k|E maasstad tUSTMLIS Maatschappelijke inzet wordt beloond door de IVA GROEP Johnny Depp, gek en geniaal in 'Pirates of the Caribbean' maasstad I puzzel lees video preview uitgaans agenda Cannons clubs bestaan een jaar 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Top 10 Woemdag 14 januari 2004 ROTTERDAM - Een gratis kopieerapparaat, printer of zelfs meubilair: waar vind je dat nog? Klanten van kan- toorhandel IVA GROEP zul- len het antwoord al kennen. Dit bedrijf sponsort namelijk verenigingen en goede doe- len met kantoormateriaal of drukwerk. „Geld verdienen is leuk, maar iets terug doen voor de maatschappij is mis schien wel net zo belang rijk," is de mening van direc teur Hans Hofhuis. 'Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl' is zonder twijfel een van de beste films van het afgelopen jaar. Werd vooraf al veel ver- wacht van de verfilming door producent Jerry Bruckhei mer, mede dankzij een mees- terlijke hoofdrol van Johnny Depp werd het een absolute topfilm, gebaseerd op de ge- lijknamige attractie uit Disneyland. 'Pirates of the Caribbean' is nu verkrijgbaar op dvd en video. EXCURSIES MUZIEK OVERIGE SPORT THEATER Horizontaal 1. Kloosterhoofd. Zeevis. Ampere 2. Palmboom. Doorgaans. Monde- ling 3. Sterk smakend. Kunstwerk. Draagband. Noot 4. Dominee. Vechtsport. Natuurlijke vlotheid. Nikkei 5. Scheepsroep. Waterrijk land. Soort muts 6. Nachthemd. Beeldkrant. Sociaal-Economische Raad7. IJskegel. Zondervocht. On- min 8. Liefdesgod. Bijbelse figuur. Rendier 9. Kwaadsprekerij. Gebo- genbeen. Kunnende zien 10. Stuur- boord. Schildersgerei. Nederlan- der. Naaldboom 11. Engelse stad. Ongaame. Plaats in Overijssel 12. Uitroep van verrassing. Oefentijd. Dwaas mens 13. Elkaar. Zoon van Zeus. Van dit jaar 14. Riviertje. Ro- meins keizer. Spaanse uitroep. Ho- ningdrank 15. Slee. Artieste. Verticaal 1. Koud gerecht. Moderne bedrijfs- administratie2. Soort scheepstouw. Vreugdekreet. Toezicht3. Voorzet- sel. Afrikaans land. Luidspreker 4. Zelfstandig naamwoord. Dubbele kamer. Plaats. Japanse rijstwijn 5. Kort moment. Belgisch. Boom. Re servoir 6. Trek. Betaalmiddel. Strijdperk. Mannelijk dier 7. Bij voorbeeld. Stemming. Leraar. Op- perkleed. Symbool voor radon 8. Plaatjesboek. Dierenverblijf. De AS. 'Australie in een rugzak' van Dolf de Vries Eind maart 2004 verschijnt alweer het elfde deel in de Rugzakserie van Dolf de Vries ('Zuid-Afrika in een rugzak')- Een serie boeken waarin hij de lezqr aan de hand meevoert naar de meeste exotische oorden op aarde; zoals Ierland, Vietnam of Argentinie. Door zijn scherpe oog en makkelijke pen, krijgt hij het voor elkaar om je het gevoel te geven dat je daadwerke- lijk naast De Vries meereist door het land heen. Een van de boeiendste boeken in deze serie is ongetwijfeld 'Austra lia in een rugzak'De reis door dit onmetelijk grote land heeft diepe indruk gemaakt op de auteur en dat blijkt ook wel als je het boek aan ROTTERDAM - De Cannons Sports en Health