Nachtverkoop van vijfde Harry Potter lIMip rr Jf Carrie zet Keilewegervaringen op papier 12 VOLT CENTER NU OOK VOOR IN DE AUTO, KLAAR TERWIJL U WACHT maasstad odium 1 9 CORRECT MARINE LEZINGEN Met korting naar de meest uitgevoerde opera aller tijden CEINTUURBAAN 111 ROTTERDAM co CORRECT MARINE ELECTRONICS CEINTUURBAAN 111 ROTTERDAM TEL: 010-4.618.500 ROTTERDAM - Drie jaar hebben de fans erop moeten wachten, maar komende vrij- dag is het zover. Klokslag middemacht gaat het vijfde Harry Potter avontuur 'Harry Potter en de Orde van de Fe- niks' in de verkoop. De echte die hards hebben de Engelse versie waarschijnlijk al lang in huis, maar voor degenen die op de vertaling wachten wordt het een lang weekend. Op de officiele Nederlandse site tikt het klokje langzaam terug naar vrijdagnacht. De cover van 'Harry Potter en de Orde van de Feniks', dat komende vrijdagnacht verschijnt. Illustraties: ten van Laanen, grafische vormgeving: Anne Lammers po stad Momen t uit de opera voorstelling 'Aidadie komende zondag te zien is in Schiedam. Korting gp Carrie heeft haar belevenissen met de Meiden van de Keileweg verwerkt in een boek, dat afgelopen zondag werd gepresenteerd. Correct Marine op de Ceintuurbaan 111 in Rotterdam heeft een groot assortiment aan scheepsvaart elektronica. Tevens vindt u tussen de ruime keuze in geavanceerde nautische elektronica, navigatie-apparatuur, telecommunicatie-middelen,12 Volt beeld en geluidsapparatuur en 12/24/220 volt energie systemen een grote collectie Top kwaliteit accu's. Correct Marine accu's zijn van een zeer goede kwaliteit en identiek aan de accu's geproduceerd door de grootste acculeverancier ter wereld. Geen onderhoud, een zeer lange levensduur, extra vermogen en veiligheid zijn de belangrijkste kenmerken. CORRECT 43 AH ACCU Top kwaliteit accu die geschikt is voor de meeste automerken. Kom langs en laat u informeren voorde juiste accu voor uw auto. Art.nr.267818 INCLUSIEFBTW VANAF EXCL.BTW 'GRATIS GEM0NTEERD EN KLAAR TERWIJL U WACHT, OOK OP VRIJDAG AVOND TOT 21.00 UUR Harry de Jong, schipper van de Pieternella IV vertelt, met ondersteuning van video- beelden over de deelname ■GRATIS T0EGANG aan de Round The World Rally 1998-2001 en kunt u tijdens een mini seminar alles te weten komen over lange afstandszeilen. Van Scheepsuitrusting tot checklisten. Voor informatie reservering. bel 010-4.618.585 LANGE AFSTANDZEILEN llROUND THE WORLD RALLY Zaterdag 22 nov. 09.00-12.00 uur Vrijdag 21 nov. 19.00-21.30 uur Zaterdag 29 nov. 09.00-12.00 uur Vrijdag 28 nov. 19.00-21.30 uur OPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag van 09.30-21.00 uur, zaterdag van 9.00-18.00 uur. In december alle zondagen geopend van 12.00-17.00 uur Woensdag 19 november 2003 tx51 door Vincent Wernke Op dezesite van Harry Potter somt uitgeverij De Harmonie een aantal feitjes op over het vijfde Harry Potter boek. Er zijn ruim een mil- joen exemplaren van het nieuwe boek - dat 672 bladzijden telt - ge- drukt. In totaal gaat het om 1.070.000 kilo papier. Komende zaterdag zullen door heel Neder- land ongetwijfeld duizenden exemplaren van 'Harry Potter en de Orde van de Feniks' over de toonbank vliegen. Van de eerste vier delen van de Harry Potter serie werden wereld- wijd miljoenen exemplaren ver- kocht, die ervoor zorgden dat schrijfster J.K. Rowling van bij- standsmoeder multimiljonair werd. Op een goede dag zat ze in de trein en opeens maakte Harry Potter zijn opwachting in haar hoofd. De to- venaarsleerling, die