maasstad iets nieuws uit schiedam Van Gelderen bedient klanten al twintig jaar Nieuw adviescentrum voor Rabobank Laatste, kleine hapjes voor langste avonden Een winkeltje in van alles en nog wat Voortaan elke maand in deze krant 'iets nieuws' uit Schiedam Colofon Familiebedrijf viert feest Verhuizing in november 2004 Er zit meer in brood De Prijstopper in de Groenelaan y Inloop in De Wissel SCHIEDAM - Van Gelderen vierde op 5 September haar twintigjarig bestaan. De spe cialist in het leggen van vloertegels, vloerverwar- ming, tapijt, gordijnen zon- wering en laminaat heeft een showroom die er zijn mag. Ruim 2000 vierkante meter tegels, gordijnstoffen en ver- schillende typen vloerver- warming zijn er te bezichti- gen. SCHIEDAM - Met een onderwerp, geheel passend bij de lan- ge herfst- en winteravonden, lanceert het Voorlichtingsbureau Brood zijn nieuwste en tevens laatste folder in de serie 'Brood verwent elk moment'Die gaat over brood als nieuw late-night snack en is getiteld 'Avondhapjes'. Geen nieuw eetmoment op zich dus maar wel een nieuwe plek voor brood. Want wie 's avonds laat flauw is, scheurt meestal een zak zoutjes open of zet het mes in kaas. Maar het kan ook anders. Oproepjes via ZOS-Radio Hoe en wat langdurigheidstoeslag Antwoorden via de digitale bibliotheek Project om ouderen in contact te brengen Digitale bestuursinformatie vernieuwd SCHIEDAM - De Rabobank krijgt een nieuw pand op het be- drijventerrein Vijfsluizen, midden tussen het werkgebied Schiedam en Vlaardingen. Dit gebouw wordt het nieuwe Ad viescentrum van de Rabobank Schiedam-Vlaardingen en zal tevens dienen als huisvesting voor de medewerkers die zich met back-office activiteiten bezighouden en directie. De bouw is al gestart en de verhuizing is gepland voor november 2004. SCHIEDAM - Ze wilde altijd al iets voor zichzelf beginnen, maar niet toen de kinderen nog klein waren. Nu, met twee tie- ners van 15 en 17 jaar oud, leek het Jacqueline van Gelderen de hoogste tijd haar droom in vervulling te laten gaan. In een pand aan de Groenelaan 52 opende ze in juni 'De Prijstopper', een winkeltje in van alles en nog wat. XQ05 SCHIEDAM - Inloophuis De Wissel aan het Broersveld 123 is een centrum waar iedereen terecht kan voor een gesprek, informatie, rust, bezinning en gezelligheid. Het centrum is geopend op dinsdag-, don- derdag- en vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Het wordt gerund door vrijwilligers.Zij zouden graag hun team willen versterken. Heeft u tijd, kom dan eens een kijkje nemen tijdens de openingsuren van De Wissel. Voor inlichtingen kan er contact worden opgenomen met; C.L.Kraan, tel. 273 48 63. Je kunt er niet alleen van alles zien aan de Mathenesserstraat 25 in Schiedam. Het effect van vloerver- warming kun je er zelfs voelen, want een deel van de vloer in de showroom is er van voorzien. De tegels voelen dan ook behaaglijk aan. Van Gelderen is een familiebe drijf, ouders en vier kinde- ren.Twee zoons en twee dochters proberen er alles aan te doen om hun klanten deskundig te advise- ren. Of het nu gaat om gordijnstof fen, tegels of om laminaat, dat maakt ze niet uit. Van Gelderen heeft in de loop der jaren een naam opgebouwd en wil die ook hoog houden. „We maken wel mee dat we helemaal naar Al- mere moeten om tapijt te leggen. Dat zijn dan klanten die we al eer- der iets hebben geleverd en die, zelfs als ze naar Almere verhuizen, toch willen dat wij hun huis inrich- ten." De oprichter van het bedrijf vertelt het met trots. BijzOnder is ook dat van Gelderen tegels gratis legt bij een bestelling boven de 25 vierkante meter. Het leggen zelf gebeurt door eigen personeel. Dat