dubs in Rot terdam bestaan een jaar. Het Cannons concept vindt zijn oorsprong in Engeland, waar meerdere van deze clubs ope- reren. In Nederland zijn er in- middels vijf, waaronder twee in Rotterdam. In een jaar heb- ben beide clubs een bestand van ruim 7500 leden opge- bouwd. Cannons biedt meer dere faciliteiten, varierend van cardio en fitness tot streetdan- ce, body pump en relaxen in een massagebad of sauna. Wie geinteresseerd is kan langsko- men bij een van de Rotter- damse vestigingen aan de Energieweg 9 (010- 245.16.70) of de Benthem- straat 10(010-243.47.00). het lezen bent. Eerlijk geeft hij toe dat hij tijdens zijn eerste reis naar Australie, begin jaren zeventig, niet wist hoe snel hij er weer weg moest gaan. De bekrompenheid en het minderwaardigheidscomplex ten opzichte van Europa vervulden hem met afschuw. Maar na de vier- de reis, dertig jaar later, is hij ech- ter compleet omgeslagen. Hij raakt niet uitgepraat over de schoonheid van de natuur 'De Kimberly is behoorlijk adembene- mend zegt Lout. Ik antwoord dat ik dat nog zachtjes uitgedrukt vind.') en de vriendelijkheid van de bevol- king ('Wat enig, we spelen zelf ook toneel, natuurlijk mag u het theater zien'). Ook de leegte van het land weet hij prachtig te be- schrijven ('Langs de eindeloze weg staat een man een paaltje te verven, om hem heen geen huis of spoor van leven te zien'). Ook ver- telt hij over de zorgwekkende leef- omstandigheden van de aborigi nals ('Het is de tragiek van het oudste ras op aarde, waarvan een deel, door de confrontatie met de blanke indringers de weg is kwijt- geraakt'). Klein puntje van kritiek op het boek zou kunnen zijn dat De Vries wel erg vaak wil laten weten dat hij geen standaardtoerist is. Dat hij het land op zijn eigen, enigszins hooghartige wijze be- zoekt. Maar ondertussen bezoekt hij wel dezelfde plaatsen als alle andere reizigers en rijdt ook hij met een naar diesel stinkende auto over het fragiele Fraser Island (langste zandeiland ter wereld). Maar deze kritische kanttekening valt in het niet bij de algemene, po- sitieve indruk van het boek. Door de heerlijke mix van eerlijke ob- servatie en een humoristische, beeldende schrijfstijl weet De Vries het land zo treffend te be- schrijven dat je onherroepelijk zin krijgt om hem achterna te reizen. In het kader van de Maand van het Reizen licht Dolf de Vries zaterdag 17 januari om 14.00 uur zijn reis- verslag 'Australie in een rugzak' toe op de eerste verdieping van de Centrale Bibliotheek. Entree: 3,00 euro. Reserveren 010-281.62.62. 