de strijd aan- gaat met de meest kwaadaardige tovenaar die er is, Voldemort. Nog voor de trein op plaats van be- stemming arriveerde had Rowling de hoofdpersonages en een aantal plotlijnen bedacht. Ook wist ze toen al dat de totale serie zeven boeken moest gaan omvatten, ter- wijl ze tot op dat moment zelf nog geen enkel boek had geschreven. Ze deed er vijf jaar over om de plots op papier te zetten en in 1997 verscheen het eerste deel, 'Harry Potter en de steen der wijzen'. Daarvoor was het manuscript van dit eerste deel al door een aantal uitgevers afgewezen. Inmiddels zullen deze uitgevers zich nog wel eens achter de oren krabben, ge- zien het wereldwijde succes van Harry Potter. Naast de boeken is er ook een uitgebreide merchandisin- glijn en wordt gewerkt aan het der- de filmavontuur over de beroemde tovenaarsleerling. Inmiddels zijn er dus vier delen verkrijgbaar en verschijnt komend weekend het vijfde deel in de Ne derlandse vertaling. In 'Harry Pot ter en de Orde van de Feniks' is Harry's verplichte zomervakantie bij oom Herman en tante Petunia nog erger dan alle voorgaande ja- ren. Hij wordt vreselijk behandeld, terwijl zijn vrienden hem vergeten lijken te zijn. Harry wil het liefst zo snel mogelijk terug naar Zwein- steins Hogeschool voor Hekserij en Hocus-Pocus. Maar aan het eind van de vakantie gebeurt er iets, waardoor zijn terugkeer naar Zweinstein zeer onzeker wordt. Dat heel veel mensen op het vijfde deel van deze serie zitten te wach ten, blijkt wel uit het feit dat in heel Nederland zo'n 150 boekhandels vrijdagnacht hun deuren openen. Na middemacht zullen vele Harry Potter fans meteen het boek willen bemachtigen, om de rest van de za terdag en zondag te benutten om het boek in een ruk uit te lezen. Op. Rotterdam CS arriveeft zelfs een heuse Zweinsteinexpres op perron 9 3/4. Wie meer wil weten over ac- tiviteiten kan terecht op de website www.harrypotter.nl. Voor schrijfster J.K. Rowling is het succes leuk, maar het verandert niets aan de doelstelling die zij zichzelf jarengeleden voornam tij- dens die lange treinreis. „Ik wil de Harry Potter reeks absoluut vol- tooien, al is het alleen maar voor mezelfliet ze menigmaal in in terviews weten. Desondanks ligt er een enorme druk op haar schou- ders. Miljoenen kinderen en vol- wassenen over de hele wereld wachten nu al op deel zes en zou- den het manuscript het liefst onder haar pen vandaan rukken. „Er zijn momenten dat ik graag wat van dat geld zou willen ruilen voor meer rust en tijd om te kunnen schrij- ven", verzuchtte de schrijfster niet voor niets in een interview. 'Harry Potter en de Orde van de Feniks' verschijnt komende vrij- dag om middemacht. Vanaf zater dag is het boek overal verkrijg baar. De paperbackversie kost 21,50 euro en de gebonden uitgave 26,50 euro. Voor meer informatie: www. harrypotter. nl. De Rotterdamse band Postmen sleepte reeds velen prijzen in de wacht, waaronder de Heineken Crossover Award (1998), een TMF Award (1999) en de Pop Prijs (2C00). Inmiddels is Postmen alweer toe aan het derde album Era dat dit jaar verscheen. Nummers van dat album en eerdere hits als Cocktai, hoor en zie je op 23 no- vemberlive in Nighttown in Rot terdam. De zaal gaat om 20.00 uur. Kaartenkosten 12 euro en zijn ver krijgbaar via de bekende voorver- koopadressen. 'Fire of Dan ce' is eei spectaculaire show waar- in de ireest populaire en trendy dansvormen op unieke wijze bij- een zijngebracht. Uitgevoerd door drie internationale dansensembles, solisten van wereldklasse, koor en orkest wordt een fascinerende pro- gramma gebracht van de traditio- nele Ierse tapdans tot en met de klassieke dansacts uit beroemde musicals. 