■Pi ft m Wind en regen in bus- en tramhokjes 27 Cannons GRATIS GRATIS WfljT/oxM PUBUIHUHT 179? KORTING Clock- ware r Beatlesliedjes vertaald in het Nederlands DONDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND VERSACE J yS tZii Politie zoekt getuigen SUPERIEURE F Er kan weer geschaatst worden in Schiedam Wethouder Lepidis luncht met jongeren 6 weken voor 19,50 H Of bel gratis 0800-0642 Situatie op de Broersvest blijft problematisch EINDEJAARSPRIJSVRAAG nFTHTfTl Horloges vanaf 595,- Finalespel Proveniershuis helemaal in kerststemming Levende Kerststal op het Stadserf SCHIEDAM - Waarom beschikken de nieuwe bus- en tram hokjes op de Broersvest niet over zijschotten, zodat mensen kunnen wachten zonder nat te worden? Hennie Hagen, fractie- voorzitter van GroenLinks in de gemeenteraad, ergert zich er al tijden aan: „Mensen kunnen niet schuilen bij wind en regen, omdat de wind er dwars doorheen blaast. Niemand kan zitten, want de bankjes zijn gelijk nat na een regenbui." Rotterdams Pagblad De kerstpondjes komen er aan! persoonlijke sportprogramma voor 2004 samen! GRATISINOtXHINT! |_|jOTJ VANDAAG GSBRACHT, MORGEH KUAR! WM ■S'l VOOR EEN SUPERPRUS E P S O N Stylus Photo 335 Samen scherp in prijs Koopavonden a s iv Gratis afhalen nm thuis?„ Neem nu een proefabonnement op het Rotterdams Dagblad en ontvang de krant 1] 6 weken lang in de bus voor slechts 19,50. Vul snel de bon in! Westblaak 180 Rotterdam. Tel. 010 - 4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 euro ct p. min.) 1 Schiedam weekbla BERGWEG EN CEINTUURBAAN De situatie op de Broersvest blijft de gemoederen in Schiedam bezig houden. Ondanks talloze aanpas- singen, veranderingen en noodop- lossingen blijft het klachten rege- nen over deze nieuw geplaveide verkeersader dwars door het cen trum. Eerder werd geprotesteerd tegen hard rijdende bussen, liep er ZATERDAG DECEMBER Het jaar 2003 zit er weer bijna op. Voor het Rotterdams Dagblad 1 het moment om terug te blikken op dit jaar, de val van het I kabinet. de heetste zomer sinds 1947, Mabel Wisse Smit etc. 1 1 Aan de hand van 30 vragen testen wij uw kennis over het nieuwsjaar 2003. 1 I Weet u alle vragen goed te beantwoorden dan maakt u kans op geweldige prijzen. 1 1 Mis het met! Koop het Rotterdams oagmad zaterdag I 27 december bij een van de RD-verkooppunten bij u in I de buurt. Rotterdams Dagblad F I C I A L AGENT Leen van Esjuwelier Hoogstraat 97 Schiedam 010-426 32 25 SPORTS HEALTH Waarom wachten met je goede voornemens? Schrijf je nu in en stel je R'dam Centrum, Benthemstraat 10, Tel.: 010 243 47 00, R'dam Blijdorp, Energieweg 9, Tel.: 010 245 16 70 Fitness en cardio (1000m2) Aerobics studio Cycling studio Zwembad Sauna Sanarium Stoombad Zonnebanken Luxe kleedruimtes Bar/Restaurant Creche BIJ INLEVERING VAN UW VOLIE KLEINBEELD FOTOROL IN EEN VAN ONZE FILIALEN ONTVANGT Ui water bij winkeliers naar binnen en konden fietsers het fietspad niet vinden. Verder werd het woord 'Broersvestje' een gevleugelde term in het Vlietland Ziekenhuis, omdat de gladde, stenen bestrating een glijbaan bleek. Bovendien par- keren auto's op de stoep of komen op de trambaan terecht. Komt het nog goed met de boulevard? En de problemen blijven terugke- ren. Weken geleden stelde Hennie Hagen al schriftelijke vragen over het nieuwe design van de tramhok jes en het ontbreken van regen- schotten. De antwoorden van wet- houder Heijenk bevielen haar to- taal niet. Er was geen ruimte om ze te plaatsen, antwoordde de ge- meente. Hagen: „Wat een onzin zeg, dat die schotjes obstakels wor den genoemd. En dat terwijl ze zelf lantarenpalen en bomen op dezelf- de 'middenberm' plaatsen. Zijn dat dan geen obstakels te noemen?" Volgens Hagen