1Patricia Comwell - Aasvlieg 2.Carmen - Bin Laden Het gesloten koninkrijk 3.Youp van 't Hek - Liegangst 4.Paulo Coelho - Elf minuten 5.Erica Jong - Sappho's sprong 6.J. Bernlef - Buiten is het maandag 7.Tomas Ross - Mathilde 8.Joanne Pitman - Blond 9.Karel Glastra van Loon - De onzichtbaren 1 O.Carrie - Koninginnen van de nacht Maasstad publiceert tweewekelijks de po- pulaire top 10 collectie van de Gemeente Bi bliotheek Rotterdam. Daarnaast geeft de bibliotheek in deze rubriek extra aandacht aan een opvallend boek uit de collectie. De catalogus van de bibliotheek op internet: http://www.bibliotheek.rotterdam.nl. CX66 dato. Heldendicht 9. Made. Massa. Plant. Wilde haver 10. Terplaatse. Europees eiland. Kerel. Iedere 11. Rekening. Vies. Iedereen 12. Ge- wichtje. Luchtig weefsel. Hoeveel- heid. Grootmoeder 13. Vis. Rijks- normaalschool. Grondsoort. Ge- bladerte 14. Franserivier. Slot. Vod 15. Pleidooi. Keurig. sofjoN 'aparjiay 'sppox 'ap -utg 'aurepvi 'ravog 'pUBZ 'SUH 'IW '€1 'RUJ0 'I'LL '3lnl 'UI3JQ Zl 'uapv 'uiaruo 'bion TI '31 -IV 'razoo Tqig '[I <)i 'joo 'uiarg 'uiojq 'fjrg '6 'sodg 'pa '!00>I 'mnqiy '8 'ug 'bSox rig riaajs '3d •L 'nag 'Buary 'ppo '133 '9 '3U':1 'sjg 'sjag 'uaxg -g 'agns 'peis 'aiin<5 'uz -p 'ja^nads 'oSuog 'uax 'Jaaqag 'njaog 'snrg "z 'nqiV 'B[S|addBpjBV g gnnagjav sajBuajsung 'any 'SI 'apajM 'aio 'ojajq 'gaag p\ 'fpA 'opody 'jBB>[aiy 'toopttpq 'a3 -bjs 'Bqy zi 'ai[BBg 'apojq 'spaag •II 'uaQ 'juarQ 'jajBg 'qs '01 'apuaiz 'qig 'rajsBg 'puB[g 'om -ojbs 'sorg '8 aizng 'Soojq 'jaS -3d 'L 'J3S '!URJ>[a[ax 'uog -9 'tau -uog 'pmaag 'toqy -c 'IN 'trey 'nj -Sung 'sa t> '3d '|313Jg 'sjg 'sung 'ibbjo '|B[33a 'uary g 'dmy 'SuqBdaaz 'iqy geBjuozuoH 1 Directeur Hans Hofhuis van de IVA GROEP: Geld verdienen is leuk, maar iets terug doen voor de maatschappij is misschien wel net zo belangrijk.foto-.DickSLuijter door Dik Vuik De aan de Glashaven gevestigde IVA GROEP levert met haar zeven divisies alles op het gebied van kantoor en mailings. Van druk werk en reproductie tot machines en kantoorinrichting. Drie jaar ge- leden werd voor de eerste keer een sponsorproject begonnen. Rotter dam Basketbal plaatste in rail voor printwerk drie reclameborden langs het speelveld. Dat bleek het begin van een actieve periode als sponsor. Naast Rotterdam Basket bal ging de IVA GROEP ook een sponsorrelatie aan met de wieler- ploeg Team Farm Frites-Hartol van Leontien Zijlaard van Moor- sel, met TVO Topsport en Sparta. De sponsoring leverde nieuwe klanten op en enkele maanden ge- leden besloot Hofhuis het sponsor- concept voor iedereen te laten gel- den. „We gaan het nu grootschalig aanpakken. Ik wil iets terug doen voor de maatschappij. We vragen er alleen naamsbekendheid voor terug, door advertenties of onze naam op posters. We geven spon- sorkorting op ons werk, maar het maakt me niet uit of het groot of klein is. We werken bijvoorbeeld ook samen met een dartvereniging van zeventig leden." Met het sponsorplan richt de IVA GROEP zich zowel op verenigin gen als goede doelen of zelfs scho- len. Zo werd onlangs een driejarig contract getekend met het Thor- becke voortgezet onderwijs. Ver- der worden stichtingen als Pallieter (hulp voor kinderen met een le- vensbedreigende ziekte) of Inter nationale Kinderhulp met het sponsorplan bijgestaan. En ook tal van kleinere sportverenigingen kunnen profiteren van de sponsor- voordelen