'Fire of Dance' is op 30 november te zien in De Doelen. Reserve:en: 010-217.17.17. Inmiddds is het alweer een poosje geleden dat Paul de Leeuw in de Nederlaidse theaters te zien was met een eigen programma. Nu is hij terugin Rotterdam waar van 25 tot en met 29 november zijn voor- stelling Avondje Paul' te zien is. Met Rotterdam heeft hij een speci- ale banc! Vandaar dat hij nergens anders fan in het Oude Luxor te zien zal zijn met deze serie exclu- sieve optredens. Het beloven bij- zondere avonden te worden; met oude ennieuwe liedjes, filmpjes en zijn vaste muzikanten onder lei- ding vin John van Eijk. Een pre- cieze invulling is nog niet bekend, maar het zal zijn als vanouds, toen zijn Avondjes Amusement hier fu rore raaakten. Reserveren: 010- 484.33.33. Zaterdagavond 22 november staat niemand minder dan Harry 'Choo Choo' Romero behind the decks in Club Las Pal- mas. Deze absolute top dj en pro ducer van het Subliminal label uit New York had afgelopen zomer een wereldwijde hit met de instant classic 'I Go Back'Deze old skool housetrack, met de onovertroffen vocalea van Robert Owens, zorgde op elke dansvloer voor verhitte ta- fereler. Naast Harry Romero staan ook de inmiddels vertrouwde na- men Ramon, Edwin Bazen, Dwin, MC P-Pholl en VJ Urbi et Orbi op het programma. Voor meer infor matie, heel veel foto's en een vol- ledige agenda kan je terecht op www.club-laspalmas.nl. Opera 'Aida' in Schiedam door Jacques Nachtegaal ROTTERDAM - 'Aida' is een van de meest uitgevoer- de opera's aller tijden. Ge- liefd en bekend bij een breed publiek, niet in de laatste plaats dankzij de prachtige muziek van Gi useppe Verdi en het indruk- wekkende libretto van Ca- mille du Locle en Antonio Ghislanzoni. Sinds de pre miere op 24 december 1871 in Cairo hebben vele grote namen hun stem geleend aan dit meesterwerk van Gi useppe Verdi. Toch is elke uitvoering van Ver di's opera 'Aida' een verrassing te noemen. Van bescheiden voor- stellingen tot shows met een top- bezetting, zoals de uitvoering on der leiding van dirigent George Victor Dumanescu, ook nu de di rigent, in een Turks Amphithea ter. „Ik had destijds meer dan 700 zangers en zangeressen in de voorstelling en daarnaast olifan- ten, kamelen en paarden, een or kest met meer dan 120 orkestle- den en toch vind ik deze uitvoe ring aangrijpender. Vooral omdat we dit keer met perfect op elkaar afgestemde stemmen werken", vertelt Dumanescu. „Dit is een sterk gezelschap met grote vocale- en acteerkwalitei- ten. Ik heb ook wel meegemaakt dat de solisten weigerden om naast het zingen van de rol ook te acteren, dat is nu wel even an ders." Sinds Maria Callas de ti- telrol voor haar rekening had ge- nomen werd de rol van Aida een van de meest begeerde operarol- len die voorhanden is. De uitvoering door het gezel schap van de Nationale Opera van Boekarest, dat zich kan me- ten met de grootste operahuizen ter wereld, is een van de topuit- voeringen van deze operahit. „Het gezelschap heeft 57 leden in de orkestbak en een vijftig leden tellend koor. Wij werken als een perfect geoliede machine", ver telt algemeen leider Mircea Brustur. „In een prachtig decor, waar wij heel trots op zijn, met voor deze korte Nederlandse tournee een groep van maar liefst twaalf solisten voor de vijf hoofd- rollen, bieden wij het publiek een gen door