zullen de mensen, die deze plannen bedenken, wel geen gebruikers zijn van het open- baar vervoer. Want anders zouden zij dit soort fouten niet maken: „Neem nu de oversteekplaats voor het Stadserf. Ik ben daar al geval- len over die ongelijke drempels. Al mijn sinaasappelen rolden over de weg, omdat de granieten stoepran- den uitstaken." De nieuwe hardstenen bestrating van de Broersvest is eerder een tra- nendal geworden door de fouten die aannemers, uitvoerders en ont- werpers hebben gemaakt. De vori- ge wethouder moest persoonlijk SCHIEDAM - Het is dit jaar even wennen. Het plein voor het in de steigers staande stadhuis ziet er kaal en leeg uit, maar hij is toch echt ontstoken: de officiele stadskerstboom. Burgemeester Scheeres knipte de lichtijes in de boom afgelopen zondag aan in de tuin van de Grote Kerk. Die middag werd ook de traditionele kerstzangmanifestatie gehouden in de met kaarsen verlichte kerk. Uit de kelen van vele aanwezigen maar ook uit die van de leden van het Groot Schiedams koor, een samenstelling van zeven Schiedamse koren, klonken kerstliederends. De Lang hiel een korte kerstoverdenking. Foto Roger van der Kraan met zijn vuist op tafel slaan om de straat weer dicht te krijgen. Met grote moeite is de verkeersader voor deze feestmaand klaarge- stoomd maar de volgende klus wacht al weer, want nu is de Koe- markt aan de beurt om met grijze tegels bestraat te worden. Mis- schien is dat de reden voor Heijenk om de reparatie aan de Koemarkt- brug met een jaar uit te stellen. Nog meer oponthoud en verkeers- ellende voor bewoners en winke liers kan er dit jaar niet meer bij. Frank Willemse De politie is op zoek naar getuigen van de mishandeling van een 41- jarige Schiedammer door vijf man- nen, vermoedelijk van Marok- kaanse afkomst. De mishandeling vond plaats op zaterdag 29 novem- ber, omstreeks 22.45 uur, op de Singel tussen het Stadserf en de Rotterdamsedijk te Schiedam. Aanleiding voor de mishandeling De finale van het Klinkende mun- ten spel, de spaaractie die door de gezamenlijke winkeliers van de Nieuwe Passage werd georgani- seerd, vindt plaats op 21 december in de Nieuwe Passage. De twintig finalisten krijgen van tevoren be- richt dat ze in de prijzen gevallen zijn. Maar tijdens het finalespel, dat wordt gespeeld random de Klinkende Munten Zuil, bepaalt de munt welke prijs de finalisten mee naar huis krijgen. Er kan onder meer een televisie worden gewon- nen, sieraden cadeaubonnen, een printer, een prepaid telefoon, een zonnebril op sterkte en vele andere prijzen. Om 15.00 begint het spel onder lei- ding van presentator Ruud Hen- driks. Iedereen is welkom om bij de finale aanwezig te zijn. High-end fotoprinter met ingebouwde card reader Perfecte kwaliteit met een maximum resolutie van 5760 dpi Randloos printen Automatische snijder en papierrolhouder voor doorlopend en panoramisch afdrukken VAN 399.°° VOOR www.kinorama.nl Rotterdam Rotterdam WC Zuidplein Rotterdam Hoogstr, 141 R'dam/Hillegerberg Bergse Dorpsstr. 32 Capelle a/d IJssel WC Koperwiek Vlaardingen Liesveld 147 WC Alexandrium (I) 010 220 55 10 010 480 70 10 010 412 88 01 010 461 01 06 010 442 24 27 010 435 90 61 Rotterdam Oostzeedijk Hoek Admiraliteitsstraat 8 Tel 010 403 53 00 Prijswijzigingen en zetfouten voorbehouden. Prijs inclusief B.TW Alle voorgaande aanbtedingen komen hierbij te vervallen was het feit dat het passerende slachtoffer geen sigaret had voor de groep mannen. Dit was kenne- lijk genoeg voor de vijf daders om hem in elkaar te slaan en te schop- pen. Tijdens de geweldpleging passeerden op zo'n tien meter af- stand twee mannen, waarvan er een vroeg: 'Wat doen jullie daar?' Hierdoor sloegen de daders op de vlucht en