www.stadsregio.info Bijdrage grond- exploitatie Spijkenisse 300 readies op verkeer- en vervoersplan Proef verkeersleerkrachten WEEKENDHULPEN Van onderhoudsmonteur tot: SCHILDERSBEDRIJF ROTTERDAM B.V. De techniek in handen. TECHNfCUM BUREAUS SLAAPKAMERS CALCULATOR/WERKVOORBEREIDER HOOFD UITVOERDER/PROJECTLEIDER SUBSIDIES VOOR VERKEER- EN VERVOERSPROJECTEN DUURZAAM ONDERNEMEN RUIM 70.000 VOOR BODEM- SANERING IN KRIMPEN A/D IJSSEL INZET VAN HET RUIMTELIJK PLAN REGIO VASTGESTELD Albrandswaard Barendrecht Bergschenhoek Berkel en Rodenrijs Bernisse Bleiswijk Brielle Capelle aan den IJssel Hellevoetsluis Krimpen aan den IJssel Maassluis Ridderkerk Rotterdam Rozenburg Schiedam Spijkenisse Vlaardingen Westvoorne Technisch bureau Verwaal B.V. Zelfstandig werkende SERVICE-ONDERHOUDSMONTEURS ALLROUND LOODGIETERS C&A Rotterdam-Centrum zoekt Sollicitaties richten aan: Mevr. I. de Ruijter Coolsingel 80,3011 AE Rotterdam AANGEBODEN AANGEBODEN STADSREGIO.INFO Ben jij de juiste kandidaat en pas jij in een enthousiast team, neem dan contact op met, of richt je schriftelijke sollicitatie alsmede c.v. aan: Schildersbedrijf A. Groenenboom B.V. T.a.v. de heer R.A. Verhoef Postbus 11355 3004 EJ Rotterdam Tel. 010-262 07 44 E-mail: rverhoef@groenenboom.nl Engineers Buitendienst Vlaardingen Installatie van en onderhoud aan diverse machines. Functie- eisen: MTS opleidingsniveau en kennis van aandrijvingen, PLC besturingen en metaalbewerkingen. Een servicegerlchte hou- ding is belangrijk voor deze afwisselende functie. Voor meer details kun je terecht op onze vestiging. Rotterdam, Schledamse Vest 101a, tel: 010 - 206 23 60 of ga naar www.technlcum.nl Schildersbedrijf Groenenboom is een schildersbedrijf dat gespecialiseerd is in uitvoering van nieuwbouw-, renovatie- en onderhoudsschilderwerkzaamheden. Ons bedrijf heeft zich in haar 65-jarig bestaan ontwikkeld tot een professionele en solide partner. Vanwege het groeiende aanbod van werkzaamheden zijn wij op zoek naar: en een Voor de eerste 99 woningen op de locatie Spijkstaal Zuid in Spijkenisse heeft het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam een bijdrage van 449.242,- beschikbaar gesteld. De woningen, die in januari 2004 worden opgeleverd maken deel uit van het woning- bouwproject Staalmeesters 1e fase. Deze bijdrage in de grondexploitatie wordt beschik- baar gesteld voor gebieden die een woonbestemming krijgen. Spijkstaal was vroeger een bedrijventerrein. De subsidie is een bijdrage voor de extra kosten die gemaakt moeten worden om deze locatie voor woning- bouw geschikt te maken. In totaal heeft de stadsregio 1.057.307,- beschikbaar gesteld voor de realisatie van 233 woningen op derge- lijke locaties binnen het Centrumplan Spijkenisse. In de afgelopen weken heeft het Regionaal Verkeer- en Vervoersplan (RVVP) voor alle burgers van de stads regio Rotterdam ter inzage gelegen. Zij konden op de plannen reageren en van hun recht op inspraak gebruik maken. Daar is ruim gebruik van gemaakt. Brieven en e-mail De officiele inspraak startte op 1 September en sloot op 13 oktober. Er was inspraak mogelijk per e-mail (via de website van de stadsregio Rotterdam kwamen 34 e-mails binnen), via speciale inspraakformulieren (240 stuks) en via brieven (25 stuks). Bovendien konden de in totaal 100 bezoekers van de 6 inspraak- avonden ook hun zegje doen over het