Larysa Byelosludtseva) en Radamas (Sergiy Contovoyy) die de toeschouwer weten te emo- tioneren. Twee geweldig getrain- de stemmen met een onbeschrij- felijk bereik en volume. Dat deze uitvoering minder bombastisch is dan die met de levende have en prachtige 'Aida'." De opera die ruim drie uur duurt, kent geen moment van zwakte waar de aandacht van het publiek ook maar even kan en zal verslap- pen. Natuurlijk is opera wezenlijk anders dan musical maar in beide theatervormen staat de vocale kwaliteit als prioriteit voor suc ces. In deze uitvoering van 'Aida' zijn het vooral de titelrol (gezon- 700 deelnemers moge duidelijk zijn, maar dat hij daarentegen meer emotie weet los te maken is een gegeven dat de toeschouwer zelf kan ervaren. ,.Ik heb heel veel versies van 'Ai da' bekeken en van de vele titel- rollen die ik heb zien spelen, waaronder ook Callas op video, heb ik geprobeerd de sterkste ei- genschappen van die vertolksters, die mij persoonlijk het meest aan het hart lagen, eigen te maken. Ik hoop dat ik daarin geslaagd ben' zegt de zojuist uitzinnig bejubel- de Larisa Byeosludtseva. „Ik geniet van elke noot in 'Aida" maar toch zie ik mijzelf meer als een Puccini vertolkster. Ik heb mijn grootste triomfen in Puccini opera's gehaald. Toch is deze uit voering van Aida er een die mij zeer na aan het hart ligt. Dat is een gevolg van de sterke bezet- ting die we met dit gezelschap voor deze 'Aida" tournee bijeen hebben kunnen brengen. Een tournee door Nederland is voor mij een extra stimularts omdat ik, in het Amsterdamse Carre mijn Internationale carriere begonnen ben. Met 'Aida' ben ik nu voor de vierde keer met een opera in Ne derland, de tweede maal met het gezelschap van de Nationale Opera van Boekarest. foto: Stageholding Nog slechts twee uitvoeringen van 'Aida' zijn hier in de regio te zien. Beiden in Schiedam, waar de opera Aida naar is uitgeweken in verband met de verlengde speeltijd van3 Musketiers' in het nieuwe Luxortheater. Er is nog slechts een beperkt aantal kaarten beschikbaar voor de beide voor- stellingen van 'Aida' door dit ruim 150 medewerkende tellende gezelschap uit Roemenie. Lezers van Maasstad Weekbla- den krijgen tien euro korting op een kaart voor 'Aida' op zondag 23 november in het Fortis Theater aan de Schie in Schiedam. Reser veren is mogelijk via 010- 246.74.67 o.v.v. Maasstad iezers- aanbieding. Voor meer informa tie: www.theateradschie.nl. door Anne-Rose Hermer ROTTERDAM - „Ik voel mezelf een bedrieger", citeert schrijf- ster/columniste Carrie uit haar nieuwe boek 'Koninginnen van de Nacht'. „Ik heb deze meiden laten geloven dat er andere mo- gelijkheden waren. Dat we er heus wel uit zouden komen als we ons best maar deden. Dat ze wel een reele kans zouden krij gen om hun leven anders, min der afhankelijk van mannen en dope, op te bouwen." Afgelopen zondag werden in het Theater van Donner twee boeken gepresenteerd. 'Levenskunst op leeftijd' van Humanitas-directeur Hans Becker en 'Koninginnen van de Nacht' van Carrie. Becker gaf zijn eerste exemplaar aan Carrie. Een van de overeenkomsten tussen Humanitas en Carrie's Nachtko- ninginnen is dat ze het streven heb ben een grote familie te zijn. Wie nog steeds niet weet dat Carrie met behulp van liefde, aandacht, begrip en een enorme dosis door- zettingsvermogen een heleboel voor elkaar heeft gekregen met de dames van de Keileweg, moet zich eens achter de oren krabben. Het begon met het organiseren van een modeshow. Maar Carrie zette haar