is tegenwoordig eerder uitzonde- ring als regel. Het grote voordeel is dat Van Gelderen nu zelf garant kan staan voor snelle service en vakmanschap. Het is de moeite waard om eens bij de specialist in het leggen van vloertegels, vloer- verwarming, tapijt en, gordijnen, zonwering en laminaat binnen te lopen. Het voorlichtingsbureau Brood heeft tips en recepten ontwikkeld voor handzame, kleine avondhap jes. Daarmee is de cirkel met chro- nologische broodmomenten, van het ontbijt, via de koffietafel naar de lunch en via thee- en borreltijd naar het diner gesloten. De avond hapjes vullen het gat tussen pak- weg 20.00 uur en 07.00 uur en de daarbij behorende leegte in de maag. Het zojuist verschenen boekje Avondhapjes bevat veel recepten met een mediterrane sfeer, maar ook Engelse invloeden weerklin- ken in belegsuggesties en berei- dingstips. Want brood als avond- hapje is meer dan het beleggen van een minisandwich. Kleine een- hapsbroodjes, broodspiesjes en broodrolletjes zien er feestelijk uit en smaken allemaal verschillend door het gevarieerde beleg. Alle hapjes zijn gemakkelijk en snel te maken, want zowel de basis -het brood- als het beleg zijn al bereid en klaar voor gebruik. Met brood valt van alles te maken. Stokbrood en ciabatta tover je om tot originele crostini, van pita's maak je knapperige hapjes om te dippen. Blokjes gebakken brood doen het goed aan spiesjes en van casinobrood maak je broodrolle tjes met romige vulling. De folderserie kan rechtstreeks bij het Voorlichtingsbureau Brood worden aangevraagd. Dit kan tele- fonisch (0317-471222), per e- mail: brood@nbc.nl of via de web site: www.brood.net. SCHIEDAM - Wie als familielid of kennis wil dat ZOS-Radio door middel van een plaatje en een praatje speciale aandacht schenkt aan de verjaardag van een naaste of aan een huwelijksjubileum of wie aan iemand de kerst- en nieuwjaarsgroeten wil doen kan dagelijks contact opnemen met de redactie van ZOS-Radio, tel. 426 00 00 of e-mail: re- dactie zosradio.com. ZOS-Radio is in Schiedam te ontvangen via de kabel op 91.5 fm. Het kabinet heeft aan de gemeenten, extra financiele middelen ter be- schikking gesteld voor de financiele ondersteuning van langdurige minima zonder arbeidsmarktperspectief. Deze extra middelen stelt de gemeente in staat om langdurige minima in 2003 een eenmalige uit- kering te verstrekken. Voor wie Voor alle mensen in de leeftijd van 23 tot 65 jaar die tussen 1 juli 1998 tot 1 juli 2003 een inkomen heb ben gehad op minimumniveau. In deze periode mag er geen sprake zijn van inkomen uit arbeid.Voor gehuwden geldt dat zij beiden ge- durende bovenstaande periode geen inkomsten uit arbeid mogen heb ben ontvangen en beiden, op 1 juli 2003, jonger zijn dan 65 jaar. De hoogte van de langdurigheidstoeslag kan verschillen per doel- groep en is voor gezinnen 200 euro, alleenstaande ouders 180 euro, alleenstaanden 140 euro. Hoe aan te vragen Mensen met een Abw, Ioaw of een Ioaz uitkering, die verstrekt wordt door de afdeling Inko men van de Gemeente hoeven niets te doen. Als zij aan de criteria voldoen ontvangen zij het geld automatisch op de rekening. Ook krij- gen zij een brief met uitleg over de langdurigheidstoeslag Degenen die geen uitkering ontvangen van de afdeling Inkomen, maar wel ge- durende tenminste vijf jaar een inkomen op het bijstandsniveau heb ben kunnen aanspraak maken op de langdurigheidstoeslag. Als u denkt dat u in aanmerking komt voor de langdurigheidstoeslag kunt u een aanvraagformulier langdurigheidstoeslag halen bij de af deling Inkomen, 's Gravelandseweg 567 in Schiedam of bij de Stads- winkel op het Stadserf 1U kunt het formulier