van de IVA GROEP. „We werken samen met de Stich- ting Rotterdam Sportsupport," vertelt Hofhuis verder. „Als we een bestand van Rotter- damse sportverenigingen zouden hebben, zouden die verenigingen bij ons terecht kunnen voor bij voorbeeld gebraikt kantoormeubi- lair. Het zoU mooi zijn als vereni gingen het hele jaar door bij ons meubilair zouden kunnen halen. Maar we hebben nog geen opslag- raimte en als we eens meubilair in- railen, moet dat zo snel mogelijk worden gedistribueerd. Als we een pand gratis zouden kunnen gebrai- ken, zouden we het hele jaar kun nen aanbieden." De onlangs ingezette campagne voor verenigingen en goede doelen heeft volgens Hofhuis al succes. „Er komen steeds meer aanvragen en dat is leuk. Nu Den Haag zo be- zuinigt, valt ons sponsorplan pre- cies op het goede moment. Ik vind het werk van vrijwilligers heel be langrijk. Ze doen het onbetaald en maken vaak zelf het clubblad. Dat kunnen wij dan overnemen. Vrij willigers denken vaak dat ze goed- koper uit zijn door het werk hele- maal zelf te doen, maar dat is niet altijd zo. Wij kunnen een lager BTW-tarief hanteren en als we een advertentie in het blad kunnen plaatsen komen we met een prijs die helemaal niet veel hoger is." De vrijwilligers kunnen dan weer andere werkzaamheden doen. „Als tegenprestatie voor onze sponsoring vragen we een adver tentie en naamsvermelding op de website, en eventueel reclamebor den. Komt er uit zo'n advertentie een order voor ons, dan gaat twee procent daarvan naar de clubkas van die vereniging. We hebben door het sponsorplan al nieuwe klanten gekregen en dat is een ex tra stimulans om er mee door te gaan. Er is altijd wel iets dat we kunnen leveren. Rotterdam is een concurrerende markt, maar we groeien nog steeds en hebben het afgelopen jaar de beste resultaten in 23 jaarbehaald." Zonder dat commerciele succes zou de IVA GROEP haar sponsor- plan niet zo ver hebben kunnen uit- bouwen. Uiteindelijk komen zake- lijk succes en aandacht voor de maatschappij bij de IVA GROEP zo bij elkaar. Of, zoals Hofhuis het zegt: „Je moet in het leven ook wel eens zaken doen op je gevoel. En ik heb een goed gevoel bij mensen die zich inzetten voor een club, school of goed doel." Voor informatie: Hans Hofhuis, te- lefoon 010-433.14.00 of e-mail naar sponsoring ivagroep.nl. door Vincent Wernke Dat 'Pirates of the Caribbean' zo'n topfilm is geworden, is voor een groot deel te danken aan Johnny Depp. Waar de bazen bij Disney in eerste instantie wellicht even moesten slikken toen ze hoorden dat deze weirdo de hoofdrol zou gaan spelen, zet hij in 'Pirates of the Caribbean' een superrol neer. Naar eigen zeggen is zijn vertol- king van piratenkapitein Jack Sparrow een combinatie van Rol ling Stone Keith Richards (,,Pira- ten waren de rocksterren van de achttiende eeuw") en een stinkdier dat verliefd is op een poes, die ech- ter niks van hem moet hebben. Hij lijkt een dwaze vergelijking, maar wie Depp ziet in 'Pirates of the