m Een moment van bezinning tijdens Eindejaarsrequiem in Laurenskerk Feest in Nighttown met Wipneus Pim 5 1 i 1 I." 5 !LJ maasstad 5000 KOOPVIDEO'S 6000 MUZIEK CASSETTES 3000 DVD'S 15.000 CD-SINGLES 50.000 MIX 4000 CD-ROMS IN DE CORRECT K00PJE KELDER CEINTUURBAAN111 ROTTERDAM J 5V00R L J 3V00R L J~l0VOOR~l J 5V00R a CORRECT KOOPJES KELDER CEINTUURBAAN 111 ROTTERDAM TEL.: 010-4.618.600 J m Requiem van Mozart uitgevoerd door het Holland Boys Choir Woerisdag 3 december 2003 ROTTERDAM - De Berlijn- se regisseur Jiirgen Gosch en- sceneerde voor het Nationale Toneel het klassiek 'Tartuf fe' van Moliere. In 'Tartuf fe', zondag 7 december te zien in de Rotterdamse Schouwburg, werkt hij met vaste acteurs als Rik van Uf- felen, Will van Kralingen en Catherine ten Bruggencate van het Nationale Toneel. podium kort ROTTERDAM - In een we- reld die ondanks alle ellende gewoon door lijkt te draai- en, is de jaarwisseling een goede gelegenheid voor een moment van bezinning, zo vindt Arjan Verweij. Hij or- ganiseert op dinsdagavond 30 december een 'Einde jaarsrequiem' in de Lau renskerk in Rotterdam. Tij dens deze avond wordt on der meer het Requiem van Mozart uitgevoerd door het Holland Boys Choir. Het Holland Boys Choir is op 30 december te zien en te horen in de Laurenskerk in Rotterdam tijdens het Eindejaarsrequiem. ROTTERDAM - Een ongewone show waarbij het publiek een grote plaats inneemt. Zo omschrijft Edwin van't Schip een op- treden van Wipneus Pim. Samen met Mark Kneppers (Pim) treedt Van 't Schip nu ruim zeven jaar op als het gestoorde DJ- duo. Ze zijn vooral bekend van hun vrolijke jaren zeventig en tachtig repertoire. „Onze show is een combinatie van spel, amusement, optredens en muziek", vertelt hij. Vrijdag 12 de cember verzorgen zij een spectaculaire show in Nighttown. Actievoorwaarden Stuur in Win f m ft V Correct kocht een grote partij voorbespeelde DVD's, CD, CD-singles, CD-rom's en muziek cassettes waarvan u kunt profiteren voor hele speciale prijzen. «2j 8EREBOOT Wie vaart er mee I A Bfxws Hill/' ZONDAG 7 DECEMBER GE0PEND VAN 12.00-17.00 UUR OPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag van 09.30-21.00 uur, zaterdag van 9.00-18.00 uur. In december alle zondagen geopend van 12.00-17.00 uur tx51 Nationale Toneel speelt 'Tartuffe' De religieuze oplichter Tartuffe baant zich op listige wijze een weg in het huishouden van de rijke koopman Orgon en wint diens ge- negenheid. Hij doet dat met een flinke dosis geveinsde pieteit en frauduleuze vroomheid. Hij doet dat zo voortvarend dat het erop lijkt dat hij erin slaagt om de zoon des huizes te verjagen, de dochter te trouwen, de echtgenote te verlei- den en Orgon zelf tenslotte gevan- gen te zetten. Molieres klassieke satire werd bij de eerste opvoering in 1667 ver- doemd. Tartuffe werd aanvanke- lijk onder druk van de vromen aan het hof van Lodewijk XIV wegens heiligschennis verboden, maar on der invloed van de libertijnse frac- tie hief een weifelende zonneko- ning even later het verbod op. Vanaf dat moment stond juist de snijdende bespotting van menselij- Rik van Uffelen, Pieter van derSman, Mark Ram in 'Tartuffe' van het Nationale Toneel. foto: Pan Sok ke zwakheden garant voor de im mense populariteit van dit meester- lijke stuk van Moliere. Onder regie van Jiirgen Gosch speelt het Nationale Toneel 'Tart uffe' op zondag 7 december in de Rotterdamse Schouwburg. Aan- vang is 20.00 uur en vanaf 19.30 uur wordt een inleiding verzorgd door Marijon Luitjes, medewerker van het Nationale Toneel. De Tele- graaf schreef eerder over 'Tartuf fe': ..Catherine ten Bruggencate zet een meid neer van het klassieke blijspeltype: een astrant en welbe- spraakt bijdehandje dat zich met alles bemoeit. Met haar perfecte tekstbehandeling en alerte spel is ze een van de motoren van de voorstelling." De cast bestaat uit