schiedam Er komt meer blauw op straat in Schiedam DE CORRECT H A L E I BETALEN lDb Werklozen moeten verplicht aan de slag KORTING 6 weken voor 19,50 Natuur is top in Noord- Kethel HP BEZITTER5 OPGELETH! PvdA naar het centrum Politie eindelijk op sterkte RUIMT OP KRANT stad Wethouder Lepidis presenteert nota Luxe bedden voor Vlietland Of bel gratis 0800-0642 Stekenbal Rietzeilers Twee voor de prijs van een Theater Femus nu ook in Kluphuis Oost Werk aan plein Liduina Basiliek Kantoor Ouderen- werk Oplage 39.300 Totale oplage 631.040 14 januari 2004 lie Jaargang nr 3 lak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam maas Gratis afhalen SCHIEDAM - „AHe vacatures zijn ingevuld", kon districts- chef G. Stegman maandag de commissieleden meedelen. Ein delijk, verzuchtte menig raadslid, want jarenlang was er een tekort aan agenten in Schiedam. Zodat belangrijke politietaken als boeven vangen, niet of minder vervuld konden worden. Het Schiedamse politiecorps is 'op sterkte' wat betekent dat politiedistrict 2 nu de beschikking heeft over 200 FTE's ofwel 150 agenten. Opvallend is dat er vele nieuwe aspiranten zijn die rechtstreeks van de politieschool komen. Dertig procent nieuwe agenten die vooral lopen en bekeuren in de stad. SP0RTSH0ES SPORTSWEAR Laatste ronde, gehele collectie 2003 WONEN IN HET LLOYDKWARTIER SUPER VDORDEUGE ZWART CARTRIDGE WeCare WEC-1165 1/B PRIJS! lfit.TJ.liiH' Scherp in prijs HoMKML IIC GA HAfWL k'Jk&N J Neem nu een proefabonnementop het Rotterdams Dagblad en ontvang de krant J 6 weken lang in de bus voor slechts 19,50. Vui snel de bon in! f| Jv Westblaak 180 Rotterdam. Tel. 010 - 4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 euro ct p. min.) weekbladen ..ft:, - I*.v.rV. Schiedam BERGWEG 110 ROTTERDAM w««kbt»den| Bij deze adressen: Woon+ Valenusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan S3 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokay Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolanslaan460 Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 \Schiedam-Oost Boertiavelaan 79 giften en meldingen van delicten. Het meest teleurgesteld zijn de mensen over het feit dat ze vaak niets meer horen over hun zaak. En Deze uitkomst 'meer 'blauw op straat' werd ook bevestigd door het onderzoeksrapport 'Criminaliteit en veiligheid' dat bij dezelfde commissie Bestuur en Cultuur werd besproken. Met als opval- lendste uitkomst dat de tevreden- heid van de Schiedamse burger is toegenomen in de eigen wijk. Dit samen met een beter rapportcijfer voor de politie zou tot de conclusie mogen leiden dat Schiedam Veili- ger' is geworden. Helaas, de on- veiligheidsgevoelens blijven on- veranderd hoog. De Schiedammer blijft zidh onveilig voelen. Vooral in het centrum in de avonduren. En wat de wijken aangaat vooral in Nieuwland, Oost, Groenoord en West. Ook voelen Schiedammers zich niet veilig 's avonds in het openbaar vervoer (bus, tram, me tro of trein). Wei opgeknapt, als beste uit de bus, komt ditmaal stati on Schiedam Centrum Dit station is aanzienlijk opgeknapt en veili- ger geworden is geworden. Het rapport vermeld trots dat alle maat- regelen (lichtblauwe brigade, vei- ligheidsmanagers en parkeerplaat- sen) dus effect sorteren. Een goed voorbeeld 'hoe het moet' volgens de ambtenaar van Statistiek. Tot de onveiligste plekken worden Station (metro) Parkweg en Station (NS) Nieuwland gerekend. Tot de onveiligste straten en buurten ('s avonds) vooral Parkweg Noord, de Hoogstraat en het Wibautplein. De politie krijgt langzamerhand betere cijfers.' Vooral door de zichtbaarheid op straat het afgelo- pen jaar. Dat de politie per fiets of te voet komt wordt positief ge- waardeerd. Alleen maar rijden met de wagen heeft minder effect- .Slecht scoort de politie over aan- lilil Zaterdag 17 januari van 9.30 - 17.00 •het duurste artikel zal worden afgerekend !i A05DAS PUMA T1M8E1U.AN0 TVVSNUS-'S - PSRRV £LU5 StACV ADAMS. I iPPA AUSTRALIAN TRESPASS NSKE ADSDA5 PUMA TSMBE8LAND TV - PE8RT ELLIS STACY ADAMS PICA - KAPPA AUSTRALIAN - TRESPASS