Ca ribbean' begrijpt wat hij bedoelt. Waar bezoekers van Disneyland in luttele minuten door de attractie varen, nemen producent Jerry Bruckheimer en regisseur Gore Verbinski hun publiek mee op een twee en half uur durende reis door de wereld van piraten en spook- achtige vloeken. De ellende begint wanneer gouverneursdochter Eli zabeth (Keira Knightley) door pi raten wordt ontvoerd. Deze zeero- vers staan onder leiding van kapi- tein Barbossa (Geoffrey Rush). Johnny Depp speelt kapitein Jack Sparrow in het meesterlijke 'Pirates of the Caribbean De bemanning van zijn schip blijkt onder invloed van een mysterieuze vloek, waardoor de piraten eigen- lijk dood zijn en een groot deel van de tijd als dolende skeletten over het dek zwalken. De vloek maakt de piraten echter extra gevaarlijk, omdat ze immers niet kunnen ster- ven. Smid Will (Orlando Bloom), die heimelijk verliefd is op Eliza beth, roept de hulp in van de extra- vagante piraat Jack Sparrow (Johnny Depp). Gezamenlijk zet- ten ze de achtervolging in om Eli zabeth te bevrijden uit de klauwen van de brute zeerovers. 'Pirates of the Caribbean' is zo'n ongelofelijk filmspektakel dat je als toeschouwer amper door hebt dat deze film twee en half uur duurt. Vanaf de eerste beelden zuigt regisseur Gore Verbinski je als toeschouwer mee in het ver- haal. De film is spannend, specta- culair, hier en daar een beetje eng, maar vooral adembenemend. Alles klopt in deze onvervalste spekta- kelfilm. Grootse vechtscenes, wor den afgewisseld door scenes waar in Depp zich mag uitleven. Zijn personage balanceert op de dunne lijn tussen goed en slecht, tussen normaal en gek. Het bijna sadistische lachje dat Sparrow af en toe op zijn gezicht heeft, ver- raadt het mysterie van zijn perso nage. Is hij nou gek of geniaal? Precies die vraag wordt ook vaak gesteld over Johnny Depp zelf. Hij maakte in het verleden heel veel bizarre films, die veelal flopten, maar door hem gemaakt werden omdat hij dat wilde doen. Inmid- dels mag hij zijn talenten dus ook tonen in films als 'Pirates of the Caribbean'. En gelukkig maar. Zijn rol als kapitein Jack Sparrow is onvergetelijk. Wie de film nog niet gezien heeft, kan nu in de her- kansing. 'Pirates of the Caribbean' is vanaf deze week verkrijgbaar op dvd en video. Delfshaven, ROTTERDAM Winterwandeling Historisch Delfsha ven. t/m 18 jan; 16.00 Start bij Tapperij Kraantje, Schiedamseweg 2 Het Kasteel van Rhoon, Dorpsdijk 63, RHOON TroiseM. 18 jan; 12.00 Ahoy' Rotterdam, Ahoy'-weg 10, ROTTERDAM Dream Theater. 18 jan; 19.30 Concert- en congresgebouw de Doe len, Schouwburgplein 50, ROTTER DAM, Doelencafe Jazz at the Doelencafe. 18jan; 14.30 Eduard Flipse Zaal Kamermuziek. 18 jan; 20.30 Grote Zaal Symfonisch Avontuur. 16 jan; 20.15 (19.15 inleiding door Carlos Michans en Emile Wennekes) Feestelijke Proms - Misa Tango, t/m 18 jan; 20.15; zondag 14.15 Hal Grote Zaal Lunchconcert. Fleur Brouwer, klarinet en Cathelijne Noorland, piano. I.s.m. Stichting Jeugd Concerteert. 