Kinderen en water populaire onderwerpen bij Fotowedstrijd 4 h Parkeren... Waarom? f Vier Linden I rado 010 Creditcard hanteren! Quattro Dienstverlening IRAD0 rond feestdagen in Schiedam. f w Ons kerstgeschenk' aan u: J MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Dinsdag 23 december 2003 Kinderen en water blijken eens te meer zeer populaire onderwerpen voor fotografen te zijn. Op de meeste foto's die we de afgelopen maand binnen kregen voor de Maasstad Fotowedstrijd vormt een van beiden het onderwerp. Het was voor de jury moeilijk om uit alle inzendingen een absolute winnaar te kiezen. Uiteindelijk is de foto Voeten, treden en Maaswater: donker, dreigend en mysterieus' van Antoinette Brandenburg uit Rotterdam geko- zen als winnende foto. De tweede prijs gaat naar de familie Jiirgens uit Bergschenhoek voor de foto van dochter Emma bij het Sint Franciscus Gasthuis waar zij ter wereld kwam. De familie Steijger uit Vlaardingen heeft met de foto van vader en een van de kinderen langs de Maas de derde prijs gewonnen. De drie prijswinnaars krijgen bin- nenkort bericht van Maasstad. Op deze pagina treft u naast de winnende foto's nog een aantal van de meest opval- lende inzendingen. pi#® 'Ditis onze dochter Ylva met een Maasstad-luier. Ze is 12 dagen eerder geboren dan de dochter van Prinses Maxima en Prins Willem Alexander. Haar kasteelkamertje in Oud-Beijerland is een plek waar we de afgelopen maanden vaak hebben staan dromen hoe het zou zijn als ons prinsje of prinsesje geboren zou worden. En nu is ze er, we zijn dolgelukkig met haar. foto: Stijn en Tjarda van Putten De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Wat vindt u van de wekelijkse milieuklachtenadvertenties? Dit is het laatste bericht van het jaar. Deze keer geen actueel verstag over klachten in verband met aangepaste verschijningsdattim van de krant vanwege de feestdagen. Op woensdag 7 januari leest u weer een actueel overzicht van de klachten. Het afgelopen jaar heeft u weer elke week kunnen lezen hoe de DCMR milieuklachten in uw regio behandelt. Wij stellen het op prijs als u ons vertelt wat u van deze berichten vindt. Vanaf 5 januari kunt u ons daar- over bellen op telefoonnummer (010) 2468 598 (niet op woensdag). Uw reactie sturen naar dcmr@dcmr.nl kan ongeacht het tijdstip. Schrijven kan natuurlijk ook: postbus 843, 3100 AV Schiedam. Wij zullen uw readies gebruiken om onze berichtgeving te verbeteren. Milieuklachtenrapport 2003 In de week van 12 januari verschijnt het Milieuklachtenrapport 2003. Hierin vindt u een totaalbeeld van de klachten van het afgelopen jaar, de verschillende bronnen en veroorzakers. Betangstellenden kunnen een exemplaar van het rapport bij de DCMR opvragen. De rapportage staat vanaf dezelfde week ook op internet (www.dcmr.nl). De milieuklachtentelefoon tijdens de feestdagen paraat De meldkamer is 24 uur per dag, dus ook tijdens kerst en oud en nieuw, bezet om uw klachten te behandelen. Dat kan via de telefoon of via internet. Rest ons u prettige feestdagen toe te wensen en een gezond milieu in 2004! De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl. Winnaar tweede prijs: 'Op de foto staat onze dochter Emma voor een volgens mij heel bijzonder gebouw: het Sint Franciscus Gasthuis in Hil- legersberg, waar Emma 3,5 jaar gel- den via een keizersnede is geboren. Wij waren toen net naar Nederland verhuisd, spraken nog helemaal geen Nederlands en moesten opeens door de onverwachte keizersnede een hele week in het ziekenhuis doorbrengen. Ondanks de keizer snede viel het gelukkig allemaal wel mee, omdat iedereen in het zieken huis zo aardig en vriendelijk tegen ons was. Een heel bijzondere erva- ring en een erg positief begin van ons verblijf hier in Nederland.' foto: Stafanie Jiirgens Winnaar derde prijs: 'Regelmatig kom ik hier met de kinderen. Gewoon even lekker uitwaaien en/of naar de voorbijvarende schepen kijken. Soms lekker met de fiets en als het weer iets minder is, even met de auto. Een rustig plekje, even weg van het geruis van de stad en de snelwegen. Als we erheen rijden, roepen de kinderen: 'Gaan we weer picknicken?', refererend aan een van de fietstochtjes deze zomer. Maarja, daar is het niet altijd lekker weer voor. Terwijl de middelste dochter aan wijst wat er allemaal te zien is aan de Maas, post en ontspan ik eventjes met de krant. Kortom, een van onze favoriete plekjes in de regio.foto: familie steijger 'De vrieskist in mijn garage gebruik ik al twintig jaar om de Maasstad te vouwen. Daarna bezorg ik met veel plezier de ongeveer250 kranten. Erzijn tijden geweest dat er duizend per week mijn garage verlieten. foto: M. Hahn van Bokkem uit Rhoon. 