Gezellig en warm aan de eigen eettafel zitten Koel serveren in stijl t Karaktervol wonen met 1 /I 1 december 2003 De hele winter mooi Tweelingbed op wielen Boom in de zak <L 1 V_i» trends tips ideeen design doe-het-zelf tuinieren accessoires verlichting Alle loungehoeken, daybeds, poefs en chaises longues ten spijt, speelt het winterse leven van de Nederlander zich voornamelijk aan en om de eettafel af. Zeker rond de feestdagen. De meest centrale plek in huis, daar waar huiswerk wordt gemaakt, de krant gespeld, spelletjes gespeeld en van ontbijt tot late nite snack gegeten, is de multifunctionele eettafel. Zeker nu de dagen kouder worden, de avonden langer en het weer guurder, kruipen we als vanouds bij elkaar om de tafel, op zoek naar gezelligheid en warmte. Voorbij zijn de tijden dat we zeker drie keer per week aan een vreemde tafel buitenshuis zaten, in kil ogende (lounge)restaurants tussen dito publiek. Deze winter blijven we thuis en zitten we met hechte vrienden en familie aan de eigen tafel, die we, zeker met de feestdagen, mooi versieren. Een koele fles mousserende wijn serveren tijdens een gezellig diner. Of op een speciaal moment een fles champagne ontkurken en in een stijlvolle emmer plaatsen die op een feesttafel niet misstaat. De nieuwe koelers van ROSLE zijn praktisch en mogen gezien worden bij elke gelegenheid. Zeker nu Oud- en Nieuwjaar er weer aan zit te komen. De voordelen van koel serveren liggen voor de hand. Een lekkere fles witte wijn uit de kelder of dranken uit de koelkast blijven lange tijd op eengelijkmatige temperatuur. Zo komen de smaak of het bouquet van de drank optimaal tot hun recht. Dat is ook de reden dat een restaurant niet zonder een goede wijnkoeler kan. Daarnaast is een mooi vormgegeven koelereen aanvulling op een feestelijk gedekte tafel. De nieuwe dubbelwandige wijnkoeler van ROSLE zal wat dat betreft op geen enkele feesttafel misstaan. De wijnkoeler is uitgevoerd in roestvrij staal en de isolerende laag houdt dranken urenlang perfect op temperatuur. De cilindervorm omsluit de fles, zodat hij de kou langer vasthoudt. De matte buitenkant van de koeler contrasteert mooi met de glanzende, gladde rand aan de bovenzijde en de binnenkant. Of de tafel nu modern of traditioneel is gedekt, de elegante wijnkoeler komt in beide stijlen tot zijn recht. De koeler is natuurlijk ook geschikt voor waterflessen en verfrissende frisdranken. Als een gekoelde fles voor een feestelijke gelegenheid niet voldoende is, biedt de megaschaal van ROSLE (zie foto) uitkomst. De schaal is geschikt voor het decoratief koelen van meerderechampagnef lessen, mousserende wijnen en flessen mineraal water. Voor meer informatie: www.roesle.de. ili- Massief Europees eiken is een constante in de woonbeleving van de afgelopen decennia. De trends mogen dan veranderen; het eiken blijft. Met haar nieuwe Bari programma introduceert Bijlsma een vertrouwd element in een verrassende, vernieuwende meubellijn. Het programma past in de hang van de hedendaagse consument naareigentijdse karaktervol gelijnde meubels, hoogwaardig gemaakt en uitgevoerd in een aantrekkelijke eiken 'natuur' selectie. de vormgeving is nergens overdadig en daarmee tijdloos mooi. Door de houtkeus krijgen de meubels een warme, unieke uitstraling. Het Bari programma kenmerkt zich door een verspringend lijnenspel en een evenwichtige ritmiek. Met het programma wordt ingespeeld op de wens van de woonconsument om flexibel met het interieur om te gaan. Bijzonder in dit verband zijn de salontafels die, rechtop gezet, als ideale