21 jan; 12.45-13.15 JurriaanseZaal Muziek in Beeld. 15 jan; 20.15 Folk. Flook. 16 jan; 20.15 Kamermuziek op zondagmiddag zon- dagmorgen. 18 jan; 11.00 Kamermuziek op zondagmiddag. 18 jan; 14.30 Kamermuziek op zondagmorgen. 18 jan; 20.15 Strijkkwartet. 20 jan; 20.15 Willem Burger Zaal Wereldstemmen. 17 jan; 20.15 Nieuwe Luxor Theater, Posthuma- laan 1, ROTTERDAM Eternity. 18jan; 17.00 Theater Zuidplein, Zuidplein 60-64, ROTTERDAM, Grote Zaal Het Klein Niet Te Vermijden. 18 jan; 14.00 16.00 Theater de Evenaar, Willemskade 25, ROTTERDAM Muziek van Sumatra: Syahrial A Grup. 18 jan; 14.00 Cultureel Centrum De Stoep, Uit- straat 43, SPIJKENISSE Frederique Spigt. Beest. 15 jan; 20.15 Doopsgezinde Gemeente Kerk, Noordmolenwerf 1-3, ROTTERDAM Familieconcert. Rotterdams Kameror- kest. Gastdirigent: Mariusz Smolij (Po- len). Lutoslawski - Overture voor strij- kers; Finzi - Klarinetconcert. Solist: Lars Wouters van den Oudenwijser; Kilar - Orawa, Nederlandse premiere; Tchai kovsky-Serenade voor strijkers. 17 jan; 14.15 Grote- of St. Laurenskerk, Grote- kerkplein 27, ROTTERDAM Cantatedienst. 18 jan; 19.00 Paradijskerk, Nieuwe Binnenweg 25, ROTTERDAM Gereformeerd oratoriumkoor Canti- cum Novum. O.l.v. Henny Heikens, m.m.v. Maaike Poorthuis, sopraan en Niek van der Meij, orgel. Elgar - Te Deum en Benedictus; Kodaly - Missa brevis, psalm 114, psalm 121. 17 jan; 20.15 Biuessocieteit L'Esprit, Wendeldijk 25, ROTTERDAM Jeroen Sweers Boogie-Woogie Band. Boogie-woogie. 17 jan; 20.30 Jordy's Inn. Omloopdijk 1, Rotter dam Mr. Boogie Woogie. Blues. 18 jan; 14.00-17.00 Nighttown. West-Kruiskade 26-28, ROTTERDAM, Basement Drum Breakz vs Bassground. Ruiger dan de standaard elektro. 16 jan; 23.00 Basement, Theater The Unsigned Tour. 15 jan; 20.00 Cafe, Theater Grote Zaal Pussylounge. Paul's Birthday edition met dj's Paul Elstak, Darkraver, Greg C. (F), Panic, Stanton en anderen. 17 jan; 23.00 Theater Teatimefunk. 18 jan; 14.00 Rotown, Nieuwe Binnenweg 19, ROT TERDAM m.U.S.U.K. 15 jan; 22.00 My First Sonny Weismuller Night. Met Venus Fly Trap; Whipster, Lawn. Klinkt als: darryl Ann Dreamsyndicate Mogwai. 15 jan; 21.30 DJ Duo Voluptuous Delicious. 16 jan; 22.00 Double Trouble. 17 jan; 22.00 Mintzkov Luna (B). Klinkt als: dEUS, Millionaire. 18 jan; 21.30 B14 - de Twijfelaar, Mauritsstraat 173, ROTTERDAM Base Desire. Lekkere latin, rap sessie met Jerrold Seymensen. 15 jan; 22.00 Mbonda Afrika. 16 jan; 22.30 Groove Delicious. 17 jan; 22.30 Sunday Evening Cover Night. 18 jan; 22.00 JazzatB14. t/m 21 jan (beh. zo ma di do vr za); 22.30 C5 Jazz, Schiehaven 11, ROTTER DAM Ice Cream. 18 jan; 15.00 Calypso, Mauritsweg 5, ROTTER DAM Gaylypso - Gay Disco in Calypso. We- derom een zwoele nacht met pure Disco erotiek uit de jaren '70 en '80. 17 jan; 23.00 Kleine zaal Zondagmiddag - Jazzmiddag. 18 jan; 16.00 Fortis Theater a/d Schie, Stadserf 1, SCHIEDAM Robert Long. Brand! 