'Ditis een foto van mijn 81-jarige moeder, die door de familie ook wel liefdevol 'het leeswonder' wordt genoemd. zij is een dame op leeftijd, die alles laat vallen wanneer de Maasstadkrant in de bus valt. zo blijft zij op de hoogte van alles wat er in Rotterdam en omgeving gebeurt. Zij woont weliswaar in Schiedam maar heeft eigenlijk altijd heimwee naar Rotterdam, daarom paktze vaak tram en metro om naar haar geliefde stad te gaan. Haar favoriete plek is de Kralingse Plas omdat deze oase van rust in de drukke stad in alle seizoenen zo mooi 15.foto: Tineke Bout Zie www.quattrokeukenenbad.nl voor openingstijden en meer informatie. Keukenboulevard Barendrecht, Pesetastraat 42-44, Barendrecht, 010-4971040 t7j KEUKEN EN BAD ejlce, joq gmuten De winnaar van de fotowedstrijd: 'Mijn vader was, in de jaren 60, kapitein op de grote vaart bij de Holland Amerika Lijn. Ik zelf ben geboren in 1959 en was in die jaren nog maar een klein meisje. Een paar maal per jaar kwam mijn vader met de grote boot uit dat verre Amerika aan in Rotterdam bij de Cruise Terminal aan de (nu) Holland Amerika kade. Vol spanning gingen wij dan mijn vader, de kapitein, ophalen van boord. Ik klom dan zelf de grote touwladder op met die hele grote treden en zag dan alleen mijn voeten en tussen de treden en mijn voeten door dat Maaswater, donker, dreigend en mysterieus. Ik was bang voor het donkere water, bang om erin te vallen maar tegelijkertijd heel trots doordat ik zelf onder begeleiding van een off icier de touwladder op kon klimmen. Volgens mij is mijn liefde voor de Maas(-stad) toen geboren! Op de foto zijn mijn voeten veertig jaar later te zien op de ladder aan de Holland Amerika kade met in het water de Maasstad. De foto roept een soortgelijk gevoel op van donker water in de diepte en het gevoel erin te vallen. En een mysterieus gevoel van wat is daarfoto:Antoinette Brandenburg. 'De foto is gemaakt in het centrum van Vlaardingen, met de Stadsomroeper als onderwerp. De Stadsomroeper diende vroeger als de nieuwsbrenger voor de stad. Hij Hep dan door de stad met een klepel en gong en bracht met zijn luide stem demensen op de hoogte van het laatste nieuws. Op de foto leest hij het laatstenieuws voor uit de Maasstadkrant. foto: Sander Schenkel Stadstoezicht Gemeente Rotterdam Winkelen of uit eten in Rotterdam? Naar de Kunsthal of Euromast? In het centrum en bij toeristische attracties kunt u nu ook parkeergeld betalen met creditcard. U herkent de parkeerautomaten aan de lichtbak met Visa- en Mastercardlogo. Meer informatie? Kijk op www.rotterdam.nl of bei (010) 890 22 00. 1Door eigen import de goedkoopste in kwaliteitmeubelen 2. Direct mee te nemen, nog voor de kerst thuis 3. Altijd anders dan andere in vernieuwend wonen slapen 4. Specialist in Chinees, Indo, Grenen, Teak, Leder en decoratie www.vierlinden.nl - GRATIS PARKEREN Strickledeweg 120 Rotterdam-Spaanse Polder tel. 010-4377679 Stadionweg 45 Rotterdam-Zuid (t.o. de Kuip) tel. 010-4837722 Open 2de kerstdag en zondag 28 december van zateri Op de hele collectie ttber t/m woensdag 31 december a.s. as. I I 1N1G IN G En 0l ^Sri/ERlE"^ In verband met Kerstmis en Nieuwjaarsdag is IRAD0 op donderdag 25-, vrijdag 26-, zaterdag 27 december en donderdag 1 januari gesloten. De dienstverlening rond die dagen is als volgt: Inzamelen huisvuil (restafval) huisvuil in zakken: maandag 29 december ipv donderdag 25 december dinsdag 30 december ipv vrijdag 26 december maandag 5 januari ipv donderdag 1 januari huisvuil in minicontainers: woensdag 24 december ipv donderdag 25 december maandag 29 december ipv vrijdag 26 december vrijdag 2 januari ipv donderdag 1 januari De mini-containers op deze ophaaldagen uitertijk om 07.45 uur buiten zetten. huisvuil in verzamelcontainers: zaterdag 27 december ipv donderdag 25-26 december vrijdag 2 januari ipv donderdag 1 januari Afvat Apart Pun ten (AAP-en) De Afval Apart Punten worden op woensdag 24-, zaterdag 27- en dinsdag 30 december extra getedigd. In verband met de jaarwisseling zullen alle Afval Apart Punten in Schiedam op woensdag 31 december en donderdag 1 januari dicht zijn. U kunt op deze dagen geen oud papier, glas, textiel en kleine elektrische apparaten kwijt. Warenmarkt centrum Op vrijdag 26 december komt de warenmarkt in het centrum te vervallen. Afvalbrengstation Tijdens de feestdagen maar ook op zaterdag 27 december is het afvalbrengstation aan de Van Heekstraat gesloten. Uw kerstbomen na de feestdagen Tips om uw kerstboom kwijt te kunnen: zelf verkleinen en in uw GFT container meegeven aan de vuilnisman brengen naar het afvalbrengstation Opruimen vuurwerkrestanten Op donderdag 1 januari zullen IRAD0 medewerkers samen met u een begin maken met het opruimen van vuurwerkrestanten. Ook brandplekken die een gevaar vormen voor het verkeer worden die dag opgeruimd. IRAD0 wenst u prettige feestdagen en een schoon 2004. NV IRAD0 Van Heekstraat 15, 3125 BN Schiedam. Telefoon 262 1000 E-mail: info@irado.nl Onderdeel van de ONS Groep

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 3