Neanderthalers in Euro pa 1 Een plezante rondleiding! Samoens Een plaats om verliefd op te worden! r Een drie-daagse autoreis voor 2 personen naar Bourgondisch Maastricht t.w.v. 185,- Het is altijd prijs bij Maasstad weekbladen! K0M VOOR HEEL VEEL SPECIALE AANBIEDINGEN NAAR iPANTAmm, WEIZEN** december Sleur doorbrekeri ware* Bourgondisch Maastricht V Ceef antwoord op de volgende vraag: Hoe heet het gezelligste plein in Maastricht? A) de grote Markt B)hetwaagplein C) het Raadhuisplein D) het vrijthof Maak tevens de volgende slagzin af: ik wilde autoreis voor 2 personen naar Bourgondisch Maastricht winnen omdat... kamperen dagtochten uitstapjes tips advies bel&win nationaal riternationaal Detentoonstelling 'Neanderthalers in Europa', loopt tot 19 September 2004 en is zeer de moeite waard. Meer info: www.neanderthalers.be. Lange tijd werd hij een primitieve wilde genoemd en uitgebeeld als een aapachtig monster. Maararcheologische vondsten en interpretaties doen zijn slechte imago wankelen. De Neanderthaler heeft meer gemeen met de moderne mens dan men vermoedde. Een groep van hen, 23 levensechte 3d-figuren, is neergestreken in het Gallo- Romeins Museum in het Belgische Tongeren, waar ze hun dagelijks leven van 35.000 jaar geleden gewoon voortzetten. Zittend rond het vuur. Ze maken werktuigen, gaan op jacht en spelen. Terwijl je er vrij tussendoor loopt, voel je sympathie voor die Neanderthaler, onze achterneef! Aanleiding voorde groteoverzichtstentoonstelling in Tongeren (prachtige plaats, op zondag grote antiekmarkt) is de opgraving van de belangrijkste Neanderthalernederzetting in Vlaanderen. Archeologen doen sinds 1998 op de plaats waar de Neanderthaler zo'n 100.000 jaar geleden neersteek, voortdurend verrassende ontdekkingen: de opgegraven artefacten zijn de oudste in Vlaanderen. Bodemsporen en andere resten leiden tot een steeds scherper beeld van de jagers. Waarom en wanneer ze deze locaties aandeden, hoe en in welke omstandigheden hun dagelijkse strijd om het bestaan verliep. HOEGAARDEN - 'We zijn ongefilterd bier'. Gids Andre woont niet alleen in Hoegaarden, drinkt niet alleen iedere dag een 'confiturepot' of 4 Hoegaarden ('M'n vader is er 92 door geworden')hij is een Hoegaardier in hart en nieren, met al zijn zintuigen. Woont zijn ganse leven al in Hoegaarden, waar het eerste bier in 1312 gebrouwen werd en waar ooit 38 bierbrouwerijen stonden. Waar nu alleen deze brouwerij nog overeind staat. Kaarsrecht! Want drinken tijdens het werken is er niet bij. Dat wil zeggen: „We drinken niet, we zuipen niet, wij noemen dat werken, dan vatten we de potten!" De rondleiding brengt je in alle uithoeken van de brouwerij, geheimen hebben ze hier niet. Bierens de Haanweg 22-32 Rotterdam-Lombardijen, tel. 010-492 5 492 Waar mag je de gistkamer van een brouwerij binnen: in de welhaast bedwelmende ruimte staat een ketel 'op punt te bevallen'. „We brouwen zes soorten bier: de dorstlessers Hoegaarden wit, Hoegaarden Speciaal en Das, en de degustatiebieren Grand cru, Verboden Vrucht en Julius, onze zware jongens. Dorstlessers moet je niet langer dan 9 maanden bewaren, degustatie een paar maanden langer. Dorstlessers moeten in een nat glas geschonken worden degustatie in een droog glas en citroen is fnuikend voor de smaak van wit bier. Hop haalt de bitterheid weg, is een bewaarmiddel, klaart het bier, is versterkend en werkt als slaapmiddel. Mijn liefje wat wil je nog meer: proeven dus! Na de rondleiding de kroeg in waar we, na een korte cursus biertappen, aan het 'werk' gaan. Nadien kan er gegeten worden in het restaurant van de Brouwerij. In Maastricht is het heerlijk ge- nieten van een Bourgondische sfeer in de vele cafeetjes en res taurants. Het kloppend hart van Maastricht is het Vrijthof. Maastricht is ook een winkel- stad bij uitstek. De binnenstad telt een groot aantal winkels en warenhuizen, waarvan de meeste gelegen zijn in histori- sche straten in het centrum. Cultuurliefhebbers kunnen hun hart ophalen in musea zo- als het