17 jan; 20.15 Grand Cafe De Serre, Nieuwe Dam- laan 759, Schiedam Beggars Row. 16 jan; 19.00 Prinses Theater, Schiedamseweg 19, ROTTERDAM Metzon Sunday. 18 jan; 18.00 Waterfront, Boompjeskade 10, ROT TERDAM Breakcore a Go Go. 16 jan; 23.00 De Buurtsuper! 17 jan; 23.00 Nieuwe Luxor Theater, Posthuma- laan 1, ROTTERDAM Tar a. Keltische kracht. t/m 17 jan; 20.00 Oude Luxor Theater, Kruiskade 10, ROTTERDAM Ashton Brothers, t/m 17 jan; 20.00 Aeros. Een voorstelling waarin de wet- ten van de zwaartekracht op de proef worden gesteld. 20 jan; 20.00 Bibliotheektheater, Hoogstraat 110, ROTTERDAM Feestelijke inwijding le Nederlandse Letterenhuis. 18jan; 15.00 Brahma Kumaris, Agniesestraat 111, ROTTERDAM Wat zou Brahma zeggen? 45e nage- dachtenis aan het leven van Brahma, groot visionair en oprichter van de Brah ma Kumaris World Spiritual University. 18jan; 19.30-20.30 Wereldmeditatie Uur. 18 jan; 18.15- 19.30 Centrale Bibliotheek Rotterdam, Hoogstraat 110, ROTTERDAM Dolf de Vries: Australie in een Rugzak. 17 jan; 14.00 Gezond verstand, gezond op reis: Tra vel Clinic Havenziekenhuis. 17 jan (beh. zo); 13.00-17.00 Groothandelsgebouw, Stationsplein 45, ROTTERDAM, Kriterion Understanding Media Art and Re search. Conferentie. 15 jan; 13.00 Nivon centrum, Dirk Smitsstraat 76, ROTTERDAM Buitensportcafe. 16jan; 20.00 SKVR Calandstraat, Calandstraat 7, ROTTERDAM Presentatiedag Afterparty. 18 jan; 12.30;Afterparty 17.30-21.00 SKVR Muziekschool Centrum-West, Willem Buytewechstraat 70, ROT TERDAM Open Podium. 20 jan; 20.00 SKVR, Hennekijnstraat, Hennekijn- straat 6, ROTTERDAM Voorrondes 'Pas de deux', t/m 17 jan; vrijdag vanaf 20.00; zaterdag tussen 14.00 en 20.00 Museum Boijmans Van Beuningen, Museumpark 18-20,ROTTERDAM Schijn bedriegt. Kunst met kids; kinder- workshop. 18jan; 14.00-16.00 Blik achter prent. Van kunstliefhebber tot kunstkenner; cursus. t/m 19 feb (beh. zomadiwovrza); 10.15-11.45 Schaaksoos, Van Waerschutstraat 11, Rotterdam Schaken. t/m 30 jan (beh. ma di wo do za);13.00-16.30 Rotterdamse Schouwburg, Schouw burgplein 25, ROTTERDAM, Cafe Floor A nansi in de kast (3+). 18 jan; 11.00 Grote Zaal Othello. 17 jan; 20.15 The goat of wie is Sylvia? 18 jan; 20.15 Kleine Zaal Achter 'teten. 15 jan; 20.30 Koreomagi (6+). 18 jan; 15.00 Laten Wij Aanbidden. Bonheur. t/m 17 jan; 20.30 Theater Zuidplein, Zuidplein 60-64, ROTTERDAM, Kleine Zaal Koeterwaal (6+). 18 jan; 14.15 Bibliotheektheater, Hoogstraat 110, ROTTERDAM Fridaynight Spotlight: Culture Comedy Festival 2003 - Finalisten. Met onder andere de winnaar van de juryprijs, Lambert Jan Koops en de winnaar van de publieksprijs, Emile Gronert. 16 jan; 20.30 Dini's Poppenrijk, Adamshofstraat 52, ROTTERDAM De Zelfzuchtige Reus. 18 jan; 14.00 Theater't Kapelletje, v.d. Sluijsstraat 176, ROTTERDAM MeaLoman. zondag 14.15 Cultureel Centrum De Stoep, Uit- straat 43, SPIJKENISSE Kamadeeldra. Jules Deelder Kamag- urka. 16 jan; 20.15 Golden Palace, en hun verwachtingen concreet te maken. 