ook downloaden via de gemeentelijke website www.schiedam.nl, onder nieuws en activitei- ten. Let op Het formulier en de bijgevoegde bewijsstukken moeten uiterlijk 31 december ingeleverd zijn bij de afdeling Inkomen van de Gemeente Schiedam. SCHIEDAM - De openbare bibliotheken hebben hun digitale dienst- verlening uitgebreid. Vanaf nu kan elke Nederlander alles wat hij al- tijd al had willen weten via de bibliotheek vinden. De digitale per- soonlijke vraagbaak al@din biedt namelijk de kans alle brandende vragen vanuit huis te stellen. Waarom is de lucht nu eigenlijk blauw? Wat was het allereerste pop- liedje? Op www.bibliotheek.nl, de website van de openbare biblio theken, kan iedereen een vraag stellen aan de persoonlijke vraagbaak al@din. Het landelijke netwerk van informatiespecialisten dat mee- werkt aan deze gratis service, is gespecialiseerd in de selectie van in formatie en het herkennen van betrouwbare bronnen. Daarom staat al@din garant voor een betrouwbaar antwoord. SCHIEDAM - Stichting Ouderenwerk NWN start in Schiedam- Nieuwland een project voor ouderen die in contact willen komen met anderen om samen activiteiten te ondernemen. Er zijn ouderen die graag allerlei activiteiten ondernemen: naar de film, een theatervoor- stelling bezoeken, winkelen, een fietstocht maken of een dagje uit gaan. Het is echter niet altijd mogelijk om iemand met dezelfde inte- resse te vinden. Daarom start de Stichting Ouderenwerk NWN het Nieuwland aan Zet-project 'Samen Doen'. Via dit project leggen mensen nieuwe contacten in de buurt. Bij het project worden in een speciale krant oproepen van ouderen geplaatst. Dit kunnen oproepen zijn op het gebied van gezelligheid, beweging en sport, uitgaan of hobby's. Iedereen die een oproep leest, kan reageren en zo wordt het contact gelegd.Om het eerste exemplaar van de 'Samen Doen'-krant uit te kunnen brengen, kan men nu al een oproep inleveren. Ouderen die het leuk lijkt om mee te werken aan dit project, worden ook uitgenodigd te reageren. Vrijwilligers kunnen op verschillende manieren hun bijdrage leveren: bij het aannemen van de advertenties, maken en verspreiden van de krant of bijvoorbeeld het invoeren van de advertenties in de computer. Voor meer informatie en reacties kan men terecht bij een van de ou- derenadviseurs van de Stichting Ouderenwerk NWN: Marianne Pul- lens. Zij is iedere woensdag van 10.00 tot 12.00 uur in dienstencen- trum De 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan 766 om oproepen in ont- vangst te nemen en om eventueel gezamenlijk een oproep samen te stellen. Voor telefonische informatie kan men terecht bij het kantoor van de Stichting Ouderenwerk NWN, tel. 248 68 88. SCHIEDAM - Het bestuursinformatiesysteem (BIS) op de website van de gemeente Schiedam is in de afgelopen maanden grondig ver nieuwd. Dit online overzicht van bestuurlijke documenten speelt een belangrijke rol in de informatievoorziening aan de raad, maar ook an- dere internetbezoekers kunnen via het BIS op de hoogte blijven van het politieke besluitvormingsproces. Om het bestaande BIS verder te verbeteren, is ten eerste de navigatie vernieuwd. Waar voorheen de bezoeker moest kiezen uit een groot aantal ingangen, ziet de ope- ningspagina er nu aanzienlijk rustiger uit. Ook heeft het BIS een nieu we vormgeving gekregen die nauwer aansluit op die van de gemeen telijke website. Essentieler nog dan de vernieuwing van het uiterlijk van het BIS, zijn de inhoudelijke verbeteringen. Aan de bestaande ca- tegorieen zijn nieuwe onderdelen toegevoegd zoals raadsvragen, ver- ordeningen en vergaderschema's. Ook is de beschikbare informatie geactualiseerd