sta-tafels dienstdoen. Bari bestaat uit een breed assortiment kasten en tafels en is in veel kleuren leverbaar. Voor meer informatie: www.bylsma.nl. Ook in de winter is er nog vol doende kleur te vinden. Deze twee Pierisstruiken zorgen ook in donkere tijden voor een vro- lijke aanblik. Het genieten be- gint ai in het najaar als de bloemknoppen erin zitten en het loopt door tot het voojaar, als de knoppen opengaan en de jonge scheuten de meest prachtige kleuren vertonen. Veel jongeren moeten spaar- zaam omgaan met de vaak krap bemeten ruimte die hun kamer of appartement hen biedt. Zij hebben vaak maar net genoeg ruimte voor een eenpersoonsbed. Als een vriend of vriendin wil blijven overnachten is er slaapplaats- tekort. Woonwarenhuis Leen Bakker biedt een uitstekende oplos- sing voor dit probleem; een buizenledikant van twee stan- daard eenpersoonsbedden (90 bij 200 centimeter) waarvan 6en bed op wieltjes compleet opgemaakt onder het boven- bed schuift. De combinatie be- nut de onderruimte van het vaste bed optimal. Bij het sfa- pen gaan, staan beide ledikan- ten op gelijke hoogte naast el kaar. Na het opstaan worden hoofd- en voetbord ingeklapt. Overdag beslaan de twee bed- den tezamen de ruimte van 6en eenpersoonsbed. Com pleet met lattenbodems kost het tweelingbed 129 euro. Een natuurlijke dennenboom brengt met kerstmis sfeer in huis. Maar de zorg van veel huisvrouwen isde uitval van de duizenden naaiden door ver- droging. Bij het aftuigen en verplaatsen van de boom uit de woonkamer weer naar bui- ten, zorgt de naaiduitval soms helemaal voor een ravage over de gehele looproute door het huis. Woonwarenhuis Leen Bakker introduceert een slim- me oplossing tegen de naaid- overtast. Een grote, witte plas tic zak die van tevoren bij het plaatsen van de kerstboom op de vloer wordt uitgespreid en tegelijk dient als sneeuwdeco- ratie. De verdroogde naaiden vallen op het plastic. Zodra de boom is afgetuigd, wordt de zak helemaal om de boom heen getrokken en naar buiten gebracht. De kerstboomzak 0,99) heeft een doorsnede van 180 centimeter en is 225 centi meter hoog. Hij is gemaakt van recyclebaar plastic. De nieuwste trend in interieur zijn grensverleggende kasten. Wereldwijd hebben ontwerpers zich op deze van oorsprong saaie en functionele meubels gestort, om te tornen aan de def initie: staande meubels op poten om allerlei zaken in op te bergen. Dus zijn er kasten waar nauwelijks iets in kan, kasten als muren, kasten als kunstobject, zwevende kasten of juist opbergsystemen die op geen enkele manier meer aan een kast doen denken. Maar de oude kast op poten om spullen in te doen, is volstrekt achterhaald. En nu de kast niet meer de manier is om rommei uit het zicht te houden, worden het de eyecatchers van het huis. Vooral de losse elementen die zwevend aan de muur worden bevestigd, geven een bijzonder effect. Ze maken wanddecoratie volstrekt overbodig en functioneren als ware het driedimensionale schilderijen. Dat je er ook nog iets in kunt stoppen, lijkt een toevallige bijkomstigheid. Zo zijn er losse blokken die ogenschijnlijk willekeurig uit de muur springen. Maar ook de losse planken over een deel van de wand, met al dan niet bakjes of randjes, zijn een streling voor het oog. Door de planken niet helemaal door te laten lopen, ontstaat eeri ruimtelijk en zwevend effect. Meest bijzonder van dit type zijn de losse planken die ook dichtgemaakt kunnen worden en dan als kokers aan de muur hangen. foto: Perscentrumwonen foto:Perscen trumwonen I

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 11