20 jan; 20.15 Theater Het Kruispunt, Middenbaan 111, BARENDRECHT Golden Palace. Vijf echtparen betreden de piste van het huwelijkse circus. De tijd van open relaties is voorbij, maar het onderhandelen over het geven en nemen verloopt nog steeds bijzonder moei- zaam. De echtparen proberen hun patro- nen te ontregelen, over hun frustaties te praten en hun verwachtingen concreet te maken. 15 jan; 20.15 Nilgiin Yerli. Held op blote voeten. Een cabaretesk verslag van Yerli's pogingen om vooral niet te verdwalen in een snoeihard gevecht om het voile leven aan te kunnen. Van haar vader kreeg ze ooit een zak vol schoenen mee, want volgens hem moest je je voeten warm houden en het hoofd koel. 16 jan; 20.15 Theater Schuurkerk, Schuurhof 142, MAASSLUIS Schudden. 17 jan; 20.30 Theater Twee Hondjes, Opzoomer- laan 106, HELLEVOETSLUIS Jetty Mathurin. Dichterbij. Jetty Mat- hurin komt dichterbij dan ooit. Meer licht in de zaal? Komt ze bij ons zitten? Dicht ze erbij? Een avond vol vuur, vlam en vlotte babbels zoals we dat ge- wend zijn van deze Surinaamse 'taante' 16 jan; 20.15 Hans Dagelet Esther Apituley. De Hydropathen. Try-out. Geinspireerd door en gebaseerd op het vooral van wijn en absint doordrenkte leven van een aantal 'zwervende' kunstenaars die bijeen kwamen op verborgen locaties. 17 jan; 20.15 Wijkgebouw De Larenkamp, Slinge 303, ROTTERDAM Hou mijn hart vast. Rotterdams Wijk- theater. Drie vrouwen komen bij elkaar aan de vooravond van de bruiloft van een van hen. Tijdens de voorbereidingen voor het feest halen ze herinneringen op aan hun vroegere ervaringen. Alle drie hebben ze na een zware tijd bij hun vori- ge partner nu de kracht gevonden om een nieuw leven te beginnen. Hou mijn hart vast is een intieme en indringende voorstelling over huiselijk geweld. 18 jan; 14.00 Wijkgebouw de Scheg, Ambachts- plein 141, ROTTERDAM Hou mijn hart. Rotterdams Wijkthea- ter. 16 jan; 20.15 Cabaret Restaurant Schelling's, Voorhaven 51, ROTTERDAM Dineren en genieten met "Nou en...". Bestaande uit Carina Williams, Marlies de Mosch. Een cabaret-diner om nooit meerte vergeten. t/m 18 jan; 18.30; zon dag 17.30 Dan maar zo... Bestaande uit Karin Le vin, Monique van de Ster en Karel Witt, maken er een gezellige puinhoop van tij dens uw vier-gangen-keuze-diner. 17 jan; 18.30 Fortis Theater a/d Schie, Stadserf 1, SCHIEDAM Annie M.G. - De dochter van de domi nee. 16jan; 20.15 Rooyakkers, Kamps en Kamps. 18 jan; 20.15 Prinses Theater, Schiedamseweg 19, ROTTERDAM Cornelli's: Terug naar Rotterdam. Een gezellig avondje Rotterdams inburgeren met het virtuoze accordeonduo de Cor nelli's. Nog altijd heffen zij elkaar per fect op. Vernieuwt, veijongd en ver- maakt. Beter dan ooit! Regieadvies: Martin van Waardenberg. 15 jan; 18.30 VedetteDinnershow. t/m 17 jan; 19.00 Mike Mandy met hun Grote Geluk Show. 22 jan; 18.30 SKVR, Hennekijnstraat, Hennekijn straat 6, ROTTERDAM Theatervoorstelling op de planken. 17 jan; 20.00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 23