Rik van Uffe len, Will van Kralingen en Catheri ne ten Bruggencate, Hans Hoes, Vincent Linthorst, Pauline Greida- nus, Pieter van de Swan, Mark Ram, Dore Smit, Jan van Eijndtho- ven en Monique van der Werff. In NRC Handelsblad zei Gosch over 'Tartuffe': „Ik ben allergisch voor regisseurs die uit een vooropgezet idee een stuk gaan actualiseren. In Frankrijk zag ik onlangs een 'Tart uffe' met een islamitische strek- king. Dat is onzin, 'Tartuffe' is door en door katholiek." Te zien in de Rotterdamse Schouw burg op zondag 7 december. Re- serveren: 010-411.81.10. Voor mee infOrmatie: www.hnt.nl. Het wordt knallen op Sinterklaas- avond in de basement van Night- town, want Secret Cinema brengt een anderhalf uur durende live-set ten gehore en speciaal dit keer draait resident Taras een back- 2back set met Jeroen Verheij. An- dere dj's zijn Sandeep (bekend van het love2party dj team) en Illicit (bekend van de type feesten en zijn residentie in het Bootleg cafe). Voor menig dansliefhebber allang geen onbekenden meer! Deze avond zijn de heren van de Magni- fieke Villa Party's gevraagd om de aankleding te verzorgen. Hun con cept 'zieke geesten' sloeg in als een bom toen zij destijds hun un derground parties organiseerden. Het is dan ook een grote eer is dat zij voor het publiek van de base ment hun kunsten willen vertonen. Meer info check www.eqh.nl. Aanvang 23.00 uur, entree tien eu ro. Rouw siert Electra, op vrijdag 5 december te zien in de Rotterdamse Schouwburg, is een aangrijpend familiedrama waarin liefde en seksualiteit de kille wet- ten van het noodlot tarten. De Amerikaanse toneelschrijver Eu gene O'Neill baseerde zijn trage- die op de Oresteia van Aischylos, waarbij de dwingende kracht van de goden plaatsmaakt voor de krachten van het onderbewuste. Het geweld Van de zojuist beein- digde burgeroorlog laait opnieuw op, ditmaal in familieverband. De onderlinge haat creeert een nieuw en even destructief slagveld. Het werk van Eugene O'Neill vormt een terugkerend onderdeel in het oeuvre van regisseur Ivo van Ho ve. Rouw siert Electra regisseerde hij al in 1989 bij Het Zuidelijk To neel waar hij ook O'Neills Het be- geren onder de olmen (1992) en Rijkemanshuis (1995) ensceneer- de. 'In Rouw siert Electra' zijn er hoofdrollen voor Pierre Bokma, Hans Resting, Halina Reijn en Joc- hum ten Haaf. Reserveren: 010- 411.81.10. 'You're the one that I want'. Alleen deze eerste songregel is tegenwoordig al ge- noeg om een voile zaal voluit te la- ten meezingen. 'Grease' is een van de langstlopende Broadway- hits, niet in het minst gesteund door het tomeloze succes van de in 1978 uitgekomen fdmversie, met John Travolta en Olivia Newton- John als het nieuwe droompaar van het witte doek. 'Grease', the rock n roll hitmusical is nimmer meer uit de theaters weggeweest en er was dan ook alle reden om weer een nieuwe Broadway-productie op te zetten. Aan het slot van een uitgebreide toernee langs de grote Nederlandse theaters, staat 'Grea se' van 2 tot en met 7 december in het Oude Luxor Theater in Rotter dam. Reserveren: 010-484.33.33. door Vincent Wernke December is de maand van de feesten; sinterklaas, kerst, oud en nieuw, en dit jaar ook het suiker- feest. Maar daarnaast zijn er ook veel mensen die last hebben van een meianeholisch eindejaarsge- voel. „Iedereen kent het fin de si- ecle, maar volgens mij bestaat er ook zoiets als een eindejaarsge- voel", zegt Atjan Verweij. „Gek genoeg werd daar tot op heden nooit echt aandacht aan besteed. Er werd wel veel gefeest, maar voor mensen met dat eindejaars- gevoel was er eigenlijk niks." „Veel mensen hebben een dier- baar iemand verloren en willen daar juist rond het einde van het jaar bij stil staan. Daarom vind ik het vreemd dat er eigenlijk nog helemaal niet zoiets was als een eindejaarsrequiem. Vroeger had je dat wel, onder meer