maassta Eerlijk hout! I THE 1)00113 Ijiiis® im u A Oud-Hollands Tempel van comfort! shoppin Verhuisplannen? Deslaapkamer Eerste paal van De Delft gestagen BETAAIBARE, LUXE KEUKEMS EN BADXAMERS. Quattro 40% KORTING MMBIIMaaMiaMHMMMMHHMaMMMMiaiaa trends tips ideeen design doe-het-zelf tuinieren accessoires verlichting Hout is in. Ondanks de opkomst van allerlei kunststoffen, glim- mende en nieuwe materia- len, kiezen veel designers toch voor hout. Met name Nederlandse meubelfabri- kanten hebben van ouds- her iets met hout; het oer- materiaal dat - puur, warm en vertrouwd - alle trends heeft overleefd. Nieuw daarbij is dat ook de moder- ne fabrikanten op dit mo ment eigenlijk een hele am- bachtelijke kant van hout laten zien. Fraaie details, subtiel houtsnijwerk en Gaudi-achtige belijningen getuigen van het nodige vakmanschap, die het hout tot leven brengt. Veel stoe- len, krukjes, tafels en kasten houden het midden tussen kunst en design; soms archi- tectonisch en gelikt, vaak organisch en puur. Elke houtsoort heeft zijn eigen kleuren karakter. Opvallen- adverteren? telefoon: 010 - 4004463 VAN MUUR TOT KAST... <TIIK l)OORS> *Ti K'l A A -J =1 'A 'A I fAPIJTEKi Bestel nu de handige Verhuiskit® handig bij u thuis bezorgd M de trend: oud hout is in trek. Kas ten en stoelen van sloophout, ruw- houten tafelbladen vol noesten, putjes en zelfs scheuren. Ze zijn let- terlijk getekend door het leven. Absoluut de meest spraakmaken- de trend deze winter is de revival van Oud-Hollands. Ontwerpers la- ten zich weer inspireren door am- bachten, stijlen en materialen uit de eigen, regionale cultuur. De herwaardering voor klassiek be- perkt zich niet langer tot de popu late fifties en sixties, maar strekt zich ook uit naar bijvoorbeeld het retromeubilair van eind negen- tiende eeuw. De emotionele band met het verle- den wordt met een klassiek interi- eur in ere gehouden. Het is de sfeer van het burgerwoonhuis van pakweg een eeuw geleden. mar- meren schouwen, spiegels, gordij- nen met vlinderplooien en hoge zomen, met de kroonluchter als stralend middelpunt. Dit typisch Hollandse interieur is in feite al een staalkaart van invloeden uit ande- re culturen. Kooplieeen kwamen vroeger immers terug met karren- vrachten aan Perzische tapijten, Chinees porselein, Belgisch kant, Engels behang en Venetiaans glas. In de nieuwe vertaling van klassiek wordt de lijn tussen verleden, he- den en toekomst verder doorge- trokken. Antiek uit de achttiende eeuw wordt gecombineerd met moderne klassiekers uit het fin du siecle zoals het Thonet-stoeltje en hedendaagse vormgeving zoals de gestileerdedubfauteuiltjes. Toch is hedendaags niet meer sy- noniem aan strak en recht. Kijk maar naar de de gecapitonneerde banken, gepliseerde schemerlam- pen, tafels mmet bolpoten en het romantische porseleinen servies. Allemaal herkenbaar maar wel de- gelijk nu ontworpen en dus net iets anders. Zoals de netlamp die gekantklost blijkt uit hightech glasvezel. En de sprookjesachtige kristallen kroonluchter in de vorm van een bloesemtak. Het ouder- wetse stilleven is het uitgangspunt voor de styling van het interieur. Antiek glaswerk, zilver en porse lein zijn favoriet. Naast grote deco- ratieve objecten zoals vazen, spie gels en schilderijen in opkomst. de anthurium met z'n hartvormige, felrood gekleurde schutblad vormt in een hoge vaas een prachtig ele ment van deze inrichting. Was de slaapkamer vroeger veelal een noodzakelijk kwaad met een bed om op te liggen, te- genwoordig is het een tempel van rust en weldaad. Een goede nachtrust wordt steeds belang- rijker; we weten immers dat het lichaam herstelt tijdens het sla- pen. De ontwikkeling van bed- den, matrassen, kussens en dek- bedden heeft dan ook een enor- me vlucht genomen. Ze zijn er in alle soorten en maten; toch heb ben ze een ding gemeen: ze bie- den allemaal optimaal comfort. Het bed speelt in een slaapka mer de centrale rol. maar behal- ve geslapen moet er in de slaap kamer ook gelezen, ontbeten en zelfs gewerkt kunnen wor- den. Dus zijn er aansluitingen voor laptops, is er gerichte ver lichting en kunnen aparte tafel- tjes over het matras geplaatst worden. De klamboe is ook meer dan een netje om muggen tegen te houden. Het is een ge- zellig tentje met zakjes voor boeken, tijdschriften en andere bedbenodigdheden. Bedden zijn vandaag de dag laag bij de grond. Dat benadrukt het aard- se gevoel van voeding en ver- bondenheid. Deze enorme aandacht voor techniek in de slaapkamer gaat vergezeld van een terugkeer van de sfeer en romantiek. Vaak staat er in de slaapkamer een huisaltaartje in de vorm