plan. Totaal zijn er bijna 300 reaches binnengekomen over onge- veer 50 verschillende onderwerpen. Zo'n 230 reacties hadden betrekking op vermeende plannen voor een TramPluslijn door het Lage Land in Rotterdam. De meeste reacties zijn binnengekomen van individuele bewoners uit de stadsregio (95%) maar ook enkele van organisaties zoals Milieudefensie en de Fietsersbond. Bovendien hebben een aantal over- heden gereageerd zoals de gemeenten Vlaardingen en Schiedam, de provincie Zuid-Holland en Rijkswaterstaat. De onderwerpen Op het gebied van het openbaar vervoer (90% van de reacties) is behalve veel weerstand tegen het tramtrace door het Lage Land, veel gereageerd op de bezuinigingen in het openbaar vervoer. Op de plan nen met de wegeninfrastructuur kwamen onder andere reacties binnen over de gebrekkige ontsluiting van de nieuwe wijk Carnisselande. Voor wat het fietsen- netwerk betreft gaf het RWP aanleiding tot opmer- kingen over fietsparkeren en de kwaliteit van de fiets- paden. Tot slot zijn er nog enkele opmerkingen gemaakt over de Park&Ride-voorzieningen, het par- keerbeleid in het algemeen en de milieuoverlast door het verkeer. Nota van beantwoording Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan de nota van beantwoording. Daarin zijn reacties op het RWP vermeld, alsmede de verslagen van de inspraak- avonden, de beantwoording van de reacties en de wijzigingen die zij op het RWP zullen hebben. Zoals de planning nu is, zal de nota op 19 november door het dagelijks bestuur van de stadsregio worden besproken. Op 3 december behandelt de commissie Verkeer en Vervoer het stuk en op 17 december wordt het RWP definitief vastgesteld. Het dagelijks bestuur van de stadsregio heeft in de afgelopen periode een subsidie afgegeven voor de vol- gende projecten op het gebied van verkeer en vervoer. Gemeente Vlaardingen 1.450.000 voor de reconstructie van het busstation Vlaardingen Oost en herinrichting van het voorplein. Uitgangspunten zijn dat de overzichtelijkheid wordt vergroot, de voetgangers meer prioriteit krijgen, de veiligheid op het plein toeneemt en de verblijfskwaliteit zodanig wordt, dat het plein een visitekaartje is voor Vlaardingen. Gemeente Schiedam 123.000 voor de aanleg van het fietspad langs de Harreweg. Dit fietspad is opgenomen in het deelplan Abtswoude en is daarmee onderdeel van het plan voor de herinrichting van heel Midden Delfland. Gemeente Maassluis 71.000 voor het project bedrijventerrein Nieuwe Waterweg. Het plan is erop gericht de verkeersveilig- heid te vergroten en de capaciteit rond het Havenplein uit te breiden. Daardoor moeten de problemen rond de spoorwegovergang worden opgelost. De bereikbaar- heid van de omliggende bedrijventerreinen wordt door de maatregelen vergroot en daarmee tevens de veiligheid. De stichting Stimular gaat in opdracht van de stads regio Rotterdam het duurzaam ondernemen in de regio stimuleren. De verwachting bij duurzaam ondernemen is dat er forse milieuwinst en economische winst is te behalen, omdat ondernemers worden gestimuleerd tot innovatie en lange-termijnafwegingen bij investeringen. De aan- pak van Stimular bestaat uit twee onderdelen. Enerzijds zal Stimular alle bedrijvenverenigingen bezoeken en aan de hand van praktisch materiaal de individuele bedrijven stimuleren het materiaal voor hun eigen situatie te benutten. Anderzijds