maasstad Informatie over basisonderwijs Schiedam gedateerd en onvolledig Voetgangers vogelvrij door slechte zebra's en racende bussen Ift V wijk kort y r 1 - :T ^Js Bewonersvereniging vreest ongelukken op Broersvest maasstad weekbladen freelance CORRESPONDENTEN m/v maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - De Inspectie van het Onderwijs heeft zo- genaamde 'kwaliteitskaar- ten' voor het primair onder wijs op de eigen website ge- zet. Dat gebeurde op 29 ok- tober en volgens eigen zeg- gen is het gedaan: 'om ou- ders te helpen voor hun kind een geschikte school te vin- den'. De vraag rijst of de kwaliteitskaarten een be- trouwbaar hulpmiddel zijn bij het vinden van een goede school. Reden om de kwali teitskaarten over het 'ge- woon basisonderwijs' in Schiedam aan een nader on- derzoek te onderwerpen. SCHIEDAM - Wie heeft hier eigenlijk de verantwoording? Wie maakt deze blunders? Dat zijn de schriftelijke vra- gen of twee brandbrieven die deze week gestuurd zijn aan het college van Burgemeester en Wethouders onder de kei- harde titel: 'Wachten op eer ste Broersvest-dode'. Bewo- ners van de wijk Oost, waar- onder deze drukke verkeers- ader gedeeltelijk valt, protes- teren luid tegen deze 'alarme- rende' verkeerssituatie. De Broersvest is 'een racebaan voor bussen en trams' en de oversteekplaatsen voor het Stadserf zijn 'slecht zichtbaar en hebben geen witte stre- pen'. SCHIEDAM - Berichten voor de rubriek Kort Nieuws kunnen worden gestuurd aan de redactie van Maasstad, Postbus 1685, 3000 BR in Rotterdam. Faxen kan ook: het juiste nummer hiervoor is: (010) 4004 366. Berichten voor de krant van woensdag moeten uiterlijk de maandag ervoor binnen zijn. Paddestoelen Graauwe hengst Kleurplaten 55-Plus MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Woertsdag 26 november 2003 AJFhl Jt Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur: ds. G. de Lang. Chr. Scholengemeenschap Aqua- marijn, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur: dr. P. Diepeveen. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur: ds. K. Groenendijk. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur, dhr. J. van Lambal- gen. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur: ds J. van de Peppel. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur: ds C. van de Drift. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur: ds. L. Bos. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur: ds. W.R. van Wieren. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur, ds. F.H. Blokhuis en 16.30 uur, ds. F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur len 16.30 uur. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: ds. C. Muller. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, zo 09.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds N. van de Want, wo 19.45 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 0104004434 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 (10 euroct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H. Wirtz Telefoon 0104004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 0104004322 E. Meijer Telefoon 010 400401 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010 4004490 MANAGER HUIS-AAN-HUIS-BLADEN AMG D. Captein Telefoon 010 4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur XQ52 door Henk van Gameren Op de kwaliteitskaarten staat infor matie over de leerresultaten, de sfeer op school, de gebruikte me- thodes en het lesmateriaal, de kwa- liteit van de lessen en de contacten die de school onderhoudt met de ouders en de omgeving. Volgens de informatie op de website van de inspectie (www.onderwijsinspec- tie.nl) zou er over 22 basisscholen informatie te raadplegen zijn. Dat blijkt niet te kloppen. Over zeven van de 22 scholen is geen informa tie te vinden. Dat zijn het Meester- werk, de Peperklip, de Singel, de Kring, het Startblok, de Trouba dour en de Violier. Bij de toelichting op de gegevens vermeldt de inspectie dat er geen kwaliteitskaarten op internet zijn gezet: 'wanneer het laatste bezoek voor 1 januari 2000 heeft plaatsge- vonden.' Verder zijn er alleen kwaliteitskaarten gepubliceerd van de hoofdvestigingen, waardoor er van de aanwezige 34 scholen voor gewoon basisonderwijs maar van vijftien scholen kwaliteitskaarten zijn gepubliceerd. Daarbij komt ook nog eens dat van die vijftien scholen lang niet alle kwaiiteitsas- pecten zijn gewaardeerd. Zo is er van de St. Jan school slechts een Hoe goedzijn de Schiedamse basisscholen? Anders dan de Onderwijsinspectie beweertzijn erop basis van hun kwaliteitskaarten nauwelijks conclusies te trek ken. foto: Roger van derKraan van de veertien