van een tafeltje met persoonlijke reli- kwieen, foto's en hebbedinge- tjes. Accessoires, romantiek en spiritualiteit voeren hierbij de boventoon. Sierkussens, plaids en kleurige dekbedovertrekken en tapijten dragen bij aan de warmte, maar ook aan de iden- titeit van de slaapkamer. Het dekbedovertrek wordt gemaakt van zachte stoffen als flanel, ve- lours of fleece; dat zorgt voor een zachte sfeer in en rondom het bed. Zo heeft de romantiek, waarin niet alleen meer geslapen wordt of de liefde wordt bedreven, de slaapka mer weer veroverd. En dat beperkt zich niet alleen tot het bed en het beddengoed.Zach te vloerbedekking verovert de Ne derlandse slaapkamers. We willen weer iets zachts aan onze voeten voelen als we uit bed stappen. Niets is immers zo erg als een kou- de vloer bij het opstaan. De hoog polige karpetten zijn dan ook weer helemaal terug van wegge- weest, in natuurlijke tinten, wild life print of vrolijk hardblauw. Ze maken de romantische slaapkamer echt helemaal af! HHHHi ROTTERDAM - Het slaan van de eerste paal voor het apparte- mentengebouw De Delft, afge- lopen maandag, markeerde het startsein voor de realisatie van een nieuw wooncomplex op de Mullerpier in Rotterdam dat wordt ontwikkeld door Muller pier Ontwikkeling C.V., een sa- menwerkingsverband van Blauwhoed Eurowoningen en AM Wonen. Marco Pastors, wet- houder van Rotterdam en Tom Harreman, voorzitter van de deel-gemeente Delfshaven, on- derstreepten met hun aanwe- zigheid en betrokkenheid het belang van deze gebeurtenis. De Rotterdamse Mullerpier wordt een uniek woongebied met veel groen, ruimte en rust voor de bewoners. En dat nage- noeg middenin het kloppend hart van de stad! De woonpier wordt aan de ene kant begrensd door de Parkhaven en aan de andere kant door de St. Jobshaven. Langs de kop van de pier stroomt het water van de altijd bedrijvige Nieuwe Maas. Gevarieerde bouw De gebouwen op de Mullerpier worden zeer gevarieerd qua archi- tectuur. De Delft ligt langs de Parkhaven, met een schitterend uitzicht op de Euromast en Het Park. Het gebouw biedt plaats aan luxe driekamerappartementen en tweelaagse drie- of vierkamer maisonettes. Eigen parkeerplaats De Mullerpier heeft een autoluwe omgeving. Elke bewoner van De Delft beschikt dan ook over een ei gen parkeerplaats onder het ge bouw. Om voldoende parkeerge- legenheid te creeeren, is een revo- lutionair liftsysteem ontwikkeld waardoor het aantal parkeerplaat- sen wordt verdubbeld. Dit systeem maakt het mogelijk om te parke- ren in twee lagen, zonder dat hier- voor een extra verdieping noodza kelijk is. De lift wordt bediend via een elektronisch beveiligd sys teem, waarvoorelke bewoner over een pas beschikt. Wonen in De Delft Op dit moment zijn er nog enkele appartementen te koop. De koop- sommen beginnen vanaf 162.500 vrij op naam, waarbij een zeer a$n- trekkelijke maandlast vanaf 442 mogelijk is. Voor meer informatie kan worden gebeld met: 0900-EU- ROWONING (0900-387 69 66) van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 09.00 tot 16.00 uur 0,35 gesprek). Een bezoekje brengen aanlhet Eurowoning verkoopcentrum aan d< Jobsweg (naast cafe Neeleman) nab Westzeedijk kan natuurlijk ook. St. de Keukenboulevard Barendrecht, Pesetastraat 42-44, Barendrecht, 010-4971040 Woonmall Alexandrium III, Rotterdam-Alexander, 010-2204437 Zie www.quattrokeukenenbad.nl voor openingstijden en meer informatie. fcp KEU KEN EH BAD e/lce, day qwirihi Op maat gemaakte schuifdeurkasten. Grote verscheidenheid aan uitvoeringen: matglas, hoogglans, stofdeunen etc. Wanneer u langskomt met de maten kunnen wij geheel vrijblijvend een prijsopgave maken. Op maat gemaakt in eigen werkplaats. Showroom: "Het Arsenaai" Korte Haven 3 - 3111 BH Schiedam Telefoon 010 - 426 30 93 - Telefax 010 - 273 06 79 Afspraak mogelijk. Geopend: dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur zaterdag 10.00-17.00 uur. Westfrankelandsestraat 10, 3117 AR Schiedam KAN NIET WEL GEVEN WIJ TOT op alle bekende merkenl STREKSINGEL165-189 R'DAM-HBERG Vrijdag tot 21.00 uur geopend - www.achebo.nl Tel. 010-4229120/4224430 - Fax 010-4227867 - 'a Maandaga gesloten met onder andere: verhuisdozen,* boekendozen,* inpakpapier, tape ^dispenser, verhuiskaarten Cook los verkrijgbaar) mlddel pakket: €42,50 ktein pakket: €39,50 (excl. verzendkosten) verkrijgbaar via www.verhuistotaal.nl of via de gratis Verhuislijn: 0800 888 2222 foto: Perscentrum Wonen - W.::;s -:>- 4. s. J> V L X -Jf #1 De hoogpolige karpetten zijn erg in trek voor in de slaapkamer. foto:Perscentrum Wonen

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 18