in de pro- testantse kerk, daar werden de doden voorgelezen. Nu is dat er niet meer. Wij hopen dat terug te brengen, al is ons requiem minder met religie verbonden. Verweij loopt al zo'n drie, vier jaar rond met het idee voor een eindejaarsrequiem. „Ik heb een aantal jaar geleden een hele goe de vriend verloren. Ik had des tijds al in mijn hoofd dat ik daar ooit nog eens iets mee wilde doen. De uitvoering van een re quiem is daarvoor zeer geschikt. ledereen heeft wel iemand verlo ren die hij of zij wil herdenken. Zelf heb ik dat dus met mijn goe de vriend Gerof Six, die destijds aan een hartstilstand overleed. Maar zo kan iedereen straks op 30 december met een eigen ver- haal in de Laurenskerk zitten." Hoewel het volgens Verweij 'een uitprobeersel' is, heeft hij de za- foto: Holland Boys Choir ken wel degelijk professioneel aangepakt. Centraal in het pro- gramma staat het Requiem van Mozart, dat wordt uitgevoerd door het Holland Boys Choir, on der leiding van dirigent Pieter Jan Leusink. Vooraf worden gedich- ten voorgedragen door Moham med Benzakoer en na afloop is er een minuut stilte. „We houden het bewust sober", zegt Verweij. „De Lau renskerk is de ideale lo- catie in Rot terdam voor zoiets als dit. De sfeer daar past precies bij wat wij willen berei- ken." „Het Requiem van Mozart is bij- zonder", weet de organisator. „Hij heeft dit destijds aan het eind van zijn leven geschreven in op- dracht van een rijke industrieel. Mozart overleed tijdens het schrijven, waarna het door een leerling van hem is voltooid. En het verhaal gaat nog verder, want toen Mozart werd begraven brak er zo'n noodweer uit dat iedereen moest vluchten. Medewerkers van de begraafjplaats hebben hem toen ergens begraven, maar tot de dag van vandaag weet niemand precies op welke plek. Dus eigen lijk fungeert het requiem daarom als gedenkzuil voor Mozart." Volgens Verweij is de tijd rijp voor een eindejaarsrequiem: „Toen ik er drie, vier jaar geleden overbegon, begreep niemand me. Inmiddels snapt iedereen het, vooral ook jonge mensen. Dat heeft volgdns mij voor een deel te maken met de tijdsgeest. Destijds ging alles goed en ging het eigen lijk steeds beter. De laatste jaren is echter een groot aantal ingrij- pende dingen gebeurd, zoals 11 September, de oorlog in Irak, noem maar op. Er is veel meer onzeker- heid, het gaat economisch slechter en mensen voelen zich daardoor on- zekerder. Ze hebben nog steeds behoefte aan feesten, maar tege- lijkertijd is er behoefte aan inge- togenheid. Bovendien zijn de donkere kanten van het leven, zo als de dood, minder taboe dan vroeger. Het is veel meer be- spreekbaar geworden. Desondanks blijft het spannend of de 1500 stoelen in de Laurens kerk bezet zullen zijn op dinsdag avond 30 december. „Toen Hugo Borst onlangs aandacht besteedde aan het initiatief in zijn column in het Algemeen Dagblad, verkoch- ten we meteen 150 kaarten. Ik denk daarom dat het wel goed komt. Mocht het een flop worden dan kost het mij 20.000 euro. Maar als het een fantastische avond wordt, zelfs al kost het me zo veel geld, dan is het voor mij toch geslaagd. Maar eigenlijk kan ik het me bijna niet voorstellen dat het mislukt." Kaarten voor het Einde jaarsrequiem kosten 12,50 euro zijn te reserveren via 010- 280.99.97. Ook kun u kaarten be- stellen via. e-mail: einde - jaarsrequiem@hotmail. com. door Gerdien Barnard „Het publiek is voor ons erg be- langrijk", legt Van 't Schip uit. „Tijdens de show kunnen mensen bijvoorbeeld op het podium komen en zelf een optreden verzorgen." Ook worden er spellen als Ren je Rot en danswedstrijden gehouden. Tijdens de show is Kneppers de DJ en Van 't Schip de presentator. „Tot Lowlands 1999 waren we al- lebei DJ, maar we hebben nu onze ideale vorm ontdekt. Dit werkt het beste", vindt 'Wipneus'. Kneppers en Van't Schip zijn bei- de al bijna