indicatoren inge- vuld, de rest is bianco. De informatie is in een aantal ge- vallen ook erg gedateerd. Dat komt omdat de inspectie de scho len eenmaal per vier jaar bezoekt. Wanneer er dus kwaliteitskaarten aanwezig zijn van net na 1 januari 2000, zegt onvoldoende. Die informatie is gebaseerd op een rapport van 19 oktober 2000. In de bewuste rap- portage van de Inspectie voor het Onderwijs wordt al gesproken over het voornemen van de school om op onderdelen verbe- teringen aan te brengen. Het lijkt dan ook logisch om te veronder- schijnlijk Website onderwijsinspectie niets over maakt belofte niet waar hoe het nu, eind 2003, met de kwa- liteit van de school is gesteld. Een voorbeeld. Volgens de gegevens van de inspectie scoort de basis- school op Islamitische grondslag El Furkan, op vijf onderdelen een waarschijnlijk veel beter scoren. Maar daarover geeft de website geen informatie; dus dat is ook niet te controieren. De Website trok de eerste dag zo- veel bezoekers dat hij al snel on- bereikbaar werd. Volgens de in spectie als gevolg van: 'het over- weldigende stellen dat de school in de afgelo- pen drie jaar niet heeft stil geze- ten en er al een aantal verbeterin- gen is doorgevoerd. Basischool El Furkan zou nu, eind 2003, zeer succes. Veel ouders raad- pleegden blijk- baar de site of gaan dat nog doen, in de veronderstel- ling met behulp van de kwaliteits kaarten betrouwbare informatie te krijgen op grond waarvan ze een geschikte school voor hun kind kunnen uitkiezen. Of mis- schien bezochten ze de site omdat ze wilden weten hoe de school scoort waarvan hun kind nu al leerling is. De Inspectie voor het Onderwijs heeft met het publiceren van de kwaliteitskaarten de suggestie ge- wekt dat ouders met behulp van de informatie kunnen zien welke scholen goed, minder goed of zelfs slecht zijn. De onvolledig- heid van de informatie, de grote versehillen in deactualiteit van de gegevens en het geringe aantal scholen waarvan kwaliteitskaar ten te raadplegen zijn, maken de website echter tot een onbetrouw- bare raadgever bij het bepalen van de schoolkeuze. Dat geldt in ieder geval voor het normale ba sisonderwijs in Schiedam. door Frank Willemse Als mensen uit de tram stappen om achter de tram langs naar de overkant te willen lopen is het her- haaldelijk voorgekomen dat zij (bijna) door een aanstormende bus werden doodgereden', zo schrijft de BVSO aan het gemeentebe- stuur. Dennis van de Berg, voorzit- ter van de bewonersvereniging Oost windt zich erg op over deze onveilige situatie. De Broersvest is nu een half jaar 'open' en ondanks aanpassingen aan slechte fietspa- den en de volgens hem vele onge lukken door de gladde steentjes, valt er nog steeds veel te verbete- ren. Daarom trekt de BVSO aan de bel met de twee brandbrieven. Maar waarom de bewoners van Oost? Omdat de BVSO actief mee- praat over de Broersvest die aan de oostkant bij de wijk hoort. Maar deze zogenaamde klankbordgroep Broersvest is volgens hem 'zeker een half jaar niet meer bij elkaar gekomen'. En nu net er zoveel aan de hand is. Schande dus. Niemand reageert op zijn verzoeken om bij elkaar te komen. Vandaar de kwaaie brieven aan de gemeente. Het kan me niet schelen wie deze fouten maakt en daarom schrijven wij aan het hoogste orgaan. En bo- vendien is de gemeente toch op- drachtgever." Volgens de brieven is de Broersvest 'nog verre van ge- reed en moet er een lange waslijst aan verbeterpunten nog worden opgelost'. Daarom moet de klank- De onoverzichtelijke situatie op de Broersvest moet haast wel op korte termijn leiden tot ongelukken, vindt bewonersvereniging Oost. Foto Roger van der Kraan bordgroep snel bij elkaar komen. In die werkgroep zitten verder af- gevaardigden van Tramplus, ge meente, bewoners en de winkeliers van de Broersvest. Naast de racende bussen (moeten die net als overal 30 km rijden?) over de trambaan, is de oversteek- plaats bij het Stadserf een grote zorg. Een levensgevaarlijke situa tie omdat de zebra's voor automo- bilisten niet zijn waar te nemen. Het geplaatste bord, dat er een ze bra volgt, is slecht zichtbaar en de oversteekplaats is niet 'zoals alle zebra's in ons land' van witte ste- nen gemaakt. Waarom niet vraagt BVSO zich af. „Voorkom doden en kom in actie", zo sluit de brief af. Dennis van de Berg is van plan om namens de zevenhonderd wijkbewoners naar de komende raadsvergaderingen te gaan om daar mondeling aandacht te vragen voor deze problemen. Het liefst wil ik dat de politici zich persoon- lijk uitspreken: hoe zij er over den- ken". SCHIEDAM - In kinderboerderij 't Hoefblad staan zaterdag 29 en zondag 30 november paddestoelen in al haar verschijningsvormen centraal. Zaterdag begint om 13.30 uur in de tentoonstellingsruimte van de kinderboerderij een diale- zing over de paddestoel. Na de le- zing verzorgt hobbyist Frans Ad- vokaat een rondleiding door de heemtuin. Zondag 30 november verzorgt heemtuinbeheerder Hans Buisman een rondleiding door de heemtuin met als thema 'Kring- loop der natuur'Ook hier komen de paddestoelen weer aan bod. De rondleiding begint om 13.30 uur. De kringloop eindigt met een crea- tief, natuurlijk knutselwerkje van bladeren. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst aan de Lange Ha ven speelt Marco donderdag 27 november vanaf 22.00 uurblues met zijn ouwe vrienden, vrijdag 28 november is vanaf 21.00 uur een Cross around the World concert en zaterdag 29 november treedt Gru- pa Furmana vanaf 22.00 uur op. Deze band komt uit Polen en speelt (naar ze zeggen)Cow Punk. Het zijn eigen nummers en westerse covers in het Pools gezongen. SCHIEDAM - Ook dit jaar zijn er weer kleurpieten in Schiedam ge- weest en hebben ze kleurplaten achtergelaten op de Hoogstraat. De platen kunnen opgehaald worden bij winkels die te herkennen zijn aan de kleurplaat voor het raam. Op 29 november is de Sint zelf aanwezig op de Hoogstraat en zal hij tussen 14.00 en 16.00 uur op het Museumplein zitten om nog wat platen in ontvangst te nemen. SCHIEDAM - In dienstencentrum Oost wordt dinsdag 9 en 16 de- cember een creatieve ochtend ge- organiseerd van 09.30 tot 11.30 uur. Er wordt natuurlijk iets in het teken van Kerst gemaakt. Inschrij- ven voor 2 december. Donderdag 11 december is er Kerstbingo in dienstencentrum de Woudhoek vanaf 13.30 uur. Dat kost 3,20 voor zes ronden. De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, tawaai en andere overtast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Sterke graan- en meellucht van productie voedingsmiddelen Op 20 november in de middag en 22 november's avonds belden vier inwoners uit Hoek van Holland de meldkamer over een sterke graan- en meellucht. De uitrukdienst van de meldkamer ging op onderzoek uit en constateerde op basis van geur en windrichting dat de productie van (soja)voedingsmiddelen bij ADM in de Europoort de stankklachten veroorzaakte. Op het moment van de stankoverlast waren er geen bij- zondere voorvallen in de fabriek. Het afvoeren van droog- en koelfucht, die bij het productieproces vrijkomen, zijn altijd te ruiken. Afhankeiijk van de weersomstandigheden, zoals wind of regen, geeft dit overlast. Stankoverlast door verstopte leiding Vrijdag 21 november ontving de meldkamer vijf stankklachten uit Vlaardingen. De aard van de klachten werd omschreven ais stank van olie, mercaptaan en rottingslucht. Op grond van de informatie ging de meldkamer op onderzoek bij Shell Nederland Raffinaderij op de Vondelingenplaat. Het bleek dat het bedrijf een leiding met stoom wilde ontstoppen. Naar aanleiding van de klachten was men gestopt met de werkzaamheden. Hierna kwamen geen klachten meer binnen. Brandalarm veroorzaakt lawaai en ongerustheid Als gevolg van een technische storing ging zondagavond rand tien uur de brandmeldingsinstallatie af bij opslaghallen van Baris Investment Bulkgoederen aan de Malledijk in Spijkenisse. Veertien inwoners van Spijkenisse belden de meldkamer over het lawaai en omdat zij onge- rust waren over het brandalarm. Na tien minuten is het alarm afgezet. Samen met de inmiddels gearriveerde brandweer is een inspectieronde over het bedrijfsterrein gemaakt om er verzekerd van te zijn dat alles in orde was. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl. Maasstad weekbladen is een combinatie van huis-aan-huisbladen in de 'provincie' Rotterdam die wekelijks in een oplage van 617.300 exemplaren verschijnt. Maasstad weekbladen wordt uitgegeven door Rotterdams Dagblad b.v. Het verspreidingsgebied van Maasstad weekbladen omvat de elf Rotterdamse deelgemeenten en omliggende gemeenten waaronder Barendrecht, Ridderkerk, Oud-Beijerland, Schiedam, Vlaardingen, Capelle aan den IJssel, Berkel en Rodenrijs, Albrandswaard, Spijkenisse, Hellevoetsluis en Brielle. De redactie in Schiedam/Vlaardingen zoekt: voor algemene berichtgeving Vereisten: - uitstekende beheersing van de Nederlandse taal - goede algemene ontwikkeling en brede maatschappelijke belangstelling - enige journalistieke ervaring is een pr0 - bij voorkeur woonachtig in Schiedam of Vlaardingen Voortelefonische informatie over deze functie kan men zich wenden tot de redactie, telefoonnummer 010 - 4004 401 Schriftelijke reacties kunnen gericht worden aan: Maasstad weekbladen^ Postbus 1685, 3000 BR Rotterdam, t.a.v. Harry Mulder, chef-redacteur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 3