is een bedrijf waar uit lucht onder andere zuurstof, stikstof en koolstofdioxide wordt gehaald. Een bedrijfsalarm is geen signaal voor bewoners van nabijgelegen gemeenten. Het afgaan van een bedrijfsalarm is een veiligheidsmiddel voqr het bedrijf zelf, waarover bewoners zich niet ongerust hoeven te maken. Alleen als de gemeentelijke sirenes afgaan buiten de maande- lijkse oefening (elke eerste maandag van de maand), is er wat aan de hand. Dan moeten ramen en deuren gesloten worden en is op Radio Rijnmond informatie te beluisteren. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl. Er komt geen gokhal op het Stadserf De gebeden van pastoor Vismans en zijn parochianen zijn verhoord, de verwondering van veel andere Schiedammers is gehoord. Het is een triomf voor de rede en het gezond verstand. Maar ook een blijk dat de politiek heel af en toe nog wel dege- lijk blijkt te kunnen luisteren naar de stad. Des te onthutsender dat de fractie van Leefbaar Schiedam daar een doof oor voor had. Hun niet bij name genoemde woordvoerder, plaatselijk in- fameus als Erik de Jong, steekt in het openingsartikel van de editie van Maasstad d.d. 29 oktober 2003 ongenuanceerd de loftrompet op het vrije ondernemerschap. Heeft ruim twintig procent van de Schiedammers vo- rig jaar gestemd op Leefbaar of op de WD van veertig jaar terug? Erik de (Vrije) Jong(en) beklaagt zich in datzelfde artikel erover, dat er in Schiedam maar drie coffeeshops mogen zijn. Hebben massa's, vooral in de Gorzen, Oost en West, dan op Leefbaar Schiedam gestemd omdat zij wensten dat hun voorrecht zou worden bepleit, boven een coffeeshop te wonen, of er een naast de school van hun kinderen te zien verrijzen Er zijn goede gronden voor het landelijk!- beleid om het aantal gokcen- tra, coffeeshops en sexinrichtingen te beperken. Dat zijn motieven van maatschappelijke ethiek en moraal. Het verrast geen Schiedammer nog, dat Januskop de Jong daarmee geen enkele affiniteit heeft. Want als dat het geval was, zou hij weten dat hij OF gemeenteraadslid kan zijn, OF gerechtelijke procedures tegen raadsbesluiten kan voeren, maar niet al- lebei tegelijk. En zou hij zijn afspraken op dat gebied zijn nagekomen! Overigens zal een sexexploitant zich wel honderd keer bedenken alvo- rens zich in Schiedam te vestigen. Hij schrikt allicht terug voor de moor- dende concurrentie. Want nergens word je zo genaaid als op het Schie damse Stadskantoor zelf. Ik kan het weten. Theo H.B. Schoenmakers SCHIEDAM - 3 Musketiers, de musical is in het nieuwe Luxor Theater wegens groot succes ver- lengd tot en met december van dit jaar. De opera Aida, van de Roe- meense Staatsopera, die in eerste instantie ook in deze periode stond geprogrammeerd, is daarom ver- plaatst naar het Theater a.d.Schie. Met maar liefst 150 medewerken- den belooft Aida een spektakel van formaat te worden. Aida zal twee maal, tijdens een middag- en avondvoorstelling te zien zijn op 23 november. Kaarten kosten 39 euro per persoon en zijn verkrijg baar via www.theateradschie.nl, via de kassa of via 2 467 467 (dins dag tot en met vrijdag van 11.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur). De Nationale Opera van Boekarest is het oudste operagezelschap in Roemenie. De geschiedenis begint vroeg in de negentiende eeuw en de ontwikkeling van het instituut (met een onderbreking tijdens de Tweede Wereldoorlog) zet zich voort tot op de dag van vandaag. Het repertoire breidt zich voortdu- rend uit, met name in de richting van de Italiaanse opera en de voor stellingen kunnen wedijveren met die van de grote operahuizen waar ook ter wereld. Jonge Roemeense zangsolisten en dansers winnen ve le prijzen op internationale festi vals, Roemeense solisten vervullen gastrollen op alle grote podia en de Nationale Opera van Boekarest maakt lange en succesvolle tour- nees naar het buitenland. SCHIEDAM - Het Rotterdams Symfonisch Blaasorkest (RSB) zet 13 december een nieuwe stap in haar streven zo vernieuwend mo- gelijk bezig te zijn. Een theaterpro- ductie van grote omvang zal dan op de planken worden gezet met daarin een centrale rol voor het RSB. Met een spannend verhaal als rode draad zullen het RSB, de Erasmus Dance Company, slagwerkgroep Gamberro en verschillende acteurs een familievoorstelling van circa 75 minuten brengen. Uniek aan de productie is dat random klassieke muziek (The Planets van Gustav Hoist) een verhaal gericht op de hele familie is geschreven. Het feit dat in het stuk ook rollen zijn weg- gelegd voor een slagwerkgroep en een dansgroep geeft aan dat The Planets zowel voor de oren als voor de ogen boeiend zal zijn. De voorstelling wordt opgevoerd in het Theater a/d Schie en de aan- vang is 20.15 uur. Kaarten kosten vijf euro voor kinderen tot twaalf jaar en boven de 12 jaar zeven eu ro. Reserveren: Via planets-reser- veren@xs4all.nl of bel 425 38 01 (Vermeld naam en aantal kaarten)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 3