en is het archief in het BIS aanzienlijk uitgebreid.Met een goed functionerend BIS kan het college voor een deel invulling geven aan de actieve informatieplicht. De vemieuwingen die de afge lopen tijd aan het BIS zijn doorgevoerd, vormen de aanzet voor de verdere optimalisering van deze online informatiebron. Het BIS is op www.schiedam.nl te vinden onder het thema Bestuur Organisatie. Redactie: Henk van Gameren Karin Moerman Vormgeving: Joop Been Fotografie: Roger van der Kraan Het huidige hoofdkantoor van de Rabobank is gevestigd aan het Veerplein in Vlaardingen. Dit ge bouw voldoet niet meer aan de ei- sen van de Arbowet en is ontoerei- kend voor de normen die zijn ge steld om te komen tot een profes- sioneel en eigentijds bedienings- concept. Onderdeel hiervan is het verstevigen van de contacten met de bedrijven in het werkgebied. Het dynamische bedrijventerrein Vijfsluizen is hiervoor dan ook een uitstekende locatie. Ook bereikbaarheid is van essenti- eel belang voor een professionele klantbediening. De nieuwe locatie ligt centraal in het werkgebied van de Rabobank, is uitstekend bereik- baar en beschikt over voldoende parkeergelegenheid. Het perceel is onderdeel van een groter project: kantorencomple'x Vijfsluizen. Sturm Architekten uit Roosendaal wonnen de ontwerp- prijsvraag die IHC Gusto had uit- geschreven. Projectarchilect Tjitse Schaap is in het gewonnen prijs- vraagontwerp doelbewust uitge- gaan van een tweetal hoger torens met daartussen een kantoorstrip van vier lagen en een parkeervoor- ziening. De kantoorstrip wordt straks het nieuwe hoofdkantoor van de Rabobank Schiedam-Vlaar dingen. De architectuur van het ge- hele complex refereert aan de scheepvaart die in dit havengebied prominent aanwezig is. Met bankieren via internet en geld- automaten komen klanten steeds minder vaak op de bank. Daarnaast is er door de complexiteit van de financiele wereld steeds meer be- hoefte bij klanten aan een breed advies. Advies op het gebied van bijvoorbeeld verzekeringen, het kopen van een huis of pensioenre- geling vraagt aandacht en tijd. Daarom hebben we de 'maat' van onze dienstverlening aangepast. Meer persoonlijk en advies op af- spraak. Het nieuwe Adviescentrum biedt ons straks de juiste accom- modatie om deze verbetering in onze dienstverlening op het gebied van advisering te kunnen realise- ren. De huidige kantoren van de Rabobank Schiedam-Vlaardingen worden omgevormd tot bankwin- kels. Op het nieuwe kantoor zijn geen geldhandelingen mogelijk. De doelgroep waar Van Gelderen zich op richt is de bewuste koper met een kleine portemonee. De ar- tikelen bij De Prijstopper varieren dan ook in prijs van 0,50 cent tot tien euro. Veel dingen die er ver- kocht worden zijn cadeausugges- ties. Met name in deze tijd van het jaar is het dus goed shoppen bij De Prijstopper. Momenteel is de winkel gevuld met dingetjes voor Sinterklaas, maar ook aan de kerstdagen is al gedacht. Kerstartikelen als ballen en slingers zijn voor een klein prijsje te koop, het gaat vaak om kleine partijen die Van Gelderen zelf importeert. Ook is er nu veel speelgoed te vinden voor suprises of in kinderschoentjes. Van Gelderen heeft nooit spijt ge had van de grote stap haar eigen marktwinkeltje te beginnen. En ook de locatie, de Groenelaan in Schiedam-Zuid, bevalt haar prima. „Het is hier hartstikke leuk en er komen hier veel gezellige klanten over de vloer. Bovendien zijn de panden hier nog een beetje betaal- baar voor een startende winkelier. Ik ben erg blij dat ik juist hier mijn winkel begonnen ben." De Prijstopper is dagelijks open van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 21