Nieuwe Passage 41 (naast de Hema) Schiedam (010) 246 00 93 WONEN OP Z'N ROTTERDAMST ZIE DE NIEUWSPAGINA IN DEZE KRANT de wachttijd is vaak lang. Beter gaat het met nieuwe vormen van aangifte doen met telefoon of via internet. Hiermee is de politie op de goede weg. Ronduit ontevreden zijn de Schiedammers over het on- derhoud van wegen en straten. Openbaar groen, huisvuil en ver- nielingen aan straatmeubilair en openbare gebouwen worden niet of zeer traag verholpen. Het rap port stelt uitdrukkelijk dat de ge- meentelijke instanties als ONS, Woonplus en Gemeente onduide- lijk werken en de Schiedammer vaak van het kastje naar de muur gestuurd wordt. SCHIEDAM - Carnavalsvereni- ging 'De Rietzeilers' organiseert zaterdag 17 januari het jaarlijkse grote 'Stekenbal' in de Blauwe Brug in Schiedam-Noord. Prins Marinus I (Rinus van Tiel) en zijn prinses Catharina (Ineke van Tiel) gaan voor in het feestgedruis. Ieder jaar wordt dit feest bezocht door vele carnavalsverenigingen uit de regio en opgeluisterd door een groot aantal blaaskapellen. Dit jaar ontvangen de Rietzeilers in ieder geval al zeven gastvereni- gingen van Wateringen tot Wad- dinxveen, blaaskapellen 'De Valse Noten', 'De Waaghalzen', DJ Rick Dice en the Party Band. Na de openingsavond van 8 no- vember is dit grote aftrap voor de feestavonden en de avonden dat de vereniging het carnaval met de ou- dere Schiedammers viert in de be- jaarden- en verzorgingshuizen. Ie- dereen is hierbij van harte welkom. Aanvang van het bal is 20.30 uur en de entree is vijf euro. SCHIEDAM - In het Theater aan de Schie speelt Golden Palace de voorstelling Contact. Een voorstel- ling over vier echtparen die inge- wijd worden in de lichamelijke liefde. Onderwerpen in de voor- stellingen van Golden Palace zijn altijd herkenbaar en staan dicht bij de leefwereld van de toeschouwer. De toneelgroep heeft een indruk- wekkende staat van dienst opge- bouwd met geestig en fysiek thea ter. Zo kreeg het gezelschap, met Ingrid Kuijpers als drijvende kracht, mooie cijfers voor 'Man- nenschool' en was er een Mime- prijs voor 'De Buikspreekster'. De voorstelling begint donderdag 5 februari om 20.15 uur. Gei'nte- resseerden kunnen op vertoon van dit artikel twee actiekaarten kopen bij het theater in Schiedam. Dan betaalt u voor twee kaarten de prijs van een. -..vj HP 5IB45A mart Black Inkjet cartridge voor Hewlett Packard printers Voor: DeskJet 710<7712C/720Cy722C/815<7820C//830Q 850C/855C/ 870Cxi/ 880C/ 882C/890(7895Cy930C/932C/935C/950C/952C/955C/959C/960C/970/ 980Cxi/990/995Cyi 000/1100C/11200 1125012200 PhotoSmart 1 ooo/ pi ooo/ pi i oo/i 1 ooxi/1115/1215/1218/1315 OfficeJet G55/xi/G85/xi/ G95/K60/xi/K80/xi/R40/ R45/R60/R65/R80/T45/T65 •45ml inhoud VAN 29." VOOR www.kinorama.nl Rotterdam Winkelcentrum Alexandrium [I] 010 220 55 10 Rotterdam Winkelcentrum Zuidpfein 010 480 70 10 Rotterdam Hoogstraat 141 010 412 88 01 R'dam/Hillegerberg Bergse Dorpsstraat 32 010 461 01 06 Capelle a/d Ussei Winkelcentrum Koperwiek 010 442 24 27 Vlaardingen Liesveld 147 010 435 90 61 Prijswijzigingen en zetfouten voorbehouden. Prijs inclusief B.T.W. Alle voorgaande aanbiedingen komen hierbij te vervallen. Aanbieding geldig t/m 25 januari SCHIEDAM - Het lijkt een wat onconventionele manier van afbreken. Het levert in ieder geval een vreemd plaatje op als een graafmachine zo hoog boven de stad zijn werk doet. Het bedrijf Jan Knijnenburg uit Den Haag heeft er bij de sloop van het voormaiige verzorgingshuis De Harg voorgekozen de rigoureuze sloopkogel thuis te laten. In plaats daarvan is een graaf machine op het dak van het reeds ontmantelde bejaardenflat geplaatst en wordt daarvan voorzichtig verdieping na verdieping afgepeld. Tot de slopersmachine uiteindelijk weer netjes met 'beide benen'op het Hargplein staat. Op deze plaats moeten vervolgens weer nieuwe seniorenwoningen verrijzen: 71 in totaal. Waarvan 43 als koopappartement en 28 voor de verhuur. Het is de bedoeling dat deze seniorenwoningen van Woonplus eind2005 worden opgeleverd. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - 'Aan de slag' is de titel van de nota. 'Aan de slag': het nieuwe beleid dat Schiedam gaat invoeren om bijstandstrek- kers aan het werk te krijgen. Kort samengevat: vanaf juni dit jaar zal iedereen die een bij- standsuitkering wil ontvangen, moeten werken voor zijn werk. Deze nieuwe 'Schiedamse Werk- methode' maakte wethouder Christine Lepidis vrijdag be- kend. Werkelozen die in de bijstand rechtkomen, worden verplicht deel te nemen aan verschillende projec- ten die moeten zorgen om aan een vaste baan te komen. Een mix van stage en werken bij 'Schiewerk' tot maximaal zes maanden. „Door te werken houden bijstandsgerech- tigden contact met de maatschappij en vergroten zij een kans op een reguliere baan", volgens Lepidis. Schiedam gaat deze mensen hel- pen met training, sollicitatiecursus- sen en een persoonlijke begelei- ding. „Dat alles" volgens de wet houder „omdat wij niet langer kun nen accepteren dat er mensen zijn die voor altijd werkloos blijven." Actief zoeken naar werk. Dat is de boodschap bij dit nieuwe beleid door de gemeente 6n de werkzoe- kende. Schiedam telt ruim twee- duizend uitkeringstrekkers waar van een ongewenst groot aantal mensen die langdurig werkeloos zijn. Per 1 juni gaat de Schiedamse Aanpak van kracht, een recht streeks uitvloeisel van de nieuwe wet Werk en Bijstand (Wwb). De Sociale Dienst van Schiedam krijgt (nieuw) een vast bedrag van 45 miljoen gulden voor Werk en Bij stand van het Rijk. Dit bedrag mag 'vrij' besteed worden: overschot- ten naar bijvoorbeeld cursussen voor banenzoekers. Maar bij een tekort moet Schiedam uit eigen middelen bijspringen. Een ver- hoogd risico voor het toch al 'ar- me' Schiedam. Daarom de nieuwe aanpak met nieuwe projecten. Zoals dat van een productiehuis genaamd 'Schiewerk'. Met als doel om 250 werkzoekenden aan werk te hel- pen. Bij de BGS (Berckenrode Groep Schiedam, voorheen sociale werkplaats) zullen tweehonderd nieuwe werkzoekenden geplaatst worden. Voor minimaal zes weken en maximaal zes maanden waar- door de nieuwe werkzoekenden voor twintig uur daar moet werken bij de groenvoorziening, druk- werkgroep, schoonmaak of cate ring. En vijftig mensen die langer werkloos zijn. Daarmee krijgt de client werkervaring, een persoon- lijk zorgtraject en „het is beter dan thuiszitten", stelt Lepidis (CDA sociale zaken). En dit alles wel verplicht. Bij wei- geren wordt op de uitkering gekort zover dat er uiteindelijk helemaal geen uitkering overblijft. Een der- de project betreft het gesubsidieerd werk voor driehonderd personen. Anders hierbij is dat een werkge- ver die subsidie krijgt niet langer automatisch per baan hiervan kan profiteren. De persoon staat voor- op, niet de baan. Van aanbodsge- richt zal ook de Sociale Dienst meer vraaggericht moeten werken. SCHIEDAM - Na de succesvolle cursussen in De Blauwe Brug start Theater Femus dit jaar ook met to- neellessen voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar in Kluphuis Oost. Dit zijn toneelcursussen voor ie dereen die van theater houdt of een keer met theater in aanmerking wil komen. In vijftien weken tijd wor den de theatervaardigheden aan het licht gebracht en gewerkt aan een presentatie voor publiek. The- ma's die aan de orde zullen komen zijn improvisatie, ruimte, houding, emoties, tekstbewerking en rolin- vulling. De leeftijdsgroepen be- staan uit 7 tot en met 9 jaar en 10 tot en met 12 jaar. De cursus is elke dinsdagmiddag en start op 20 janu ari. De kosten zijn 35 euro voor 7 tot en met 9 jaar (een uur les per week) en 50 euro voor 10 tot en met 12 jaar (1,5 uur les per week) Meer informatie is te verkrijgen bij Olga Hartman in De Blauwe Brug, Bachplein 590, tel. 247 04 64 of via e-mail: olga.hartman@wel- zijnschiedam.nl. SCHIEDAM - Alle bedden in het Vlietland Ziekenhuis op de locaties Vlaardingen en Schiedam worden deze week vervangen door nieuwe bed den en nachtkastjes. De 425 bedden gaan in 2006 natuurlijk ook mee naar het nieuwe ziekenhuis in Schiedam. De nieuwe bedden van het type 'Eleganza de luxe' zijn zeer