Bonnefantenmuseum, Natuurhistorisch museum Maastricht en de Schatkamer O.L. Vrouwebasiliek en de Sint Janskerk en toren. Als laatste willen we erop wijzen dat tot en met 4 januari er weer elke dag over het ijs op't Vrijthof kan worden gereden! Het ge- zellige plein is dan omgetoverd tot een echt winterlandschap met een schaatsbaan met hier- op een grote kerstboom, een 60 meter hoge reuzenrad en diverse gratis toegankeiijke optredens. Even de sleur doorbreken? Ga dan een paar dagen naar de prachtige stad Maastricht! KRAS SterVakanties heeft een aantal kamers gereserveerd in het schitterende NH Maas tricht. Wie snel beslist kan boe- ken voor een driedaagse ste- denspecial per eigen auto van- af 85 euro per persoon inclu- sief dageiijks uitgebreid en zeer luxe ontbijtbuffet! Maas tricht heeft een supergezellig centrum met vele winkels, boe- tiekjes en restaurantjes. Tijd dus voor een lekker Limburgs biertje op het gezelligste marktplein van Nederland 'het Vrijthof of een heerlijk kopje koffie met een stuk echte Lim- burgse vlaai in ien van de vele cafeetjes? Ook kan in Maas tricht heerlijk worden gewan- deld of gefietst door het prach tige Geuldal of de uitgestrekte heuvelruggen en bosgebie- den. En wat te denken van een bezoek aan het kleine dorpje Vaals, het rustieke plaatsje Gul- pen en Margraten? HW 43.039. Aankomstdata: vrijwel iedere maandag, woensdag en vrij- dag van 3 december 2003 tot eh met 29 maart 2004. Vijf skistations telt het Franse Grand Massif. Samoens is er een van en zonder de andere tekort te willen doen; Samoens is de meest idyllische. Het plaatsje ligt midden in de vallei van de Haut- Giffre, op een uur rijden van Geneve aan de voet van de machtige 'Mont Criou'. Het is het enige ski-oord dat door het Franse verkeersbureau wordt beoordeeld als cultuurhistorisch monument. En wie in Samoens aankomt, ontdektonmiddelijk waarom dat is. Samoens is uitzonderlijk rijk bedeeld met overblijfselen uit een kleurrijk verleden. Waarlijk een plaats om verliefd op te worden. Een dorp dat zijn identiteit 'tegen de klippen op' heeft behouden. Waar de hectiek van het dagelijkse leven nog geen grip op heeft gekregen, zelfs niet in het skiseizoen. Samoens: een plaats om verliefd op te worden. Samen met de ski-oorden Morillon, Flaine, Sixt Fera Cheval en Les Carroz beschikt samoens over 265 kilometer skipiste tussen de 700 en 2500 meter hoog; gezamenlijk een van de meest spectaculaire skigebieden van Frankrijk. De onderlinge bereikbaarheid ven de gebieden is zonder meer goed. Skiliften leiden je naar elke gewenste plek en afdalingen in elke gewenste moeilijkheiscategoriebrengen je van het ene ski-oord naar het andere. Een ideaal wintersportgebied dus. Zeker nu ook het laatste gat in die bereikbaarheid is 'dichtgetimmerd'. Met ingang van het skiseizoen 2003/2004 is namelijk de 'grand Massif Express' geopend. Een gondel voor acht personen die skiers vanuit Samoens naar het Plateaux des Saix brengt. Het kostte vier jaar zorgvuldig plannenen 18 miljoen euro voor deze gondel uiteindelijk in gebruik kan worden genomen. Dankzij deze lift is nu het gehele gebied van het Grand Massif voor skiers vanuit Samoens bereikbaar. Zoals eerder al vermeld staat Samoens bekend vanwege de cultuurhistorische waarde van het dorp. Om ook de schitterende natuur zoveel mogelijk te ontzien, er is een minimum aan bomen gekapt, kabels zijn ondergronds weggewerkt en de gebouwen zijn opgetrokken uit natuurlijke materialen uit de omgeving. Zo blijft Samoens authentiek en idyllisch, zelfs nu het plaatsje dankzij de nieuwe gondel nog sterk aan aantrekkingskracht heeft gewonnen Kijk voor de actievoorwaarden op de Podiumpagina in deze krant. Maak kans op deze schitterende prijs! Stuur v66r 19 december 2003 uw oplossing met het Juiste antwoord en uw slagzin naar: Maasstad weekbladen Marketing Advertentlegroep Antwoordnr. 3210 3000 WB Rotterdam Vermeld duldelljk uw naam, adres en telefoonnummer. Stuur in&Win!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 15