zullen alle regiogemeenten het lokale bedrijfsleven stimuleren duurzaam te ondernemen. Het dagelijks bestuur heeft besloten in 2003 voor dit project een bedrag van 54.835 uit te trekken. In 2004 en 2005 wordt een bedrag gereserveerd van jaarlijks 61.642. De gemeente Krimpen aan den IJssel ontvangt van de stadsregio Rotterdam een financiele vergoeding van maximaal 72.407 als bijdrage in de kosten voor de sanering van ernstige bodemverontreiniging op de locatie Groenendaal/Driekamp. De totale kosten bedragen 263.382 waarvan een bedrag van 72.407 in aanmerking komt om betaald te worden uit het budget voor bodemsanering in het Grondkostenfonds Vinex van de stadsregio. Gedeputeerde Stated van de provincie Zuid-Holland en het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam hebben de Nota Koers Inzet van het Ruimtelijk Plan Regio Rotterdam 2020 (RR2020) vastgesteld. De komende periode worden zes deelgebiedstudies uitgevoerd. Daarbij worden gemeenten, deelgemeenten van Rotterdam en waterschappen actief betrokken. Het gaatom de deelgebieden Rechtermaasoever, Noordrand, Hollandse-IJsselzone, Voorne-Putten, IJsselmonde en Stad en Haven. Ook zal een gezamenlijk inspraaktraject deel uitmaken van de procedure. Met de Nota Koers Inzet spelen de provincie en de stadsregio in op het bereiken van een leefbare en vitale regio met een goed draaiende economie, een duurzame en gevarieerde leefomgeving en een evenwichtige bevolkingsstructuur. Voor meer informatie kunt u kijken op: www.RR2020.nl Geboden wordt: - een degelijke inwerkperiode en ondersteuning; - doorgroeimogelijkheden; - aantrekkelijke arbeidsvoorwaarden. Landelljk erkend ontwerp- en installatlebedrljf is een installatiebedrijf te Schiedam, werkzaam op het gebied van warmtetechniek, elektrotech- niek, koeltechniek, sanitair, regeltechniek, mechanische ventilatie, luchtbehandeling, gasblusinstallaties en brand- meldinstallaties. Wij zijn per direct op zoek naar: Wij vragen: - enige jaren ervaring in een soortgelijke functie - zelfstandigheid - rijbewijs - vakdiploma's Wij bieden: - een prettige werksfeer in een modern bedrijf met een uit- stekende technische infrastructuur, gevestigd in een zeer representatief pand op bedrijvenpark Vijfsluizen te Schiedam; - een boeiende functie waarin u zich verder kunt ont- wikkelen; - een goed salaris. Belangstellenden worden uitgenodigd hun schriftelijke solli citatie en curriculum vitae te richten aan: Technisch bureau Verwaal B.V., t.a.v. de heer A. Verwaal, Jan van Galenstraat 84, 3115 JG Schiedam. E-mailen kan ook: info@verwaalschiedam.nl of bellen met dhr. A. Verwaal 010 - 4090101. Meer informatie over Technisch bureau Verwaal B.V. is te vinden op onze website: www.verwaalschiedam.nl. Wij vragen: - minimaal mbo-opleiding bouwkunde/Nimeto en/of ervaring in een soortgelijke functie. •Computer tafel, kleurwit. prijs 8 Bel: 0900-6000.550 code 958286 (0,80 e/min) Effekiv buro, effektiv buro, 1,60 xO. 80 mtr, kleur beuken, met 4 zwart metalen in hoogte verstelbare poten. prijs 99 Bel: 0900-6000.550 code 958124 (0,80 e/min) •Jongensbureau, antraciet grijs, 1 deurtje en 3 laden, z.g.a.n., gratis een bureaustoel. prijs 25 Bel: 0900- 6000.550 code 952245 (0,80 e/min) Bed, 2 persoons, plus spiraal, auping auronde, 200 x 140cm, kleur ivoor. prijs 225 Bel: 0900-6000.550 code 955218 (0,80 e/min) •Bed, 2 