kon het slachtoffer hulp zoeken. De politie verzoekt deze getuigen of andere mensen die rond dit tijdstip het voorval hebben waargenomen, of hebben verno- men van de geweldpleging en de eventuele identiteit van de daders, zo spoedig mogelijk contact op te nemen met het wijkteam Oost- Zuid-Spaanse Polder en te vragen naar hoofdagent W. Harmsen. Men kan zich melden aan de re- ceptie van het politiebureau aan het Bijdorpplein of telefonisch contact opnemen via 0900-8844. S i HI ED A VI In veiband met K ;rst is er hi de Schiedamse Nieuwe Passage een koop- /oii'lii;,' en zijn er koopavon dsn Op zotldae 21 decentbet /.ijn de winkets open van I 00 litft tot 17 00 uur. En om deze koopzondag vooi Keist extra steer te geven komt Santa in the Sky tang samen met een troubadour, om optredens te geven. Ver der worden koojxivomlen ge- houdt-n op maandag 22 de eemfeer en dinsdag 2 3 decem ber De winkels z.iin op de/ - dagen geopcrid tot 21,00 uur En op miiamlag 12 december zijn veel winkels eerder ojnm, namelifk om 09 00 uui Wi" de gekbehie cadesatjes van een feevteiijke verpakking wit voorzien kan weer terecht bij Kerstmpakstand Deze stand is dmsdag 23 dec ember geopend van 14!>0 uur tot 21.00 tmr en woensdag 24 de ccmber van 11 01) uur tot 16.00 uur By de stand wor den de cadcautje* gratis inge pal t f t is i eti/r uit diverse soorten feesteli|k papier, waar een tint of strd: urn been kan worden gedaan Bij deze adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokav Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Noienslaan460 Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Bewonersvereniqing Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 SCHIEDAM - Na het enorme suc- ces van vorig jaar hebben de bewo ners van het Proveniershuis beslo- ten het kerstfeest dit jaar weer sa men met de Schiedamse bevolking te vieren. Net als vorig jaar zal er maandag 22 december in de tuin van het Proveniershuis weer kerst feest gevierd worden. De bewo ners hebben er alles aan gedaan de tuin weer om te toveren tot een heuse 'Anton Pieck tuin'. Iedereen wordt uitgenodigd deze avond gra tis bij te wonen van 20.00 tot 22.00 uur. Onder het genot van een hapje en een drankje kan er genoten wor den van een gevarieerd program- ma. De Schaatsbaan op het Stationsplein is, sinds afgelopen zondag, weer open. SCHIEDAM - Zo koud als vorig jaar is het nu zeker niet. Storm, re gen en hagel teisteren Nederland in plaats van heldere vrieskou. Toch kunnen de ijzers al worden onder- geboden en kunnen er baantjes worden getrokken en pirouettes worden gedraaid. Zondag 14 de cember is de schaatsbaan op het Stationsplein namelijk weer open gegaan en sindsdien kan daar da- gelijks genoten worden van echte ijspret. Vorig jaar werd op deze plek voor het eerst een tijdelijke schaatsbaan aangelegd met de bedoeling om de lokale bevolking actief te betrek- ken bij alle ontwikkelingen rond het Stationsplein. Het bleek een enorm succes met in totaal ruim tienduizend bezoekers. Tot en met 4 januari kan er dit jaar genoten worden van het ijs nabij het station tegen een entreeprijs van twee euro. Voor datzelfde be- drag kunnen er ook schaatsen wor- foto: Roger van der Kraan den gehuurd. Niet alleen overdag is er van alles te doen op en rond de schaatsbaan, ook 's avonds zal er genoeg vertier worden geboden. Zo is er discoschaatsen, blacklight schaatsen en moonlightschaatsen. In de kerstvakantie is de schaats baan open van 10.00 tot 21.00 uur met uitzondering van kerstavond (tot 17.00 uur), eerste kerstdag (13.00-17.00 uur), tweede kerst dag (10.00-17.00 uur) en oude- jaarsavond (tot 17.00 uur). Op nieuwjaarsdag kan er geschaatst worden van 13.00 tot 17.00 uur en op vrijdag en zaterdag blijft de baan een uurtje langer open: tot 22.00 uur. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Een levende kerststal met burgemeester Scheeres als een van de drie wijzen, kraampjes met gliihwein en warme chocola- demelk en zangkoren die kerstliederen ten gehore brengen: dat zijn de ingredi- enten voor een sfeervol kerstevenement op het Stadserf op (koop)zondag 21 december. De levende kerststal is tus sen 15.00 uur en 19.00 uur te bewonderen. De forse stal, zo'n zeven meter breed en fraai aangekleed, staat op- gesteld aan de kant van de Liduina Basiliek en vormt het passende decor voor het bekende tafereel waarin echte dieren en personen zullen figureren. Van 15.00 tot 16.30 uur zorgen school- kinderen van verschillende Schiedamse basisscholen voor de gekostumeerde be- zetting. Van 16.30 tot 17.30 uur geven bekende Schie- dammers acte de presence, waarbij burgemeester Scheeres, Chris Coppens en John van Gestel als drie wij zen zullen optreden en Ka- rin van Dreven, directeur- bestuurder van Woonplus als Maria zal acteren. Ten- slotte zijn van 17.30 tot 19.00 uur 'gewone' Schie- dammers en Schiedamse ambtenaren in de stal aan wezig. Pastoor Vismans zal de klokken van de Liduina Ba siliek luiden bij de opening en sluiting van de kerststal. Ook zal de basiliek de gehele dag geopend zijn voor het publiek. Omwonenden zijn gevraagd om bij te dragen aan de kerstsfeer door de ra- men te voorzien van passen de verlichting. Ook zijn er deze dag allerlei andere activiteiten in de Schiedamse binnenstad. Sportief bezig zijn kan op de ijsbaan op het Stationsplein en in verschillende expositie- ruimten kan men terecht voor de Last minute X-mas Art Shopping. Wt HOOfl-f MlCT IN 01T SCHIEDAM - De gemeente wil meer met jongeren in contact ko men, ze meer laten meepraten en meedenken over wat ze willen en wat ze missen in de stad. Doel is om zo beter gestalte te kunnen ge ven aan het jeugdbeleid. De wethouder van jeugdzaken, Christine Lepidis, heeft maandag 15 december voor het eerst vijftien jongeren van verschillende scho- len voor voortgezet onderwijs over de vloer gehad voor een lunch in het stadskantoor. Tijdens die lunch werd op ongedwongen manier ge- praat en geluisterd. Het is de be doeling een dergelijke lunchbij- eenkomst een aantal keren te her- halen, met tussenpozen van zes weken en met steeds wisselende groepen jeugd. De inbreng van de jongeren moet in de toekomst een duidelijke neer- slag krijgen in het jeugdbeleid en ook zichtbaar en tastbaar worden in de stad. Dan is er echt sprake van participatie en invloed. Naast de lunches met de wethou der wil de gemeente de jeugd op korte termijn ook meer in contact brengen met het hoogste bestuurs- orgaan, de gemeenteraad. Dat kan doOr met de raadscommissie Be volking en Onderwijs een of twee keer per jaar een thema-bijeen- komst te organiseren. Een groep jongeren discussieert dan met de commissie over een bepaald on- derwerp. Deze groep kan op een aantal manieren samengesteld worden. Een daarvan is een selec- tie te maken uit de jongeren, die aan de lunches hebben deelgeno- men. De plannen voor de thema- bijeenkomsten worden momenteel nader uitgewerkt. u Jiif noteer mij voor zo'n voordelig proefabonnement* Naam: Voorl: m/v Adres: Nr: Postcode: Plaats: Telefoon: Geb.dat.: Bank-/gironr.: Handtekening: ■p Geldt alleen als u de afgelopen drie maanden geen abonnee bent geweest. Rotterdams Dagblad gaat zorgvuldig om met uw gegevens. In het colofon treft u nadere informatie. Stuur deze boo In een envelop zonder postzeget near: Rotterdams Dagblad Antwoordnummer 1879 3000 VB Rotterdam Rotterdam* DagMad

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 1