project 'Koninginnen van de Nacht' voort, en er kwam een sin gle uit, 'Vrijdagavond'. Uiteraard door de Meiden zelf gezongen. Per avond komen zo'n 3000 auto- mobilisten naar de prostitutiezone. Ongeveer 600 heren besluiten tot actie over te gaan, waarvan een kwart het liefste zonder condoom. Bij deze klantengroep prijken re- gelmatig kinderzitjes achterin. Van al deze zaken, en nog veel meer, had Carrie totaal geen weet. Het boek begint op het moment dat ze besluit om iets te gaan doen met de meiden die op de Keileweg wer ken. Een modeshow moest lukken. Ze treden toch elke avond op? foto: Dick Sluijter Dit boek is Carrie ten voeten uit: goudeerlijk en messcherp. Geen belerende teksten in de richting van de onwetende burger, maar het relaas van iemand die ook van al- les moest ontdekken. Dat kan de ongelnteresseerdheid zijn van een medewerker van het Leger des Heils, of iets van 'organisatori- sche' aard. Want ze had er geen idee van hoe dames van de Keile weg financieel reilen en zeilen. Ze bleken op donderdag hun uitkering cash in het handje te krijgen. Dat moest zo snel mogelijk op. Val je als dakloze in slaap? Dan is de kans groot dat je dankzij een bero- ving blut wakker wordt. De gemid- delde zakkenroller weet natuurlijk ook op welke dag de adreslozen hun geld ontvangen. Na heel veel moeite lukte het Carrie om een bank te vinden die bereid was hen een bankpasje te geven. En er komt eindelijk, dankzij Woonbron Maasoevers, huisvesting voor ne- gen van de dames. Na de single kwam de tippelcd uit. Uiteindelijk werden er alleen al bij Donner 3000 cd's verkocht. Carrie kreeg voor de Stichting Koningin nen van de Nacht een cheque uit gereikt van ruim 12.000 euro. Maar Carrie sjouwt de cd's ook mee naar ieder optreden, goed voor tussen de vijftien en veertig cd's. Na een van de optredens kwam er een mevrouw goedbe- doeld naar hen toe. „Jullie werken niet echt op de Keileweg, he? Maar jullie doen het wel goed na." Onbetaalbaar, net als de hulp van Sjef Czyzeswki, directeur van Bouman Verslavingszorg. Hij rijdt desnoods een van de busjes naar een optreden. Toen Carrie hem voorzichtig waarschuwde dat er in die busjes weleens gebruikt werd, ook om de zenuwen wat te kalme- ren, begon hij te lachen. Vermoe- delijk verwachtte hij niet anders. Als dank voor alles kreeg hij het eerste exemplaar uitgereikt. Vanzelfsprekend traden de Konin ginnen van de Nacht op. Er werden een aantal liedjes van de cd ten ge- hore gebracht, en ook 'Gimme, gimme, gimme a man after mid night' van ABBA. Hopelijk nemen de klanten dat niet te letterlijk op, want de Keileweg gaat al om 18.00 uur open. Volgens Robert Schell van het Rotterdams Centrum voor Theater, spellesdocent van het ge zelschap, is het inspirerend om met deze dames te werken. Van hun motivatie krijgt hij het af en toe koud. Ze verlaten desnoods het ziekenhuis om bij de repetities te zijn. Het is de makkelijkste groep, niet de moeilijkste. Het enige dat mist, is een waar- schuwing op het boek: onverstan- dig om aan te beginnen als u bijna weg moet, of vroeg naar bed wil. Wie begint te lezen, wil namelijk niet meer ophouden. Carrie zuigt de lezer mee. 'Koninginnen van de Nacht,de tippelaarsters van de Keileweg, uitgegeven door Tho mas Rap, is verkrijgbaar bij de boekhandel. Leuk kerstcadeau. In formatie over optredens van de Koninginnen van de Nacht is ver krijgbaar via post@delfshaven.in fo of 010-4258647. CORRECT MARINE 39' .46.61

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 21