persoons, plus spiraal, Lauping auronde, 200x140cm, kleur ivoor. prijs 225 Bel: 0900-6000.550 code 947432 (0,80 e/min) •Bed. 2 persoons, van Ikea, blank grenen, met wit, hoge achterkant, 2 losse lattenbodems, desgewenst inclusief 2-persoons matras. prijs 60 Bel: 0900-6000.550 code 954559 (0,80 e/min) •Blank eiken bed, afm. 160x200 cm, met lattenbodem, matras, twee nachtkastjes, toilettafel met spiegel, 5 deurs klerenkast, in zeer goede staat, wegens omstandigheden. prijs 1000 Bel: 0900-6000.550 code 954761 (0,80 e/min) Boxspring plus matras, 2 maal 90 x 200, eiektrisch. prijs 50 Bel: 0900- 6000.550 code 958382 (0,80 e/min) •Flanellen lakens, 4 stuks, 1-per- soons, 2 x beige en 2 x gestreept geel/blauw, 1 flanellen hoeslaken bei ge, zo goed als nieuw, prijs 15 Bel: 0900-6000.550 code 954522 (0,80 e/min) •Heerlijk slapen, cp een pocket- veren matras, inclusief moltonhoes en onderdek, afmeting 90 x 200, wegens reuma, maar 14 nachten beslapen. prijs 125 Bel: 0900-6000.550 code 958641 (0,80 e/min) foto: Peter van der Laarse maakt kinderen wegwijs in het verkeer. (foto John de Pater) Op donderdag 30 oktober heeft Stefan Hulman, portefeuillehouder Verkeer en Vervoer voor de stadsregio Rotterdam, het startsein gegeven voor een proef met verkeersleerkrachten in Spijkenisse. De feestelijke bijeen- komst vond plaats bij de christelijke basisschool De Rank. De stadsregio Rotterdam hecht veel belang aan de verkeersveiligheid. Onderdeel daarvan is verkeersedu- catie in het onderwijs. Het is belangrijk dat kinderen vroeg beginnen te leren hoe ze zich veilig in het verkeer kunnen gedragen. Daarom introduceert de stadsregio in samenwerking met het Provinciaal Orgaan Verkeers veiligheid een nieuw fenomeen op het gebied van verkeerseducatie: de verkeersleerkracht. Doel van de inzet van deze medewerker is om een aantal praktische projecten op te nemen in het verkeersonderwijs op basisscholen in de stadsregio Rotterdam. Peter van der Laarse, verkeersmeester en motoragent, is samen met verkeersjuf Jet Valk de eerste verkeers leerkracht die voor alle groepen staat. Van der Laarse: "Zo ontstaat een hele leerlijn verkeerseducatie, met veel praktijkwerk, want verkeer leer je niet uit een boekje, maar op straat". Monteur Hydraulica Capelle a/d lissel Montage en installatie van projectonderdelen in de werkplaats en veiligheidskeuringen van hydraulische en elektrische instal- laties aan boord van schepen. Beheersing van Duits en Engels is van groot belang gezien het Internationale karakter van het bedrijf. Tevens is een opleiding op MTS niveau een must. Het dagelijks bestuur van de stadsregio heeft besloten de treintaxi's in Maassluis en Schiedam ook in 2004 te subsidieren voor een bedrag van in totaal 110.000. Het is nog onzeker of ook in 2005 de treintaxi's met steun van de stadsregio kunnen blijven rijden. Dat hangt af van de vraag of de treintaxi's opgenomen kunnen worden. in het systeem voor Collectief Vraagafhankelijk Vervoer (CVV). Service Engineer Schepen Rotterdam Voor onderhoud aan remote controlsystemen voor de scheep- vaart. De werkzaamheden vinden plaats in Midden-Amerika en Zuid-Europa (80%). Functie-eisen: LTS+ niveau en ervaring met hydraulica, pneumatiek en elektrotechniek. Goede beheersing Engelse taal. Teamgeest en verantwoordelijkheidsgevoel.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 13