achttien jaar actief als DJ. In 1996 begonnen ze samen te werken en seventies feesten te or- Elke actie heeft een looptijd van 2 weken Deelname aan de actie kan zo vaak als men wil Instructies van het Stuur in Winspel dienen opgevolgd te worden Deelnames die niet voldoen aan de actievoorwaarden worden uitgesloten Deelname aan activiteiten (zoals reizen e.d.) welke betrekking hebben op een gewonnen prijs, geschieden voor eigen risico Prijzen kunnen niet geruild worden en zijn niet inwisselbaartegen geld Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd In gevallen waarin het reglement niet voorziet, beslist Rotterdams Dagblad bv De winnaars ontvangen uiterlijk 2 weken na afloop van de prijsvraag bericht Gegevens van deelnemers worden niet verstrekt aan derden Medewerkers van Rotterdams Dagblad bv zijn uitgesloten van deelname Door deel te nemen aan het Stuur in Winspel verklaart men akkoord te gaan met deze voorwaarden. Wipneus en Pim: We merkten a I snel dat er naast de 'serieuze' dancemuziek, ook eigenlijk veel behoefte was aan een beetje grappige en nostalgische nummers." ganiseren. „We draaiden in 't Paard in Den Haag veel modeme muziek, maar we hadden een enor- me seventies collectie. Daar wil- den we wat mee doen. Af en toe draaiden we eens een oude plaat en iedereen vond dat eigenlijk heel erg grappig", vertelt Van 't Schip, alias Wipneus, over het begin van hun succes. Diverse shows op het Lowlands festival zorgden voor de nationale doorbraak. Door hun nieuwe manier van op treden, werden Van 't Schip en Kneppers wel eens raar aangeke- ken door andere DJ's. „In het be gin vonden ze het wel gek ja, toen we ineens Anita Meijer draaiden. Dat was tot dan toe hele foute mu ziek in de discotheken", legt 'Wi pneus' uit. Maar het publiek vond het geweldig. „We merkten al snel dat er naast de 'serieuze' dancemu ziek, ook eigenlijk veel behoefte was aan een beetje grappige en nostalgische nummers. Tijdens een show draaien Wipneus Pim, genoemd naar hun favorie- te kinderboekenreeks 'Wipneus Pim', naast veel muziek uit de ja ren zeventig en tachtig, oude tele- visietunes zoals van Tita Tovenaar en Pippi Langkous. Maar ook nieuwe house en punk hoort bij het huidige repertoire van het koppel. „Wij veranderen twee keer per jaar onze show. YMCA zit er natuur- lijk altijd in, maar we proberen toch steeds te blijven vernieu- wen", zegt van 't Schip. Tijdens het optreden in Nighttown volgende week vrijdag, presente- ren Wipneus Pim op geheel ei gen wijze de DVD van Ome Wil- lem (Edwin Rutten). „Ome Wil- lem is geweldig. We keken vroe ger zelf vaak naar hem op televisie. Daarom is het nu zo leuk dat we vaak met hem optreden en goede vrienden zijn geworden", vindt Van't Schip. Tijdens hun show in Rotterdam worden tevens tien DVDs van Ome Willem verloot. „Als je voor het eerst onze show ziet, is het een complete verras- sing", zegt Van't Schip. „Wij lij- ken op niemand anders en doen ook niemand na. Iedereen kan een seventies night organiseren, maar wij doen meer dan een paar dance- classics draaien." Volgens 'Wi pneus' is hun optreden, in tegen- stelling tot veel andere shows, niet twintig keer gerepeteerd om het perfect te laten verlopen. „Wij hebben een show met veel humor en zonder kapsones. De improvisa- tie en de laagdrempeligheid maakt onze show altijd weer tot een groot succes." Wipneus Pim zijn vrijdag 12 de cember om 22.00 uur te zien in Nighttown. Kaarten kosten 14 euro (exclusief lidmaatschap en voor- verkoopkosten) zijn te koop bij de Ticket Service, Plato en Velvet. Voor meer informatie: www.night town. nl ofwww.wipneusenpim.nl. SOFTWARE SHOP w P p. i e p r i Art.nr. 250554B Art.nr. 70866B rorr ROSSI Nt ZELLWEGER RUBIES Art.nr. 250556B Art.nr. 70867B Art.nr. 199155B Art.nr.86440B KQ0WES KELDER Nrf|

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 23