Een compact ruimtewonder uit Korea Sterker karakter door nieuw 35 jaar koploper Nissan Micra is succesnummer Nieuwe Kia Picanto Verkoop Smart Forfour gestart Veiligheid voor alles Vernieuwde FiatStilo Betaalbaar rijplezier Kia introduceert in mei de nieuwe Picanto en verwacht daar veel van. De Picanto moet een van de verkoop- krakers van Kia worden. Kia boekte het vorig jaar, met name in nederland, toch al een aantal spectaculaire verkoopsuccessen. De Pi canto, een compacte en mooi vormgegeven stadsau- to, zou dan ook heel goed de volgende troef van Kia kun nen Borden. Fiat lanceert nog deze maand de nieuwe uitvoering van de drie Stilo-varianten. Naast twee nieuwe motoren valt meteen op dat de designers een aantal veranderingen aan de styling hebben doorge- voerd. Zowel aan het uiterlijk als aan het interieur. Dat komt de Stilo zeker ten goe- de. Het eigen karakter wordt er door versterkt. Strakkere lijn TA8800H - Opel heeft het jaar 2003 voor de 35ste keer op rij af- gesloten als nummer 1 op de Nederlandse personenauto- markt. Dat is een unieke prestatie. Nooit eerder wist een automerk zo'n lange tijd op een niet-thuismarkt de rangikijst aan te voeren. Met 55.698 geregistreerde auto's behaalde opel het af- gelopen jaar een marktaan- deel van ruim elf procent. 2003 stond voor opel in het teken van de nieuwe meriva, Signum en Vectra Station- wagon. Begin 2004 komt de nieuwe Opel Astra op de markt. Opel vertrouwt er mede daarom op de leidende marktpositie te kunnen con- tinueren. langrijk uitgangspunt geweest. Aangezien de auto is bedoeld voor actieve gebruikers, zijn er qua indeling zeven verschillende scenario's denkbaar. De Picanto biedt keuze tot riant zitten, veel bagageruimte of juist een combi- natie hiervan. Als beide achter- banken zijn neergeklapt ontstaat er een vlakke laadvloer. De in- houd van de ruimte achterin ver- andert hierdoor van 157 liter naar een riante ruimte van maar liefst 882 liter. De Picanto mkrijgt een 11 liter benzinemotor die de auto vlot door de vijf versnellingen naar een top van 154 km/uur brengt. In 2005 lanceert Kia nog een Picanto met een ultramoderne dieselmotor. nisch vooruitstrevend. Daarnaast heeft Kia nog een belangrijk plus- punt: alle auto's zijn aantrekke- lijk geprijsd. Ook met de Picanto kiijgt de consument weer waar voor zijn geld. Kia verwacht er in Nederland dan ook 7000 per jaar te gaan verkopen. Misschien is die verwachting helemaal niet zo gek. De Picanto is opgebouwd uit diverse begerenswaardige ele- menten. Zijh styling is er daar een van. Na veiligheid is dat het be- langrijkste aankoopmotief van consumenten. Bovendien heeft hij een uiterst laag brandstofver- bruik. De Picanto heeft. een ver- frissend uiterlijk en straalt jeugdi- gheid. kracht en sportiviteit uit. Hij is niet alleen aantrekkelijk De modellen van Kia zijn modern en mooi vormgegeven en tech- onderscheidende ontwerp. De auto is een persoonlijkheid. Hij trekt di rect aandacht met zijn eigentijdse en tegelijk robuuste uiterlijk. Wie zich met zijn auto wil onderschei- den, Voelt zich in de Micra in zijn element. Nissan heeft onlangs ook een Micra met een 1,5 liter diesel motor op de markt gebracht. Deze motor verbruikt slechts een liter diesel per 22 kilometer. Met deze toevoeging is er echt voor iedereen een ideale Micra te vinden. De nieuwe Nissan Micra is in rap tempo aan het uitgroeien tot een megahit. Sinds de introductie be gin vorig jaar zijn de verkopen, ten opzichte van het jaar ervoor, meer dan verdubbeld. De Micra had van meet af aan succes. Van het vorige model zijn er in goed tien jaar maar liefst 1,3 miljoen verkocht. Het nieuwe model zet dat succes dus zonder meer voort. De kracht van de nieuwe Nissan Micra zit hem in het ijzersterke, Volvo komt met een nieuw veiligheidssysteem op de markt, het zogenaamde Blind Spot Information Sys tem (BLIS). Het camerasys- teem Blis registreert voer- tuigen die zich in de dode hoek van de auto bevinden. Ondanks grote zijruiten en effectieve buitenspiegels hebben de meeste auto's nog steeds een dode hoek. Dit kan tot gevaarlijke ver- keerssituaties leiden, vooral als een auto regelmatig van rijbaan verandert. Blis heft dit probleem op. Zodra een voertuig in het zicht van de camera komt, gaat er een lampje bij de buitenspiegel branden. Op deze manier krijgt een bestuurder een duidelijk signaal dat er zich een voeruig naast het zijne bevindt. Een veilig gevoel. worden. Zo is er een comfortpak- ket met onder meer een multifunc- tionele armsteun, lendensteun voor de bestuurder en elektrisch ver- warmde buitenspiegels. Voor de sportieve rijder is er een sportpak- ket met onder meer 16 inch licht- metalen velgen en blauw getint glas. De Smart Forfour, die vanaf april in alle Smart Centers te zien is, kan al vanaf deze week worden be- steld. De Forfour combineert emo- tie en functionaliteit en biedt stan- daard hoogwaardige veiligheids- voorzieningen die tot nu toe niet in deze compacte klasse te vinden waren. Zo zijn