comfortabel, zowel voor de patient als het verplegend personeel. Ze kunnen eenvoudig door de patient zelf worden ingesteld: hoog/laag en zit/ligstand. De leve- rancier (Elcee Holland) heeft de benodigde instructie aan het personeel verzorgd. De oude bedden en nachtkastjes krijgen een goede bestemming. Ze worden namelijk aan verschillende ziekenhuizen in Roemenie en de Oekraine geschonken. Foto Vlietland Ziekenhuis SCHIEDAM - De PvdA pakt de draad van het wijkbezoek weer op en gaat zaterdag 17 januari naar het Centrum. Al eerder werden be- zoeken gebracht aan Oost, Zuid, Nieuwland en Groenoord. De ko- mende maanden zijn de andere wijken aan de beurt. De PvdA-de- legatie onder leiding van Maarten Groene wordt om 10.00 uur ont vangen door het bestuur van de Bewonervereniging Schiedam Centrum (BVSC) aan het Broers- veld 144. Voorzitter John van Ge- stel verzorgt eerst een inleiding. Daarna praten de raadsleden over knelpunten die de wijk en de bin- nenstad bezighouden. Bij deze ge- dachtewisseling zijn tevens verte- genwoordigers van diverse werk- groepen aanwezig. Aan de orde komen onder andere het 10-punten plan van de bewo- nersvereniging waarmee de leef- baarheid in het centrum verbeterd kan worden, het wijkgericht wer ken, het bestemmingsplan Binnen- stad, het bouwplan voor het Land van Belofte, de situatie op de Broersvest, contacten met onder- nemers, wonen boven winkels, aanpak overlastgevende jongeren, verbeteren van de gemeentelijke dienstverlening en de communica- tie tussen burgers en gemeente. Rond 11.30 uur gaat het gezel schap het centrum in en maakt een wandeling langs actuele knelpun ten. Aansluitend vindt een gedach- tewisseling plaats over de knelpun ten, mogelijke oplossingen, de toe- komst van de wijk en de verdere samenwerking. Zoals gebruikelijk wil de PvdA mensen ontmoeten uit wijk en stad. Daarom is van 12.00 - 15.00 uur een ontmoetingspunt ingericht op de Hoogstraat nabij de ingang van de Nieuwe Passage waar Schiedammers een praatje kunnen maken met en vragen kun nen stellen aan de aanwezige PvdA raads- en bestuursleden. SCHIEDAM - ONS start de ze week met de voorberei- dende werkzaamheden voor de reconstructie van het voorplein van de Liduina Basiliek en een gedeelte van de Singel. In dit kader zullen tevens delen van de Singel ter hoogte van het Stadserf, de panden Singel 114 tot en met 118 en het gedeelte Lau rens Costerstraat ter hoogte van de Basiliek worden aan- gepakt. Deze werkzaamhe den zullen ongeveer twaalf werkbare weken in beslag nemen. Getracht wordt om de rijstraat van de Singel ter plaatse van het werk zo lang mogelijk voor het verkeer open te houden. WATERWEG - Beide kan- toren van de Stichting Ou- derenwerk zijn sinds 6 janu ari te vinden aan de Burge- meester Honnerlage Gre- telaan 57 in Schiedam. Hier mee is de kantoorlocatie aan de Floris de Vijfdelaan 114 in Vlaardingen komen te vervallen. De Stichting Ouderenwerk is werkzaam voor ouderen in de gemeenten Schiedam en Vlaardingen. Tot 1 janu ari 2002 bestonden er nog twee aparte stichtingen, hoewel er wel al op organi- satorisch niveau samenge- werkt werd. Toen de fusie ook administratief vastge- legd werd, groeide de be- hoefte aan een gezamenlijke kantoorlocatie. Op de locatie in Schiedam waren al een aantal onder- delen gevestigd zoals de ou- derenadviseurs, de Maal- tijdservice, de directie, be- leidsstaf en secretariaat. Nu is het kantoor compleet met onder andere de afdeling personenalarmering, het management dienstencentra en dienstverlening en de vi- siteclubs. ®T JO, noteer mij voor zo'n voordelig proefabonnement* Voorl: m/v Adres: Nr: Postcode: Plaats: Telefoon: Geb.dat.: Bank-/gironr.: 0. Handtekening: N K Geldt alleen als u de afgelopen drie maanden geen abonnee bent geweest. Rotterdams Dagblad gaat zorgvuldig om met uw gegevens. In hetcolofon treft u nadere informatie. Stuur doze bon in eon envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Antwoordnummer 1S79 3000 VB Rotterdam Rotterdams 0.x.'..,

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 1