ESP, vier schijf- remmen, stuurbekrachtiging en full size airbags en zij-airbags on- derdeel van de standaard uitrus- ting. De Smart Forfour kan met diverse pakketten aan extra's geleverd De Smart Forfour is verkrijgbaar vanaf 15.930. In de zomer komt nog een extra 11 benzinemotor in- troductiemodel op de markt van 13.900. Dodge heeft tijdens de De troit Motor Show de Sling Shot onthuld. De Dodge Sling Shot is een conceptver- sie voor een nieuwe compac te auto die een maximum aan sportiviteit biedt maar toch praktisch en vooral be taalbaar is. Rijplezier kreeg bij het ontwerp evenveel aandacht als een gering brandstofverbruik. De Sling Shot is een coupe die in een handomdraai tot converti ble kan worden gemaakt. Het ontwerp van de Sling Shot is ook al ronduit opval- lend. De ontwerpers hebben zich laten inspitreren door de vermaarde Dodge-mo- dellen uit de tijd dat giganti- sche, sterk opgevoerde mo- toren in de mode waren. En dat toont. scherp gesneden lijkt. Overigens krijgen de drie- en vijfdeurs Stilo's het ronde Fiat-logo centraal op hun achterklep mee. Net als bijvoor- beeld de nieuwe Fiat Punto. De aanpassingen versterken nog de individuele karakters van de drie Stilo modellen. De driedeurs is dynamisch, gespierd, met een meer extroverte uitstraling en een sportieve zithouding achter het stuur. Sportiviteit vind je overi gens ook terug in zijn nieuw ont- worpen 16 inch lichtmetalen wie- len. De vijfdeurs is wat meer ingetogen en praktisch ingesteld. Je zou hem met zijn iets hogere zitpositie, ex tra interieurruimte (mede door de andere vorm van de achterkant) en verschuifbare/omklapbare achter- stoelen in feite een kruising tussen een MPV en een meer gangbare vijfdeurs kunnen noemen. Een ide ale gezinsauto dus. Overigens vind je de karakterver- schillen ook terug in de afstelling van het onderstel. Het spreekt van- zelf dat de eind vorig jaar gepre- senteerde Stilo Multi Wagon die voor het model dat helemaal aan de andere kant van de serie staat, de Stilo 1.2-16V. Dat kun je opvat- ten als een compliment voor de veelzijdigheid van het model. troefkaarten van de Fiat Stilo blijkt het feit dat hij letterlijk maatwerk biedt. Naast drie zelfstandig ont- wikkelde carrosserie-uitvoeringen met geheel eigen karakters en zelfs een aangepaste zitpositie, is er niet alleen een ongekend brede keuze uit moderne benzine- en common- rail dieselmotoren, maar kan de koper bijvoorbeeld ook kiezen uit een brede range van transmissies: vijf of zesversnellingen handge- schakeld en de dynamische Se- lespeed versnellingsbak. Ook in Nederland heeft de Stilo de afgelopen twee jaar een mooie rol gespeeld. Achter de stabiele ver- koopcijfers van rond de vijfdui- zend auto's per jaar gaat een heel verhaal schuil. Zo blijkt de topver- sie Stilo Abarth 2.4-20V in Neder land een succesverhaal en laat hij zelfs Europees gezien uitstekende aantallen noteren. Ongeveer een op de vijf verkochte drie- of vijf deurs Stilo's is een vijfcilinder Abarth. Opvallend genoeg was er mede dankzij de milieu-stimule- ringsmaatregelen van vorig jaar ongeveer evenveel belangstelling Met de nieuwe motoren, het aan gepaste design van koetswerk en interieur en nog meer variatiemo- gelijkheden in de uitvoeringen lijkt Fiat met de Stilo ook in 2004 weer een sterke troef in handen te heb ben. De Stilo heeft zich toch al ont- popt als een succesnummer. In de afgelopen twee jaar zijn er in Euro- pa zo'n 350.000 stuks van ver kocht. De vijfdeurs Stilo is de meest po pulate keuze. Hij neemt ongeveer de helft van de verkopen voor zijn rekening. Een van de belangrijkste Alle uitvoeringen van de Stilo zijn vernieuwd, maar de meest in het oog springende aanpassingen aan de styling zijn bij de vijfdeurs Stilo te zien. Het 'Centro Stile' heeft de achterkant opnieuw ontworpen. Daarbij zijn de achterklep, bumper en de verlichtingsblokken aange- past om een nog strakkere lijn te creeren. De mistlampen zijn nieuw ontwikkeld en verhuisden naar een positie bij de kentekenplaat. Aan de voorkant valt vooral een bijpas- send nieuw design van de koplam- pen op. verder zijn de bumperspoi- lers -samen met de beschermstrips op de zijkanten- strakker van lijn en steeds in carrosseriekleur uitge- voerd. Door die details oogt het ontwerp van de Stilo nog harmoni- euzer en eleganter. En dat terwijl de lijn van de driedeurs juist extra keuze uit meerdere interieurkleu- ren en -materialen: dat is nou wat Fiat bedoelt met Maatwerk. De nieuwe Stilo-modellen zijn vanaf januari leverbaar vanaf 16.395. ruimtewagen in optima forma. Drie karakteristieke carrosserieva- rianten, zeven motoren, drie ver schillende typen transmissies, vier uitrustingsspecificaties, dertien lakkleuren en voor alle versies toch al een flinke portie veelzijdig heid naar een nog grotere hoogte voert. Hij biedt immers een aan- zienlijk verlengde cabine in com- binatie met meervoudig variabele en verschuifbare achterbank. Een

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 13